Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Wysyłka pieniędzy z Polski do UK

Wysyłka pieniędzy z Polski do UK

Wysyłka pieniędzy z Polski do UK wiąże się najczęściej ze wsparciem finansowym od rodziny, dla kogoś, kto wyjechał za granicę w celach zarobkowych. Wiele osób udaje się tam na kilku- lub kilkunastomiesięczne kontrakty i w początkowym okresie potrzebuje pieniędzy. Obecnie najlepiej będzie je przelać online, korzystając z dedykowanej platformy. To zdecydowanie bardziej opłacalne niż bezpośrednia operacja w banku czy osobista próba dostarczenia gotówki. Polecamy ofertę Klik-24.

Spis treści 
Jak prezentuje się sytuacja w tym zakresie?
Co zmieniło wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
Spróbować osobiście lub w banku?
Korzystna opcja platform płatniczych
Nasza oferta
Co jest potrzebne?
Warunki

Jak wygląda obecnie wysyłka pieniędzy z Polski do UK?

Wysyłka pieniędzy z Polski do UK wciąż jest powszechną praktyką. Choć po zamieszaniu związanym z wyjściem Brytyjczyków z Unii Europejskiej część rodaków zrezygnowała z wyjazdów zarobkowych w związku z większą liczbą formalności, dalej nie brakuje chętnych do zarobienia tam większych pieniędzy niż w kraju. Takie okoliczności są najczęstszym powodem transferu środków w tym kierunku, gdyż dużo osób wyjeżdża tam na kontrakty, w ramach których zarobek wypłacany jest dopiero na końcu. Wcześniej potrzebują oni jednak pieniędzy od rodziny na utrzymanie. Obecnie korzystanie w tym zakresie bezpośrednio z usług bankowych czy przewożenie gotówki są kompletnie nieopłacalne. Zamiast tego warto skupić się na możliwościach, jakie stworzyły platformy online dedykowane takim przelewom.

Co zmienił brexit?

Brexit jest cały czas szeroko komentowanym tematem, gdyż jego konsekwencje okazały się zdecydowanie dalej idące, niż można było oczekiwać. Patrząc na sferę transferów pieniężnych, można powiedzieć, że nie ucierpiały one na tym w takim stopniu jak wiele innych gałęzi gospodarki czy przemysłu. Nie oznacza to natomiast, iż zupełnie nic się nie zmieniło. Warto mieć na uwadze, że wraz z odejściem z UE Wielka Brytania przestała być również członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), co zmusiło brytyjskie instytucje finansowe do pewnych zmian i dostosowania się na nowo do przepisów, przez co poniosły one dodatkowe koszty. W praktyce przy bezpośrednich przelewach międzynarodowych wystąpiły przez to jeszcze zwiększone opłaty, a czasem i utrudnienia w zakresie finalizacji samych transakcji.

W banku czy samodzielnie?

Przelewy zagraniczne w samych bankach niemal od zawsze wywołują dużo kontrowersji ze względu na kosztowność i czas oczekiwania. W przypadku transferów do UK jest to dobrze widoczne, gdyż odbywają się one w systemie SWIFT, który w praktyce oznacza wysokie opłaty i marże, a także czas realizacji sięgający nawet całego tygodnia roboczego. Oznacza to, że traci się na tym dużo pieniędzy, a do tego odbiorca musi długo czekać na pojawienie się środków na jego koncie. Niektórzy rozważają przewożenie pieniędzy samemu, gdy ktoś się przeprowadza lub jedzie w odwiedziny do członka rodziny pracującego na Wyspach. Trzymanie przy sobie dużych kwot wywołuje jednak spory dyskomfort i niepewność, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Mało tego, wraz z brexitem zmianie uległy i regulacje celne, przez co obowiązują ograniczenia dotyczące przewożenia większej gotówki, którą trzeba zgłosić organom celnym. Te mogą się domagać szczegółowych deklaracji i udowodnienia źródła pochodzenia takich pieniędzy. Ta koncepcja też nie jest zatem optymalnym rozwiązaniem.

Funty

Najlepiej z platformą online

Najkorzystniejszym wyborem rynkowym są obecnie platformy online zajmujące się przekazami pieniężnymi za granicę. Sprawdzony podmiot tego typu zapewnia całkowite bezpieczeństwo transakcji, podczas gdy same warunki będą zdecydowanie lepsze niż te oferowane przez banki. Sprowadza się to, ponieważ pieniądze przekażesz szybko i niewielkim kosztem, a do tego nie wychodząc z domu, gdyż wszystko odbywa się internetowo. To najlepszy wybór, zachęcamy zatem do skorzystania z usług Klik-24.

Wysyłka pieniędzy z Polski do UK z Klik-24

Wysyłka pieniędzy z Polski do UK z naszą pomocą będzie szybka i bezproblemowa. Oferujemy minimum formalności. Dajemy możliwość decydowania o tym, w jakim czasie środki trafią do odbiorcy, udostępniając dwa warianty przelewów. Proponowane przez nas warunki są naprawdę atrakcyjne, a wszystko odbywa się równie bezpiecznie, jak w samych instytucjach bankowych.

Czego potrzebujesz?

Dużym plusem jest to, że w kontekście informacji w Klik-24 poza bazowymi danymi odbiorcy, potrzebujesz tylko jego sort code i account number. W banku potrzebny będzie IBAN, ale i kod SWIFT, którego zdobycie bywa uciążliwe. Często nie jest łatwo go znaleźć, a generatory takich numerów bywają wadliwe i nie zawsze podają dobry kod. Z kolei podanie niewłaściwego będzie się wiązało z zablokowaniem transakcji i powrotem pieniędzy na konto nadawcy. Nie wymagamy również przedstawiania żadnych dokumentów. Zgodnie z regulacjami dotyczącymi przesyłania pieniędzy w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii kwoty do 1000 EUR miesięcznie (lub równowartości tej kwoty w innej walucie) można przekazywać bez takiego potwierdzenia. Kwota limitu będzie widoczna w panelu po zalogowaniu się na konto w serwisie Klik-24. Jeżeli planujesz przekazywanie większych sum pieniędzy i chcesz transferów bez limitów, poprosimy o przesłanie do nas skanu dokumentu potwierdzającego adres i tożsamość.

Warunki

Aspektem, który najczęściej odstrasza od przelewów zagranicznych w bankach, są oferowane warunki. Często bardzo niekorzystne dla klientów. Nieco lepiej jest w tradycyjnych firmach zajmujących się przekazami, które działają sprawniej, lecz wiążą się z wysokimi kosztami. W naszym przypadku taką operację przeprowadzisz szybko i tanio. Proponujemy dwa rozwiązania - po pierwsze przelew standard, przy którym pieniądze dotrą na konto odbiorcy na drugi dzień roboczy, bez pobrania przez nas żadnych dodatkowych opłat. Drugą opcją jest przelew express, który kosztuje 9.99 PLN. Środki zostaną dostarczone jeszcze tego samego dnia lub w następnym dniu roboczym. Oferujemy do tego bardzo uczciwy kurs wymiany złotówek na funty i co ważne, jest on widoczny już z poziomu kalkulatora, od razu po wejściu na stronę. Unikniesz dzięki temu jakichkolwiek niespodzianek i od razu otrzymujesz dokładną informację o tym, jaka kwota dotrze na konto w Wielkiej Brytanii. Wystarczy, że ustawisz w kalkulatorze kraj wysyłającego (Polska) i kraj odbiorcy (Wielka Brytania) oraz wpiszesz stawkę, jaką chcesz przelać, a zostanie ona automatycznie przeliczona. Wszystko jest bardzo wygodne i odbywa się całkowicie online, a pod względem bezpieczeństwa Klik-24 spełnia takie same standardy jak banki komercyjne. Wysyłka pieniędzy z Polski do UK może być prosta i odbyć się na korzystnych warunkach w zakresie kosztów oraz czasu oczekiwania. W tym celu zrezygnuj jednak z bezpośredniego przelewu w banku i postaw na usługi platformy online, takiej jak Klik-24. Z nami prześlesz pieniądze przy minimum formalności i bez wychodzenia z domu.

Inne artykuły