Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Tanie przelewy funtów do Polski

Tanie przelewy funtów do Polski

Tanie przelewy funtów do Polski to temat interesujący wiele osób, które wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych i wspierają finansowo rodziny pozostawione w kraju. Choć można pomyśleć o bezpośrednim przelewie międzynarodowym w banku, to zwykle nie będzie to opłacalne. Wynika to z czasochłonnej procedury oraz wysokich opłat przy tego typu operacjach. Rozwiązaniem są usługi Klik-24, dzięki którym prześlesz pieniądze szybko oraz niewielkim kosztem.

Spis treści
Liczysz na niewielki koszt transferu?
Opłaty
Oferta Klik-24
Co warto wiedzieć z kwestii formalnych?

Tanie przelewy funtów do Polski? Raczej nie bezpośrednio w banku

Tanie przelewy funtów do Polski bezpośrednio w banku to coś trudnego do osiągnięcia. Dużo osób myśli w pierwszej kolejności o tej formie przekazu, gdyż jest ona wygodna, zwłaszcza w dobie bankowości internetowej. Należy mieć jednak na uwadze, że zachodzą duże różnice w zakresie operacji robionych na terenie jednego kraju, a działaniami międzynarodowymi. W tym przypadku środki trafią do odbiorcy ze sporym opóźnieniem, a co gorsza zostaną znacznie pomniejszone, najpierw o bezpośrednią opłatę instytucji bankowej, a następnie uszczupli je mało korzystny kurs wymiany funta na złotówki. Z pewnością lepiej zainteresować się innymi możliwościami, których jest obecnie naprawdę dużo. Najlepiej wypadają przy tym platformy oferujące przelewy online.

Wygodny sposób, lecz z długim czasem oczekiwania

Obecnie niemal każdy posiada przynajmniej jedno konto bankowe, na które przychodzą wypłaty i z którego wykonuje się podstawowe rozliczenia. Co naturalne przy wszelkich operacjach finansowych od razu myśli się zatem o tym, żeby w miarę możliwości zrobić je po prostu poprzez bank. Sytuacja jest o tyle ułatwiona, że aktualnie zdecydowana większość takich instytucji umożliwia logowanie się do serwisów internetowych i wydawanie przez nie większości zleceń. Dla klienta jest to niezwykle wygodne, ponieważ może wydać dyspozycję, nie wychodząc z domu i nie musi też przejmować się rejestrowaniem czy zakładaniem kont w innych miejscach. O ile jest to naprawdę dobre rozwiązanie w przypadku przelewów w obrębie jednego kraju, to pojawia się już jednak problem z transferami międzynarodowymi. Jednym z dużych mankamentów dla klientów staje się czas realizacji takich zleceń, który ze względu na rozbudowane procedury będzie trwał przynajmniej kilka dni roboczych. Tymczasem może się on nawet wydłużyć, gdy dojdzie do opóźnień w banku lub ten ma wątpliwości względem wykorzystanych danych. Do tego dochodzi drugi aspekt, który w zasadzie przekreśla szansę na dokonanie tanich przelewów, a mowa tu oczywiście o wysokich kosztach bankowych.

Opłaty nakładane przez instytucje bankowe

Poszczególne banki proponują różne rozwiązania, lecz w przypadku operacji międzynarodowych zwykle nie ma wątpliwości i za każdy przelew pobierane są bazowe opłaty. Nie są one małe, a co więcej, w całej procedurze występują przynajmniej dwa banki (krajowy i zagraniczny), co może oznaczać, że każdy z nich będzie się domagał swojej prowizji. Często okazuje się, że na samym początku operacji banki zabiorą kilkadziesiąt funtów, co po przeliczeniu na złotówki będzie się wiązało z obniżeniem kwoty przelewu dla odbiorcy o kilkaset złotych.

Dodatkowe, ukryte koszty

Jeszcze większym problemem dla klienta jest fakt, że nie wszystkie koszty będą dla niego widoczne gołym okiem. Poza opłatami bankowymi, na to, ile złotych trafi do kraju, wpływa znacząco kurs funta. Tu pojawia się duży mankament systemu bankowego, który słynie z ustalania kursów bardzo niekorzystnych z perspektywy klientów. W tym przypadku kurs najczęściej będzie mocno zaniżony względem realnej wartości funta na rynku walutowym, przez co do drugiej strony dotrze jeszcze mniejsza kwota, już w złotówkach. Koszty ukryte w kursie bywają naprawdę uciążliwe i często przyczyniają się do tego, że przelewy międzynarodowe w bankach stają się dla klientów już całkowicie nieopłacalne.

Kobieta robiąca przelew w domu

Warto poszukać korzystniejszych alternatyw

Działanie przez bank może się wydawać wygodne i oczywiście bezpieczne, lecz warto zadać sobie pytanie - czy decydować się na to kosztem długiej realizacji transferu i transakcji obarczonej ogromnymi opłatami? Szybkie spojrzenie na alternatywne formy wysyłania pieniędzy z UK do Polski da jasną odpowiedź, że nie. Korzystniej będzie już wybrać firmę specjalizującą się w zagranicznych transferach pieniężnych lub kantor internetowy, choć najlepszą ofertę na rynku posiadają obecnie platformy online, takie jak Klik-24.

Klik-24 oferuje tanie przelewy funtów do Polski

Z Klik-24 możesz liczyć na tanie przelewy funtów do Polski. Przy standardowym transferze nie pobieramy nawet podstawowej opłaty, a jeżeli zależy Ci na czasie, skorzystaj z przyspieszonego przekazu, wiążącego się z niewielką opłatą. Nie musisz się także obawiać kosztów ukrytych w kursie, który jest zbliżony do rynkowego oraz widoczny na naszej stronie. Proponujemy przy tym minimum formalności, ograniczonych do koniecznych wymagań prawnych. Wystarczy zatem prosta rejestracja, a już chwilę później możesz komfortowo i tanio wysłać pieniądze do Polski.

Dwa warianty przelewów

W naszej ofercie mamy obecnie dwie formy przelewów z UK do Polski (i w drugą stronę). Możesz tego dokonać, wybierając przelew standard, w ramach którego pieniądze trafią do odbiorcy na drugi dzień roboczy, natomiast nie pobieramy przy tym żadnej opłaty. Klientom chcącym przekazać pieniądze jak najszybciej, polecamy przelew express, gdyż środki trafią na konto w Polsce jeszcze tego samego dnia lub w następnym dniu roboczym. W przypadku transferów w tym kierunku wiąże się to z niewielką opłatą w wysokości 1.99 GBP. O tym, jaki przelew wybierasz, zadecydujesz w kalkulatorze dostępnym na stronie, gdzie określisz kraj, z którego wysyłasz pieniądze, kraj odbiorcy oraz rodzaj transferu.

Formalności

Korzystanie z Klik-24 jest tym bardziej komfortowe, iż wiąże się z niewielką liczbą formalności. Do korzystania z serwisu potrzebne jest konto, które możesz założyć, korzystając z prostej i szybkiej rejestracji. W związku z regulacjami prawnymi obecnie kwoty do 1000 EUR i jej równowartości w innej walucie można przelewać bez dokumentów. Jeżeli planujesz wyższe transfery pieniężne, to poprosimy o przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość i miejsce zamieszkania. Kwotę limitu zobaczysz po zalogowaniu się na założone konto, w przeliczeniu na GBP lub PLN. Pod względem formalnym zapewniamy również duże ułatwienie względem przeprowadzania takiej operacji w instytucji bankowej. W banku potrzebujesz do takiego transferu IBAN i kodu SWIFT/BIC. Kod SWIFT/BIC bywa problematyczny względem znalezienia lub wygenerowania poprawnego numeru, a podanie złego skutkuje anulowaniem transakcji i powrotem środków do wysyłającego. W Klik-24 do zlecenia przelewu potrzebujesz tymczasem tylko polski 26-cyfrowy numer rachunku bankowego. Kiedy przelewasz funty do Polski, na pewno zależy Ci na tym, żeby zrobić to bezpiecznie, szybko i tanio. Same banki gwarantują bezpieczeństwo, ale korzystanie ich usług przelewów międzynarodowych wiąże się z długim czasem realizacji i wysokimi kosztami. Natomiast Klik-24 spełnia wszystkie twoje potrzeby, związane z transferem pieniędzy do Polski, dlatego zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Inne artykuły