Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Transfer pieniędzy z UK do Polski

Transfer pieniędzy z UK do Polski

Transfer pieniędzy z UK do Polski coraz częściej pojawia się na tapecie Polaków mieszkających w Anglii. Nikt już nie zadaje pytania, jak przesłać pieniądze z UK do Polski. Dziś, wszyscy pytają, jak najlepiej wysłać pieniądze z UK do Polski? Jakie są sposoby na tanie przekazy pieniężne do Polski? Co jakiś czas można natknąć się na artykuł w intrenecie i przeczytać, że Polacy w UK transferują pokaźne sumy do kraju. Kwota ta każdego roku oscyluje w granicach 17 miliardów zł. Przelewy z Anglii do Polski na konto to poważny zastrzyk pieniężny dla krajowych gospodarstw domowych. Warto się zastanowić, kto oferuje najlepszą ofertę. Poniżej przedstawiam Top 3 metod najczęściej wybieranych przez Polaków na transfer pieniędzy z UK do Polski.

Spis treści
Przelew bankowy
Firmy pośredniczące
Nasza oferta

Transfer pieniędzy z UK do Polski - plusy i minusy przelewu bankowego

Przelew bankowy to najbardziej intuicyjna opcja na transfer pieniędzy z UK do Polski, albo przynajmniej jeszcze do niedawna taką się wydawała. Przedstawmy to na prostej sytuacji. Jan Nowak idzie do placówki swojego banku lub loguje się na swoje konto internetowo. Zamierza zlecić przelew funtów na polskie konto na konto córki w Polsce. Co dzieje się dalej? W zasadzie niewiele. Jan Nowak jest już od dawna klientem banku, jego dane są już zweryfikowane. Wprowadzi w systemie kwotę transferu do Polski, a następnie wpisze dane odbiorcy i kliknie zatwierdź. Bankowy komputer zweryfikuje dane, podstawi kurs wymiany i naliczy opłaty. Przelew Pana Jana będzie zrealizowany do 3 dni roboczych i na tym zakończy się cały proces.

Plusy: Łatwość i dostępność. Na tym niestety plusy się kończą.

Minusy: Zaniżony kurs oraz wysokie opłaty. Na moment pisania tego artykułu jeden z trzech największych banków w Anglii oferował kurs 4,8795, podczas gdy NBP informował, że średni kurs funta w tym samym dniu wyniósł 5,0017. Bank narzucił sobie marże, aż 0,12 zł od kursu średniego. Oprócz tego opłata za przelew GBP do Polski wynosiła 15 funtów, płatne z konta Pana Jana lub jego córki. Jeśli bank podaje, że przelew będzie zrealizowany do 3 dni roboczych, najczęściej będzie on zrealizowany ostatniego dnia. Tak więc córka Pana Jana otrzyma pieniadze trzeciego dnia roboczego.

Podsumowując przelew bankowy to najdroższa opcja na transfer pieniędzy z UK do Polski. Istnieją rozwiązania na rynku, które mogą być znacznie tańsze. Różnice są na tyle znaczące, że warto poszukać innego sposobu.

Transfer pieniędzy w placówce u agenta

Jestem przekonany, że jeśli chodzi o przelew z zagranicy na konto w Polsce bardzo dużym zaufaniem cieszą się Western Union albo Money Gram. Wynika to z faktu, że są to jedne z pierwszych firm, które poza bankami zaczęły oferować międzynarodowe przekazy pieniężne. Na angielskich ulicach zakupowych bardzo często możemy spotkać banery z ich logami. Chwalą się one dostępnością punktów obsługowych i wieloma możliwościami wysyłki oraz odbioru pieniędzy. Mamy możliwość dostarczyć pieniądze w gotówce do punktu lub zlecić transfer z UK do PL online. Nasz odbiorca ma także wybór. Może wypłacić pieniądze w gotówce lub lub otrzymać przelew na konto. Jakie są wady i zalety tych firm?

Plusy: Duża ilość placówek stacjonarnych oraz szeroki wachlarz możliwości wpłaty i wypłaty pieniędzy. I faktycznie tego tym dwóm firmą oferującym przekazy pieniężne odmówić nie można. Posiadają kilkaset placówek zarówno w Anglii, jak i w Polsce. Obsługują także transakcje gotówkowe. Jednak za wszystko trzeba zapłacić i to wcale nie tak mało, ale o tym w minusach.

Minusy: Zaniżony Kurs oraz wysokie opłaty.

Aby stać się klientem powyższych firm trzeba się zarejestrować online lub w punkcie podczas zlecania transakcji. Zanim jednak to zrobisz, sprawdź czy warto.

Western Union a koszt transferu

Porównaliśmy opłaty dla przelewu na kwotę 1 0000 GBP. Kurs i opłaty ustalane są w zależności od rodzaju transferu.

 • Przy wpłacie gotówkowej kurs 4.7316, czyli marża liczona od średniego kursu NBP to ponad 27 gr za jedenego funta! Plus opłata za wpłatę w gotówce 44,90 GBP. 
 • Znacznie lepiej wyglądają opłaty i kurs za standardowy przelew na konto, wtedy kurs wyniesie 4.9265, czyli marża 7,5 gr oraz opłata 2.90 funta.

MoneyGram: jakie są opłaty za przelew?

Porównaliśmy opłaty dla przelewu na kwotę 1 0000 GBP. Kurs i opłaty także zależne są od rodzaju transferu.

 • Przy wpłacie gotówkowej kurs 4.9089, marża od kursu średniego to 9 gr. Opłata za wpłatę i odbiór w gotówce 30 funtów. Tańsza opcja na transfer pieniędzy z UK jak poprzednia, jednak opłata w dalszym ciągu jest znacząca.
 • Opłata i kurs za standardowy przelew do Polski na konto. Kurs 4.9099, czyli w dalszym ciągu marża od średniego kursu to 9 gr, natomiast opłata wynosi 3,99 funta.

Podsumowując, korzystając z usług powyższych firm można dokonywać transferów pieniężnych z UK do Polski nie posiadając konta bankowego, co dla pewnych osób jest dużym plusem.  Narażamy się wtedy na znaczną obniżkę kursu oraz opłaty w granicach od 30 do 44.90 funtów. Czy kogokolwiek stać na taki luksus? Śmiem twierdzić, że wybór takiej możliwości na wysyłanie pieniędzy do Polski będzie jedynie ostatecznością. Co do standardowych przelewów z konta angielskiego na polskie uważam, że marża w granicach około 7-8 gr plus opłata 3-4 funty to oferta mało konkurencyjna. W dalszym ciągu można znaleźć korzystniejszą. Warto śledzić rynek i wyszukiwać jeszcze lepszych możliwości spośród firm oferujących przekazy pieniężne z UK do Polski w intrenecie.  
 Kobieta pokazująca znak ok

Jaki jest sposób na transfer pieniędzy z UK do Polski?

Przelew online jest uważany za najlepszą i najtańszą opcję na transfer pieniędzy z UK do Polski. Oczywiście banki i znane firmy przelewowe także mają płatności internetowe w swojej ofercie. Jednak ze względu, na rozbudowaną infrastrukturę, koszty prowadzenia tych instytucji są gigantyczne. Wpływa to na ostateczną wysoką cenę ich usług. Banki po prostu nie mogą pozwolić sobie na tanie przelewy z Anglii do Polski! Warto szukać alternatyw.

Co, jeśli pokazałbym Ci instytucje płatniczą, która oferuje bezpieczeństwo jak w banku. Otrzymałbyś dobry kurs i niskie opłaty za przelew funtów na polskie konto. Czy byłoby to dla ciebie interesujące? Co musi dać Ci firma oferująca transfer pieniędzy z UK do Polski, aby to właśnie jej ofertę wybrać? Przekazy online do Polski z UK oferuje kilka firm. Jest kilka rzeczy ze względu na które mogę śmiało stwierdzić, że Klik-24 ma jedną z najlepszych ofert!

 • Otrzymasz świetny kurs wymiany. Klik-24 stale monitoruje rynek, aby oferować najlepszy kurs wymiany.
 • Symboliczna opłata za przelew 1.99 GBP- czas realizacji to maksymalnie jeden dzień roboczy. 
 • Przelew standard wyślesz za 0.00 GBP, amy dostarczymy środki na drugi zień roboczy.
 • Metoda online daje możliwość korzystania z usługi gdziekolwiek jesteś.
 • System online jest dostępny 24/7. Możesz dokonać przelewu o dowolnej porze dnia i nocy.
 • Dostajesz powiadomienia email o statusie przelewu, wiesz dokładnie na jakim etapie znajduje się Twój przelew.
 • Klik-24 jest instytucją licencjonowaną przez FCA, czyli angielską Komisję Nadzoru Finansowego.
 • Wykwalifikowany zespół Klik-24 jest dostępny, aby pomóc Ci w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Wejdź i sprawdź, jaki jest najlepszy sposób na transfer pieniędzy z Anglii do Polski.

Inne artykuły