Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

16 maj 2024

Transfer środków z Polski do Anglii

Transfer środków z Polski do Anglii

Transfer środków z Polski do Anglii to nic trudnego! Dzisiejsze możliwości i rozwiązania dają nam komfort nawet przekazu zagranicznego. Powodów do przesłania pieniędzy na konto w Wielkiej Brytanii może być naprawdę wiele. Niezależnie od tego, w jaki celu wykonujemy przelew ważne jest, aby cały proces z nim związany nie był skomplikowany, a nasz portfel nie ucierpiał w wyniku wysokich opłat. Planując transakcje z polskiego rachunku bankowego na brytyjski trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, które mają istotny wpływ na jakość operacji finansowej. Poniższy artykuł porusza najważniejsze kwestie w tym temacie, dlatego zapraszamy do zapoznania się z nim.

Spis treści
Przelew zagraniczny - istotne kwestie
Koszty i czas realizacji
Na co zwrócić uwagę przy wyborze pośrednika?
Szybka wysyłka pieniędzy do UK bez wysokich opłat

Transfer środków z Polski do Anglii

Transfer środków z Polski do Anglii może generować pewne obawy. Przesyłanie pieniędzy na rachunek bankowy w innym kraju niesie za sobą pewne ryzyko. Jednak, gdy cały proces odbywa się za pośrednictwem rzetelnego i zaufanego dostawcy usług finansowych, możesz być spokojny o jego przebieg. Warto dobrze rozważyć decyzję odnośnie wyboru pośrednika, któremu zdecydujemy się powierzyć zlecenie naszego przelewu. Pamiętaj przede wszystkim, aby zachować czujność i nie wykonywać zlecenia w pośpiechu. Każda pomyłka, czy też błąd może narazić Cię na niemiłe niespodzianki. Zapoznaj się dokładnie z dostępnymi ofertami przekazu do UK oraz warunkami z nim związanymi. Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii? O czym należy wiedzieć? Sprawdźmy!

Przelew zagraniczny - istotne kwestie

Przelew zagraniczny to transfer środków pieniężnych między bankami w różnych krajach. W ostatnich latach stał się on coraz bardziej powszechną operacją finansową. Jest on często wykorzystywany do przekazywania pieniędzy na cele osobiste, biznesowe, opłacanie rachunków, zakupów międzynarodowych oraz wsparcia finansowego dla rodzin i znajomych przebywających za granicą. Wyróżnia się dwa rodzaje przelewów zagranicznych - SEPA oraz SWIFT.

SEPA (Single Euro Payments Area) dotyczy przekazów w walucie euro między państwami członkowskimi Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Islandia, Lichtenstein, Norwegia) oraz innych krajów uczestniczących, do których należy Andora, Monako, San Marino, Szwajcaria oraz Wielka Brytania (pomimo Brexitu nadal jest częścią systemu SEPA).

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) umożliwia transfery w różnych walutach na całym świecie. Jednak, transakcje wykonywane za pomocą tego systemu są bardziej złożone, droższe i mogą trwać dłużej w porównaniu do tych, które są realizowane poprzez SEPA.

Koszty i czas realizacji

Wysokość kosztów związanych z międzynarodowymi przekazami pieniężnymi mogą się różnić w zależności od:

 • pośrednika i jego taryfy opłat,
 • waluty przelewu,
 • kraju docelowego,
 • szybkości realizacji zlecenia (standardowo czy ekspresowo),
 • prowizji pobieranych przez ewentualnych dodatkowych pośredników, czyli tzw. bank korespondent.

Czas realizacji przelewów zagranicznych jest uwarunkowany kilkoma czynnikami. Zapoznanie się z nimi pomoże Ci w planowaniu i przewidywaniu terminu, w jakim pieniądze znajdą się na koncie Twojego odbiorcy. Oto one:

 • tryb wykonania transferu,
 • sposób jego zlecenia (stacjonarnie czy online),
 • waluta, np. transakcje w euro są zazwyczaj realizowane szybciej, niż te w innych walutach,
 • kraj nadawcy i odbiorcy,
 • godziny operacyjne banków - przelewy zlecone w godzinach operacyjnych banków są wykonywane szybciej, niż te poza godzinami pracy, w weekendy lub święta,
 • korytarz płatności (bank korespondent) - udział dodatkowego pośrednika sprawia, że proces staje się bardziej złożony, co może wydłużyć termin finalizacji operacji finansowej,
 • dokładność danych - błędne lub niekompletne dane do przelewu wymagają dodatkowej weryfikacji i korekt, co opóźnia transfer,
 • regulacje i procedury instytucji płatniczej - niektórzy usługodawcy mogą wymagać dodatkowych weryfikacji lub zatwierdzeń,
 • kwestie bezpieczeństwa - podejrzane transakcje lub przelewy o dużych kwotach mogą zostać poddane dodatkowym kontrolom.

Koszty i czas realizacji

Transfer środków z Polski do Anglii - jak dokonać dobrego wyboru?

Transfer środków z Polski do Anglii powinien być wykonany za pośrednictwem renomowanych banków lub instytucji finansowych. To, czy prześlesz pieniądze korzystając z tradycyjnych opcji, takich jak przekaz w banku lub na poczcie, czy za pomocą Internetu zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Analizując oferty pośredników porównaj wysokość opłat, proponowane kursy wymiany walut, czas realizacji zlecenia, bezpieczeństwo transakcji, limity transakcyjne, wygodę i łatwość procesu zlecenia przelewu oraz zapoznaj się z opiniami na temat konkretnego usługodawcy. Zwracając uwagę na wymienione aspekty będzie Ci łatwiej wybrać najkorzystniejszy dla Ciebie sposób.

Szybka wysyłka pieniędzy do UK bez wysokich opłat

Z pewnością korzystasz ze stałego dostępu do sieci. Po co więc masz marnować wolne chwile na czekanie w długich kolejkach bankowych? Poszukujesz sposobu na szybki przekaz pieniędzy do Anglii, który nie narazi Cię na wysokie opłaty? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Klik-24, która specjalizuje się w przelewach PL-UK oraz UK-PL. Funkcjonująca od 2013 roku platforma internetowa nabyła doświadczenie, dzięki któremu doskonale rozumie potrzeby swoich klientów. Jej pracownicy dokładają wszelkich starań, aby przesyłanie środków na brytyjskie konto bankowe było szybkie, komfortowe i przede wszystkim korzystne.

Za pomocą serwisu Klik-24 wykonasz transfer bez wychodzenia z domu i jakichkolwiek dokumentów dowolny rachunek bankowy w UK. Nieważne, czy będzie to konto indywidualne czy osobiste zasady zawsze są takie same. Przelew standard, którego czas finalizacji to 2 dni robocze nie wiąże się z żadną opłatą i jest zawsze bezpłatny. Firma posiada również w swojej ofercie opcję express. Dzięki niej pieniądze dotrą do wskazanego przez Ciebie odbiorcy w zaledwie 24h robocze. Koszt przekazu w trybie natychmiastowym to 9,99 PLN. Brak ukrytych opłat i wysokich prowizji. Aktualny kurs wymiany PLN/GBP możesz monitorować na stronie internetowej firmy, gdzie jest on na bieżąco aktualizowany.

Jak wykonać transfer z Klik-24?

Zlecenie przelewu za pośrednictwem Klik-24 jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut. Pierwszym krokiem jest założenie bezpłatnego konta klienta. W tym celu wystarczy podać swoje podstawowe dane. Gdy rejestracja przebiegnie pomyślnie możesz wykonać transfer. Wybierz kraj odbiorcy, tryb wykonania oraz uzupełnij poprawnie niezbędne do wykonania transakcji informacje. Sprawdź, czy wszystko się zgadza i zatwierdź. Gotowe! W podsumowaniu otrzymasz dane do przekazu, który należy wykonać na rachunek bankowy firmy Klik-24. Po zaksięgowaniu wpłaty Twoja usługa zostanie zrealizowana. Przekonaj się, że transakcje zagraniczne wcale nie muszą wiązać się ze skomplikowaną procedurą oraz przytłaczającymi kosztami. Zadbaj o swój czas i finanse!

Inne artykuły