Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Wysyłanie pieniędzy do Polski z UK 

Wysyłanie pieniędzy do Polski z UK 

Wysyłanie pieniędzy do Polski z UK  jest niezwykle ważną kwestią dla osób pracujących na obczyźnie. Polscy emigranci realizują przelewy z rozmaitych powodów - w celu wspierania rodziny i przyjaciół czy opłaty rachunków w kraju. Korzystają z różnym sposobów transferu funtów, ale który z nich jest najlepszy?

Spis treści
Porównanie ofert
Jak zyskać na przelewie?
Czas dostarczenia przelewu?
Jak wysłać? – krok po kroku

Wysyłanie pieniędzy do Polski z UK - porównanie

Najbardziej oczywistym sposobem przesyłania pieniędzy jest skorzystanie z banku, przecież na co dzień korzystamy z przelewów krajowych. Sytuacja się zmienia, gdy chcemy wysłać pieniądze za granicę - np. z Polski do UK. Banki są najdroższymi kanałami przekazów pieniężnych, pobierając opłaty za przelew zagraniczny w granicach 15 funtów. Dodatkowo, pieniądze zostaną wymienione po zaniżonym kursie walut, a sam przelew bankowy może potrwać kilka dni, co utrudnia szybkie wysyłanie pieniędzy. Co zrobić, aby uniknąć wysokich opłat za przelewy międzynarodowe?

Jednym ze sposobów wysyłania pieniędzy z Anglii do Polski są usługi firm transferowych. Zapoznaj się z zaletami przekazów pieniężnych online, aby płacąc niższe marże, otrzymywać więcej pieniędzy. Specjalistyczna usługa transferu pieniędzy, taka jak Klik-24, daje wiele możliwości, gdy chcesz przelać pieniądze do Polski. Pomoże Ci zaoszczędzić na opłatach i otrzymać bardziej konkurencyjny kurs wymiany.

Przelewy z Anglii w cale nie jest skomplikowane. Mamy wiele dostępnych opcji transferu pieniędzy z których możemy skorzystać. Wybór odpowiedniej z nich jest trudnym i wymagającym zadaniem. Ten artykuł pomoże ci zrozumieć zalety i wady dostępnych metod przekazu pieniędzy z Anglii do Polski przed podjęciem decyzji, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie.

Wysyłka funtów do Polski w placówce agencyjnej

Usługi przekazów pieniężnych zapewniają wygodę i szybkość. Jeśli chcesz otrzymać pieniądze w gotówce, wiele firm takich jak MoneyGram czy Western Union mają to w swojej ofercie, ale marże kursowe są tak wysokie jak przekaz w oddziale banku. Dlaczego również te instytucje są drogie? Duża liczba placówek znajdujących się w całym kraju oraz koszty związane z utrzymaniem ich oraz opłaceniu agentów sprawiają, że nie dostaniesz najlepszej oferty. Dostawcy ci mogą naliczać dodatkowe 6-8% prowizji powyżej średniej stawki rynkowej oferowanej przez przejrzystych partnerów, takich jak Klik-24.

Przekaz przez Bank

Przekazy zagraniczne w banku są wygodną metodą przesyłania pieniędzy, za którą często zapłacimy wyższą cenę, co oznacza, że odbiorca w Polsce otrzymuje mniej złotówek. Brokerzy bankowi często reklamują się brakiem opłat za przelewy zagraniczne. Zawsze powinieneś sprawdzić czy opłaty nie są uwzględnione w kursie walutowym albo kto ponosi koszt transferu: (OUR) nadawca, (BEN) odbiorca czy (SHA) podział kosztów na odbiorcę i nadawcę. Jeżeli wysyłasz przelew na swoje konto albo chcesz opłacić rachunki to bez różnicy, którą opcję wybierzesz i tak poniesiesz dodatkowe koszty. Dlaczego tak się dzieje przeczytasz poniżej:

 • SHA – jako nadawca ponosisz połowę kosztów transferu a odbiorca, czyli również Ty ponosi resztę kosztów
 • BEN – wysyłasz całą kwotę bez dodatkowych opłat, a bank odbiorcy pobiera koszty przelewu przychodzącego
 • OUR – pieniądze, które chcesz wysłać już na początku są pomniejszone o opłaty transferowe i wysłane do adresata

Wszystkie instytucje finansowe są regulowane przez Urząd ds. Nadzoru Usług Finansowych (ang. Financial Conduct Authority - FCA), dlatego warto sprawdzić rejestr, aby zapewnić ochronę gotówki. FCA jest niezależnym organem nadzorczym powołanym przez brytyjski rząd w celu regulacji usług finansowych i ochrony praw konsumentów w Wielkiej Brytanii.

Firma transferowa

Usługa transferu pieniędzy Klik-24 jest również regulowana przez FCA. Stanowi alternatywę dla powyższych opcji wysyłania pieniędzy do Polski z UK. Firma oferuje korzystny kurs funta, a także pobiera niskie i przejrzyste opłaty bez ukrytych kosztów. Pieniądze docierają na konto odbiorcy szybko - w ciągu 1 dnia roboczego. Klik-24 poinformuje Cię mailowo, gdy przelew zostanie zrealizowany. Wybór odpowiedniej firmy przekazującej pieniądze lub banku może być trudny, dlatego w następnym akapicie wyjaśnię, jak wysłać funty do Polski.

Jak zyskać więcej pieniędzy podczas wysyłania pieniędzy do Polski z UK?

Ilość złotówek jaką można kupić za funta będzie się zmieniać w zależności od siły walut w handlu międzynarodowym. Wartość przeliczenia jednej waluty na drugą nazywamy kursem walut. To bardzo istotne w procesie przesyłki pieniędzy z UK do Polski. Chociaż niewiele możemy zrobić z ceną i siłą nabywczą danej waluty to jednak mamy pewny wpływ na wysokość stawki. Wybór odpowiedniego dostawcy transferu pieniędzy ma wpływ na to po jakim kursie zostaną przesłane pieniądze, ponieważ każda firma ustala własny sposób wyceny waluty. Pamiętaj, że pieniądze jakie otrzyma odbiorca to kwota przelewu pomniejszona o opłatę, a następnie przewalutowana po ustalonym kursie walut.

  Firma X Firma Y
Kwota przelewu £ 1 000 £ 1 000
Opłata £ 1 Brak opłat
Kurs walut 1 GBP =5.05 1 GBP = 4.97
Czas realizacji 1 dzień roboczy 1 dzień roboczy
Odbiorca otrzyma 5 044.95 zł 4 907.00 zł

Jak można zauważyć na powyższej tabeli, opcja o najniższej opłacie transferowej nie zawsze oznacza najwięcej złotówek. Firma Y reklamuje się jako darmowy dostawca przelewów do Polski. Odbiorca nie poniesie opłaty za transfer, ale i tak otrzyma około 75 zł mniej, niż gdyby skorzystał z oferty firmy X. 

Z drugiej strony, warto również wziąć pod uwagę opłatę za przelew. Niektóre firmy chwalą się wysokim kursem rynkowym, ale naliczają opłaty od wysokości transferu. Poniżej przedstawię Ci na prawdziwym przykładzie jak to wygląda.

  Firma X Firma Y
Kwota przelewu £ 1 000 £ 1 000
Opłata £ 1 £ 10
Kurs walut 1 GBP =5.05 1 GBP = 5.06
Czas realizacji 1 dzień roboczy 1 dzień roboczy
Odbiorca otrzyma 5 044.95 zł 5 009.40 zł

Opłaty za wysyłanie pieniędzy wpływają również na to, ile otrzyma Twój odbiorca, dlatego przed wyborem najlepszej instytucji warto porównać stawki. Klik-24 ustala wartość funta na podstawie średniego kursu rynkowego i pobiera niewielką stałą opłatę za wysyłanie pieniędzy, bez względu na wysokość transferu. Dzięki temu możesz otrzymać więcej pieniędzy, płacąc mniej. 

Jak długo idzie przelew z Anglii do Polski?

To ile trwa przelew z Anglii do Polski może się różnić w zależności od wybranej metody przesyłania pieniędzy. Banki nie są jedyną opcją i często pobierają wysokie opłaty, mają słabsze kursy walut i mogą wymagać przelewu za pośrednictwem banków korespondentów, więc transakcje mogą trwać dłużej. W artykule Szybkie przelewy z UK do Polski opisałem działanie przelewów w systemie SWIFT oraz udział banków korespondentów w transakcjach międzynarodowych.

Bez względu na przyczynę, zdarza się, że musimy natychmiast wysłać pieniądze. W takich przypadkach czekanie 3 do 5 dni na przelew bankowy po prostu nie wystarczy. Zwłaszcza, gdy potrzebujemy szybko wysłać pieniądze za granicę. Wtedy warto skorzystać z oferty Klik-24.Dostawcy przekazów pieniężnych oferują szybszą prędkość przelewu, ale zawsze warto sprawdzić opłaty i kursy walut. Jeśli szukasz najbardziej przejrzystego rozwiązania, weź pod uwagę wszystkie opcje i pamiętaj, że Klik-24 jest regulowany przez FCA a przelewy do Polski są szybkie i konkurencyjne.

Krok po kroku

Wysyłanie pieniędzy krok po kroku

Przedstawiam przewodnik, który opisuje krok po kroku jak przelać funty do polski, jeśli korzystasz z Banku lub Klik-24.

Jak wysłać pieniądze w banku:

 1. Zaloguj się do swojej bankowości internetowej
 2. Przejdź do swojego konta i wybierz opcję transferu
 3. Wpisz nazwę odbiorcy
 4. Wpisz kwotę, którą chcesz wysłać
 5. Potwierdź przelew
 6. Czekaj na przesłanie pieniędzy, czas transferu 3-5 dni roboczych
 7. Sprawdź czy odbiorca otrzymał pieniądze

Jak wysłać pieniądze za pomocą platformy Klik-24:

 1. Załóż darmowe konto
 2. Wybierz walutę i kwotę przelewu
 3. Wprowadź dane odbiorcy
 4. Sprawdź dane i zleć przelew
 5. Wyślij pieniądze do Klik-24 za pośrednictwem bankowości internetowej
 6. Po otrzymaniu płatności, Klik-24 prześle pieniądze do odbiorcy

Szukając internetowej platformy przekazów pieniężnych, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę zwykłe opłaty i kurs walutowy. Pamiętaj, że im lepsza oferta, tym więcej pieniędzy otrzymuje odbiorca. Jeśli chodzi o najkorzystniejszą propozycje to Klik-24 jest zdecydowanie liderem. Firma jest w pełni bezpieczna, ponieważ posiada te same regulacje prawne co banki. Wszystkie dane są szyfrowane dzięki certyfikatowi SLL, a nad bezpieczeństwem Twoich danych czuwa ICO –  brytyjski organ nadzorczy ds. ochrony danych osobowych. Transfery zagraniczne nigdy nie były tak szybkie, gwarantujemy dostarczenie przelewu express maksymalnie w ciągu 1 dnia roboczego. Sprawdź po jakim kursie możesz wysłać pieniądze na Klik-24.

Inne artykuły