Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Transfer pieniędzy z UK

Transfer pieniędzy z UK

Transfer pieniędzy z UK może być dokonany na kilka różnych sposobów. Rzecz jasna jedną z opcji jest bank, a innymi tradycyjnymi rozwiązaniami są usługi pocztowe czy klasyczne firmy przekazowe. Warto zwrócić jednak uwagę na pośredników umożliwiających przelanie środków online, ponieważ jest to wygodne, a co najważniejsze odbywa się na zdecydowanie lepszych warunkach. Korzystając z Klik-24 masz gwarancję, że pieniądze trafią do odbiorcy szybko i przy niskich kosztach związanych z całą operacją.

Spis treści
Jak można to zrobić?
Wybierz Klik-24
Niewiele formalności
Czy potrzebne są jakieś dokumenty?
Dwa warianty przelewów

Jakie są sposoby na transfer pieniędzy z UK?

Transfer pieniędzy z UK do naszego kraju może się odbyć tradycyjnym przelewem międzynarodowym w banku, lecz jest to opcja kosztowna i mało opłacalna. Prostym rozwiązaniem jest PayPal, lecz wymaga założenia konta przez obie strony i nie jest pozbawiony wad. Dostępne są firmy przekazowe, które w wielu przypadkach działają jeszcze nawet stacjonarnie. To zwykle szansa na stosunkowo szybki, lecz drogi przekaz pieniędzy. Na tym tle zdecydowanie lepiej wypadają platformy online, gdzie można liczyć na korzystniejszą proporcję między kosztami i czasem realizacji. Metodą odchodzącą już coraz bardziej w niebyt jest przekaz pocztowy, gdzie ogromnym mankamentem jest bardzo długi czas oczekiwania na dostępność przelanych funduszy w kraju.

Klasyczny przelew

Choć standardowo planując przekazanie komuś środków finansowych w pierwszej kolejności myśli się o banku, to w tym przypadku nie jest to tak oczywiste. Rzecz jasna jest to możliwe i proste do zrealizowania, lecz problemem są warunki przekazów zagranicznych, szczególnie w walucie innej niż euro, które odbywają się w systemie SWIFT, przez co są one obarczone dużymi opłatami, a do tego same procedury wydłużają czas realizacji transferu, którzy może sięgać nawet kilku dni roboczych. Choć jest to zatem stosunkowo wygodny i na pewno bezpieczny sposób na przelanie środków, to mało opłacalny i warto zastanowić się nad innymi metodami.

PayPal

PayPal to znana wszystkim firma, będąca bardzo dużym graczem na rynku przelewów. Wzbudza to zainteresowanie i sprawdza się przy licznych transakcjach internetowych lub przekazach krajowych, natomiast mniej korzystnie wygląda to już, gdy chodzi o transfer zagraniczny. Po pierwsze obie strony muszą mieć w tej sytuacji konta PayPal, a głównym problemem będą koszty, powiązane choćby z wysoką marżą na kursie.

Tradycyjne firmy przekazowe

Usługa przekazów pieniężnych do Polski jest dość popularna i na rynku występuje kilka znanych firm tego typu. Dużo z nich kojarzonych jest z dawnymi metodami transferowania środków, gdy przekazywało się gotówkę w stacjonarnym punkcie, a sam odbiorca także otrzymywał banknoty już w swoim kraju. Aktualnie dużo firm o takim charakterze umożliwia przeprowadzanie tych operacji internetowo, choć zwykle łącząc to z funkcjonowaniem obiektów stacjonarnych. Plusem tego rozwiązania jest szybkość przekazu, zdecydowanie lepsza niż w banku, lecz sporym minusem będą nakładane przez takie podmioty, duże opłaty.

Flagi Wielkiej Brytanii

Pośrednicy internetowi

Obecnie najatrakcyjniejsze oferty przedstawiają firmy specjalizujące się w zagranicznych przelewach, które działają w pełni online. Jest to dogodne dla użytkowników, a brak konieczności prowadzenia fizycznych oddziałów w wielu miastach, ogranicza znacząco koszty, które w przeciwnym razie firma musiałaby kompensować sobie na opłatach ściąganych od klientów. W taki sposób działa Klik-24 i jest to w tym momencie najlepsza metoda, jeżeli chcesz sprawnie i tanio przekazać pieniądze z Anglii do Polski.

Poczta

Jedną z tradycyjnych metod pozostają przekazy realizowane przez pocztę, choć cieszą się one coraz mniejszym zainteresowaniem, szczególnie u młodych osób. Czasem korzystają z nich jeszcze ludzie przekazujący środki do kraju przeznaczone dla starszych członków rodziny, którzy nie mają kont bankowych, a tym bardziej choćby konta PayPal. Opcja ta jest jednak coraz rzadziej wybierana, gdyż jest bardzo mało atrakcyjna jeśli chodzi o warunki. Nie dość, że trzeba długo czekać na pieniądze, gdyż tempo przekazów jest tutaj porównywalne z dostarczaniem listów, to dodatkowo usługa będzie płatna, a poczta naliczy jeszcze dodatkową opłatę za przewalutowanie.

Skorzystaj z transferu pieniędzy z UK z Klik-24

Transfer pieniędzy z UK z Klik-24 jest bardzo prosty i wygodny. Wszystko odbywa się online, a do tego potrzebujesz mniej danych niż choćby przy korzystaniu z banku, co jest szczególnie ważne w przypadku kodów SWIFT, które można pomylić, a to zniwelowałoby cały trud związany z próbą przelania środków. Przy rejestracji nie wymagamy przedstawiania żadnych dokumentów, jeśli nie planujesz dokonywać przelewów dużej kwoty z Anglii do Polski. Obecnie proponujemy dwie formy przelewów, których wybór zależy od tego jak szybko chcesz dostarczyć pieniądze odbiorcy.

Minimum potrzebnych danych

Sama możliwość dokonania całej procedury internetowo jest wygodna, gdyż oznacza to przyspieszenie całego procesu i udogodnienie dla osoby wysyłającej przelew. Zlecającemu zależy też oczywiście na dopełnianiu jak najmniejszej liczby formalności. Stąd w Klik-24 wymagamy jedynie polskiego numeru rachunku bankowego, czyli zupełnie podstawowych, ale w pełni wystarczających danych. Próbując zrobić taki transfer w banku musisz z kolei mieć przygotowane dane dotyczące numeru IBAN oraz kodu SWIFT/BIC. Szczególnie ten drugi bywa problematyczny, gdyż można mieć kłopoty z jego znalezieniem lub wygenerowaniem, a w tym przypadku może jeszcze dochodzić do wygenerowania niewłaściwego kodu, przez co przelew zostanie potem odrzucony i środki wrócą na konto wysyłającego.

Czy trzeba przedstawić jakieś dokumenty?

W naszym serwisie do wykonania operacji będzie potrzebna rejestracja, lecz przy niej nie wymagamy przedstawiania żadnych dokumentów. W takiej sytuacji na konto nałożone jest natomiast ograniczenie, które obecnie wynosi 1000 EUR miesięcznie lub równowartość tej kwoty w innej walucie. Informację o kwocie limitu znajdziesz w panelu swojego konta, w przeliczeniu na GBP lub PLN. Jeśli planujesz większe przekazy i chcesz korzystać z Klik-24 bez limitów, to otrzymasz prośbę o przesłanie skanu dokumentu, który potwierdzi Twoją tożsamość.

Dostępne możliwości

Obecnie mamy w ofercie dwa warianty przelewów z Anglii na polskie konto. Pierwszy z nich to przelew standard, wykonywany bez opłaty, który dotrze do odbiorcy najpóźniej drugiego dnia roboczego. Druga opcja to przelew express, przy którym opłata wynosi 1.99 GBP, natomiast pieniądze znajdują się na koncie adresata jeszcze tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. Wystarczy, że założysz bezpłatne konto, a w samym kalkulatorze zaznaczysz, że chcesz dokonać przelewu z Wielkiej Brytanii do Polski i wybierzesz preferowany rodzaj przekazu. W kolejnych krokach zostaniesz poproszony o podanie stosownych danych i wykonanie transferu na konto Klik-24, po którym środki będą już przelane na konto odbiorcy w Polsce. Planując transfer pieniędzy z UK do Polski dostępnych jest parę możliwości, z których najbardziej opłacalne jest skorzystanie z platformy online, takiej jak Klik-24. Możesz wtedy liczyć na szybki przelew z Anglii do Polski na atrakcyjnych warunkach finansowych, zatem zachęcamy do wybrania naszej oferty.

Inne artykuły