Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

04 lip 2023

Czy można przesłać pieniądze z polskiego konta na angielskie?

Czy można przesłać pieniądze z polskiego konta na angielskie?

Czy można przesłać pieniądze z polskiego konta na angielskie? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba, której bliscy przebywają na Wyspach Brytyjskich. W czasach, gdy przemieszczanie się po świecie jest swobodne coraz więcej osób decyduje się na wyjazd poza granicę naszej ojczyzny w poszukiwaniu lepszych perspektyw. Anglia pomimo Brexitu nadal stanowi atrakcyjny kierunek emigracji zarobkowej. Zdarza się, że potrzebujemy przesłać złotówki na brytyjski rachunek bankowy. Czy jest to możliwe? W jaki sposób najlepiej wykonać transakcję? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym przybliżymy możliwości wykonania transferu Polska - Wielka Brytania.

Spis treści
Przelew europejski a przelew walutowy
Zlecenie przekazu - wymagane informacje
Sposoby na transfer
Jak najlepiej zlecić transakcję?

Czy można przesłać pieniądze z polskiego konta na angielskie?

Czy można przesłać pieniądze z polskiego konta na angielskie? Odpowiedź brzmi: Jak najbardziej tak! Współcześnie transfer gotówki za granicę stał się tak samo powszechną operacją finansową, co przelewy wewnątrzkrajowe. Wystarczy wybrać odpowiedniego pośrednika, który wykona naszą transakcję bezproblemowo, szybko, korzystanie i przede wszystkim bezpiecznie. Wachlarz opcji transferu jest dość spory, dlatego każdy z nas powinien wybrać opcję, która zapewni 100% satysfakcji. Tradycyjny przelew bankowy czy płatności online? Przekonaj się!

Przelew europejski a przelew walutowy

Przelew europejski (SEPA) oraz przelew walutowy (SWIFT) to dwa rodzaje przekazu umożliwiające dokonywanie płatności międzynarodowych. SEPA to system pozwalający na stosunkowo szybkie i tanie transakcje w krajach należących do Strefy Euro. Wielka Brytania nadal jest jej członkiem pomimo Brexitu. System ten jest kontrolowany przez Europejski Bank Centralny (EBC) oraz Komisję Europejską (EC). Opłata za tego typu przekaz wynosi od 5 do 20 zł, w zależności czy zlecimy go elektronicznie, czy w oddziale banku. W przypadku przesyłania środków z Polski do Anglii musimy liczyć się z prowizją, jaka zostanie naliczona za podwójne przewalutowanie PLN > EUR > GBP. Może ona wynieść 5 - 10%.

Przelew walutowy umożliwia przesłanie pieniędzy w innej walucie niż waluta kraju, w którym znajduje się twoje konto bankowe. Może to być potrzebne, gdy wysyłasz środki do kraju spoza SEPA lub do kraju, który nie używa euro. Przelew walutowy jest bardziej skomplikowany i może być związany z wyższymi opłatami niż przelew w obrębie SEPA. Jednak, SWIFT jest jedną z najczęściej wybieranych opcji wysyłki pieniędzy za granicę z uwagi na fakt, że swoim zasięgiem obejmuje większość państw i walut na świecie. Dlaczego występują większe opłaty? Po pierwsze, w transakcji występuje co najmniej jeden bank korespondent, który może zażądać prowizji od wykonanej usługi. Po drugie, finalny koszt przekazu wyliczany jest, jako procent od wysyłanej kwoty. Najczęściej cena, jaką będziemy zmuszeni zapłacić za standardową opcję waha się od minimum 20 zł do nawet 300 zł.

Zlecenie przekazu - wymagane informacje

Zarówno przekaz wykonany w systemie SEPA, jak i SWIFT odbywa się w sposób zbliżony do tradycyjnego przelewu bankowego. Można również zlecić go w aplikacji mobilnej, za pośrednictwem serwisu transakcyjnego lub w oddziale banku. Oto co będzie potrzebne do wykonania transakcji:

 • imię i nazwisko odbiorcy lub nazwa firmy,
 • numer IBAN rachunkowego odbiorcy,
 • kod BIC/SWIFT banku odbiorcy,
 • określenie kwoty przelewu,
 • kraj odbiorcy,
 • tytuł płatności.

Czy można przesłać pieniądze z polskiego konta na angielskie? - sposoby na transfer

Czy można przesłać pieniądze z polskiego konta na angielskie? Nie ważne w jakim celu chcesz przekazać złotówki do Anglii, lecz ważne jest abyś mógł/a zrobić to swobodnie, szybko i przede wszystkim niedrogo. Rynek finansowym proponuje coraz więcej możliwości międzynarodowego przekazu środków, ale oferty poszczególnych pośredników mogą się znacząco różnić, zarówno jeśli chodzi o opłaty, jak i czas realizacji transakcji. Oto najczęściej wybierane sposoby na transfer:

 1. Przelew bankowy - możesz zlecić przelew zagraniczny ze swojego polskiego konta na angielskie konto bankowe. W tym celu będziesz potrzebować numeru konta odbiorcy oraz kodu identyfikacyjnego banku odbiorcy.
 2. Usługi płatności online - istnieje wiele firm i platform, które umożliwiają przesyłanie pieniędzy międzynarodowo. Możesz zarejestrować się na jednej z tych platform i swobodnie dokonać przelewu na brytyjskie konto.

Jak najlepiej zlecić transakcję?

Jak najlepiej zlecić transakcję?

Najlepszym sposobem na wysłanie pieniędzy z Polski do Anglii jest skorzystanie z pomocy firm online specjalizujących się w przekazach zagranicznych. Cały proces zlecenia transferu trwa dosłownie kilka minut, a opłaty są znacznie mniejsze, niż w banku. Za ich pośrednictwem prześlesz pieniądze wygodnie z domu, bez konieczności stania w kolejkach, udawania się do oddziału czy placówki i wypełniania zbędnych formularzy.

Jedną z takich firm, której zaufało już tysiące użytkowników jest Klik-24, która na rynku finansowym funkcjonuje od 2013 roku. W tym czasie zyskała duże doświadczenie w zakresie szybkich, tanich i bezpiecznych przelewów międzynarodowych. W swojej ofercie posiada dwa warianty zlecenia transakcji: standard oraz express. Opcja standard jest zawsze darmowa, a pieniądze trafiają na wskazany przez klienta rachunek bankowy w czasie 2 dni roboczych. Za pomocą wersji express środki zasilą konto Twojego odbiorcy w 1 dzień roboczy, a ty poniesiesz opłatę w wysokości zaledwie 9,99 PLN. Gwarancja bezpieczeństwa transferu oraz brak ukrytych kosztów. Poza tym masz pewność, że przesyłasz pieniądze po najlepszym kursie wymiany walut, a w transakcji nie biorą udziału inni pośrednicy. Aktualny kurs wymiany walut możesz śledzić na bieżąco a stronie internetowej firmy.

Jak wysłać pieniądze z Klik-24?

Wystarczy założyć bezpłatne konto na naszej stronie internetowej. Proces rejestracji jest intuicyjny i zajmuje dosłownie kilka minut. Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby cieszyć się korzystnym i szybkim przekazem:

 1. Wejdź na stronę internetową firmy Klik-24, a następnie kliknij przycisk "Rejestracja".
 2. Wprowadź podstawowe dane - imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz ustaw swoje hasło do logowania i przejdź dalej.
 3. W tym momencie na podany przez siebie adres mailowy dostaniesz link aktywacyjny, w który należy wejść, aby móc korzystać z konta klienta.
 4. Kolejnym krokiem jest kalkulator przelewu. Wybierz kraj, z którego chcesz przesłać pieniądze oraz wprowadź kwotę.
 5. Wybierz rodzaj przelewu - standard lub express i kliknij przycisk "Kontynuuj".
 6. Zostaniesz przeniesiony/a do formularza przelewu, w którym uważnie uzupełnij dane odbiorcy swojego transferu.
 7. Sprawdź poprawność wprowadzonych przez siebie informacji, gdy wszystko się zgadza kliknij "Kontynuuj".
 8. Następnie pojawi się podsumowanie Twojego przelewu z wprowadzonymi przez Ciebie danymi. Sprawdź raz jeszcze ich poprawność i kliknij "Zleć przelew".
 9.  Przejdź do swojego banku i zrób przelew na konto Klik-24 wykorzystując podane dane do przelewu.
 10. Gotowe! Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie transakcji. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie usługa zostanie zrealizowana.

Przekonaj się jakie to proste! Zapraszamy do współpracy.

Inne artykuły