Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

28 mar 2023

Transfer środków z UK

Transfer środków z UK

Transfer środków z UK to potrzeba coraz większej ilości osób. Współcześnie oczekujemy, że przelewy z Anglii do Polski będą sprawne i bezproblemowe. Nikt nie chce tracić na przekazach zagranicznych czasu oraz pieniędzy. Branża finansowa stara się zaspokajać oczekiwania klientów poprzez wprowadzanie alternatywnych rozwiązań na transakcje międzynarodowe. Jak najlepiej przesłać pieniądze? Gdzie zrealizujemy transfer szybko i korzystnie? Który sposób będzie najkorzystniejszy? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:
Istotne kwestie - opłaty i czas
Przewalutowanie GBP/PLN
Opcje stacjonarne i internetowe
Najlepszy sposób na transfer

Transfer środków z UK

Transfer środków z UK może wydawać się dość skomplikowany, ale czy aby na pewno? Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że czasy kiedy przelewy zagraniczne oznaczały wysokie opłaty i wiązały się z długą procedurą dawno minęły. Obecnie nie jesteśmy skazani na wykonywanie przekazów w banku, ponieważ już na wyciągnięcie ręki mamy wiele innowacyjnych możliwości, które znacznie ułatwiają nam dokonywanie tego typu operacji finansowych. Przekonaj się, że procedura transakcji może być swobodna i przejrzysta, a Ty możesz bez żadnych przeszkód przesyłać środki.

Istotne kwestie - opłaty i czas

W przypadku przekazów zagranicznych występują dwie istotne kwestie, które znacznie wpływają na korzystność i powodzenie wykonywanego transferu. Opłaty, jakie niesie za sobą tego typu transakcja oraz czas, w jakim środki trafią na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy decydują o tym, czy cały proces realizacji przelewu w pełni się zadowoli. Dlatego warto zapoznać się z czynnikami, które je generują.

Finalne koszty Twojego transferu z UK do Polski są uwarunkowane:

 • ceną zlecenia usługi,
 • wyborem pośrednika, za pomocą którego prześlesz pieniądze,
 • kursem wymiany walut GBP/PLN,
 • ewentualnym wystąpieniem dodatkowych pośredników podczas finalizacji transakcji,
 • wyborem rodzaju sieci przelewu - SEPA lub SWIFT,
 • trybem księgowania.

Natomiast czas, w jakim środki dotrą do naszego odbiorcy zależy przede wszystkim od:

 • rodzaju formy płatności (stacjonarnie czy internetowo),
 • godzin sesji księgowania płatności zagranicznych, zarówno sesji wychodzących, jak i przychodzących,
 • dni wolnych od pracy (święta i weekendy), wtedy banki oraz inne podmioty finansowe nie procesują transakcji,
 • ewentualnych pomyłek podczas wprowadzania danych lub innych informacji (może to doprowadzić do jego cofnięcia , przetrzymania go, a nawet zagubienia przelewu),
 • obowiązku stosowania się do zasad AML przez pośredników, dotyczących zwalczania zjawiska prania brudnych pieniędzy,
 • dodatkowego weryfikowania przelewów, do których istnieje ryzyko powiązania oraz finansowania terroryzmu.

Przewalutowanie GBP/PLN

Wykonując transfer z rachunku bankowego prowadzonego w funtach, na konto w innej walucie musimy liczyć się z kosztami, jakie niesie za sobą przewalutowanie. W zależności od metody przelewu jaką wybierzemy, opłata może się różnić. Wpływ na to mają spready walutowe. Co to takiego? Jest to różnica pomiędzy ceną kupna a sprzedaży waluty. Im spread walutowy jest niższy, tym lepiej dla Ciebie. Każdy z usługodawców ustala go indywidualnie, dlatego ważne jest wcześniejsze przeanalizowanie oferty potencjalnego pośrednika, za pomocą którego chcemy dokonać przelewu. Warto wiedzieć, że w placówkach bankowych odnotowywane są najwyższe spready walutowe, a różnica od kursu rynkowego może wynieść od 6% do nawet 10%. Doprowadza to do tego, że wykonując tego typu transfer za pomocą banku możemy być rozczarowani finalna kwotą, jaką otrzyma nasz odbiorca.

Transfer środków z UK - opcje stacjonarne i internetowe

Transfer środków z UK możesz wykonać zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i za pomocą firm online. To, która z opcji okaże się najlepszym wyborem, zależy od Twoim indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Stacjonarne opcje przekazu pieniędzy

Do najpowszechniejszych i najstarszych sposobów na wykonanie przelewu zagranicznego należy udanie się do banku, placówki pocztowej lub przekaz gotówki u agenta. W każdym z tych przypadków musimy liczyć się z dużymi kosztami oraz długim czasem finalizacji naszej transakcji. Są to rozwiązania dobre dla osób, które nie posiadają swojego rachunku bankowego. Jednak należy mieć na uwadze, że są to zdecydowanie najmniej opłacalne opcje. Po pierwsze, mamy do czynienia z niekorzystnym przewalutowaniem oraz wysokimi kosztami zlecenia usługi. Dodatkowo, w każdym z tych przypadków procedura przesłania środków za granicę wiąże się z wieloma formalnościami. Znacznie wydłuża to czas finalizacji transferu.

Internetowe rozwiązania

W dzisiejszych czasach czas to pieniądz, dlatego potrzebujemy rozwiązań, które będą szybkie i bezpieczne. Żyjąc w dobie Internetu mamy dookoła siebie coraz to więcej możliwości na przelewy międzynarodowe. Należy tutaj przede wszystkim wymienić te najbardziej powszechne, czyli portfele elektroniczne, kantory internetowe oraz firmy online, które specjalizują się w przekazach zagranicznych. Opcje online umożliwiają zlecenie transferu o każdej porze z dowolnego urządzenia oraz bez wielu formalności. Zdecydowanie najlepszymi ofertami wśród wyżej wymienionych sposobów na przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski, odznaczają się firmy online. Proponują one najkorzystniejsze kursy wymiany walut, a w przekazie nie biorą udziału dodatkowi pośrednicy. Dodatkowo, zazwyczaj realizują one transfery zagraniczne bardzo szybko, ponieważ już w czasie 2 dni roboczych.

Szybkie przelewy do Polski

Najlepszy sposób na transfer środków z UK!

Oferta firmy Klik-24 to zdecydowanie najlepszy wybór. Realizuje ona przelewy standard zawsze za darmo, a czas w jakim środki dotrą do Twojego odbiorcy to tylko 2 dni robocze. Dodatkowo, masz możliwość przesłania środków, za pomocą opcji express. Jej koszt to jedynie 1,99 £, a środki będą na wskazanym przez Ciebie rachunku bankowym w ciągu 24h roboczych.

Dlaczego firma Klik-24 to dobry wybór?

Firma Klik-24 funkcjonuje na rynku finansowym już od 2013 roku. W tym czasie na bieżąco aktualizuje swoją ofertę, aby zawsze wychodzić na przeciw oczekiwaniom klientów. Zaufało jej już tysiące użytkowników, którym zależy na szybkich, tanich i bezpiecznych przelewach zagranicznych. Realizując przelewy z Klik-24 otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa transferu oraz brak ukrytych kosztów. W wykonaniu Twojego przekazu nie biorą udziału dodatkowe podmioty, a kurs wymiany walut możesz sprawdzić o każdej porze w serwisie internetowym firmy. Dzięki temu możesz naprawdę dużo zaoszczędzić oraz wiesz dokładnie, jaka kwota trafi do Twojego odbiorcy.

Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, a Ty musisz jedynie założyć bezpłatne konto na stronie internetowej firmy i zlecić przelew. Nie wymagamy żadnych dokumentów do utworzenia konta, a cały proces rejestracji jest bardzo intuicyjny. Przekonaj się, że transfery z UK mogą być wygodne i przede wszystkim opłacalne!

Inne artykuły