Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Tanie przelewy do Polski z UK

Tanie przelewy do Polski z UK

Tanie przelewy do Polski z UK są możliwe w przypadku pośredników, którzy nie obciążają klientów nadmiernymi kosztami jawnymi i tymi ukrytymi. Problem mogą stanowić szczególnie te drugie, uwzględnione w niekorzystnym kursie wymiany waluty. Ten aspekt sprawia, że z pozoru atrakcyjna oferta, może tak naprawdę znacząco ograniczać środki, które realnie trafią do odbiorcy. Dotyczy to przekazów wykonywanych poprzez banki i wiele firm transferowych. Polecamy skorzystanie z korzystnej oferty Klik-24.

Spis treści
Co wpływa na koszt?
Klarowne opłaty
Dodatkowe, ukryte obciążenia
Transfer online z Klik-24
Atuty platform online
Dobra oferta Klik-24

Tanie przelewy do Polski z UK? Od czego zależy koszt?

Przelewy do Polski z UK mogą być tanie, lecz trzeba znaleźć odpowiednią ofertę. W pierwszej kolejności uwagę zwracają wprost określone opłaty, występujące choćby w bankach, ale i nakładane przez część firm specjalizujących się w przekazach pieniężnych. Ten aspekt jest jednak przejrzysty, w przeciwieństwie do kosztów ukrytych. Te występują w kursie, po którym przeliczane są funty na złotówki. Z pozoru drobne zmiany w tym parametrze skutkują sporym uszczupleniem przesyłanych środków, szczególnie, gdy mowa o przelewach dużej kwoty z Anglii do Polski.

Jawne opłaty

W niektórych miejscach spotkasz się z opłatami za przelew, które będą określone z góry. Jest to po prostu podana kwota, choć może być ona uzależniona choćby od wysokości wysyłanej sumy. Z tak określanymi kosztami na pewno musisz się liczyć w bankach, które w zasadzie nigdy nie pomijają tego elementu przy transakcjach zagranicznych. Sytuacja jest bardziej zróżnicowana w kontekście firm zajmujących się wysyłaniem pieniędzy do Polski z UK. Niektóre określają symboliczną opłatę tego typu lub całkowicie z niej rezygnują. Nie jest to jednak regułą, gdyż w u części pośredników taka jawna stawka obowiązuje i wcale nie musi być ona niska. Takie podmioty realizują transfery zdecydowanie szybciej niż banki, lecz w zamian za to pobierają właśnie całkiem spore pieniądze. Choć można natrafić na różne oferty, to korzystne jest to, że informacje o tego typu opłatach są bezpośrednio dostępne, więc spokojnie można porównać wszystkie propozycje i w przejrzysty sposób zauważyć, które oferty są bardziej opłacalne. Większy problem pojawia się w zakresie opłat, które określone są już pośrednio.

Koszty ukryte

Przy przelewach zagranicznych zachodzi oczywiście konieczność przeliczenia walut, w tym przypadku z funta na złotówki. Bardzo często to właśnie w tym miejscu widać, czy przelew rzeczywiście będzie korzystny finansowo. Pośrednik może podać różny kurs i wiele podmiotów znacząco go zaniża, w porównaniu z tym, co obowiązuje na rynku walutowym. Tym samym do odbiorcy trafia mniej pieniędzy, a te pobrane w ramach "różnicy" w kursie, są zarobkiem podmiotu przeprowadzającego operację. Sytuacja jest o tyle trudna do oceny, że z pozoru naprawdę kosmetyczne różnice w przeliczniku, wiążą się realnie z całkiem sporą opłatą, zwłaszcza gdy ktoś przelewa większą kwotę, a tak często bywa w kontekście przesyłania pieniędzy do Polski, gdy wiele osób pracujących na obczyźnie przesyła większość zarobionych środków do kraju. Problem ten widoczny jest w bankach, które wręcz słyną z oferowania naprawdę niekorzystnych z perspektywy klientów kursów. W połączeniu z dodatkiem jawnych opłat, czyni to takie instytucje najdroższymi zazwyczaj pośrednikami jeżeli chodzi o transfery zagraniczne. Należy jednak bardzo na to uważać i u firm przekazowych. Niektóre z nich reklamują darmowe czy niedrogie przelewy i rzeczywiście nie pobierają jasno określonych opłat, lecz rekompensują to sobie właśnie zaniżonym kursem waluty. Tym samym z pozoru atrakcyjna oferta okazuje się finalnie obarczona naprawdę dużymi kosztami i do odbiorcy trafia mocno ograniczona kwota.

Wykonywanie przelewu online

Liczysz na tanie przelewy do Polski z UK? Wybierz platformę online Klik-24

Tanie przelewy do Polski z UK możesz zrealizować z Klik-24. Nie pobieramy bazowych opłat za transfery standard, a sam kurs jest korzystny z perspektywy klientów i bardzo zbliżony do rynkowego. Tym samym niewielkim kosztem wyślesz środki, które trafią do adresata w ciągu dwóch dni roboczych. Jeśli zależyCi na czasie możesz skorzystać z ekspresowym płatności za stałą opłatę 1.99 GBP bez względu na wysokość transferowanej kwoty. Cała procedura odbywa się internetowo, gdyż jesteśmy platformą działającą w pełni online. Dyspozycję możesz zatem wydać w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca, gdy tylko masz dostęp do urządzenia połączonego z siecią. To zdecydowanie korzystniejsze niż konieczność wybierania się do placówek, które pracują tylko w wyznaczonych dniach i w określonych godzinach.

Korzyści z realizacji zleceń online

Obecnie coraz więcej transakcji, w tym finansowych, przenosi się do sieci. Jest to wygodniejsze w zasadzie dla każdej ze stron, ponieważ banki czy pośrednicy ograniczają koszty związane z funkcjonowaniem stacjonarnych placówek i obsadzaniem ich pracownikami. W przeciwnym razie generuje to wydatki, które takie podmioty wyrównują sobie pobierając wyższe opłaty za transakcje. Oczywiście jest to wygodniejsze i dla samych klientów. Pozwala to uniknąć sytuacji dobrze znanych przed laty, gdy wykonanie jakiegokolwiek przelewu wiązało się z wizytą w oddziale banku, które funkcjonowały tylko w wybrane dni i zwykle w niezbyt długich godzinach. Z platformy online możesz skorzystać w dowolnej chwili i nie jesteś do tego ograniczony miejscem, gdyż potrzebne jest tylko urządzenie z połączeniem internetowym, a w dobie powszechnych komputerów i smartfonów, większość osób jest w zasadzie nieustannie podłączona do sieci. Zlecenia wykonywane online są zatem wygodne i szybkie, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść.

Dobre warunki z Klik-24

Korzystając z naszych usług, możesz liczyć na korzystne warunki w zakresie tanich przelewów z UK do Polski. Realizacja zajmie maksymalnie dwa dni robocze i nie pobieramy bazowych opłat za taki transfer. Sam kurs przeliczeniowy jest bardzo zbliżony do tego rynkowego, więc nie musisz się obawiać dużych, ukrytych kosztów. Co ważne bieżący kurs jest widoczny od razu po wejściu na stronę, w kalkulatorze, na którym znajdziesz przejrzystą informację ile dokładnie złotych trafi na konto odbiorcy. Wszystko odbywa się w klarowny i bezpieczny sposób. Po rejestracji, do przelewu potrzebujesz tylko podstawowych danych odbiorcy, jego 26-cyrowy numer rachunku bankowego. W banku potrzebujesz z kolei numeru IBAN i SWIFT/BIC. Ten drugi może stanowić problem, ponieważ czasem trudno go wygenerować czy znaleźć, szczególnie w kontekście nowych instytucji. Z kolei ewentualne błędy w podanym numerze skutkują unieważnieniem przelewu i środki wracają do nadawcy. Z Klik-24 prześlesz pieniądze z UK do PL szybko, tanio i przy minimum dopełnianych formalności, a wszystko odbywa się wygodnie i w pełni online. Przelewy do Polski z UK są dość powszechne, zwłaszcza, że dużo Polaków pracuje w tym rejonie i przesyła pieniądze do ojczyzny. Każdemu zależy oczywiście, żeby przetransferować środki jak najtaniej. Pośrednicy mogą pobierać zadeklarowane opłaty, ale i takie ukryte w kursie wymiany. Przez to oferty banków i wielu firm zajmujących się przekazami, nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Inaczej jest w przypadku platformy online Klik-24, gdzie zrobisz przelew szybko i niskim kosztem, dzięki czemu do odbiorcy trafi więcej złotówek.

Inne artykuły