Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

17 lip 2023

Darmowe przelewy do Polski

Darmowe przelewy do Polski

Darmowe przelewy do Polski wydają się niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Współcześnie wykonanie transferu z UK bez ponoszenia jakichkolwiek opłat jest na wyciągnięcie ręki. Potrzebujesz przesłać pieniądze do ojczyzny, ale obawiasz się, że opłata za tego typu usługę będzie bardzo wysoka? Chcesz, aby przewalutowanie GBP/PLN było jak najbardziej korzystne? W takim razie pierwszą czynnością, jaką należy zrobić przed wysłaniem pieniędzy, jest zapoznanie się z ofertami poszczególnych usługodawców. Wystarczy wybrać odpowiedniego pośrednika i cieszyć się korzystnymi transakcjami. Jak tego dokonać? Gdzie zlecić transfer, aby uniknąć wysokich kosztów? Przekonaj się!

Spis treści
Czynniki warunkujące finalną opłatę za transfer - na co uważać?
Dlaczego w banku lub na poczcie zapłacimy więcej?
Bezpłatne przekazy za pomocą serwisów internetowych
Jak znaleźć dobrą firmę online?
Klik-24 - tanio, szybko, bezpiecznie

Darmowe przelewy do Polski

Darmowe przelewy do Polski są w Twoim zasięgu! Po co przepłacać skoro wysyłanie pieniędzy może odbywać się bezpłatnie. Współczesne rozwiązania online dają swoim klientom coraz więcej możliwości w zakresie operacji finansowych. W Internecie możemy znaleźć wiele reklam banków i serwisów transakcyjnych reklamujących się zerowymi opłatami. Jest to niezwykle ważne ułatwienie dla osób, które wyemigrowały na Wyspy Brytyjskie. Często powodem wyjazdu jest poszukiwanie lepszych zarobków oraz wyższego komfortu życia. Zdarza się, że osoby te chcą wspomóc swoich bliskich, którzy pozostali w ojczyźnie, dlatego potrzebują cyklicznie wykonywać przelewy zagraniczne. Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK poprzez bank może wiązać się z wysokimi opłatami, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi alternatywami, które pozwolą na swobodne i korzystne transakcje. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się jak przekazywać funty na polski rachunek bankowy za 0 GBP. Zapraszamy do lektury!

Czynniki warunkujące finalną opłatę za transfer - na co uważać?

Wydawać by się mogło, że przelew zagraniczny funkcjonuje na podobnych zasadach, co przekaz wewnątrzkrajowy, ale nie do końca tak to wygląda. Owszem, obecnie transfery międzynarodowe to powszechna operacja finansowa, z której korzysta coraz więcej osób, ale czy na pewno wiesz wszystko na ich temat? Chcąc przesłać funty na polski rachunek bankowy, należy zapoznać się z kilkoma kluczowymi elementami, które w znacznym stopniu pomogą dokonać odpowiedniego wyboru pośrednika. Zwróćmy uwagę, na kilka istotnych czynników, które mają realny wpływ na finalną opłatę za tego typu przekaz:

  • proponowana przez usługodawcę cena za samo zlecenie usługi,
  • koszty związane z przewalutowaniem funtów na złotówki - im wyższa wartość spreadu wautowego, tym więcej pieniędzy stracimy.
  • udział dodatkowych pośredników (tzw. bank korespondent) - może wystąpić kilku, a każdy z nich może zażądać prowizji od wykonanej usługi,
  • tryb księgowania wpłaty,
  • rodzaj sieci przelewów - przelew SWIFT a SEPA, w zależności od wyboru opłata będzie się różnić,
  • ewentualne dodatkowe opłaty i prowizje.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kwestie, możemy uniknąć dużych opłat poprzez dobór takiego pośrednika, który zapewni nam korzystny transfer bez ukrytych kosztów.

Dlaczego w banku lub na poczcie zapłacimy więcej?

Ile kosztuje przelew z Anglii do Polski w banku lub na poczcie? Banki, zarówno jak placówki pocztowe to najpowszechniejsze miejsca, gdzie dokonuje się różnego rodzaju operacji finansowych. Przekaz międzynarodowy to jedna z wielu usług, jakie placówki bankowe oraz pocztowe proponują swoim klientom. Dlatego nie skupiają się one aż tak na udoskonalaniu swoich ofert oraz ich bieżącej aktualizacji. Już samo zlecenie transferu jest dość kosztowne, a poza tym musimy liczyć się z wieloma innymi dodatkowymi opłatami, również ukrytymi. Wysoki poziom spreadu walutowego oraz udział dodatkowych pośredników sprawiają, że przesłanie pieniędzy za ich pośrednictwem będzie kosztować nie małe pieniądze. W dodatku mnogość formalności może znacznie wydłużyć czas, w jaki środki trafią do odbiorcy.

Darmowe przelewy do Polski za pomocą serwisów internetowych

Darmowe przelewy do Polski oferują między innymi firmy internetowe, które specjalizują się w przekazach Anglia - Polska. W ostatnim czasie pojawiło się ich na rynku coraz więcej, a charakteryzuje je duża konkurencyjność względem banków. Dlaczego? Po pierwsze nie pobierają one tak dużych opłat transferowych, wymieniają walutę po znacznie lepszym kursie i finalizują transakcje w maksymalnie 2 dni robocze. To sprawia, że grono zwolenników takich platform nieustannie się powiększa. Przecież nikt nie lubi przepłacać niezależnie od tego czy sytuacja dotyczy przelewów bankowych czy też innych usług. Przesyłając pieniądze nie chcemy stracić, a tym bardziej na wymianie GBP/PLN, dlatego warto zapoznać się z ofertami, jakie prezentują tego typu firmy, aby maksymalnie ograniczyć koszty.

Jak znaleźć dobrą firmę online?

Jak znaleźć dobrą firmę online?

Aby znaleźć firmę online, która zrealizuje nasz przekaz do Polski wystarczy skorzystać z przeglądarki internetowej. Nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem serwisu, który specjalizuj się w tanich przelewach online z UK do Polski. Warto porównać tego typu platformy pod kątem proponowanego kursu wymiany funtów na złotówki oraz trybu, cen i czasu realizacji usługi. Taka analiza powoli nam wybrać firmę, która w pełni zaspokoi nasze oczekiwania i sprawi, że będziemy usatysfakcjonowani z przekazu. Pamiętaj, aby poczytać opinie o wybranym serwisie. Możesz w tym celu przeszukać fora internetowe, grupy dyskusyjne czy inne portale internetowe, na których znajdują się opinie klientów. Jednym z niezależnych portali konsumenckich jest Trustpilot, na którym klienci dzielą się swoimi doświadczeniami. To znacznie ułatwi Ci znalezienie rzetelnej i pewnej firmy.

Klik-24 - tanio, szybko i bezpiecznie

Jeśli chcesz dokonywać swobodnych transferów Wielka Brytania - Polska to koniecznie zapoznaj się z innowacyjnym rozwiązaniem, jakim jest firma Klik-24. Profesjonalna obsługa i indywidualne podejście do klienta sprawi, że przesyłanie pieniędzy stanie się całkowicie bezproblemowe.

Za jej pośrednictwem przelew standard wykonasz całkowicie za darmo, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, a czas realizacji wynosi do 2 dni roboczych. Dla tych, którym zależy na jeszcze szybszym przekazie w swojej ofercie posiada wariant express, dzięki któremu pieniądze trafią do odbiorcy w czasie 1 dnia roboczego, a opłata wynosi zaledwie 1,99 GBP.

Możesz być spokojny/a o swoje finanse, gdyż firma Klik-24 posiada wszelkie niezbędne zabezpieczenia i certyfikaty. Dodatkowo w jej serwisie internetowym możesz na bieżąco obserwować kursy walut, dzięki czemu wiesz ile pieniędzy trafi do Twojego odbiorcy. Wystarczy, że założysz bezpłatne konto na stronie internetowej. Rejestracja zajmie Ci dosłownie kilka minut. Od teraz możesz zlecać transakcje zagraniczne w każdej chwili i w dodatku bez wychodzenia z domu!

Inne artykuły