Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 czw 2023

Przekazy pieniężne z Polski do Anglii

Przekazy pieniężne z Polski do Anglii

Przekazy pieniężne z Polski do Anglii możemy wykonywać na różne sposoby. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od tego typu transakcji. Współcześnie możliwości wykonania przelewu dzielą się na online oraz offline. Warto zapoznać się z nimi, aby dokonać właściwego wyboru, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że przesyłanie pieniędzy będzie zarówno szybie, tanie oraz bezpieczne. Który sposób wybrać? Jak różnią się opłaty i czas realizacji w zależności od metody przekazu? Przekonaj się!

Spis treści:
Zlecenie transakcji - wszystko co musisz wiedzieć
Bezproblemowe przesyłanie PLN/GBP 
Który wybór jest najkorzystniejszy?
Wysyłaj pieniądze z Klik-24!

Przekazy pieniężne z Polski do Anglii

Przekazy pieniężne z Polski do Anglii to standardowa operacja finansowa, której potrzebuje dokonywać coraz większe grono osób. Ludzie nieustannie emigrują zarobkowo do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Większość osób zna w swoim otoczeniu bliższą lub dalszą osobę, która zdecydowała się na wyjazd do UK. Zdarza się, że chcemy przesłać do nich środki, ale nie do końca wiemy, w jaki sposób tego dokonać. Przesyłanie pieniędzy z jednego kraju do drugiego nadal kojarzy się ze skomplikowaną, kosztowną i wydłużoną procedurą. Współczesny rynek finansowy daje nam jednak coraz więcej możliwości w tym zakresie, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jak nie przepłacić i nie czekać długo na realizację transferu? Zapraszamy do lektury!

Zlecenie transakcji - wszystko co musisz wiedzieć

W jaki sposób zlecić transakcję do Anglii? To pytanie zadaje sobie każdy, kto potrzebuje zrealizować transfer z Polski do Anglii. Dotychczas najbardziej tradycyjnym sposobem na wykonywanie wszelkich operacji finansowych były przekazy bankowe. Jednak, branża finansowa nieustająco się rozwija wykorzystując innowacyjne rozwiązania w zakresie usług finansowych. Za pomocą sieci globalnej możemy przesyłać pieniądze korzystnie i w krótkim czasie, co sprawia że stacjonarne opcje przekazy nie są aż tak atrakcyjne. Oddziały bankowe oraz placówki pocztowe nie wypadają najlepiej na tle internetowych rozwiązań takich, jak portfele elektroniczne, czy platformy online specjalizujące się w przelewach PL-UK

Wymagane dane

Pamiętaj, aby Twój przekaz pieniędzy za granicę  mógł zostać sfinalizowany musisz podać kilka niezbędnych informacji. Bardzo ważne jest sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych, ponieważ chyba nikt nie chce, aby jego pieniądze zostały zagubione. Wykonując przelew z Polski do Anglii  będziesz potrzebował/a:

  1. Numer rachunku odbiorcy (International Bank Account Number, IBAN) - unikalny numeru opisujący bank i właściciela konta, do którego przelewamy pieniądze.
  2. Kod banku odbiorcy (Bank Identifier Code, BIC) lub kod SWIFT - jest to kod, który identyfikuje bank odbiorcy przelewu.
  3. Pełne nazwisko lub nazwa odbiorcy przelewu - musisz znać dokładne dane identyfikujące osobę lub instytucję, która ma otrzymać pieniądze.
  4. Adres odbiorcy - musisz znać pełny adres, w tym kod pocztowy i miasto, odbiorcy przelewu.
  5. Kwota przelewu oraz waluta - określ dokładnie kwotę, jaką chcesz przelać oraz walutę, w jakiej chcesz dokonać przekazu (w tym przypadku będą to funty brytyjskie).

Numer rachunku w formacie IBAN

Zastanawiasz się pewnie, co oznacza ten skrót i do czego się odnosi. Otóż, IBAN to inaczej International Bank Account Number, czyli międzynarodowy numer rachunku bankowego. Jest powszechnie używany w Europie oraz innych krajach, które przyjęły ten standard. Umożliwia łatwiejsze i bardziej precyzyjne przekazywanie informacji o rachunkach bankowych w transakcjach międzynarodowych, co przyczynia się do większej pewności, że przelewy trafią na odpowiednie konto. Struktura numeru IBAN może się nieco różnić w zależności od kraju, ale ogólnie składa się z następujących elementów:

  • krajowy kod kraju (np. PL dla Polski lub GB dla Wielkiej Brytanii),
  • dwie cyfry kontrolne, które sprawdzają poprawność numeru IBAN,
  • numer rachunku bankowego wewnątrz kraju.

Przekazy pieniężne z Polski do Anglii - bezproblemowe przesyłanie PLN/GBP

Przekazy pieniężne z Polski do Anglii mogą być swobodne, jeśli tylko wybierzemy odpowiedniego pośrednika. Przed zleceniem przelewu powinniśmy przeanalizować dostępne oferty i wybrać taką, która w pełni wpisuje się w nasze wymagania. Bez względu na to, czy planujemy przesłać środki jednorazowo, czy będziemy dokonywać systematycznych transakcji, warto skorzystać z opcji, która nie narazi nas na duże opłaty i wydłużony proces realizacji. Jak wybrać najlepiej?

Online vs tradycyjnie

Coraz więcej osób poszukuje alternatyw dla tradycyjnych przelewów bankowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ opłaty, jakie poniesiemy za transfer pieniędzy z Polski do UK poprzez bank nie są zadowalające. Zwróćmy uwagę chociażby na kursy wymiany walut, które są kwestią kluczową w realizacji przekazów zagranicznych. Niestety, te które zazwyczaj proponują placówki bankowe nie są atrakcyjne i to właśnie na przewalutowaniu możemy stracić najwięcej pieniędzy. Warto również pamiętać, że niektóre banki mogą pobierać dodatkowe opłaty lub prowizje za transakcje wymiany walut. Dodatkowo cała procedura transferu pozostawia wiele do życzenia, ponieważ ilość formalności może znacznie wydłużyć czas, w jakim pieniądze dotrą do odbiorcy.

Wykonanie przelewu za pośrednictwem Internetu jest szybsze i tańsze oraz wygodniejsze. Zlecenie przekazu o dowolnej godzinie i z dowolnego miejsca? Jak najbardziej! Gdzie chcesz i kiedy chcesz, a wystarczy tylko parę minut i dostęp do urządzenia z Internetem. Mniejsze opłaty transferowe oraz krótki czas finalizacji transakcji to kwestie wyróżniające możliwości online na tle stacjonarnych rozwiązań.

Który wybór jest najkorzystniejszy?

Który wybór jest najkorzystniejszy?

Na rynku finansowym najlepszymi ofertami odznaczają się specjalne platformy online, które zajmują się przesyłaniem złotówek do Anglii. Działają one w oparciu o nowoczesny system, który opiera się na dwóch przelewach krajowych, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze klientów.

Jedną z takich firm jest Klik-24, która zawsze oferuje swoim klientom korzystny kurs wymiany PLN/GBP oraz szybki czas realizacji transferu. Funkcjonuje na rynku finansowym już od 2013 roku, a nabyte w tym czasie doświadczenie pozwala jej doskonale rozumieć oczekiwania osób przesyłających pieniądze do UK. Uproszczona procedura przelewu oraz niskie koszty sprawiają, że baza zadowolonych użytkowników firmy nieustająco się powiększa. Dowodem na jej niezawodność są pozytywne opinie na niezależnym portalu oceny konsumenckiej – Trustpilot.

Wysyłaj pieniądze z Klik-24!

Firma oferuje dwie opcje realizacji przelewu: standard oraz express. Przekaz w trybie standard jest zawsze bezpłatny, a czas jego realizacji wynosi do 2 dni roboczych. Dla tych, którym zależy na czasie jeszcze bardziej polecamy wariant express, którego koszt to jedynie 9,99 zł, a pieniądze znajdą się u odbiorcy w czasie 24h roboczych. Otrzymujesz gwarancję braku ukrytych kosztów oraz bezpieczeństwa. Aktualny kurs wymiany walut sprawdzisz w każdym momencie na stronie internetowej firmy. Wystarczy założyć bezpłatne konto w jej serwisie internetowym. Proces rejestracji jest intuicyjny i zajmuje dosłownie kilka minut. Z Klik-24 możesz być całkowicie spokojny o powodzenie finalizacji wykonywanej operacji finansowej za granicę. Zacznij oszczędzać swój czas i pieniądze już teraz!

Inne artykuły