Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Wysyłka pieniędzy do Polski z UK

Wysyłka pieniędzy do Polski z UK

Wysyłka pieniędzy do Polski z UK jest potrzebna przede wszystkim osobom, które wyjechały na Wyspy Brytyjskie w celach zarobkowych. Tacy ludzie przesyłają środki rodzinie czy opłacają po prostu rachunki w kraju, gdy wyjechali do pracy jedynie tymczasowo. Obecnie dostępne są różne rozwiązania w kontekście zlecenia takiego przelewu. Przy doborze pośrednika trzeba się kierować przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa i tym, żeby przekazać środki jak najszybciej i możliwie jak najmniejszym kosztem.

Spis treści
Na co patrzeć przy wyborze pośrednika?
Kiedy zachodzi potrzeba zlecania takich przekazów?
Kwestie bezpieczeństwa
Atrakcyjność warunków przekazu
Czemu warto postawić na platformę online?
Skorzystaj z Klik-24
Dogodne i tanie przelewy

Czym się kierować wybierając pośrednika do wysyłki pieniędzy do Polski z UK?

Wysyłka pieniędzy do Polski z UK wiąże się najczęściej ze wspieraniem rodziny czy opłacaniem rachunków przez osoby, które na krótszy lub dłuższy okres czasu, wyemigrowały z myślą o dorobieniu większej sumy pieniędzy. Takie przekazy powinny przebiegać przede wszystkim w sposób bezpieczny. Warto wybrać zatem zweryfikowanego pośrednika, odpowiadającego przed stosownymi regulacjami i gwarantującego ochronę podawanych danych. Następnie można już rozpatrywać kolejne oferty pod kątem ich atrakcyjności. Mowa tu przede wszystkim o szybkości wysyłki oraz tym jakimi kosztami będzie to obarczone. Trzeba tu uważać zarówno na jasno określone opłaty, jak i te ukryte w proponowanym kursie wymiany. Część osób dla pewności wybiera usługi bankowe lub firm przekazowych ze stacjonarnymi punktami. W praktyce takie przelewy będą jednak czasochłonne i kosztowne. Dużo atrakcyjniejsza jest oferta dobrych platform online, takich jak Klik-24.

Z czego wynika duże zainteresowanie takimi przelewami online?

Przelewy online z UK do Polski w takim kierunku spotykają się ze sporym zainteresowaniem, wynikającym w dużej mierze z faktu, że Anglia jest jednym z najpopularniejszych kierunków jeżeli chodzi o emigrację zarobkową. Do Wielkiej Brytanii można się łatwo dostać, a na tamtejszym rynku pracy działa już wielu rodaków. Lokalni przedsiębiorcy cenią zatem Polaków i chętnie przyjmują ich do pracy w krótszym lub dłuższym wymiarze czasowym. Część ludzi wyjeżdża tam jedynie sezonowo, ale niektórzy udają się i na dłuższe, roczne czy 2-letnie kontrakty. Większość z nich pozostawia jednocześnie w kraju rodzinę, której regularnie przesyła wsparcie, w ramach środków, które udaje się zarobić. Dodatkowo przekazy mogą być powiązane z uregulowaniem zobowiązań w ojczystym kraju, wynikających z rachunków, rat czy innych opłat.

Bezpieczeństwo

Przy wszelkich operacjach finansowych pamiętaj w pierwszej kolejności o kwestiach bezpieczeństwa. Wybieraj tylko pośredników, którzy są zweryfikowani opiniami innych klientów czy podleganiem odpowiednim regulacjom instytucji finansowych. Istotna jest zarówno wiarygodność podmiotu, jak i bezpieczeństwo danych przekazywanych do przelewu. Zwróć zatem uwagę czy na pewno wykorzystane są szyfrowane połączenia, wykluczające możliwość przechwycenia informacji przez osoby trzecie. Z Klik-24 możesz się czuć w pełni bezpiecznie. Działamy na bazie regulacji brytyjskiego Urzędu ds. Usług Finansowych i na mocy licencji instytucji płatniczej, gwarantując tym samym standardy pokroju banku komercyjnego. Dbamy również o bezpieczeństwo przekazywanych danych, zgodnie z licencją nadaną przez brytyjski urząd nadzoru danych osobowych (ICO - Data Protection Licence). Transakcje są zatem chronione szyfrowanym połączeniem, a informacje o klientach gromadzone są na zabezpieczonych serwerach. Nie ma zatem jakiegokolwiek ryzyka utraty czy niewłaściwego wykorzystania danych przekazywanych do przelewów.

Transfer pieniężny

Warunki

Upewniwszy się, że wybierasz pomiędzy pośrednikami gwarantującymi bezpieczeństwo, zwróć uwagę na warunki przekazów pieniężnych do Polski, które pozwalają dopiero ocenić atrakcyjność konkretnych ofert. Oczywiście chcesz żeby środki trafiły do odbiorcy jak najszybciej - obecnie na rynku działają podmioty gwarantujące realizację przekazów nawet do 24 godzin roboczych. Drugim i w zasadzie kluczowym aspektem jest koszt wykonania przelewu. Ten rozpatruje się w kontekście jawnie określonych opłat i tych ukrytych w samym kursie wymiany funta na złotówki.

Atuty platform online względem stacjonarnych punktów i banków

Choć obecnie większość działań przeprowadza się już internetowo, to oczywiście wciąż dostępne są punkty w których można zlecić transfer pieniędzy do Polski z UK stacjonarnie. To głównie firmy przekazowe, które bazują jeszcze na fizycznych oddziałach. Nie jest to jednak specjalnie komfortowe, gdyż wymaga udania się w takie miejsce, które pracuje też tylko w określonych godzinach. Stacjonarne punkty mają także banki, choć tutaj można już spokojnie korzystać z bankowości internetowej. Minusem instytucji bankowych jest jednak duża liczba formalności, wydłużająca choćby sam czas dokonania transferu, jak i wysokie opłaty, które sprawiają, iż jest to zwykle najdroższy wariant przelewu. Na tym tle dużo lepiej wyglądają zatem platformy online, z których możesz skorzystać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, a czas i koszty realizacji, będą korzystniejsze dla zlecającego.

Wysyłka pieniędzy do Polski z UK z Klik-24

Z Klik-24 wysyłka pieniędzy do Polski z UK będzie prosta i szybka, a przede wszystkim tania. Cała procedura odbywa się w pełni online i z wykorzystaniem jedynie najpotrzebniejszych danych. Unikniesz zatem nadmiaru formalności czy konieczności wybierania się do jakiegoś stacjonarnego punktu w ściśle określonych godzinach. Środki trafią do odbiorcy szybko, a co najważniejsze, po drodze poniesiesz jedynie minimalne koszty, dzięki czemu na konto w Polsce przelanych zostanie więcej pieniędzy. 

Wygodny i tani sposób na przelanie środków

W Klik-24 wszystko odbywa się internetowo, zatem przelew możesz zlecić nie wychodząc z domu i w dowolnej chwili. Posiadamy konta w Wielkiej Brytanii i Polsce, dzięki czemu wszystkie przelewy bazują w praktyce na przekazach krajowych. Pozwala tu uniknąć wielu formalności, dzięki czemu transfer pieniędzy z Uk jest po prostu łatwiejszy. Będziesz potrzebował tylko numer rachunku odbiorcy, podczas gdy bank będzie wymagał numeru IBAN oraz kodu SWIFT/BIC, czy nawet adresu drugiego podmiotu bankowego. Poszukiwanie czy generowanie kodów SWIFT sprawia z kolei czasem problemy, a zwłaszcza w przypadku nowych banków, pojawia się problem generowania niewłaściwych kodów, co może z kolei spowodować brak możliwości zrealizowania przelewu i powrót środków na konto. Przekaz z Klik-24 jest zatem zdecydowanie wygodniejszy. Dodatkowo będzie tańszy, gdyż obecnie nie pobieramy żadnych opłat za przelew standard do Polski, a do tego oferujemy bardzo atrakcyjny kurs wymiany, mocno zbliżony do tego rynkowego. Dzięki kalkulatorowi na naszej stronie wszystko odbywa się też w pełni transparentnie. Wybierając rodzaj transferu i wpisując kwotę, od razu przekonasz się jaka suma trafi do odbiorcy. Nie musisz się zatem domyślać jakie będą ostatecznie koszty prowizyjne i od razu przekonasz się, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku. Czas realizacji takiego przelewu to zaledwie kilka godzin do maksymalnie dwóch dni roboczych, w zależności od rodzaju transferu. Ze względu na dużą liczbą Polaków wyjeżdżających do pracy do Wielkiej Brytanii, wysyłanie pieniędzy z UK do Polski jest powszechną praktyką. Warto przy tym wybrać sprawdzonego pośrednika, ale i takiego, który gwarantuje dokonanie transferu na korzystnych warunkach. Wybierając Klik-24 dostarczysz środki do kraju w krótszym czasie i zapłacisz za to zdecydowanie mniej niż w banku, więc zachęcamy do wybrania naszej oferty.

Inne artykuły