Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Transfer pieniędzy z UK do PL

Transfer pieniędzy z UK do PL

Transfer pieniędzy z UK do PL to usługa płatnicza, która cieszy się sporym zainteresowaniem klientów. Jak łatwo zaoszczędzić na tym? Jest tylko jeden opłacalny sposób. Jaki? Wystarczy przeczytać poniższy artykuł, a dowiecie się jak szybko i tanio przetransferować funty z Anglii na złotówki w Polsce. W tym celu gorąco polecamy Państwu lekturę niniejszego poradnika!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Które czynniki uwzględniać?
Ile może trwać księgowanie?
Jakie są dostępne sposoby?
Alternatywa numer 1: Firmy!
Wymiana GBP/PLN z Klik-24!

Transfer pieniędzy z UK do PL – wstęp

Transfer pieniędzy z UK do PL co logiczne oznacza konieczność poniesienia pewnych kosztów. Zrozumiałe jest, że każdy klient chciałby maksymalnie zaoszczędzić na tego typu usługach. Ponadto istotne jest też to, ile faktycznie otrzyma odbiorca takiego transferu. Aby łączne opłaty w funtach brytyjskich były niskie, zaś kwota do odbioru w polskich złotówkach jak najwyższa musimy uwzględnić podstawowe czynniki. Jakie? Wiąże się to rzecz jasna ze składowymi kosztu przelewu zagranicznego w tym kierunku. Wyróżnia się dwa, bądź trzy, w zależności od wyboru metody płatności. Pierwszą z nich stanowi cena za same zlecenie usługi transferu pieniężnego z Wielkiej Brytanii na konto w Polsce. Najlepiej, żeby była ona jak najniższa, a jeżeli jest taka możliwość to nawet darmowa!

Drugą, a zarazem najważniejszą jest wymiana walut GBP na PLN. Jest to obligatoryjne, gdyż dysponując rachunkiem prowadzonym w funtach szterlingach musimy dokonać przewalutowania wartości transakcji na złotówki. Wówczas odbiorca odbiera pieniądze we właściwej walucie, czyli w polskim złotym. Warto przy tym pamiętać o wcześniejszym porównaniu ze sobą kursów walutowych u różnych usługodawców, gdyż są one na różnym poziomie. Najkorzystniejsze propozycje to te, których kursy są na najwyższym poziomie. Początkowo dysproporcje te mogą nie wydawać się znaczące, lecz przelew dużej kwoty z Anglii do Polski zmieni naszą optykę. Nawet cykliczne transfery na standardowe kwoty z czasem wygenerują wyższe sumy pieniężne. Dlatego też oszczędność pieniędzy i wybranie konkurencyjnej firmy powinno liczyć się przede wszystkim! Trzecią i ostatnią stanowi ewentualna prowizja dla pośredników.

Przelewy z UK do Polski – co jest ważne?

Przelew z UK do PL może nieść ze sobą pewne wątpliwości, czy też obawy. Odnośnie tego, w jaki sposób powinniśmy go zrealizować. Mówi się, że kto pyta, ten nie błądzi, a stwierdzenie to idealnie tutaj pasuje. Duża liczba zainteresowanych przy wysyłaniu funtów do Polski patrzy tylko na cenę transferu. Jednak to kurs wymiany funtów na złotówki odgrywa kluczową rolę. Takie niedopatrzenie z naszej strony może nas słono kosztować, a cała operacja z pewnością nie będzie wtedy tak rentowna. Można temu zapobiec. Jak?

To proste! Aby do tego nie dopuścić, każdorazowo należy patrzeć na obydwie opłaty. Pierwszą, jawną, czyli jednorazową opłatę za transfer pieniędzy z UK do PL. Jak i drugą, niejako ukrytą, będącą aktualną stawką wymiany GBP na PLN. Tą drugą bezpośrednio dyktuje poziom spreadu walutowego, im jest niższy, tym kurs wyższy i odwrotnie. Te najwyższe kursy dostępne są w firmach online, zaś najniższe proponują nam banki. Po tym jak poznamy oba te determinanty, możemy dysponować pełnym poglądem ofert.

Jak długo idzie przelew z UK do Polski?

Skoro poruszyliśmy już kwestię opłat, to warto też wiedzieć, ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski? Tak, jak w przypadku kosztów, tak i przedział czasowy mniej lub bardziej różni się. Przede wszystkim zależy jednak od metody transferu, trybu przelewu oraz sieci płatniczej, w jakiej przesyłamy pieniądze. Jeśli zależy nam na szybkości, a przy tym chcemy ekonomiczne aspekty usługi to jest tylko jedno optymalne rozwiązanie. Jest nim rzecz jasna wybranie szybkich i tanich przelewów online w jednej z zaufanych firm internetowych.

Eksperci z takich instytucji wyraźnie wyprzedzają konkurencyjne propozycje i stale udoskonalają swoją ofertę. Nie dziwi więc fakt, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy cenią sobie przystępność cenową przygotowano przelewy standardowe. Cechują się one nieco dłuższym czasem realizacji usługi (do 2 dni roboczych), lecz cena zlecenia jest tańsza. Natomiast dla tych ceniących sobie priorytet, jakim jest czas, stworzono przelewy ekspresowe. Dzięki nim, księgowanie płatności jest możliwe już w ciągu kilku godzin, a maksymalnie może to potrwać 1 dzień roboczy. Poniekąd płacimy więcej, ale jest za co!

Jak długo idzie przelew do Polski?

Transfery pieniędzy z Anglii do Polski – metody płatności

Transfery pieniędzy z Anglii do Polski w dzisiejszych czasach wykonuje się na różne sposoby. Jednak do najczęściej wybieranych zalicza się między innymi niżej wymienione:

  1. nowoczesne firmy internetowe (online);
  2. punkty agencyjne z przekazami gotówki;
  3. e-płatności na portfele wirtualne (PayPal);
  4. zagraniczne przekazy pocztowe (Royal Mail);
  5. tradycyjne międzynarodowe przelewy w banku.

Powyższa kolejność nie jest wcale przypadkowa, gdyż odzwierciedla obecne trendy w tej gałęzi usługowej. Statystyki wyraźnie pokazują, że konsumenci najchętniej wybierają innowacyjne usługi przelewów online. Przemawia za tym zarówno m.in. ekonomia przelewu, szybkość transferu, a przy tym wygoda użytkowania. Co zrozumiałe, każda metoda na transfer pieniędzy z UK do Polski ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Ostateczną decyzję zawsze dyktują więc nasze indywidualne odczucia i potrzeby. Jednak bez dwóch zdań najwięcej zalet i najmniej wad czeka nas w przypadku wyboru opcji numer 1, czyli oczywiście firm online!

Jak zrobić transfer pieniędzy z UK do PL korzystniej?

Powyższe podsumowanie daje nam gwarancję. Mianowicie taką, że przesyłanie pieniędzy z UK do PL w najkorzystniejszej formie zapewnią nam wyspecjalizowane firmy internetowe typu “fin-tech”. Przyjazny interfejs obsługi i intuicyjność platformy walutowej sprawia, że transfer pieniędzy z UK do PL to tylko czysta formalność. Odwiedzamy witrynę wybranego dostawcy usługi i otwieramy tam bezpłatne konto klienta. Wówczas najczęściej dysponujemy podstawowym limitem transakcji, do równowartości 1000 EUR/miesięcznie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć te kwoty. W tym celu wystarczy przesłać firmie skany wymaganych dokumentów, tj. potwierdzających naszą tożsamość, bądź też źródło pochodzenia środków. Są to czynności, które mają na celu zapobieganie praniu brudnych pieniędzy.

Reasumując, transfer pieniędzy z UK do PL to kierunek branży międzynarodowych usług płatniczych, który absolutnie zdominowały innowacyjne firmy online. Tych na rynku jest jednak multum, toteż wybranie tej jedynej może być poniekąd problematyczne. Do tego celu służą rzecz jasna porównywarki internetowe. Aczkolwiek z pewnością jest to zajęcie czasochłonne, dlatego przygotowaliśmy gotowe rozwiązanie!

Szybkie i tanie przelewy z UK do PL? Sprawdź Klik-24!

Jak zaoszczędzić czas i zachować ciężko zarobione pieniądze? Odpowiedź jest prosta – przelewy: UK-PL przez Klik-24! Dlaczego warto postawić na Nas? Dlatego, że naszym priorytetem jest zadowolenie jak największej liczby klientów. Znakomita ocena na niezależnym portalu opinii konsumentów Trustpilot potwierdza to w 100%! 

Transfer pieniędzy z Nami to maksimum prostoty i przejrzyste warunki współpracy. Nasza oferta jest w pełni transparentna i zawiera dwa rodzaje przelewów: Standard oraz Express. Pierwszy z nich jest usługą całkowicie darmową. Jedyną opłatą, jaką wówczas ponosimy to koszt przewalutowania GBP na PLN. Średnio realizacja usługi w tym trybie wynosi od 24h do 48h. Drugi tryb kosztuje zaś tylko 1.99 GBP i jest to tzw. przelew ekspresowy. Oznacza to finalizację usługi w ciągu do 24h roboczych. Do tego oferujemy najwyższe przeliczniki kursu walut. Poza tym, w Klik-24 nie ma ukrytych opłat ani żadnych prowizji dla pośredników. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu tzw. przelewów lokalnych: wpłata GBP na nasze angielskie konto, a następnie wypłata środków z polskiego konta do odbiorcy. Dla jasności, dodatkowo załączamy instrukcję. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy serdecznie do darmowej rejestracji konta klienta!

Inne artykuły