Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew z Polski do UK

Przelew z Polski do UK

 Z pewnością zastanawiasz się jak zlecić przelew z Polski do UK na najlepszych warunkach. Znalezienie serwisu, który umożliwi Ci tanie i szybkie wysłanie pieniędzy po jak najkorzystniejszym kursie wymiany walut. Pewnie brałeś pod uwagę ofertę swojego banku.  Skoro już wiesz, ile będzie Cię to kosztowało, to wiesz także, że jesteś zmuszony do szukania lepszego rozwiązania na przesyłanie pieniędzy do Anglii.

Spis treści
Przelew bankowy
Gdzie się podziały moje pieniądze?
Jak porównać oferty?
Oferta firmy przesyłającej pieniądze
Podsumowanie

Jak zrealizować przelew z Polski do UK?

Zapewne wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Zlecając przelew w walucie euro w krajach działających w strefie SEPA nie stanowi to żadnego problemu. Z jakiego powodu przelew z Polski do UK nie jest rozwiązaniem tak oczywistym? Przecież Anglia należy do obszaru SEPA, który zapewnia brytyjskim bankom możliwość realizacji szybkich i tanich przelewów w walucie wspólnoty. Warto zwrócić uwagę na obowiązujące reguły. Po pierwsze, euro nie jest walutą obowiązującą w UK. Po drugie, aby zrealizować przelew SEPA musimy spełnić pewne warunki: przelewy wyłącznie w walucie euro, brak możliwości przyśpieszenia transakcji oraz podział kosztów transakcji SHA (shared – pomiędzy nadawcę i odbiorcę)

Z tego powodu możemy skorzystać z przelewu międzynarodowego SWIFT, który jest jednym z najdroższych przelewów oferowanych przez banki. Warto rozważyć kilka istotnych faktów, jednym z nich jest przewalutowanie (oczywiście po kursie bankowym 6-8%). Należy również wziąć pod uwagę walutę rachunku bankowego odbiorcy w UK. W Polsce walutowe konto jest zazwyczaj bezpłatne, ale w Anglii wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami.  Jak wobec tego szybko i tanio wysłać środki do Anglii? Na to i inne pytania spróbuje odpowiedzieć w tym artykule.

Gdzie się podziały moje pieniądze?

Wiele osób, które choć raz realizowało przelew zagraniczny za pośrednictwem banku przekonało się, że zanim pieniądze dotarły na wskazane konto skurczyły się w tajemniczy sposób. Dlaczego odbiorca otrzymał mniej pieniędzy jak wysłałem? Już wyjaśniam. W drodze pomiędzy dwoma krajami zostają doliczone nieprzewidziane opłaty za transfer zagraniczny. Brak banku centralnego powoduje, że nie ma organizacji odpowiedzialnej za rozliczanie płatności. Z tego powodu naliczane są bardzo wysokie koszty za transfer pieniędzy, ponieważ banki, które nie mają umowy pomiędzy sobą muszą korzystać z innych banków pośredniczących w transakcji. W dodatku pieniądze zostają przewalutowane na niekorzystnych warunkach (bankowy kurs walut).

Aby lepiej zrozumieć koszty przelewów międzybankowych posłużę się przykładem. Pan Karol chciał wysłać pieniądze dla syna w Londynie w wysokości 500 PLN za pomocą przelewu SWIFT w swoim banku. Okazało się bowiem, że koszt takiej transakcji to 50 zł bez względu na wysokość kwoty przelewu. Oprócz opłaty za przelew poniósł również koszty kupna/sprzedaży tzn. spread walutowy na poziomie 6-8%. Kwotę, którą otrzymał jego syn za granicą została pomniejszona o prawie 100 złotych. Nie uważasz, że jest to za drogo! Dlaczego tak dużo stracił?

To dlatego, że Pan Karol wysłał swoje pieniądze za pośrednictwem banku, zamiast usługi przelewów pieniężnych online. Przyznasz mi racje, że nie był to dobry pomysł. Nasza wskazówka: Kiedy musisz zlecić przelew z Polski do Anglii, spójrz na inne alternatywy w porównaniu do dużych banków - mianowicie usługi firm specjalizujących się w transferach zagranicznych.

Jak porównać oferty przelewów z Polski do UK?

W odpowiedzi na wysokie koszty przelewów oferowanych przez banki powstały firmy specjalizujące się w płatnościach z Polski do UK lub odwrotnie. W porównaniu do banków, mają niższe marże, ponieważ koncentrują się wyłącznie na przelewach zagranicznych. Co w konsekwencji może przynieść znaczne oszczędności.

Porównując oferty przelewów zagranicznych, pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Kurs wymiany waluty: Może mieć ogromny wpływ na całkowity koszt transakcji, dlatego porównaj stawki dla przelewów PLN/GBP i GBP/PLN u różnych dostawców. Jeśli korzystasz z kalkulatora przelewu, upewnij się, że podany kurs walut to ten, który faktycznie otrzymasz zlecając transakcję.
  • Opłaty transakcyjne: Musisz wziąć pod uwagę kurs wymiany oferowany przez dostawcę wraz z opłatami, które pobiera. Niektóre firmy pobierają opłatę stałą, inne pobierają opłatę obliczoną jako procent kwoty przelewu.
  • Czas transferu: Skontaktuj się z każdym dostawcą, aby dowiedzieć się, ile czasu zajmie przelew z Polski do UK i z Anglii do Polski. Jeśli liczy się dla Ciebie czas, warto wziąć to pod uwagę.
  • Limity transferu: Niektóre usługi mają minimalną i maksymalną kwotę, którą można wysłać przy każdej transakcji. Upewnij się, że Twoja transakcja mieści się w granicach dowolnej usługi, z której zamierzasz korzystać.
  • Obsługiwane waluty: Upewnij się, że wybrana firma obsługuje przelewy zarówno w PLN, jak i GBP.
  • Niezawodna obsługa klienta: Sprawdź dostępne opcje kontaktu z dostawcą, jeśli potrzebujesz pomocy przy transakcji. Czy oprócz obsługi klienta przez telefon i e-mail, oferuje centrum pomocy online z szeregiem najczęściej zadawanych pytań? Czy konsultanci rozmawiają w Twoim języku?

Czy istnieje szybki, prosty i tani sposób na realizacje przelewu zagranicznego?

Oszczędzanie pieniędzy
 
Zaniżony kurs wymiany walut, opóźnienia i ukryte opłaty - brzmi dość przerażająco. Czy tak musi wyglądać przelew zagraniczny? Takie przelewy mogą Cię sporo kosztować, ponieważ twoje pieniądze trafiają do obcego kraju - szczególnie, gdy za przelew odpowiedzialne są banki.

Wszystkie wymienione argumenty powodują, że wiele osób szuka innej alternatywy. Z myślą o naszych rodakach, przedstawiamy sprawdzony sposób na transfer pieniędzy z Polski do Anglii. Bez różnicy, który bank wybierzemy i tak będzie się to wiązało z wysokimi kosztami. Istnieje jednak inny sposób na przesyłanie waluty, który jest bezpieczny, tani i łatwy w wykonaniu. Jeśli dbasz o swoje finanse i zależy Ci na tym, aby koszt przelewu do Anglii był jak najniższy to warto zapoznać się z ofertą firmy Klik-24. Zrezygnowaliśmy z naliczania opłat za przelew z Polski do UK. Wszystkie przelewy standard na angielskie konto są całkowicie darmowe, bez względu na wysokość transakcji. Firma gwarantuje, że każdy przelew standard jest nie tylko zwolniony z opłat, ale również dotrze na wskazane konto w ciągu 2 dni roboczych. Jeśli jednak zależy Ci na szybkim dostarczeniu pieniędzy możesz skorzystać z przelewu express, który jest płatny 9.99 PLN. Czas dostrczenia w ciągu jednego dnia roboczego. Strona internetowa została zaprojektowana taki sposób, aby przelew na zagraniczne konto nie sprawił nikomu problemu.

Podsumowując

Zamierzasz wysłać przelew z Polski do Wielkiej Brytanii?  Możesz wybrać ofertę banku, ale niemile zaskoczą Cię wysokie opłaty za transfer środków, a w dodatku poniesiesz straty związane z przewalutowaniem.

Usługi przelewów realizowanych przez naszą firmę oferują najwyższy poziom przejrzystości, którego brakuje w świecie bankowości. Przed finalizacją transakcji zawsze będziesz wiedzieć po jakim kursie wymieniasz walutę oraz ile zapłacisz za przelew do Anglii. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.

Klik-24 oferuje darmowe przelewy standard do Anglii oraz express płatny 9.99 PLN.  Portal internetowy jest dostosowany do Twoich wymagań – idealne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i funkcjonalność. W dodatku obsługa klienta w języku polskim. Dzięki nam będziesz mógł znacznie szybciej osiągnąć swoje wymarzone cele

Inne artykuły