Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Szybkie przelewy z Polski do UK

Szybkie przelewy z Polski do UK

Bezustannie szukamy odpowiedzi w Google wpisując różne frazy w nadziei, że znajdziemy te najlepsze. Możliwe, że w ten sam sposób udało Ci się dotrzeć do tego artykułu używając słów szybkie przelewy z Polski do UK. Jeśli się tu znalazłeś prawdopodobnie zamierzasz pilnie wysłać pieniądze do Anglii w celu wynajęcia mieszkania, opłacenia rachunków lub po prostu w ramach pomocy osobom, które dopiero zaczynają swoją pracę w tym kraju i potrzebują środków do przeżycia w pierwszym tygodniu. Niezależnie od powodu, warto sprawdzić jakie są dostępne metody i wybrać sprawdzoną, szybką, bezpieczną i niedrogą opcję.

Spis treści
Dlaczego bankowe oferty są popularne?
Czy warto płacić wysokie koszty?
Alternatywne metody: szybko i tanio
Dlaczego warto skorzystać z usług specjalistów?
Jak działają szybkie płatności?
Szybko i niezawodnie

Szybkie przelewy z Polski do UK – dlaczego przelewy bankowe są tak bardzo popularne?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie decydują się na korzystanie z usług banków jest fakt, że takie instytucje cieszą się największym zaufaniem wielu osób i firm. Bezpieczeństwo jest gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a dodatkowo banki są instytucjami, które jako pierwsze przychodzą na myśl, gdy mówi się o sprawach finansowych, kredytach czy transakcjach krajowych i zagranicznych. Banki posiadają ubezpieczenia zapewniane przez podmioty regulujące ich działanie. W związku z tym ich klienci uważają, że pieniądze są bezpieczne, również podczas transakcji międzynarodowej. Czy pomimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa, przelewy zagraniczne realizowane bezpośrednio w bankach są najlepszym rozwiązaniem na szybkie przelewy z Polski do UK?

Czy warto płacić wysokie koszty związane z bankowymi przelewami międzynarodowymi? 

Banki są świadome tego, że ufa im wielu klientów, którzy chcą korzystać z ich usług. W związku z tym wprowadzają różne opłaty i dość spore prowizje również w przypadku przelewów zagranicznych. Oprócz prowizji, instytucje bankowe często wymieniają waluty po bardzo niekorzystnym kursie. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ bank chce zarobić na swoich usługach i sytuacja ta jest jak najbardziej zrozumiała. Wielu klientów nie wie jakie opłaty wiążą się z transakcjami międzynarodowymi. Skutkiem tego jest znaczne przepłacanie za usługi takich instytucji. Okazuje się jednak, że na rynku usług finansowych działa wiele innych instytucji i firm, które oferują o wiele tańsze i szybsze przelewy, niż wysyłanie pieniędzy z Polski do Anglii przez bank.

Darmowe przelewy z Polski do Anglii

Alternatywne metody na szybkie przelewy z Polski do UK 

Osoby zainteresowane niedrogimi i szybkimi przelewami z Polski do Anglii wcale nie muszą korzystać z drogich przelewów bankowych, które w trybie międzynarodowym są realizowane nawet przez kilka dni roboczych. Długi czas trwania transakcji wiąże się z weryfikacją, przetwarzaniem przelewu oraz częstym korzystaniem z usług banków pośredniczących. Na szczęście na rynku działają specjalne firmy, które są w stanie realizować niedrogie i bardzo szybkie przelewy z Polski do Anglii.

Firmy takie są również godne zaufania, ponieważ kontrolują je te same firmy i instytucje, które odpowiadają za kontrolowanie instytucji bankowych (Komisja Nadzoru Finansowego w Polsce oraz Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii). Działalność takich firm polega na przenoszeniu środków finansowych z polskiego konta na rachunek bankowy prowadzony przez angielski bank. Cały ten proces jest przeprowadzany w Internecie. Koszty operacyjne takich usługodawców są znacznie niższe w porównaniu z instytucjami bankowymi, dlatego przelewy są zwykle darmowe lub obarczone symboliczną prowizją, a kurs wymiany jest o wiele korzystniejszy dla klienta. Czas dostarczenia przelewu do odbiorcy jest w tym przypadku bardzo krótki.

Dlaczego przelewy do Anglii oferowane przez specjalne firmy są tańsze i szybsze? 

Wiadomo, że banki oprócz przelewów oferują wiele innych usług i produktów. Koszty prowadzenia banków są więc wysokie. Bardzo często transakcje zagraniczne są obarczone dodatkowymi ukrytymi kosztami, ponieważ banki chcą sobie zrekompensować ryzyko związane z udzielaniem kredytów hipotecznych czy gotówkowych. Wszystkie transakcje międzynarodowe w innej walucie jak euro realizowane są za pomocą sieci SWIFT. System ten działa tak, że zarówno bank nadawcy, jak i odbiorcy może naliczyć sobie koszty za przelewy wychodzące i przychodzące. W przeksięgowaniu środków mogą również brać udział banki pośredniczące, dlatego przetwarzanie transakcji zajmuje nawet kilka dni roboczych.

Oprócz banków, na rynku dostępne są specjalne portfele internetowe oraz firmy oferujące szybkie przelewy z Polski do UK. Istnieje wiele rzeczy, na które powinno się zwracać uwagę robiąc przelewy zagraniczne. Da się uniknąć dużych kosztów i długiego czasu oczekiwania na przetworzenie transakcji. Należy tylko wiedzieć, które metody są godne polecenia.

Firmy specjalizujące się w międzynarodowych transakcjach oferują o wiele bardziej przejrzyste zasady dotyczące cen usług. Udostępniają one specjalne kalkulatory, w których podany jest aktualny kurs wymiany. Ze względu na niskie koszty własne są one w stanie zaproponować niższe koszty klientom. Jest to związane również faktem, że transakcja nie opiera się na przelewie międzynarodowym tylko na dwóch przelewach krajowych, które są znacznie tańsze i szybsze.

Jak działa system szybkich i niedrogich płatności z Polski do UK? 

Szybkie przelewy z Polski do UK oferowane przez wyspecjalizowane firmy są jak najbardziej możliwe i nie wiążą się z żadnymi ogromnymi kosztami. Cała procedura polega na wykonaniu dwóch przelewów krajowych. Klient w pierwszej kolejności korzystając ze specjalnego kalkulatora dowiaduje się, ile funtów trafi do odbiorcy po wpłaceniu określonej kwoty w złotówkach. Zazwyczaj prowizja takiej firmy jest wliczona w kursie wymiany, który i tak jest bardziej korzystny w porównaniu z kursem bankowym. Niektóre firmy naliczają osobną prowizję, jednak jej wysokość to około kilka funtów, a nie kilkanaście albo kilkadziesiąt funtów, jak w bankach.

Po założeniu konta w serwisie, wystarczy dokonać płatności z polskiego konta na polskie konto takiej firmy. Po jej zaksięgowaniu, firma korzystając ze swojego brytyjskiego konta przelewa środki na brytyjskie konto odbiorcy. Dwa przelewy krajowe są znacznie tańsze i o wiele szybsze niż jeden międzynarodowy. Jeśli dodatkowo konto odbiorcy znajduje się w tym samym banku co konto nadawcy, wówczas będziemy mieć do czynienia z przelewami ekspresowymi wykonywanymi w ciągu zaledwie kilku minut.

Dlaczego warto korzystać z oferty Klik-24 do takich transakcji?

Firma Klik-24 specjalizuje się wyłącznie w transferach środków finansowych. Z racji tego, że jest to jej główna działalność, posiada specjalny system umożliwiający wykonanie niedrogich i szybkich przelewów pomiędzy kontami prowadzonymi przez banki w Polsce i Anglii. Na jej stronie internetowej można wysyłać płatności, które docierają do odbiorcy w ciągu kilku godzin do maksymalnie dwóch dni roboczych. Co najważniejsze, bez ponoszenia z tego tytułu żadnych dodatkowych, wysokich kosztów. Rozwiązanie to jest oparte o system on-line. Usługa jest bardzo szybka i niezwykle wygodna. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób dostrzega te atuty i decyduje się na korzystanie z usług Klik-24. Jeśli więc często wysyłasz środki do Anglii to dzięki Klik-24 możesz zaoszczędzić bardzo sporo czasu i pieniędzy. 

Inne artykuły