Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

26 paź 2023

Jak długo trwa przekaz funtów do Polski?

Jak długo trwa przekaz funtów do Polski?

Jak długo trwa przekaz funtów do Polski? To pytanie nieustannie towarzyszy dużej grupie osób, które potrzebują swobodnie przesyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii. Posiadasz zobowiązania finansowe w ojczyźnie i chcesz szybko realizować transfery? Twoja rodzina potrzebuje wsparcia finansowego, a Ty obawiasz się, że środki nie dotrą na czas? Coraz więcej osób zauważa, że wykonywanie transakcji międzynarodowych za pośrednictwem banku to wydłużony proces, który składa się z wielu formalności, a finalne koszty również pozostawiają wiele do życzenia. Sprowadza się to do tego, że nieustannie poszukujemy korzystniejszych alternatyw, dzięki którym będziemy spokojni zarówno o czas finalizacji operacji finansowej, jak i wysokość opłat z nią związanych. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej szybszym opcjom przekazu, które są znacznie wygodniejsze i mniej skomplikowane, niż przelew bankowy. Zapraszamy do lektury!

Spis treści
Przelew SWIFT - co to takiego i jaki jest czas realizacji? 
Na co zwrócić uwagę, aby przyśpieszyć transfer?
Która opcja będzie najszybsza?
Klik-24, czyli szybko i bezpiecznie

Jak długo trwa przekaz funtów do Polski?

Jak długo trwa przekaz funtów do Polski? To jedno z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarkę. Świadczy to o tym, jak duże jest zapotrzebowanie na szybki transfer gotówki pomiędzy tymi państwami. Nic w tym dziwnego, ponieważ pomimo Brexitu, jakiego dokonało Zjednoczone Królestwo w 2020 roku, nadal wiele Polek i Polaków przebywa tam na emigracji. Czas, w jakim środki trafią na konto odbiorcy jest niezwykle istotny. Comiesięczne opłaty związane z rachunkami, ratami kredytów, pomoc rodzinnie czy inne zobowiązania wymagają bezproblemowych rozwiązań. Dlatego, jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób najszybciej zrealizować przelew na polskie konto z UK to koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem.

Przelew SWIFT - co to takiego i jaki jest czas realizacji?

Transakcje międzynarodowe są w dzisiejszych czasach standardową operacją finansową, z której korzysta coraz więcej osób. Chcąc wykonać zagraniczny przekaz pieniężny w banku mamy do dyspozycji systemy płatności SEPA oraz SWIFT. W przypadku przelewu z UK do Polski musimy skorzystać z drugiej opcji, czyli właśnie SWIFT. Dlaczego? System SWIFT obejmuje swoim zasięgiem większość państw i walut na świecie. Jego nazwa to skrót od angielskiej nazwy Stowarzyszenia na Rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej – Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication.

Finalizacja przekazu pieniężnego wykonanego poprzez system SWIFT może wynieść nawet do 4 dni roboczych. Wszystko zależy od tego, ilu pośredników bierze udział w zleconej przez nas transakcji. Musimy brać pod uwagę to, że każdy z nich posiada inną drogę procedur i dokumentacji. Co prawda, Istnieje możliwość wyboru opcji ekspresowej realizacji przelewu, ale będzie wiązało się to z większą opłatą za przekaz, która w przypadku przelewów SWIFT i tak jest już dość duża.

Na co zwrócić uwagę, aby przyśpieszyć transfer?

Szybkie przelewy zagraniczne są możliwe, jeśli zwrócimy wcześniej uwagę na kilka czynników, które mogą wpłynąć na czas, w jakim pieniądze dotrą do odbiorcy. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój przelew dotarł możliwie jak najszybciej, sprawdź co może wydłużyć proces jego realizacji. Pomoże Ci to, uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Ile idzie przelew zagraniczny? Wszystko zależy od następujących elementów:

  • sposób wykonania przekazu - stacjonarnie czy internetowo,
  • wybór pośrednika - bank, placówka pocztowa czy rozwiązania online,
  • godzina zlecenia przelewu - zapoznaj się z godzinami księgowania pośrednika, u którego planujesz zrealizować transfer,
  • dzień wykonania transakcji - pamiętaj, że w weekendy i święta instytucje bankowe nie pracują,
  • waluta i kraj odbiorcy,
  • ewentualne pomyłki podczas wprowadzania danych do przelewu,
  • udział dodatkowych pośredników w operacji finansowej.

Na co zwrócić uwagę, aby przyśpieszyć transfer?

Jak długo trwa przekaz funtów do Polski? - która opcja będzie najszybsza?

Jak długo trwa przekaz funtów do Polski? Odpowiedź na to pytanie nie brzmi jednoznacznie, ponieważ zależy to przede wszystkim od sposobu, w jaki zdecydujemy się przesłać pieniądze oraz od wyboru pośrednika, za pomocą którego wykonamy transfer. Jak już doskonale wiemy, przekaz bankowy czy pocztowy niekoniecznie zadowoli nas szybkim czasem finalizacji. Spora ilość wymaganych formalności znacząco wydłuża cały proces. Natomiast, innowacyjne rozwiązania online są nie tylko szybsze, ale także wygodniejsze. Zapomnij o staniu w kolejkach i wydłużonej biurokracji. Teraz możesz wysyłać funty do Polski natychmiastowo. Jak? Wystarczy, że posiadasz dostęp do Internetu.

Internetowe rozwiązania

Czy kiedykolwiek słyszałeś/aś o e-portfelach, kantorach internetowych lub platform online wykonujących przelew funtów na polskie konto? Jeśli nie to koniecznie musisz nadrobić zaległości. Dzięki tym rozwiązaniom możesz swobodnie przesyłać pieniądze unikając długiego czasu realizacji.

E-portfele to nic innego, jak alternatywa dla tradycyjnego portfela. Wokół niego możemy wykonywać różne operacje finansowe – wpłaty, wypłaty, przelewy. Korzystając z tej opcji transakcję zrealizujemy w czasie 1-3 dni roboczych. 

Kantory internetowe umożliwiają wymianę waluty bez konieczności wychodzenia z domu. Co istotne, wymiany możemy dokonać tylko na rachunek własny. Czas realizacji transakcji wynosi od 1 do 3 dni roboczych. 

Platformy online, które specjalizują się w przelewach zagranicznych zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, a wszystko za sprawą stosowanych przez nich innowacyjnych rozwiązań. Na tle innych możliwości wypadają one najkorzystniej zarówno pod kątem czasu finalizacji, jak i opłat. W przekazie pieniężnym za pośrednictwem tego typu instytucji płatniczych nie uczestniczą pośrednicy, dlatego oferują one znacznie krótszy czas realizacji – 1-2 dni robocze w trybie standardowym.

Klik-24, czyli szybko i bezpiecznie

Jak można zauważyć, istnieje kilka możliwości przesłania pieniędzy z angielskiego konta na polskie. Jednak, warto dobrze przemyśleć ostateczny wybór usługodawcy, któremu zlecimy wykonanie naszej usługi. Każdy z nam ma inne oczekiwania związane z transferem, jednak jeśli nie chcesz tracić zarówno czasu, jak i pieniędzy to zapoznaj się z ofertą firmy Klik-24, dla której zadowolenia klientów to priorytet. Firma posiada wszystkie niezbędne licencje i certyfikaty, a także podlega pod nadzór takich samych instytucji, co banki, dlatego masz pewność że Twoje finanse są bezpieczne.

Przelew możesz zrealizować na dwa sposoby - standardowo lub priorytetowo. Opcja standard sprawi, że środki dotrą do Twojego odbiorcy w maksymalnie 2 dni robocze, a ty nie ponosisz żadnych kosztów. Natomiast, jeśli chcesz jeszcze szybciej dokonywać transakcji to opcja express jest właśnie dla Ciebie! Jej koszt to zaledwie 1,99 GBP, a pieniądze znajdą się na wskazanym przez Ciebie rachunku bankowym w 24h robocze.

Wystarczy, że założysz bezpłatne konto na stronie internetowej firmy, uzupełnisz podstawowe dane i zlecisz przekaz. Cały proces jest niezwykle prosty i intuicyjny, dlatego wszystko zajmie Ci dosłownie kilka minut. Gwarancja bezpieczeństwa, braku wystąpienia dodatkowych pośredników oraz korzystnej wymiany funtów na złotówki. Dzięki kalkulatorowi przelewu wiesz od razu, jaka dokładnie kwota trafi do Twojego odbiorcy. Wszystko jasne i przejrzyste. Nie zwlekaj i przekonaj się już teraz!

Inne artykuły