Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

15 mar 2023

Tanie przelewy do Polski

Tanie przelewy do Polski

Tanie przelewy do Polski są na wyciągnięcie ręki! Każdy, kto potrzebuje przesłać pieniądze z Anglii do Polski może to zrobić bez ponoszenia dużych kosztów. Wszystko za sprawą nowoczesnych rozwiązań, których głównym celem jest ułatwienie realizacji transferów pieniężnych. Dotychczas płatności międzynarodowe kojarzone był z dużymi kosztami oraz skomplikowaną procedurą. Jednak, w dzisiejszych czasach wcale nie musi tak być, a bezpłatne transakcje to obecnie nic nadzwyczajnego. Przesyłanie środków za pośrednictwem banków lub poczty to już przeszłość. Teraz przekaz środków wcale nie musi wiązać się z uciążliwym procesem. Jak wykonać przelew, aby uniknąć wysokich opłat? Czy można zrealizować transakcję za darmo? Przekonajmy się!

Spis treści:
Z czego mogą wynikać wysokie opłaty?
Koszt przekazu SWIFT
Internetowe możliwości transferu tańsze od stacjonarnych?
Przesyłanie pieniędzy za darmo!

Tanie przelewy do Polski

Tanie przelewy do Polski są niezbędne dla wielu naszych rodaków zamieszkujących obecnie Wyspy Brytyjskie. Niejednokrotnie chcą wspierać finansowo swoje rodziny w Polsce, przesyłając im cyklicznie pieniądze. Zdarza się również, że posiadają inne zobowiązania w ojczyźnie. Jednak, nie ważne w jakim celu przesyłamy pieniądze ważne, aby nie przepłacać na przekazach zagranicznych. Każdy, kto potrzebuje realizować transakcje jednorazowo lub systematycznie chce, aby nie wiązały się one z długim czasem finalizacji oraz mnogością opłat. Finalne opłaty oraz czas realizacji transferu są uzależnione od wyboru pośrednika, za pomocą którego zdecydujemy się przesłać środki. Poznaj innowacyjne rozwiązania i dowiedz się, gdzie najtaniej zrealizujesz swój transfer. Zapraszamy do lektury!

Z czego mogą wynikać wysokie opłaty za przelew zagraniczny?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie wyboru pośrednika, za pomocą którego dokonamy przekazu pieniędzy do Polski, należy zapoznać się z kilkoma czynnikami. Są one bardzo istotne, ponieważ mogą mieć one decydujący wpływ na finalny koszt całej operacji finansowej, jaką jest przelew zagraniczny. Na co zwrócić uwagę? Do najważniejszych elementów należą:

  • cena zlecenia usługi,
  • rodzaj sieci przelewów - SEPA czy SWIFT,
  • kurs wymiany walut,
  • udział ewentualnych pośredników,
  • tryb księgowania wpłaty.

Świadomość tego, jakie opłaty niesie za sobą wykonywana transakcja jest bardzo ważna. Istotny jest kurs wymiany funta, jaki zaproponuje nam pośrednik. Poza tym musimy zapoznać się dokładnie z jego opłatami oraz prowizją, jaką pobiera za wykonanie usługi. Może okazać się również, że w realizacji naszego przekazu udział biorą także inne podmioty np. bank korespondent, który może zażądać prowizji od finalizacji transakcji. Kolejnym niemiłym zaskoczeniem mogą być ukryte koszty, które ciężko oszacować.

Koszt przekazu SWIFT

Wykonując przelew zagraniczny za pośrednictwem banku, mamy do wyboru dwie opcje przekazu: SEPA oraz SWIFT. Który z nich wybrać chcąc przesłać funty do Polski?

Realizując przelew w banku z Wielkiej Brytanii do Polski będzie on wykonany za pomocą systemu SWIFT. Dlaczego? Otóż, za pomocą tej sieci przelewów możemy wykonywać przekazy do większości państw na świecie i obejmuje ona większość walut. W przeciwieństwie do systemu SEPA, za pomocą którego wykonywane są transfery pomiędzy państwami należącymi do strefy euro.

Koszt przelewu SWIFT

Przelewy SWIFT niestety wiążą się z większymi opłatami, niż przekazy realizowane za pomocą systemu SEPA. Opłata często naliczana jest jako procent od kwoty przelewu i wynosi od 0,2% do 0,5% wartości transakcji. Należy podkreślić, że w przypadku operacji finansowej SWIFT udział biorą pośrednicy, którzy mogą pobrać prowizję od wykonanej usługi, co również przyczynia się do zwiększenia finalnej ceny transferu.

Internetowe możliwości transferu tańsze od stacjonarnych?

Współczesny rynek finansowy daje nam coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym przelewy z Anglii do Polski nie muszą wiązać się z wysokimi opłatami oraz skomplikowaną procedurą przekazu. Działalności prowadzone online nie muszą mierzyć się z takimi kosztami, jak firmy prowadzone stacjonarnie, dlatego mogą zaoferować swoim klientom znacznie korzystniejsze rozwiązania i możliwości w zakresie wykonywania transakcji. Po pierwsze nie występują u nich opłaty transferowe, a prowizje są znacznie niższe. Za pośrednictwem sieci globalnej możesz zlecić przelew zagraniczny znacznie korzystniej i wygodniej bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach oraz dopełniania dużej ilości formalności.

Opcji wykonania transakcji przez Internet jest kilka, m.in. kantory internetowe, e-portfele, bankowość mobilna czy firmy specjalizujące się w przelewach zagranicznych. Większość firm internetowych całkowicie zrezygnowała z pobierania dodatkowych opłat i prowizji. Dodatkowo w realizacji transferu międzynarodowego nie biorą udziału dodatkowe podmioty, co znacznie zmniejsza koszty.

Tanie przelewy do Polski! [Bez opłat]

Tanie przelewy funtów do Polski są pożądane przez wiele osób, które wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, ale co powiesz na możliwość wysłania ich za darmo? Dokładnie tak! Teraz możesz dokonywać bezproblemowych i bezpłatnych transferów z angielskiego rachunku bankowego na polski. Wystarczy, że zapoznasz się z ofertą firmy Klik-24, która specjalizuje się w transakcjach Anglia - Polska. Z jej pomocą przelewy międzynarodowe są nie tylko opłacalne, ale i szybkie. Zachowane są wszystkie warunki bezpieczeństwa, a firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz jest kontrolowana przez takie same organy i instytucje co banki.

W ofercie Klik-24 można znaleźć szereg innowacyjnych i korzystnych rozwiązań. Przelewy w trybie standard są realizowane za darmo. Czas w jakim środki znajdą się na koncie wskazanego przez Ciebie odbiorcy to zaledwie 2 dni robocze. W ofercie firmy dostępna jest także opcja express. Jej koszt do tylko 1,99 GBP, a środki przesyłane są w czasie 1 dnia roboczego. Poza tym masz pewność, że przesyłasz pieniądze po najlepszym kursie wymiany walut, a w transakcji nie biorą udziału inni pośrednicy. Przekonaj się zakładając bezpłatne konto w serwisie internetowym firmy i zlecając przekaz. Wykonanie transferu jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut!

Inne artykuły