Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Transfer pieniędzy do Polski z UK

Transfer pieniędzy do Polski z UK

Transfer pieniędzy do Polski z UK może być zrealizowany bezpośrednio w banku. Wiele osób uważa to za metodę wygodną i bezpieczną, lecz problemem okazują się warunki, które nie są już takie korzystne. Warto zwrócić uwagę na firmy specjalizujące się w przekazach, choć tutaj także panuje spore zróżnicowanie jeśli chodzi o atrakcyjność poszczególnych ofert. Z Klik-24 możesz zrobić taki przelew w prosty i szybki sposób, a do tego unikając zbędnych opłat. Zachęcamy zatem do wybrania naszych usług.

Spis treści
Czy warto działać bezpośrednio w banku?
Wygoda i bezpieczeństwo
Mało atrakcyjne warunki
Opłacalność i alternatywy
Jak dokonać tego z Klik-24?
Szybka rejestracja online
Co będzie potrzebne?
Przebieg operacji

Transfer pieniędzy do Polski z UK z wykorzystaniem systemu bankowego. Czy warto?

Transfer pieniędzy do Polski z UK można zrealizować w banku, korzystając z przelewów walutowych. Mając dostęp do bankowości internetowej jest to w zasadzie proste do zrobienia, a większość osób docenia również poczucie bezpieczeństwa, które kojarzy się z takimi instytucjami. Problem pojawia się, gdy zagłębisz się w warunki takiego przekazu. Okazuje się, że będzie on długo realizowany, a do tego po drodze kwota zostanie znacząco uszczuplona. Więcej złotówek trafi do odbiorcy, gdy skorzystasz z firmy zajmującej się przelewami zagranicznymi, choć tylko pod warunkiem wybrania dobrej oferty.

Dość prosty dostęp i poczucie bezpieczeństwa

Obecnie w zasadzie każdy ma już konto w banku, a większość osób korzysta z jego usług nie tyle w stacjonarnych punktach, co poprzez dedykowane serwisy internetowe, na które można się zalogować z wykorzystaniem komputera czy nawet telefonu. Zlecenie takiego przelewu nie będzie zatem trudne. Jednocześnie klienci mają świadomość, iż instytucje bankowe podlegają licznym regulacjom i zabezpieczeniom, więc takie podmioty cieszą się po prostu zaufaniem. Rzeczywiście jeżeli współpracujesz z jakimś bankiem, to nie obawiasz się raczej, że w ramach takiej operacji dojdzie do jakichkolwiek nieprawidłowości. Wygoda i bezpieczeństwo związane z taką transakcją są atutami tej drogi zlecenia przelewu, lecz dużym mankamentem są już same warunki.

Problem z opłatami, kursem i czasem oczekiwania

Banki to instytucje pewne i sprawdzone, lecz można je określić jako drogie, szczególnie gdy chodzi o operacje międzynarodowe. Już na wstępie musisz się liczyć z pobraniem opłaty, czasem dość wysokiej. Do tego dochodzi niestety problem niskiego w tym przypadku kursu wymiany walut. Różnice potrafią być tu naprawdę duże względem tego, jaki przelicznik obowiązuje w danej chwili na rynku walutowym, a przy przelewach środków wiąże się to z tym, iż do odbiorcy trafia mocno pomniejszona kwota. Poza wysokim spreadem w kursie, działanie w tym przypadku z wykorzystaniem banku, oznacza jeszcze jeden mankament, a mianowicie długi czas realizacji przelewu, który może wynieść nawet kilka dni roboczych.

Czy to opłacalne? Jakie są alternatywy?

Aspekty związane z wygodnym dostępem do konta czy zaufaniem jakim darzysz swój bank, nie rekompensują tego, że przelewy zagraniczne dokonywane przez tę instytucję są po prostu drogie, a jednocześnie trwają dość długo. Trudno uznać to za opłacalne, gdy okaże się, że na przekazie możesz stracić nawet kilkadziesiąt funtów, a odbiorca będzie musiał czekać kilka dni, żeby zobaczyć środki na swoim koncie w kraju. Optymalną alternatywą są firmy specjalizujące się w transferach pienięzy do Polski, choć warto zawczasu sprawdzić oferowane przez dane podmioty warunki. W niektórych przelew jest szybszy, ale niemal równie drogi jak w banku, gdyż dany pośrednik może pobierać bazowe opłaty i generować dodatkowy zarobek poprzez różnice w kursie. Najkorzystniej wypadają na tym tle sprawdzone platformy online, jak Klik-24.

Wysyłanie przelewu online

Jak przebiega transfer pieniędzy z UK do Polski z Klik-24?

Z Klik-24 transfer pieniędzy z UK do Polski jest szybki i bardzo prosty. Po błyskawicznej rejestracji sam proces przejdziesz w co najwyżej kilka minut, potrzebując przy tym mniej danych, niż przy wydawaniu takiej dyspozycji w banku. Kluczem do sukcesu jest fakt, że operacja jest rozbita w zasadzie na dwa przelewy krajowe, co skraca czas realizacji przekazu i ogranicza opłaty. Z nami wyślesz zatem pieniądze wygodnie i na dobrych warunkach. Wszystko odbywa się także całkowicie bezpiecznie, gdyż stosujemy się do regulacji bezpieczeństwa na tym samym poziomie co instytucje bankowe.

Prosta rejestracja

Do skorzystania z usług Klik-24 wymagana jest rejestracja, która odbywa się w pełni online i w bardzo prosty oraz przejrzysty sposób. Stworzenie konta jest też oczywiście całkowicie darmowe. Z myślą o zapisaniu się wybierz stosowną opcję na naszej stronie, po czym zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza z podstawowymi danymi, takimi jak imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu i podasz przy okazji hasło, którym chcesz się w przyszłości logować na platformę. W naszym serwisie nie wymagamy żadnych dokumentów podczas rejestracji, lecz bez nich konto będzie posiadało limit w wysokości kwoty, którą można wysłać, na poziomie 1 000 EUR lub równowartość tej kwoty w innej walucie (około 800 funtów miesięcznie). Jeżeli chcesz w pełni aktywować konto i robić przelewy bez żadnych ograniczeń, to poprosimy o przesłanie skanu dokumentów, które potwierdzą tożsamość. Wszystko odbywa się szybko i w ramach prostej oraz przejrzystej procedury. Jeżeli na jakimkolwiek etapie będziesz mieć jednak jakieś pytania czy wątpliwości, to zachęcamy do kontaktu.

Czego potrzebujesz?

Dużym plusem Klik-24 jest maksymalne uproszczenie całej procedury przelewu z UK do Polski. Dzięki temu przekaz odbywa się szybciej i nie musisz się obawiać konieczności poszukiwania problematycznych danych. Poza podstawowymi informacjami personalnymi odbiorcy potrzebujesz tylko jego polskiego numeru konta bankowego, czyli tych samych danych, które są potrzebne przy przelewie krajowym pomiędzy rachunkami bankowymi w Polsce. Przy podobnym zleceniu w banku wymagany jest z kolei IBAN, a do tego kod SWIFT/BIC, którego znalezienie czy wygenerowanie może nie być takie proste. Większość osób bazuje wtedy na generatorach takich kodów, ale nie jest to również rozwiązanie perfekcyjne, ponieważ przy niektórych podmiotach, szczególnie krócej funkcjonujących na rynku, podany kod może się okazać niewłaściwy, a to poskutkuje powrotem pieniędzy na konto wysyłającego.

Dwa przelewy krajowe zamiast międzynarodowego

Kluczem do uproszczenia przesyłania pieniędzy z UK do PL jest fakt, że w ramach całej procedury w Klik-24 tak naprawdę wykonywane są dwa przelewy krajowe, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba dokonywania międzynarodowego transferu bankowego, który jest czasochłonny i kosztowny. Na naszej platformie po rejestracji i zalogowaniu wybierasz w kalkulatorze rodzaj przelewu i podajesz kwotę, od razu otrzymując informację o kursie i tym samym stawce, która trafi do odbiorcy. Nie pobieramy opłaty za transfer standard, a kurs jest bardzo zbliżony do rynkowego, więc przekaz jest znacznie tańszy niż w przypadku banków czy większości innych firm zajmujących się zagraniczną wysyłką pieniędzy. Następnie przechodzisz do wspomnianego formularza z danymi odbiorcy, po czym zatwierdzasz ich poprawność. Wtedy dostaniesz dane do wykonania przelewu ustalonej sumy na konto Klik-24. Jest to jednak konto w kraju, z którego wysyłasz środki, a my przesyłamy do odbiorcy pieniądze już z konta z Polski. Tym samym są to w praktyce dwa przekazy krajowe, dzięki czemu środki trafią do adresata szybciej i mniejszym kosztem. Przy transferach pieniędzy z UK do Polski liczy się szybkość i wygoda sfinalizowania takiej transakcji oraz oczywiście jej warunki. Banki i wiele firm pobiera w tym zakresie dość wysokie opłaty czy prowizje z różnicy w kursie. Z Klik-24 nie musisz się jednak tego obawiać, gdyż niewielkim kosztem i w przeciągu dnia roboczego dostarczysz środki na konto w kraju. Polecamy zatem naszą ofertę.

Inne artykuły