Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii

Tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii

Tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii są możliwe i możesz je zrealizować korzystając z platformy Klik-24. Przesłanie pieniędzy do Anglii może być wymuszone różnymi sytuacjami. Czasem chcesz przesłać środki na swoje inne konto w tym kraju, wspomóc mieszkających tam członków rodziny czy po prostu uregulować jakieś zobowiązania wobec podmiotów czy osób z tego rejonu świata. Takie przekazy nie muszą być jednak obarczone dużymi kosztami, z którymi trzeba się liczyć w bankach.

Spis treści
Zrezygnuj ze zleceń bankowych
Dlaczego to się nie opłaca?
Firmy specjalizujące się w takich przekazach
Bez ukrytych kosztów z Klik-24!
Wygoda i przejrzystość całej operacji
Jak to działa?

Tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii? Zrezygnuj z operacji bankowych

Poszukując sposobów na tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii, lepiej zrezygnować z tradycyjnych przekazów bankowych. Choć są one pierwszą koncepcją, o której myśli się w kontekście wysłania środków pieniężnych, to przy transferach zagranicznych, jest to zdecydowanie mało opłacalne. Cała procedura może być wtedy prosta, lecz zwykle trzeba się liczyć z kosztem rzędu przynajmniej kilkudziesięciu złotych. Trudno uznać to zatem za korzystne rozwiązanie. Zdecydowanie lepszym wyborem będą firmy, które specjalizują się w przekazach pieniędzy za granicę. Należy zwrócić wtedy uwagę na ewentualne opłaty oraz oferowane kursy wymiany.

Dlaczego wydawanie takich dyspozycji w banku jest nieopłacalne?

Chcąc przetransferować pieniądze ze swojego konta na inny rachunek, od razu myślisz oczywiście po prostu o skorzystaniu z usług swojego banku. Zwłaszcza, że w erze bankowości internetowej nie trzeba już chodzić do oddziału, tylko takie dyspozycje można zlecić przez serwisy internetowe takich placówek. O ile jest to proste w kontekście operacji krajowych, to przy transferach zagranicznych trzeba to już dobrze przemyśleć. Oczywiście jest to łatwe i pewne rozwiązanie, ale okazuje się bardzo kosztowne. Banki nakładają bowiem opłaty oraz prowizje względem takich operacji. Czasem są to z góry określone kwoty, innym razem procent od przelewanej kwoty, co oznacza, iż przy wyższych przelewach koszt jeszcze rośnie. Warto również pamiętać, że bank ustala kurs, w związku z czym zwykle okazuje się, iż spread, a więc różnica między kupnem i sprzedażą walut, także jest niekorzystny dla samych klientów. Finalnie koszt przelewu może sięgnąć przynajmniej kilkudziesięciu złotych czy nawet zdecydowanie wyższych kwot, zatem trudno nazwać takie operacje tanimi. Korzystając z takiej formy przekazu, pamiętaj o tym, iż poza Twoim bankiem w całym transferze uczestniczą inne, zagraniczne placówki, które mogą uwzględniać również swoje prowizje, o których dowiesz się w praktyce dopiero po jakimś czasie. Już jednorazowo oznacza to zatem duży koszt wykonania zlecenia, a jeśli chcesz wykonywać takie przelewy regularnie, to uzbierają się z tego naprawdę wysokie sumy. Lepiej poszukać zatem alternatywnych rozwiązań. Jak wysłać pieniądze do Anglii? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu.

Budka telefoniczna w Londynie

Wybierz firmy specjalizujące się w zagranicznych przekazach pieniężnych

Obecnie istnieją inne możliwości na przelewy z PL do UK. Możesz skorzystać z usług kantorów internetowych i firm specjalizujących się w przekazach pieniężnych za granicę. Będą to na pewno tańsze warianty niż usługi bankowe, lecz także tutaj warto przyjrzeć się poszczególnym ofertom i porównać je pod kątem opłacalności. Oczywiście podstawową kwestią są otwarcie wyrażone opłaty za zlecane transakcje. Warto rozpatrywać je jednak wraz z oferowanymi kursami walut. Jeżeli te ostatnie są zaniżone, to tam ukryta jest marża, która może sprawić, iż z pozoru tanie przekazy wcale nie są takie korzystne jak mogłoby się wydawać. Przed jakimikolwiek zleceniami upewnij się też, gdzie zarejestrowana jest dana firma oraz czy podlega stosownym regulacjom i licencjom, dzięki którym nie musisz się obawiać o jej uczciwość. Dobrym wyborem będzie tutaj Klik-24, gdzie stosujemy standardy bezpieczeństwa na poziomie komercyjnych banków. Bazujemy na regulacjach ze strony brytyjskiego Urzędu ds. Usług Finansowych i posiadamy licencję instytucji płatniczej Financial Conduct Authority. Cały proces dokonywany za pomocą naszej platformy odbywa się z wykorzystaniem szyfrowanych połączeń, zapewniających również ochronę danych.

Postaw na tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii z Klik-24!

Jeżeli interesują cię tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii, to obecnie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest postawienie na Klik-24. Cała operacja odbywa się online, więc nie musisz wychodzić z domu, a do tego wszystko przebiega przejrzyście i w sposób w pełni bezpieczny. Stosowane metody pozwalają wykluczyć koszty pośredniczące, dzięki czemu nie musisz się obawiać opłat prowizyjnych. Do tego platforma oferuje bardzo uczciwy kurs, który jest też jasno określony od samego początku. Wystarczy zatem rejestracja na platformie, a późniejszy proces przekazania środków jest już naprawdę prosty i intuicyjny.

Wygodnie i przejrzyście

Sam kurs ustalamy w oparciu o średnią rynkową wraz z niewielką różnicą, co gwarantuje najbardziej uczciwy z możliwych kursów wymiany. Dodatkowo w kontekście przelewów do Wielkiej Brytanii nie pobieramy żadnych opłat za samą transakcję standard. Tym samym cały przelew naprawdę można nazwać tanim i jest to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań jakie spotkasz na całym rynku. Przelew ekspress do Wielkiej Brytanii z Polski wiąże się jedynie z symboliczną opłatą w wysokości 1.99 funta. Dzięki temu pieniądze trafią szybciej do odbiorcy. Wszystko odbywa się także przejrzyście - jeszcze przed rejestracją możesz zobaczyć na kalkulatorze jaki jest kurs, a co za tym idzie jaka dokładna kwota w GBP trafi na konto odbiorcy. Za tym wyborem przemawia również wygoda całej operacji, gdyż wszystko odbywa się online. Nie musisz wychodzić z domu by składać jakiekolwiek dyspozycje w oddziałach banków czy firm.

Jak to działa?

Zapewne zastanawiasz się, jak to dokładnie działa, że udział pośrednika upraszcza i przyspiesza cały proces przekazania pieniędzy, a do tego pozwala zaoszczędzić na opłatach. Przelew do Anglii poprzez Klik-24 można podzielić dla jasności na trzy etapy. Po pierwsze przelewasz środki w PLN na konto Klik-24, zatem jest to zwykły przelew krajowy. Dopiero wtedy firma wymienia walutę według ustalonego i jasno określonego kursu, który możesz sprawdzić na stronie. Wreszcie w trzecim kroku Klik-24 korzysta ze swojego angielskiego konta w celu przelania funtów na rachunek odbiorcy. Tym samym dwukrotnie dochodzi tak naprawdę do przelewów krajowych, w związku z czym unikasz opłat za operacje międzynarodowe i tym samym rozsądnie oszczędzasz swoje pieniądze. Dodatkowo zwróć uwagę na sam fakt czasu trwania operacji, który w przypadku przelewów przez platformę do Wielkiej Brytanii, trwa maksymalnie 1-2 dni robocze. Dokonując zlecenia z pomocą banku, okres oczekiwania może sięgać aż 3-5 dni. W celu skorzystania z Klik-24 wystarczy założyć darmowe konto na platformie. Do zlecenia operacji będziesz potrzebował oczywiście danych odbiorcy i pamiętaj przy tym u numerze sort code oraz account number banku odbiorcy. Po zatwierdzeniu wszelkich szczegółów otrzymasz dane konta bankowego Klik-24, na który przesyłasz wymaganą kwotę. Na tym właściwie kończy się twoje zadanie - po zaksięgowaniu wpłaty platforma zajmie się już przewalutowaniem środków i realizacją przelewu do osoby docelowej. Ta otrzyma zatem środki, a ty potwierdzenie ich dostarczenia. Obecnie zlecając przelew do UK, lepiej zrezygnować z bezpośrednich usług samego banku i wybrać tanie przelewy przez firmy pośredniczące. Platforma Klik-24 będzie tu doskonałym wyborem, nie pobierając opłat za przelew i stosując uczciwe, korzystne dla ciebie kursy wymiany. Tym samym unikniesz opłat jakie napotkałbyś w banku i w bezpieczny oraz szybki sposób przekażesz określoną kwotę odbiorcy w UK!

Inne artykuły