Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Jak przesłać funty do Polski?

Jak przesłać funty do Polski?

Jak przesłać funty do Polski? Najlepiej oczywiście najtaniej, tak aby odbiorca otrzymał większą kwotę. W jaki sposób tego dokonać? Po pierwsze wystarczy mieć na uwadze podstawowe czynniki wpływające na rentowność tego typu usługi. Szczegółowe porównanie tych parametrów pozwoli wybrać nam najkorzystniejszą ofertę. Gdzie można uzyskać niezbędne informacje w tym temacie? Na szczęście, nie musicie ich nigdzie szukać! Całą potrzebną wiedzę uzyskacie w niniejszym tekście. 

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Czy warto wybierać banki?
Istota kursów wymiany walut
Jak długo trwa księgowanie?
Wypróbuj alternatywę online
Transfer GBP/PLN w Klik-24!

Jak przesłać funty do Polski? – podstawowe informacje

Jak przesłać funty do Polski? Bez wątpienia, sposobów na realizację takiego zlecenia jest obecnie wiele. Rzecz jasna, każdy chciałby, żeby przewalutowanie funtów szterlingów na złotówki przebiegło dla Nas jak najbardziej opłacalnie. Warto jednak wiedzieć, że nie każda metoda na to pozwala. Jakie sposoby przekazywania pieniędzy z UK do Polski najczęściej wybierają klienci? Takie, które gwarantują tanie opłaty za przelew, wysokie kursy wymiany walut, szybki czas realizacji transferu i 100% bezpieczeństwa transakcji. Czy możliwe jest znalezienie tak kompleksowej propozycji? Przekonajmy się o tym w poniższej analizie!

Tradycyjny przelew bankowy

Przeleew funtów do Polski klienci często wykonują za pomocą usług swojego banku. Mimo, iż z pewnością jest to wygodne rozwiązanie, to z drugiej strony niezbyt korzystne. Z czego wynika ta dysproporcja, skoro na ogół jesteśmy zadowoleni z oferty banku? Bierze się stąd, że same przelewy krajowe zwykle nie kosztują nas ani pensa. Jednakże kwestia ta komplikuje się w przypadku zlecania transakcji za granicę, a taką jest przecież przelew z Anglii do Polski. W dodatku metoda ta, z uwagi na złożoność procedur, jak i długość przetwarzania transakcji zajmuje o wiele więcej czasu. Aniżeli inne dostępne rozwiązania.

Zwykle przelewy SWIFT zajmują maksymalnie 2-5 dni robocze, lecz w przypadku banków czas ten może ulec wydłużeniu. Co wpływa na ten stan rzeczy? Choćby fakt, że Wielka Brytania nie jest już państwem członkowskim UE, nadal jednak pozostaje w Jednolitym Obszarze Płatności w Euro. Po drugie, brytyjskie banki każdego dnia swojej pracy procesują wiele transakcji, przez co zwykle tworzą się ogromne kolejki. W sytuacji, gdy bardziej nam zależy na czasie, przelewy bankowe nie sprawdzają się zatem tak, jak powinny.

Jak przelać funty na polskie konto

Koszt przelewu bankowego

Kolejną kwestię, którą należy rozważyć są koszty operacyjne międzynarodowego przelewu bankowego. A te niestety są niemałe, odstraszając tym samym większość zainteresowanych. Niestety jeszcze nie wszyscy klienci o tym wiedzą, przez co każdorazowo tracą masę swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Zobaczmy, jak wygląda to w praktyce. Pierwszą składową opłat stanowi sama cena za przyjęcie usługi płatniczej, a ta może wynieść średnio od 10 do 20 GBP. Pozytywne jest chyba tylko to, że jest to opłata stała i to bez względu na wartość przelewanej kwoty. Dokładna kwota za przekaz zależy od tabeli opłat i prowizji wybranego banku. Osobną i zdecydowanie ważniejszą jest druga część opłat, która wiąże się z przewalutowaniem GBP na PLN. Z uwagi na swoją wagę, szczegóły dotyczące kosztu wymiany walut omówimy w poniższym nagłówku.

Czy wiecie, że? Realizując przelew bankowy z UK do PL, niezbędne jest podanie numeru rachunku IBAN. Niestety dla niektórych odszukanie takiego numeru konta może być uciążliwe, jak i dosyć niezrozumiałe.

Spread walutowy – co to jest?

Jak sprawić, aby wymiana waluty nastąpiła po korzystnym dla nas kursie? To proste! Wystarczy porównać je ze sobą oraz zaznajomić się z pojęciem spreadu walutowego. Czyli czego? Najprościej rzecz ujmując, to różnica pomiędzy kursem kupna danej waluty, a kursem jej sprzedaży. Im wynik jest wyższy, tym bardziej stratni będziemy, zaś im jest niższy, tym więcej środków zostanie w naszej kieszeni. Dane rynkowe jasno wskazują, że to właśnie banki naliczają sobie największe marże. Z kolei najniższe uświadczymy w firmach online typu “fin-tech”. Dlatego też, warto o tym pamiętać. Wybór ten wydaje się być już w pełni oczywisty.

Jak długo idzie przelew z Anglii do Polski?

Wiele osób stale szuka odpowiedzi na nurtujące pytanie, a mianowicie: jak długo idzie przelew z Anglii do Polski? Bez wahania większość z nich odpowiedziałaby, że co najmniej kilka dni i jest to dobra odpowiedź, choć nie pełna. Zależy bowiem w głównej mierze od metody przelewu, na jaką się zdecydujemy. Banki jak wiemy czasami potrzebują nawet do 5 dni roboczych na zrealizowanie takiej usługi. Na szczęście można skorzystać z alternatywnej, a zarazem innowacyjnej opcji, dzięki której czas skraca się aż do 24-48 godzin. O czym konkretnie mowa? Sprawdźcie poniżej, a gwarantujemy, że to będzie dla Was strzał w dziesiątkę!

Sprawdź, jak przesłać funty do Polski najkorzystniej!

Przesyłanie funtów do Polski zdecydowanie korzystniej wykonamy, jeśli wybierzemy nowoczesny przelew online! Tą niezwykle opłacalną usługę świadczą wyspecjalizowane firmy typu “fin-tech”. Z nimi przesłanie pieniędzy za granicę nie jest przykrą koniecznością, a jedynie wygodną formalnością. Obsługa platformy wymiany walut jest praktyczna i intuicyjna, dzięki czemu nawet starsi użytkownicy nie mają problemów. Co ważne, wybór firm internetowych zapewni nam nie tylko wygodę korzystania z serwisu. Przystępność ceny usługi to pierwsza z wielu zalet, a warto wiedzieć, że niektóre firmy proponują nawet przelewy bez opłat.

Jeśli mówimy o kosztach, to miejmy na uwadze także proponowane stawki wymiany walut. A te są tutaj bezsprzecznie najwyższe, z odpowiednio niskim poziomem spreadu. Oprócz tego, czas realizacji tej usługi również przebija konkurencyjne sposoby i trwa od 1 do 2 dni roboczych. Reasumując, czy warto więc tracić nasze ciężko zarobione pieniądze przesyłając funty za pośrednictwem banku? Jasne, że nie! Dlatego też, szczerze rekomendujemy szybkie i tanie przelewy internetowe. Gdzie ich szukać? Gotowe rozwiązanie podsuwamy Wam tuż poniżej!

Tanie przelewy z Anglii do Polski tylko z Klik-24!

Tanie przelewy funtów do Polski bez problemu zrealizujecie w naszej firmie internetowej, Klik-24! Jak nasze rozwiązanie wygląda w praktyce? Już wszystko wyjaśniamy. Z myślą o naszych klientach zawsze urozmaicamy naszą ofertę bogactwem rozmaitych korzyści. Do wyboru są 2 typy przelewów: Standard oraz Express. Pierwszy z nich charakteryzuje się dłuższym czasem realizacji (do 48h), lecz przy tym jest także całkowicie darmowy! Jedyny koszt, jaki Państwo wówczas ponoszą to obowiązkowa wymiana z funtów na złotówki. Na szczęście z Nami przewalutowanie jest niezwykle korzystne. U Nas nie uświadczą Państwo żadnych ukrytych opłat, gdyż kalkulator przelewu przedstawia rzeczywiste wartości.

Natomiast drugi typ, czyli Express nosi cechy przelewu przyśpieszonego, przy czym maksymalny czas jego realizacji trwa do 24h. Koszt zlecenia usługi w tej formie to jedynie 1.99 GBP i to bez względu na wartość transakcji. Prawda, że brzmi obiecująco? Poza tym, nasze usługi są w 100% bezpieczne, gdyż jako zaufana instytucja płatnicza posiadamy wymagane licencje oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Dodatkowo potwierdzeniem naszej silnej pozycji w branży międzynarodowych usług płatniczych jest wysoka ocena na niezależnym portalu opinii konsumentów – Trustpilot. Co istotne, osoby te zaufały nam i nadal chętnie korzystają z naszego serwisu.

Jak przesłać funty do Polski w Klik-24?

W tym celu załączamy link z instrukcją, gdzie wyjaśniamy krok po kroku jak dokładnie to zrobić. W razie jakichkolwiek problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź mailowego. Zapraszamy więc serdecznie do rejestracji bezpłatnego konta klienta i korzystania z naszego serwisu 24h/7 dni w tygodniu!

Inne artykuły