Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Transfery pieniędzy z Anglii do Polski

Transfery pieniędzy z Anglii do Polski

Transfery pieniędzy z Anglii do Polski są codziennością dla osób pracujących na tym rynku i przesyłających środki rodzinie czy na własne konto w kraju. Mając rachunek w banku w Wielkiej Brytanii, możesz wybrać tradycyjny przelew, lecz jest to kosztowne i długo trwa. Szybciej radzą sobie firmy specjalizujące się w takich przekazach, lecz również pobierają one spore opłaty. Optymalnym wyborem jest Klik-24, gdzie cały proces przejdziesz online, bez ukrytych kosztów i na korzystnych warunkach.

Spis treści
Jakie są możliwości?
Skorzystaj z oferty Klik-24
Korzystny kurs i niewielka opłata
Bezpieczeństwo i szybkość operacji
Jak wykonać taki przelew?

W jaki sposób można przeprowadzić transfery pieniędzy z Anglii do Polski?

Transfery pieniędzy z Anglii do Polski można wykonać na kilka sposobów. Dla posiadaczy brytyjskiego konta najbardziej oczywiste będzie po prostu zlecenie przelewu bankowego. Będzie to proste i sprawdzone rozwiązanie, gdyż zapewne ufasz wybranej instytucji, natomiast gorzej jest już pod względem opłacalności. Nie dość, że przekaz będzie szedł dość długo ze względu na procedury, to na dodatek ta forma okazuje się kosztowna. Alternatywą są firmy, które specjalizują się w przelewach zagranicznych. Przekażą one pieniądze znacznie szybciej, natomiast w większości przypadków wciąż przy dość dużych opłatach. Najkorzystniejszym wariantem będzie zatem wybór platformy online Klik-24. W dalszej części artykułu dowiesz się, z czego to wynika.

Przelewy bankowe

Naturalną kwestią jest to, że myśląc o pieniądzach, w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy bank. Każdy ma tam w końcu konto, a instytucje z uwagi na liczne przepisy wzbudzają zaufanie. Obecnie większość operacji wykonuje się także poprzez serwisy bankowości internetowej, co również jest bardzo wygodne. W kontekście przelewania środków w obrębie jednego kraju rzeczywiście jest to całkowicie naturalny wybór. Nieco inaczej wygląda to już jednak przy transferach zagranicznych. Jeśli posiadasz konto bankowe w Wielkiej Brytanii, to możesz się na to zdecydować. Będzie to dość proste i wygodne względem przeprowadzenia całej transakcji, natomiast dużym minusem jest fakt, że środki mogą pojawić na rachunku w Polsce dopiero po upływie 3-5 dni roboczych. Banki korzystają z systemu SWIFT, stąd tak długi czas między dokonaniem zlecenia a pojawieniem się pieniędzy na drugim koncie. Niestety kolejnym poważnym mankamentem jest duży koszt takich przekazów. Część to jawne opłaty za dokonanie przekazu pieniężnego z UK do Polski, które określa dany bank. Do tego dochodzi przeważnie ukryty koszt zawarty w kursie walut. Zlecając przelew zagraniczny w banku, zapewne zauważyłeś, że instytucje te wykorzystują zwykle bardzo niekorzystne przeliczniki z perspektywy klientów. Finalnie okazuje się, że przy policzeniu opłaty i marży wynikającej ze spreadu (różnicy w kursie), przy przelewie na dużą kwotę same koszty mogą wynieść kilkaset złotych. Trudno uznać to zatem za opłacalny wariant.

Przejście w Londynie

Firmy oferujące szybkie przelewy

Z uwagi na niedoskonałości systemów bankowych rynkową szansę wykorzystują firmy oferujące szybkie przelewy z UK do Polski. Przekazy można zlecić w oddziałach takich przedsiębiorstw lub poprzez ich strony internetowe. Firmy te przede wszystkim wyeliminowały problem bardzo długiego czasu realizacji przelewów. Dokonają one transferu środków do Polski szybko, natomiast wciąż przy dość wysokich opłatach. Poszczególne firmy ustalają tutaj własne stawki, często uzależnione też od sumy przekazywanych pieniędzy. To zatem rozwiązanie lepsze niż banki, choć w dalszym ciągu kosztowne.

Platforma on-line Klik-24

Alternatywą dla tradycyjnych banków czy wspomnianych firm jest platforma on-line Klik-24. Wykorzystujemy system lokalnych przelewów, gdyż posiadamy rachunki w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Tym samym chcąc zlecić transfer środków z UK, przekazujesz środki na nasz rachunek w tamtym kraju, a my wysyłamy obiecaną kwotę bezpośrednio do odbiorcy, z naszego konta w Polsce. Unikamy tym samym kosztów związanych z przelewami zagranicznymi, dlatego nasza oferta jest bardzo konkurencyjna. Pozbywasz się tym samym zarówno problemu z długim oczekiwaniem na realizację transferu, jak i wysokich opłat za jego przeprowadzenie.

Tanie i szybkie transfery z Anglii do Polski z Klik-24

Z Klik-24 możesz zlecić transfery pieniędzy z Anglii do Polski w każdej chwili. Przelewy będą dokonane szybko i na atrakcyjnych warunkach. Będą one zdecydowanie tańsze niż te bankowe czy dokonywane przez większość firm. Wiąże się to z klarowną, niewielką opłatą oraz uczciwym kursem waluty. Poza wieloma zadowolonymi użytkownikami o bezpieczeństwie zlecanych nam przelewów świadczą standardy bezpieczeństwa, do których stosuje się platforma. Sam proces zlecenia transferu jest prosty i szybki.

Niewielka opłata i atrakcyjny kurs

Za przelew w funtach na polskie konto pobieramy symboliczną opłatę w wysokości 1.99 funta, bez względu na wysokość przekazywanej kwoty. Co ważne, gwarantujemy także bardzo atrakcyjny i konkurencyjny kurs. Jest on bardzo zbliżony do tego rynkowego i zawiera jedynie niewielką różnicę, znacznie mniejszą niż te dyktowane choćby w bankach. Unikasz tym samym ukrytych kosztów, które często sprawiają, że przy przelewach bankowych na konto w Polsce trafia mniej pieniędzy niż mogłoby się wydawać. Oferowany przez nas kurs możesz zobaczyć w kalkulatorze widocznym od razu po wejściu na stronę, nawet jeszcze przed zalogowaniem. Porównując go z bieżącymi kursami i stawkami pośredników, szybko zauważysz, że jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych propozycji na rynku. Co ważne, możesz również skorzystać z opcji zwolnionej z opłat w trybie standard. W tym przypadku czas realizacji usługi będzie trochę dłuższy. 

Bezpiecznie i w zaledwie jeden dzień roboczy

Wybierając Klik-24, nie musisz mieć żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa. Bazujemy tutaj na regulacjach brytyjskich instytucji, co przekłada się na to, że obowiązują u nas takie same standardy jak w bankach komercyjnych. Na etapie rejestracji nie wymagamy też żadnych dokumentów, natomiast w takim przypadku limit transakcji będzie wynosił do 1 000 EUR lub równowartość tej kwoty w innej walucie (ok. 800 funtów miesięcznie). W celu aktywowania konta w pełni i zniesienia limitów poprosimy o przesłanie skanu dokumentu tożsamości i potwierdzającego miejsce zamieszkania. Wszystkie dane przechowujemy natomiast na zabezpieczonych serwerach, a elektroniczne operacje są szyfrowane. Posiadamy licencję ochrony danych osobowych wydany przez brytyjski urząd ICO - Data Protection Licence.

Decydując się na korzystanie z naszych usług, masz także pewność, że środki trafią na docelowe konto naprawdę szybko. Pieniądze mogą się pojawić na rachunku w Polsce już następnego dnia roboczego, od momentu przekazania środków na konto Klik-24.

Jak przelać środki?

Przelewy z Anglii do Polski na konto w przypadku Klik-24 jest niezmiernie proste. Po rejestracji wystarczy zalogować się na konto z wykorzystaniem adresu e-mail oraz swojego hasła. W serwisie znajdziesz panel kalkulatora przelewów, w którym ustawiasz jego parametry i rodzaj przelewu. Gdy klikniesz "Prześlij pieniądze", przejdziesz do formularza z danymi odbiorcy transferu. Możesz też zapisać dane odbiorcy, jeżeli zamierzasz wykonywać na ten adres regularne transfery. Po potwierdzeniu tych danych pozostanie jeszcze potwierdzenie tych dotyczących całego przelewu - upewnij się, czy wszystkie informacje są poprawne. Jeśli tak jest, potwierdź przelew, a ostatnim krokiem który musisz zrobić jest przelanie ustalonej kwoty na konto Klik-24. Następnie my zajmiemy się już uiszczeniem środków na rachunku w Polsce.

Transfery środków z Anglii do Polski najczęściej wiążą się z tym, że osoby emigrujące tam w celach zarobkowych, przelewają pieniądze na konto w Polsce, należące do siebie lub rodziny. W takiej sytuacji masz różne możliwości przeprowadzenia takiej realizacji. Posiadając konto w banku w Anglii możesz wybrać tradycyjny przelew, który jest jednak długo realizowany i kosztowny. Lepszym wyborem będą firmy dokonujące szybkich przelewów, a szczególnie korzystny wybór to platforma Klik-24. Możesz zlecić przekaz wygodnie przez Internet, po atrakcyjnym kursie, a środki trafią do adresata już następnego dnia roboczego.

Inne artykuły