Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Szybkie przelewy z Anglii do Polski

Szybkie przelewy z Anglii do Polski

Szybkie przelewy z Anglii do Polski są możliwe z pomocą pośredników online, takich jak Klik-24. Cała procedura odbywa się internetowo, więc możesz wydać dyspozycję w dowolnej chwili, nie przejmując się koniecznością dojechania do fizycznego oddziału czy godzinami otwarcia placówki. Wybrana kwota trafi do odbiorcy w ciągu dnia roboczego, a nie dopiero po paru dniach, jak ma to miejsce w przypadku banku. Docenisz przy okazji fakt, że same koszty takiego transferu, będą w tym przypadku mniejsze.

Spis treści
Zależy Ci na czasie? Lepiej zrezygnuj z transferu przez bank
Wydłużony proces
Duże koszty
Zdecyduj się na ofertę Klik-24
Wszystko odbywa się internetowo
Krótki czas realizacji
Atrakcyjne warunki

Szybkie przelewy z Anglii do Polski? Lepiej zrezygnuj z transferu międzynarodowego w banku

Planując szybkie przelewy z Anglii do Polski lepiej unikać zleceń dokonywanych bezpośrednio w banku. Choć jest to pierwsze miejsce, o którym myślisz w kontekście przekazania środków, to jest to mało korzystne rozwiązanie, gdy przymierzasz się do przekazów między krajami. Banki mają wiele procedur, a w tym przypadku w transakcji uczestniczą oczywiście przynajmniej dwie podmioty tego typu, związane na dodatek z formalnymi wymaganiami przelewów zagranicznych. W praktyce wydłuża to okres oczekiwania na dostarczenie środków nawet do kilku dni roboczych. Poza tym korzystanie w tym przypadku z usług bankowych wiąże się z innym poważnym problemem, a mianowicie bardzo dużymi kosztami.

Długa procedura

Banki są podmiotami, które mają budzić zaufanie i gwarantować bezpieczeństwo operacji finansowych, natomiast są jednocześnie obarczone wieloma procedurami. W tym przypadku przelew bankowy odbywałby się na dodatek w systemie SWIFT i jest po prostu czasochłonny. Sprawa jest nieco prostsza, gdy banki w obu krajach mają nawiązane wspólne relacje, a z kolei jeszcze bardziej skomplikuje się, gdy skorzystają one z usług kolejnego pośrednika. Bez względu na te okoliczności zlecając taki przekaz usłyszysz, iż zostanie on zrealizowany najszybciej w przeciągu trzech dni roboczych. Jest to wariant optymistyczny, gdyż równie dobrze może się okazać, iż będzie to pięć dni. To mało komfortowe w czasach, gdy jesteś przyzwyczajony do tego, że wszystko załatwia się szybko. Do tego po kilku dniach oczekiwania można się zdenerwować tym, iż środki nie są jeszcze u odbiorcy. Zaczynają się wtedy pojawiać wątpliwości czy na pewno podało się dobre dane i choć zwykle wszystko kończy się dobrze, to sporo nerwów.

Nie tylko długo, ale i drogo

Korzystanie w tym przypadku z przelewu bezpośrednio w banku, jest nie najlepszym pomysłem także patrząc na kwestie kosztów. W przypadku transakcji zagranicznych takie instytucje pobierają znaczące opłaty bazowe - często są one na dodatek nakładane przez każdy z dwóch czy trzech banków uczestniczących w operacji. Do tego w bankach nie można liczyć na korzystne kursy, które wyraźnie odbiegają od rynkowych i to na niekorzyść klientów. To zatem dodatkowe ukryte koszty, które przy większych przelewach okazują się być pokaźnymi kwotami, które zamiast do odbiorcy, trafiają do zasobów samego banku.

Wysyłanie przelewu

Szybkie przelewy z Anglii do Polski zrealizujesz z Klik-24

Szybkie przelewy z Anglii do Polski są możliwe dzięki platformie online Klik-24. Wystarczy jedynie rejestracja i ewentualnie przekazanie nam skanu stosownych dokumentów, jeśli chcesz transferować bardzo duże kwoty. Co istotne wszystko odbywa się internetowo. Nie musisz jechać specjalnie do stacjonarnej placówki i to w wyznaczonych godzinach jej otwarcia. Do rozpoczęcia procedury wystarczy urządzenie, nawet mobilne, posiadające połączenie z Internetem. Proste i szybkie jest nie tylko założenie konta, ale i późniejsze wydanie dyspozycji. Zrobisz to z pomocą przejrzystego kalkulatora na naszej stronie, następnie wypełniając podstawowe dane, niezbędne do transferu pieniędzy z UK. Wszystko zajmie co najwyżej kilka minut, a czas realizacji wyniesie maksymalnie jeden dzień roboczy. Wybierając tę formę przekazu dodatkowo zaoszczędzisz na opłatach, dzięki czemu na polskie konto trafi w praktyce więcej pieniędzy.

Prosta rejestracja i wszystkie działania online

Jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto? W celu wykonania przekazu należy się zalogować - jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na Klik-24, to wystarczy przejście krótkiego procesu rejestracji. Nie wymagamy przy tym żadnych dokumentów, natomiast konto będzie wtedy miało limit transakcji do kwoty 1 000 EUR lub równowartość tej kwoty w innej walucie (około 800 GBP/miesięcznie). W celu pełnej aktywacji i pozbycia się ograniczeń, poprosimy o przesłanie skanu z dokumentów poświadczających tożsamość i miejsce zamieszkania. Wszystko odbywa się internetowo, podobnie jak cały proces zlecania przelewu. To zatem bardzo wygodne, gdyż nie musisz wybierać się do placówki czy oddziału. Pieniądze wyślesz w wolnej chwili, z jakiegokolwiek miejsca chcesz - z domu, z pracy czy w jakichkolwiek innych okolicznościach, gdy przypomnisz sobie o konieczności przekazania środków. Wystarczy jedynie połączenie internetowe, więc możesz to zrobić korzystając z komputera, ale i mniejszych urządzeń przenośnych, takich jak tablet czy smartfon.

Zleć przelew w zaledwie kilka minut. Środki na koncie odbiorcy już w ciągu dnia roboczego

Po zalogowaniu się na konto wykonanie dyspozycji zajmie zaledwie parę minut. W kalkulatorze wybierz skąd wysyłasz środki "Anglia" i wprowadź kwotę, którą chcesz wysłać do Polski - od razu widzisz też ile trafi do odbiorcy. W kolejnym kroku zobaczysz formularz, w którym należy uzupełnić dane adresata. Z Klik-24 potrzebujesz przy tym jedynie 26-cyfrowego numeru rachunku odbiorcy w Polsce, podczas gdy bank będzie wymagał podania IBAN oraz kodu SWITF/BIC. Bywa to problematyczne, gdyż znalezienie lub wygenerowanie numeru SWITF, szczególnie dla nowej instytucji, wcale nie musi być takie oczywiste, a wszelkie pomyłki w tym zakresie skutkują tym, iż przelewy klientów zostają anulowane i środki wracają na ich konto, zamiast trafić do odbiorców w Polsce. Po uzupełnieniu danych zostaniesz jeszcze poproszony o ich sprawdzenie i zatwierdzenie. W ostatnim kroku wykonujesz przelew na podane konto Klik-24. Będzie to przelew krajowy, a my zajmiemy się już dostarczeniem pieniędzy na rachunek w drugim kraju. Pozwala to uniknąć operacji z wykorzystaniem systemu SWIFT, a dzięki temu długiego okresu oczekiwania oraz wysokich kosztów. Potem możesz się już jedynie odprężyć, a pieniądze zostaną przelane do adresata w przeciągu dnia roboczego.

Korzystne warunki

Przelewy z Klik-24 są szybkie i wygodne, ale poza tym po prostu opłacalne. Wynika to z tego, że za przekazy z Anglii do Polski nie pobieramy bazowych opłat, a kurs wymiany funtów na złotówki będzie bardzo zbliżony do tego rynkowego. Od razu widzisz go zresztą w kalkulatorze, podobnie jak kwotę, która zostanie dostarczona, więc nie będzie tu żadnych niespodzianek czy dodatkowych prowizji. Nasza oferta należy pod tym względem do najlepszych na rynku. Jest ona zdecydowanie bardziej opłacalna niż w przypadku przelewów dokonywanych bezpośrednio w bankach i w wielu innych firmach zajmujących się transferami pieniężnymi. Szybkie transfery pieniędzy do Polski są częstą praktyką, a osoby, którym zależy na czasie, powinny raczej unikać dokonywania ich bezpośrednio w banku. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie platforma online Klik-24. Korzystając z naszych usług masz pewność, że środki trafią do odbiorcy już w ciągu dnia roboczego. Jednocześnie wszystko odbywa się niskim kosztem, więc nie marnujesz ciężko zarobionych pieniędzy, podczas gdy banki i wiele firm, potrafi pobierać naprawdę duże opłaty, często ukryte w kursie wymiany walut. Zachęcamy zatem do wybrania naszej oferty.

Inne artykuły