Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

15 mar 2023

Wysyłka pieniędzy z Anglii do Polski za darmo

Wysyłka pieniędzy z Anglii do Polski za darmo

Wysyłka pieniędzy z Anglii do Polski za darmo to potrzeba wielu naszych rodaków zamieszkujących obecnie Wyspy Brytyjskie. Nikt nie chce przepłacać, dlatego planując przekaz chcemy, aby był korzystny. Czy jest możliwe wykonanie transakcji zagranicznej unikając opłat? Darmowe przelewy mogą wydawać się trudne do zrealizowania. Jednak instytucje bankowe zdają sobie sprawę, jak ważne dla osób przebywających na emigracji jest swobodne zlecanie transferów pieniężnych bez dużych kosztów. Starają się one na bieżąco zaspokajać potrzeby klientów, dlatego na rynku finansowym pojawia się coraz więcej ciekawych ofert.

Spis treści:
Na co zwrócić uwagę zlecając przelew?
Opłaty za zrealizowanie transakcji do Polski w banku
Możliwości online
Darmowe przekazy z Klik-24!

Wysyłka pieniędzy z Anglii do Polski za darmo

Wysyłka pieniędzy z Anglii do Polski za darmo. Wydaje się to niemożliwe? Płatności międzynarodowe kojarzone są z dużymi kosztami, jakie musimy ponieść za ich wykonanie, jednak w dzisiejszych czasach bezpłatne transakcje to nic nadzwyczajnego. Niektórzy pomimo tego, że nie mieszkają w Polsce nadal potrzebują cyklicznie realizować transfery do ojczyzny, aby opłacać wszelkiego rodzaju zobowiązania finansowe w postaci np. rachunków lub po prostu przesyłać pieniądze bliskim. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jakiego pośrednika wybierzemy. Czasy kiedy dokonywanie operacji finansowych było możliwe tylko za pomocą banków to przeszłość. Gdzie zlecić bezpłatną transakcję? Poznaj innowacyjne rozwiązania!

Na co zwrócić uwagę zlecając przelew?

Zanim zdecydujemy się wykonać przelew do Polski powinniśmy odpowiednio go zaplanować. Jak to zrobić? Jeśli przyjrzymy się kilku ważnym aspektom to możemy być spokojni, że realizowana przez nas transakcja będzie korzystna, a pieniądze trafią na konto odbiorcy w krótkim czasie. Do najważniejszych elementów należą: czas realizacji oraz opłaty.

Opłaty

Kluczową kwestią jest świadomość tego, jakie opłaty niesie za sobą wykonywana transakcja. Zlecając przelew u nieodpowiedniego pośrednika możemy się niemile zaskoczyć finalną ceną transferu. Dodatkowo może okazać się, że kwota jaką po przewalutowaniu otrzyma nasz odbiorca będzie znacząco odbiegać od tej, którą przypuszczaliśmy. Dlatego bardzo istotny jest kurs wymiany funta, jaki zaproponuje nam pośrednik. Poza tym musimy zapoznać się dokładnie z jego opłatami oraz prowizją, jaka zostanie pobrana za wykonanie usługi. Może okazać się również, że w realizacji naszego przekazu udział biorą także inne podmioty np. bank korespondent, który może zażądać dodatkowej prowizji od finalizacji transakcji.

Pamiętaj! Wielu pośredników zarabia przede wszystkim na niekorzystnej wymianie walut swojego klienta. Istotny jest spread walutowy, który im jest większy tym mniej opłacalna będzie wymiana walut. Różnica wynikająca z kursu pozostaje u pośrednika, dlatego pamiętajmy po pierwsze jasno określone stawki za wykonanie przekazu!

Czas

Kolejnym ważnym elementem jest czas realizacji transakcji. Wykonując przelew zależy nam, aby pieniądze trafiły do naszego odbiorcy szybko i bezpiecznie. Niestety, ale i tutaj ciężko wybrać odpowiedniego usługodawcę, gdyż zazwyczaj przelewy międzynarodowe mają dość długi czas finalizacji. Może się zdarzyć, że przez nieodpowiedni wybór nasz przekaz będzie bardzo długo szedł do odbiorcy. Uzależnione jest to od tego, ile jeszcze podmiotów będzie brało udział w realizacji naszej transakcji. Im więcej pośredników, tym czas bardziej się wydłuży.

Opłaty za tradycyjny przelew bankowy

Tradycyjny przelew bankowy jest prosty do zrealizowania. Niestety jego minusem są wysokie prowizje i spore różnice między kursem sprzedaży a kupna. Zacznijmy od tego, że przelewy międzynarodowe to jedna z wielu usług, jakie posiadają banki w swojej ofercie. Wpływa na to jakość ich realizacji. Dlaczego? Ponieważ banki nie przywiązują w związku z tym szczególnej uwagi do jakości tego typu operacji. Sprowadza się to do tego, że czas realizacji takiego transferu jest bardzo długi, a my ponosimy duże koszty. Banki pobierają wysokie opłaty bazowe oraz marże za przewalutowanie. Na co wpływ mają spready walutowe, które w bankach są najwyższe. Oznacza to, że różnica pomiędzy kursem sprzedaży, a kupna jest bardzo duża.

Zlecając przelew z Anglii do Polski w banku będzie on realizowany za pomocą systemu SWIFT, który jest dość kosztowny, a jego opłaty są zmienne. Naliczane są od kwoty, jaką przesyłamy. Im będzie większa, tym więcej zapłacimy. W przelewie zagranicznym w banku udział bierze tzw. bank korespondent, który również może pobrać prowizję za finalizację naszej usługi. Dlatego decydując się na przelew w banku możemy być pewni jednego: stracimy dużo pieniędzy oraz czasu, a przecież właśnie tego chcemy uniknąć

Możliwości online

W Internecie można znaleźć firmy i platformy, które oferują bezpłatne przekazy UK – Polska. Działalności prowadzone online nie muszą mierzyć się z takimi kosztami, jak firmy prowadzone stacjonarnie, dlatego mogą zaoferować swoim klientom znacznie korzystniejsze rozwiązania i możliwości w zakresie wykonywania transakcji. Wśród internetowych możliwości możemy wyróżnić następujące propozycje:

  • e-portfele,
  • kantory internetowe,
  • firmy online specjalizujące się w przelewach zagranicznych.

Która opcja jest najlepsza?

Wśród wymienionych propozycji najlepszą ofertą mogą pochwalić się firmy online, które ukierunkowane są na przekazy zagraniczne. Korzystanie z ich usług jest bardzo wygodne. Przelew możemy zlecić w każdym momencie bez wychodzenia z domu. Oferują one aktualne kursów wymiany walut, co możemy sami sprawdzić na ich stronach internetowych. Nie stosują wysokich spreadów walutowych, jak w przypadku banków. Nie musimy obawiać się również ukrytych kosztów i dodatkowych prowizji, ponieważ nie uczestniczą w tym przekazie inne podmioty.

Szybkie i tanie przelewy do Polski

Wysyłka pieniędzy z Anglii do Polski za darmo z Klik-24!

Oferta Klik-24 skierowana jest do wszystkich osób ceniących sobie czas, wygodę oraz mających na względzie korzystne rozwiązanie finansowe. Serwis Klik-24 specjalizuje się w transakcjach Anglia - Polska. Oferuje swoim klientom dwie opcje realizacji przelewu: standard oraz express. Przelew standard jest zawsze darmowy, a czas jego finalizacji wynosi maksymalnie 2 dni robocze. Potrzebujesz, aby przekaz doszedł na konto odbiorcy jeszcze szybciej? W ofercie firmy znajduje się opcja express, której koszt to zaledwie 9,99 zł, a Twój odbiorca otrzyma środki w czasie 1 dnia roboczego. Na stronie internetowej firmy możesz na bieżąco obserwować kursy wymiany walut, dzięki czemu masz możliwość zlecenia przelewu po najkorzystniejszych warunkach. Aby zlecić przelew za pomocą Klik-24 wystarczy bezpłatnie zarejestrować się w serwisie internetowym firmy. Cały proces zajmie Ci dosłownie kilka minut. Zapoznaj się z ofertą już teraz i zlecaj przekazy korzystnie, szybko i bezpiecznie!

Inne artykuły