Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

22 mar 2023

Ile idzie przelew z Wielkiej Brytanii do Polski?

Ile idzie przelew z Wielkiej Brytanii do Polski?

Ile idzie przelew z Wielkiej Brytanii do Polski? Wiele osób wykonujących przekazy środków martwi się o czas ich realizacji. Nic w tym dziwnego, ponieważ transfery międzynarodowe kojarzone są z długą procedurą, wieloma formalnościami i niejednokrotnie skomplikowanym procesem. Czy musi tak być? Jak przesyłać pieniądze z Anglii bezproblemowo? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, z którego dowiesz się, jak dokonywać swobodnych transakcji. 

Spis treści:
Od czego zależy czas realizacji transferu?
SEPA czy SWIFT - który wybrać?
Ile czas idzie przelew? - opcje stacjonarne i online 
Sposób na najszybszy transfer środków

Ile idzie przelew z Wielkiej Brytanii do Polski?

Ile idzie przelew z Wielkiej Brytanii do Polski? Myślisz o wykonaniu transferu za pośrednictwem banku, ale przeraża Cię ilość biurokracji i wymaganych dokumentów? W takim razie zapoznaj się z alternatywnymi sposobami na przekaz środków z Wielkiej Brytanii do Polski i zapomnij o długim czasie realizacji transakcji. Nie od dzisiaj wiadomo, że czas oraz koszty zależą w szczególności od wyboru pośrednika. Każdy z usługodawców odznacza się własną procedurą realizacji transferu, dlatego analiza dostępnych współcześnie ofert jest niezbędna, jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy. Przekonaj się, który wybór w pełni spełni Twoje oczekiwania!

Od czego zależy czas realizacji transferu?

Zanim zdecydujemy się przesłać pieniądze do Polski, warto zapoznać się z ewentualnymi czynnikami, które mogą spowodować, że nasz odbiorca może czekać na pieniądze przez długi czas. Oto kilka najczęstszych przyczyn wydłużonego czasu realizacji przelewu:

 1. Rodzaj formy płatności (stacjonarnie czy internetowo).
 2. Rodzaj przelewu - SEPA czy SWIFT.
 3. Godzin sesji księgowania płatności zagranicznych, zarówno sesji wychodzących, jak i przychodzących.
 4. Święta i weekendy (wtedy banki, ani inne podmioty finansowe nie procesują transakcji).
 5. Udział dodatkowych pośredników.
 6. Pomyłka podczas wprowadzania danych lub innych informacji (może to doprowadzić do jego cofnięcia , przetrzymania go, a nawet zagubienia przelewu).
 7. Obowiązek stosowania się do zasad AML przez pośredników, dotyczących zwalczania zjawiska prania brudnych pieniędzy.
 8. Dodatkowe weryfikowanie przelewów, do których istnieje ryzyko powiązania oraz finansowania terroryzmu.

SEPA czy SWIFT - który wybrać?

Decydując się przesłać pieniądze za granice mamy do dyspozycji dwa warianty na wykonanie przekazu - SEPA oraz SWIFT. Czym się różnią? Za pomocą którego z nich wyślemy funty na polski rachunek bankowy?

Przede wszystkim rodzaj przelewu uwarunkowany jest krajem, do którego planujemy wykonać przelew oraz obowiązująca w nim waluta SEPA funkcjonuje na terenie państw należących do strefy EURO, a czas w jakim środki trafią na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy to około 3 dni robocze, w zależności od wyboru opcji transferu - standard czy SEPA Instant. Ważne! Nie wszystkie banki obsługują wariant SEPA Instant.

System SWIFT obejmuje swoim zasięgiem większość państw i walut na świecie. Niestety czas realizacji transakcji za jego pomocą pozostawia wiele do życzenia. Głównie za sprawą występujących podczas finalizacji transferu dodatkowych pośredników. Każdy z nich ma swoją procedurę biurokracji, co znacznie opóźnia cały transfer. Zazwyczaj środki docierają do odbiorcy w czasie nawet 4 dni roboczych.

Ile idzie przelew z Wielkiej Brytanii do Polski? - opcje stacjonarne i online

Od czego zależy ile idzie przelew z Wielkiej Brytanii do Polski? Przede wszystkim od tego, czy zdecydujemy się wykonać przelew za pomocą stacjonarnych możliwości, czy internetowych. W każdym przypadku czas może się znacząco różnić. Nikogo nie powinno dziwić, że zdecydowanie szybciej uda nam się przesłać pieniądze korzystając z sieci płatności online. Przyjrzyjmy się jednak każdej z metod. Warto to zrobić, aby wiedzieć, których pośredników unikać, a na której ofercie skupić swoją uwagę.

Wykonanie przelewu w stacjonarnej placówce

Wśród najczęściej wybieranych stacjonarnych opcji transferu wyróżnia się:

 • przelew międzynarodowy zlecony w oddziale banku,
 • transfer zagraniczny za pośrednictwem poczty,
 • przekaz gotówki u agenta.

Niestety, żaden z wyżej wymienionych sposobów nie może pochwalić się szybkim czasem realizacji transakcji. Zarówno w oddziale banku, jak i na poczcie oraz u agenta spotkamy się ze sporą ilością wymaganej dokumentacji. Cała biurokracja bardzo wydłuża czas, w jaki pieniądze finalnie dotrą na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Dodatkowo należy liczyć się z możliwym udziałem dodatkowych pośredników, co przyczyni się do tego, że na finalizację transferu przyjdzie Ci długo poczekać, a przecież każdy chce tego uniknąć. Należy mieć na uwadze, że są to zdecydowanie najmniej opłacalne opcje. Po pierwsze, mamy do czynienia z niekorzystnym przewalutowaniem oraz wysokimi kosztami zlecenia usługi. Dodatkowo w każdym z tych przypadków procedura przesłania środków za granicę wiąże się z wieloma formalnościami, co znacznie wydłuża czas finalizacji transferu.

Możliwości online

Współcześnie zdecydowana większość osób ma dostęp do Internetu, w którym pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji w zakresie przekazów transgranicznych. Zlecenie przelewu z Wielkiej Brytanii do Polski nie musi wiązać się z długimi kolejkami, ponieważ opcje internetowe pozawalają na realizację przekazu bez wychodzenia z domu, a cały proces trwa dosłownie kilka minut. Dzięki szybkiemu rozwojowi branży finansowej takich możliwości pojawia się coraz więcej. Do najczęściej wybieranych sposobów internetowych na transfery zagraniczne należą:

 • dokonywanie e-płatności za pomocą wirtualnych portfeli,
 • skorzystanie z usług firm online, które specjalizują się w przelewach zagranicznych,
 • wymiana waluty w kantorach internetowych.

Zarówno kantory internetowe, jak i portfele elektroniczne realizują przekazy w czasie 1-3 dni roboczych. Natomiast firmy online specjalizujące się w transferach Anglia - Polska wykonują przelewy w maksymalnie 2 dni robocze. Oprócz znacznie krótszego czasu realizacji transakcji zagranicznych, niż w przypadku placówek stacjonarnych, posiadają one znacznie niższe opłaty za realizację tego typu operacji finansowej. Wszystko dzięki temu, że działalności internetowe nie muszą mierzyć się z z takimi kosztami, jak firmy prowadzone stacjonarnie.

Sposób na najszybszy transfer środków z Anglii do Polski

Sposób na najszybszy transfer środków

Zdecydowanym liderem na rynku finansowym wśród firm online specjalizujących się w przekazach UK - Polska jest Klik-24. Korzystając z naszych usług nie tylko mamy gwarancje szybkiego przekazu, ale także korzystnego kursu wymiany walut, niskich opłat oraz bezpieczeństwa. Oferta Klik-24 skierowana jest do wszystkich osób ceniących sobie czas, wygodę oraz mających na względzie korzystne rozwiązanie finansowe. Przelewy standard są realizowane zawsze za darmo, a czas ich realizacji wynosi do 2 dni roboczych. Jeśli chcesz, aby środki trafiły do Twojego odbiorcy, to wybierz opcję express, której koszt to zaledwie 1,99 £, a pieniądze dotrą już w czasie 24h roboczych. 

Jak zlecić przelew z platformą Klik-24?

Aby zlecić przelew za pomocą Klik-24 wystarczy bezpłatnie zarejestrować się w serwisie internetowym firmy. Cały proces zajmie Ci dosłownie kilka minut. Zapoznaj się z ofertą już teraz i zlecaj przekazy korzystnie, szybko i bezpiecznie!

Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zlecić przelew za pomocą Klik-24:

 1. Załóż bezpłatne konto na naszej stronie internetowej.
 2. Uzupełnij wymagane podstawowe dane.
 3. Ustaw w kalkulatorze przelewu kwotę, jaką chcesz przesłać oraz kraj odbiorcy.
 4. Wypełnij w formularzu dane Twojego odbiorcy, które są niezbędne do wykonania transakcji.
 5. Jeśli wszystkie dane się zgadzają zatwierdź i przejdź dalej.
 6. Znajdziesz się na stronie, na której należy wprowadzić następujące dane: numer konta bankowego, kwotę oraz tytuł przekazu.
 7. Po dokonaniu wpłaty na wskazane przez firmę konto, zatwierdź ją w serwisie internetowym.
 8. Gotowe! Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie transakcji.

Inne artykuły