Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Szybki przelew do Polski z UK

Szybki przelew do Polski z UK

Szybki przelew do Polski z UK możesz wykonać wybierając odpowiedniego pośrednika, takiego jak Klik-24. Takie operacje najlepiej realizować online, gdyż jest to wygodniejsze, a zlecenie można rozpocząć w dowolnej chwili. Korzystając z naszych usług masz pewność, iż środki trafią szybko na konto odbiorcy, a co najważniejsze po drodze nie zostaną pobrane z tego tytułu duże opłaty. Tak może być, gdy wybierzesz przekaz bezpośrednio w banku czy w innej firmie zajmującej się transferami pieniędzy.

Spis treści
Najszybciej jest działać online
Komfortowo z domu lub dowolnego innego miejsca
Skorzystaj z wolnej chwili
Jakie są opcje takiego działania?
Z Klik-24 zarobisz na czasie i mniejszych opłatach

Szybki przelew do Polski z UK? Najlepiej online

Szybki przelew do Polski z UK to na pewno taki wykonany online. Nie musisz się wtedy przejmować koniecznością dojechania do stacjonarnej placówki czy stania w kolejce, jak i samego trafienia w godziny otwarcia takiego punktu. Przez serwis internetowy możesz wydać dyspozycję w dogodnej chwili i z jakiegokolwiek miejsca chcesz, jeśli tylko masz dostęp do urządzenia połączonego z siecią. Wystarczy zatem kilkanaście minut poświęconych w domu czy nawet podczas przerwy w pracy. W kontekście opcji do wysyłki środków internetowo, istnieje parę możliwości. Jedną z nich jest bankowość internetowa, lecz tutaj sam czas realizacji transferu będzie wydłużony. Zachęcamy zatem do wybrania platformy online, Klik-24.

Wygodnie i z dowolnego miejsca

Aktualnie przyzwyczailiśmy się już do tego, że wiele rzeczy można zrobić bez wychodzenia z domu. Działania internetowe dotyczą już także sfery finansów i coraz więcej operacji wykonuje się w ten sposób. Nie warto zatem rezygnować z tego wariantu, gdy zamierzasz przesłać pieniądze do Polski. W ten sposób możesz to zrobić, gdy tylko masz do dyspozycji komputer, a nawet tablet czy telefon z dostępem do sieci. Jest to zdecydowanie wygodniejsze niż dokonywanie takiej dyspozycji w fizycznej placówce banku czy firmy przekazowej. Kiedyś były to w zasadzie jedyne możliwości, lecz obecnie warto z tego zrezygnować, ponieważ oznacza to konieczność dojechania w takie miejsce i to najczęściej w mało dogodnych godzinach, gdyż instytucje finansowe często mają niezbyt długie godziny otwarcia, co trudno pogodzić z codziennymi obowiązkami. Do tego działając internetowo nie musisz się oczywiście obawiać żadnych kolejek, które są z kolei standardem w stacjonarnych oddziałach.

W wolnej chwili

Jeżeli zamierzasz działać w ten sposób to nie musisz robić z wykonania takiego przelewu wielkiego wydarzenia. Tymczasem wybierając fizyczne punkty dokonanie zlecenia wiąże się z całą procedurą, od sprawdzenia adresu i godzin otwarcia danego miejsca, przez konieczność przesunięcia codziennych obowiązków, żeby w danych godzinach wybrać się do takiego oddziału. Jeśli chcesz to zrobić internetowo to nie masz żadnych ograniczeń i możesz zlecić przelew, gdy tylko sobie o tym przypomnisz, nawet wieczorem czy w nocy, gdy stacjonarne punkty są już oczywiście niedostępne. Ta droga dokonania transferu jest zatem zdecydowanie bardziej komfortowa i pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Jakie są możliwości?

Aktualnie coraz większe grono pośredników działa już internetowo, choć znaczna część z nich łączy to dalej z prowadzeniem stacjonarnych obiektów. Jedną z pierwszych myśli będzie skorzystanie po prostu z bankowości internetowej i o ile jest to dobry pomysł przy przekazach krajowych, to już zdecydowanie niekoniecznie, gdy chodzi o transfer środków pomiędzy różnymi krajami. Wybierając taką opcję w praktyce skazujesz się na to, iż pieniądze dotrą do odbiorcy dopiero po kilku dniach, a po drodze wyjściowa kwota zostanie znacząco pomniejszona o pobrane po drodze opłaty. Pod względem kosztów problematyczne potrafią być również firmy specjalizujące się w tanich przelewach funtów do Polski. Znaczna część z nich umożliwia już wykonywanie dyspozycji online, a pieniądze docierają szybko do kraju, lecz jest to kosztowne. Zdecydowanie lepszym wyborem będą zatem kantory internetowe, a najlepiej platformy online, takie jak Klik-24.

Planowanie przelewu online

Z Klik-24 przelew do Polski z UK będzie szybki i tani

Planując szybki przelew do Polski z UK na pewno chcesz, żeby był on przy okazji obarczony możliwie jak najmniejszymi opłatami. Trzeba na to uważać w bankach i wielu firmach pośredniczących w przekazach, gdzie występują duże koszty jawne i ukryte. Inaczej będzie w Klik-24, gdzie środki trafią do adresata:

  • w ciągu dnia roboczego, a to wszystko za 1.99 GBP, lub
  • na drugi dzień roboczy bez bazowych opłat i przy naprawdę uczciwym kursie wymiany waluty.

Cała procedura jest też niezwykle szybka, gdyż wystarczy prosta rejestracja i późniejsze wypełnienie formularza, co zajmie łącznie od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.

Atrakcyjne warunki

Chcąc przesłać pieniądze z UK do PL z pewnością skupiasz się na kilku kwestiach. Trudno uznać jakąś ofertę za optymalną, gdy środki będą przetransferowane rzeczywiście szybko, ale za dużą opłatą. Istotny jest zatem odpowiedni balans pomiędzy czasem realizacji, a kosztami i taki jest zachowany w Klik-24. Tego typu przelew będzie wykonany w przeciągu dnia roboczego za stałą opłatę. Co najistotniejsze, sam kurs wymiany funta na złotówki będzie również bardzo zbliżony do tego rynkowego. To ważna kwestia, gdyż właśnie w tym miejscu można oszacować koszty ukryte, które bywają bardzo wysokie w przypadku banków czy niektórych innych pośredników. Jeśli kurs jest celowo zaniżony to do odbiorcy trafia mniej pieniędzy, a różnica pozostaje u pośrednika, dla którego jest to dodatkowy zarobek. Jest to oczywiście bardzo mylące, gdyż nie jest on wprost zadeklarowany. Co ważne wchodząc na naszą stronę od razu widzisz obowiązujący danego dnia kurs, więc możesz go porównać z tym na rynku walutowym. Zapewniamy, że wartości te będą bardzo zbliżone, dzięki czemu transfer odbywa się na korzystnych i uczciwych warunkach.

Jak to zrobić?

Do wykonania zlecenia przez Klik-24 potrzebne jest konto na stronie, natomiast rejestracja jest błyskawiczna i darmowa. Nie musisz też podawać żadnych dokumentów, jeżeli planujesz przekazy do 1000 euro (około 800 GBP miesięcznie), a jeśli szykujesz większe transakcje to poprosimy o przesłaniu skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli masz już konto, to po zalogowaniu w kalkulatorze wybierasz kraj nadawcy przelewu "UK" i wpisujesz kwotę, po czym od razu widzisz jaka suma miałaby trafić do odbiorcy. Po ustawieniu tych parametrów przejdziesz do formularza z danymi. Co ważne, w przypadku Klik-24 do przelewów potrzebujesz tylko polskiego numeru konta bankowego, więc nie musisz się przejmować ustaleniem numeru IBAN oraz kodu SWIFT/BIC, tak jak ma to miejsce w banku. Szczególnie ten drugi numer może sprawiać problemy, a źle podany kod SWIFT skutkuje późniejszym anulowaniem przelewu. W Klik-24 procedura jest zdecydowanie łatwiejsza, a po zaakceptowaniu i potwierdzeniu danych zostaniesz już poproszony o przelanie środków na wyznaczone konto w ramach transferu krajowego, po czym zajmiemy się już przekazaniem pieniędzy do odbiorcy w Polsce. Przy szybkich transferach do Polski chcesz oczywiście, żeby wydanie dyspozycji było proste, a środki trafiły do kraju szybko i możliwie jak najmniejszym kosztem. Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z Klik-24, gdyż transfer będzie zrealizowany w ciągu dnia roboczego, a jednocześnie nie musisz się obawiać wysokich opłat.

Inne artykuły