Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Tanie przelewy z Anglii do Polski

Tanie przelewy z Anglii do Polski

Dzisiaj napisze o kilku rzeczach, dzięki którym zlecisz tanie przelewy z Anglii do Polski. Wiesz do jakiego wniosku ostatnio doszedłem?  Że w codziennej gonitwie zapominamy sprawdzić, ile tak naprawdę kosztują nas przelewy z Anglii? Przyzwyczajamy się do jednego banku czy firmy skuszeni jednorazową promocją i tak już zostajemy. Tak naprawdę nie jest ważne, że pierwszy przelew do PL z UK zlecisz za darmo! Ważne, ile zapłacisz za drugi, piąty i dziesiąty. W ramach tego, o czym napisałem wyżej stworzyłem listę kilku spraw na, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy realizować tanie przelewy z UK do Polski.

Spis treści
Opłaty i Kurs
Darmowe oferty
Czas realizacji
Najlepsza oferta

Tanie przelewy z Anglii do Polski: Opłaty i Kurs

Gdzie szukać opcji tanich przelewów z Anglii do Polski? Istnieje cienka linia pomiędzy opłatami przelew a kursem wymiany, ponieważ jeśli kurs będzie niski oznaczać to będzie, że płacimy dużą marżę, czyli tak naprawdę opłatę. Wiecie, jak to wygląda w praktyce? Zalogowałem się na swoje konto w Anglii, wybrałem zakładkę przelew walutowy i zacząłem wypełniać formularz. Zaklikałem konto, z którego chce zrobić transfer funtów do Polski i wyświetlił mi się komunikat, że mój bank za wysyłanie pieniędzy do Polski nie pobierze opłaty. Super pomyślałem! Nareszcie będę mógł realizować darmowe przelewy z Anglii do Polski. Nic bardziej mylnego. Gdy spojrzałem na kurs okazało się, że mój bank oferował o 20gr gorszy kurs wymiany niż kurs na giełdzie. Rozumiem, że bank musi zarabiać, ale żeby aż tyle!!! Chciałem wtedy przelać z UK do PL 1000 funtów, czyli moja opłata tak naprawdę wynosiłaby 200zł. Jak to policzyłem? 20gr na każdym funcie x 1000 funtów to jest dwieście złotych, czyli około 40 funtów. Na końcu okazało się, że realizując transfer pieniędzy do Polski online w banku, mój odbiorca za odbiór przelewu zagranicznego może być obciążony dodatkową opłatą przez swój bank. Dlatego też wybieram i analizuje, sprawdzam i kalkuluje.

Tanie przelewy, czyli jakie?

Co, tak naprawdę oznacza frazes tanie transfery pieniężne z UK do Polski? Ciężko jest ocenić książkę po okładce, dlatego też opłatę i kurs zawsze liczę razem, tylko w taki sposób mogę dowiedzieć się czy tani transfer pieniędzy do Polski jest naprawdę tani. Chce zaznaczyć, że nie wierze w przelewy z UK do Polski za darmo, żadna z firm nie prowadzi fundacji. Dlatego też, zwrot bezpłatne przelewy z UK do Polski wsadzam między bajki. I tak od kilku lat sprawdzam nie jak bezpłatnie przelać kasę z Wielkiej Brytanii, tylko jakie są najtańsze przelewy z Polski do Anglii i na odwrót. Jedno musimy ustalić, a mianowicie fakt, że w dzisiejszych czasach wysyłka pieniędzy z UK do PL odbywa się on-line. To w intrenecie znajdziemy najkorzystniejsze oferty. Tylko którą ofertę wybrać? Ja to już wiem i takie są opinie, że z całą pewnością nie z bankiem. Dlaczego? Przykład podałem wyżej i to taki, który przetestowałem na własnej skórze!  Gdy wpisuje przelewy z UK do Polski ranking, okazuje się, że na rynku funkcjonują firmy, które oferują pozabankowe tanie przelewy funtów do Polski. Każda z tych firm podobnie jak kantory ma własny kurs wymiany oraz stosuje swoje opłaty stałe lub procentowe od kwoty przelewu. Cenię sobie te firmy, które działają jak międzynarodowy kantor internetowy, ponieważ jeśli nic nie zmieni się od napisania tego artykułu mają zawsze lepszą ofertę jak banki! Jednak różnice pomiędzy firmami są znaczące, dlatego bez owijania w bawełnę pokazuje w jaki sposób prześwietlać przekazy pieniężne z UK.

Opłata podstawowa 0zł oznacza wysoką marże na kursie lub abonament

Normalnie tego nie robię, ale dzisiaj wpisałem darmowy przelew funtów na konto złotówkowe. Wyświetliły mi się dwie oferty. W pierwszej firmie przelew z UK do PL miał być gratis. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie marża, która od giełdowego kursu wynosiła 8gr. Więc dla transferu 1000 funtów opłata wyniosła by 80zł, czyli około 16 funtów. Czy ta firma oferuje przelewy z UK w gratisie? Dla mnie jest to po prostu ukryta opłata. Druga firma także oferowała darmowe przelewy i w dodatku kurs był giełdowy. Czy to możliwe, że wbrew obiegowej opinii znajdę darmową ofertę na szybkie przelewy do Polski? Jednak na stronie internetowej znajduje cennik i okazuje się, że trzeba uważać. Na co? O tym poniżej:

  • W weekendy doliczają sobie 0,5% marżę. Nie jest to coś niespotykanego, większość firm tak robi, bo w weekend giełda nie pracuje. Uważam jednak, że warto być jej świadomym, tym bardziej, że jeśliby prześledzić statystyki okazuje się, że najwięcej osób zleca przelew pieniędzy z zagranicy do Polski właśnie na weekend. Jeśli firma szczyci się uczciwością powinna zamieszczać taką informację.
  • Tylko niewielkie transfery są darmowe, jeśli ktoś regularnie chce zlecać przelew funtów do Polski na konto walutowe i nie chce płacić prowizji musi wykupić abonament. A wiadomo, jak to jest z tymi abonamentami, zlecamy stałe zlecenie i zapominamy o sprawie. A kasa leci… Jeśli nie posiadamy abonamentu to transfer pieniędzy do polski będzie zrealizowany od 3 do 5 dni roboczych lub musimy ponieść dodatkową opłatę.
  • Wysyłka pieniędzy do Polski z UK odbywa się w systemie bankowym SWIFT co oznacza, że odbiorca może zapłacić dodatkową opłatę. Żeby nie zostać zaskoczonym trzeba to najpierw sprawdzić.

Cenię sobie jasne i klarowne oferty, gdzie od razu wiem, ile musze zapłacić.  Gdy widzę w ofercie przelewów do Polski słowo bezpłatny, to od razu zapala mi się czerwona lampka. Jest jeszcze coś co sprawia, że przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii nie są wcale takie tanie. Chodzi mi o czas realizacji.  

Czas i pieniądz

Tanie przelewy z Anglii do Polski: czas realizacji

W dobie technologii wszystko dzieje się szybciej. Czy to dobrze?  W pewnych dziedzinach życia z pewnością nie. Jednak, gdy realizujemy tanie przelewy z UK do Polski chcemy jednocześnie, aby były one szybkie. Czas realizacji to jeden z powodów przez który, rezygnujemy z usług banków, bo tam wysyłka pieniędzy do polski trwa od 3 do 5 dni roboczych. Praktycznie każda instytucja, która zajmuje się przelewami funtów do Polski działa w taki sposób, że jest w stanie zrealizować nasz transfer w kilka godzin maksymalnie w jeden dzień roboczy. To bardzo dobrze, o to nam przecież chodzi, aby przelewy z Anglii do Polski były tanie, szybkie i bezpieczne. Dlaczego o tym mówię? Na rynku istnieją oferty, gdzie opłata jest uzależniona od czasu realizacji transakcji. Większość firm za transfery w standardzie pobiera niższą opłatę. Jeśli zależy nam na czasie to będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Nie ma w tym nic dziwnego, za szybkie płatności banki pobierają spore opłaty. Tak więc jeśli zależy nam na oszczędnościach to kosztem czasu.

Najlepsza oferta

Kiedy wyemigrowałem kilkanaście lat temu na wyspy i jeszcze nie do końca wiedziałem, jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski, szukając uczciwej oferty ktoś zapytał się mnie: Czy Pan za dużo nie wymaga? W sumie może i wymagam, ale taki już jestem. Szukam zawsze najlepszych ofert i jestem z tych osób którym, chce się sprawdzać i porównywać. Jestem przekonany, że oferta, którą Ci teraz przedstawię jest korzystna na tle innych firm i banków.

Internetowa platforma przelewowa Klik-24

Dzięki firmie Klik-24 masz szanse na dostęp do najlepszych kursów wymiany. Nie będziesz musiał wybierać spośród różnych opcji, ponieważ Klik-24 oferuje dwa rodzaje transferu. Przelew standard jest najbardziej korzystny pod względem opłat. Natomiast express, jeśli zależy Ci na szybkim przelewie. Klik-24 ma stałą opłatę za przelew z angielskiego konta na polskie. Co to oznacza? Tyle, że czy będziesz przelewał 100, 1 000 czy też 10 000 funtów opłata za przelew wyniesie zawsze tyle samo. Kwota jaką otrzyma obiorca jest widoczna w kalkulatorze przelewu - brak jakichkolwiek ukrytych opłat. Czas realizacji jest uzależniony od rodzaju transferu, ale zawsze staramy się dostarczyć środki tak szybko jak to możliwe. Eksperci firmy ciągle monitorują rynek, czym dbają o konkurencyjność oferty, tak aby zawsze opłacało Ci się wrócić i regularnie korzystać z usług firmy. Zapraszam do korzystania z serwisu Klik-24 już dziś.

Inne artykuły