Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

09 lis 2023

Transfer pieniędzy Polska - Anglia

Transfer pieniędzy Polska - Anglia

Transfer pieniędzy Polska - Anglia to dla wielu osób systematyczna operacja finansowa. Bardzo często zdarza się, że nasi bliscy przebywają na Wyspach Brytyjskich, a my potrzebujemy przesłać do nich pieniądze. Niekiedy dokonujemy zagranicznych zakupów online, czy mamy inne zobowiązania finansowe w UK. Powód przekazu nie jest ważny, natomiast ważne jest, aby był on bezpieczny, szybki, korzystny oraz bezproblemowy. Samo pojęcie transakcji międzynarodowych u niejednej osoby może wywołać sporo niepewności, a co za tym idzie, mnóstwo pytań. Nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze do niedawna transfery zagraniczne kojarzone były z czymś skomplikowanym i kosztownym. Czasy się jednak zmieniają, a branża finansowa idzie do przodu wprowadzając coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Chcesz dowiedzieć się więcej w zakresie przelewów PL - UK? W takim razie zapraszamy do lektury!

Spis treści
Jakie są opcje wykonania transferu?
Co będzie potrzebne do zlecenia przelewu do UK?
Innowacyjne rozwiązania online czy tradycyjny przekaz?
Dlaczego opcje stacjonarne nie są opłacalne?
Przekazuj pieniądze z Klik-24 szybko i bez opłat!

Transfer pieniędzy Polska - Anglia

Transfer pieniędzy Polska - Anglia to współcześnie nic nadzwyczajnego. Wszystko za sprawą rozwiązań, które w ostatnim czasie dość licznie pojawiły się na rynku finansowym. Jest to niezwykle istotne, ponieważ Polacy stanowią znaczną część społeczności imigrantów w Zjednoczonym Królestwie. Przyczyniło się do tego przede wszystkim zjawisko emigracji zarobkowej, które stało się szczególnie intensywne w latach po akcesji Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Otworzyło to drzwi do swobodnego przemieszczania się obywateli polskich do innych krajów członkowskich, w tym Wielkiej Brytanii. W rezultacie wiele Polek i Polaków podjęło pracę w tym państwie poszukując lepszych warunków życia i wyższych zarobków. Pomimo Brexitu praca w Anglii nadal jest możliwa dla obywateli Polski, jednak brytyjski rząd znacznie bardziej kontroluje potencjalnych imigrantów. Dla większości decydujących się na wyjazd nie jest to jednak zniechęcające.

Chcąc nadążyć za coraz większym zapotrzebowaniem na swobodne transakcje z Polski do UK, branża finansowa proponuje coraz więcej ciekawych opcji przekazu. Jesteś ciekaw/a jakich? Zastanawiasz się, jak zlecić przelew do Wielkiej Brytanii? Przyjrzyjmy się bliżej kilku sposobom!

Jakie są opcje wykonania transferu?

Współcześnie, przelew z polskiego konta na angielskie, możemy wykonać na kilka sposobów. Poniżej prezentujemy dostępne opcje:

 • międzynarodowy przelew bankowy,
 • wysłanie środków za pomocą placówki pocztowej,
 • przekaz gotówki u agenta,
 • portfele elektroniczne,
 • kantory internetowe,
 • bankowość mobilna,
 • firmy specjalizujące się w przelewach zagranicznych.

Wybór zależy oczywiście od naszych osobistych potrzeb i preferencji. Pamiętaj, aby przed ostatecznym wyborem pośrednika i dokonania transakcji sprawdzić dokładnie opłaty, kurs wymiany walut i termin dostarczenia środków, a także czy w całym procesie przekazu uczestniczą dodatkowi pośrednicy, ponieważ może to narazić nas na dodatkowe koszty. Dokładna analiza ofert, jakie proponują poszczególni pośrednicy, ułatwi wybór który umożliwi nam satysfakcjonujące przelewy do Anglii.

Co będzie potrzebne do zlecenia przelewu do UK?

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii? W momencie, gdy wybierzemy już usługodawcę, za pomocą którego wykonamy transfer, warto wiedzieć jakie dane będą niezbędne, aby go poprawnie zrealizować. Podanie odpowiednich informacji i ich dokładna weryfikacja pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak: wydłużenie procesu przekazu czy zagubienie przelewu. Jakie dane będą nam potrzebne chcą przesłać pieniądze do UK? Oto one:

 • imię i nazwisko odbiorcy lub nazwa firmy,
 • numer IBAN rachunku odbiorcy,
 • kod BIC/SWIFT banku odbiorcy,
 • określenie kwoty przelewu,
 • kraj odbiorcy,
 • tytuł płatności.

Co będzie potrzebne do zlecenia przelewu do UK?

Transfer pieniędzy Polska - Anglia - innowacyjne rozwiązania online czy tradycyjny przekaz?

Transfer pieniędzy Polska - Anglia możemy wykonać stacjonarnie, wykorzystując do tego tradycyjne sposoby, lub za pomocą Internetu. W ostatni czasie coraz większą popularnością cieszą się możliwości online, które proponują znacznie atrakcyjniejsze oferty, niż banki, placówki pocztowe, czy agenci. Nikt nie lubi przepłacać, a tym bardziej wykonując transakcje. W przypadku dokonywania wszelkich operacji finansowych oszczędność pieniędzy, jak i czasu jest niezwykle istotna. Sprowadza się to do tego, że coraz więcej osób poszukuje alternatyw, dzięki którym przekaz pieniężny do Anglii będzie korzystny i szybki.

Dlaczego opcje stacjonarne nie są opłacalne?

Obecny rynek finansowy to przede wszystkim nowoczesne rozwiązania internetowe. Za pomocą sieci globalnej możemy zlecić przelew o każdej porze, bez wychodzenia z domu oraz z dowolnego urządzenia. Oczekiwania klientów cały czas rosną, a usługodawcy starają się je zaspokajać korzystając z coraz nowszych technologii i nieustająco udoskonalając swoją ofertę. Niestety, w przypadku placówek bankowych czy pocztowych sytuacja wygląda nieco inaczej.

Po pierwsze, realizacja przekazów zagranicznych to jedna z wielu usług, które proponują one swoim klientom, dlatego ich zakres nie jest na bieżąco aktualizowany. Opłata za samo zlecenie transgranicznej płatności nie musi być stała. Często zdarza się, że im większą kwotę chcemy przesłać, tym więcej zapłacimy. Po drugie, aby sfinalizować transfer międzynarodowy bardzo często korzystają z pomocy dodatkowych pośredników, co generuje koszty. Dlaczego? Każdy dodatkowy podmiot biorący udział w naszej transakcji może pobrać prowizję za jej wykonanie. Kolejnym minusem jest proponowany kurs wymiany walut, który nie jest korzystny i może znacznie różnić się od rynkowego.

Wszystko to przyczynia się do tego, że na naszej drodze może pojawić się kilka nieprzyjemnych niespodzianek finansowych, jak i związanych z wydłużeniem procesu przesłania środków do Wielkiej Brytanii.

Przekazuj pieniądze z Klik-24 szybko i bez opłat!

Bezpłatne przekazy z Polski do Anglii brzmią abstrakcyjnie? Nic bardziej mylnego! Od 2013 roku na rynku finansowym prężnie działa firma Klik-24, która wykona Twój przelew do UK w trybie standardowym za darmo. Czas realizacji transferu wynosi maksymalnie 2 dni robocze. W ofercie firmy znajdziesz również opcje express, dzięki której środki trafią na wskazane przez Ciebie konto w 24h robocze, a wtedy koszt to zaledwie 9,99 PLN.

Wśród dostępnych obecnie możliwości wykonania transferu do Wielkiej Brytanii, to właśnie Klik-24 jest jednym z liderów. Nowoczesna firma, która doskonale rozumie oczekiwania klientów, a ich zadowolenie jest jej priorytetem. Umożliwia swoim użytkownikom swobodne, szybkie oraz korzystne przekazywanie pieniędzy z konta złotówkowego na angielskie. Jej usługi są nieustająco udoskonalane przy użyciu najnowszych technologii, dzięki którym odznaczają się one wysoką jakością. Wiarygodność i rzetelność firmy potwierdzają posiadane przez nią niezbędne licencje i certyfikaty, a także wysoka ocena na niezależnym portalu recenzji konsumentów Trustpilot.

Dlaczego warto skorzystać z usług serwisu Klik-24?

Jak zostało wcześniej wspomniane, firma Klik-24 przykłada bardzo dużą uwagę do jakości swoich usług, dlatego decydując się na przekaz środków za jego pośrednictwem warto wiedzieć, że wyróżnia ją:

 • uczciwy kurs wymiany walut PLN/GBP,
 • bardzo niskie prowizje,
 • brak ukrytych kosztów,
 • gwarancja bezpieczeństwa,
 • szybkość realizacji zlecenia (max. 2 dni robocze w trybie standard),
 • prosty i przejrzysty proces zlecenia przelewu,
 • w transakcji nie występują dodatkowi pośrednicy.

Ważne! Wszystko odbywa się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa zarówno w zakresie Twoich danych osobowych, jak i finansów.

Przekonaj się sam/a, że niemożliwe staje się możliwe i zleć wykonać przelew z Klik-24 już teraz. Zapraszamy do współpracy!

Inne artykuły