Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

12 lut 2024

Transfer z angielskiego konta do Polski

Transfer z angielskiego konta do Polski

Transfer z angielskiego konta do Polski to w dzisiejszych czasach operacja finansowa, jak każda inna. Swobodne przesyłanie pieniędzy pomiędzy państwami jest jak najbardziej możliwe. Na rynku finansowym dostępnych mamy co najmniej kilka możliwości wysłania funtów na polskie konto. Przelew możemy zlecić w placówce stacjonarnej, lub korzystając ze sposobów internetowych. Wybór metody przekazu jest kluczowy, ponieważ to od niego będzie zależało w jakim czasie oraz za jaką opłatą zostaną dostarczone środki do Polski. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z ofertami pośredników i przeanalizuj je dokładnie. Dzięki temu unikniesz rozczarowań. Sprawdźmy, które rozwiązanie będzie zarówno korzystne, bezpieczne, jak i szybkie!

Spis treści
Stacjonarne opcje przekazu pieniędzy
Czy przelewy online są bardziej satysfakcjonujące?
Jak uniknąć wysokich opłat i długiego czasu realizacji?
Bezpieczeństwo w firmie Klik-24

Transfer z angielskiego konta do Polski

Transfer z angielskiego konta do Polski jest bardzo istotny w szczególności dla osób, które wyemigrowały na Wyspy Brytyjskie w celach zarobkowych. Niejednokrotnie potrzebują one systematycznie przesyłać pieniądze swoim bliskim, którzy pozostali w ojczyźnie. Niektórzy, pomimo swojego pobytu w UK nadal posiadają również inne zobowiązania finansowe w Polsce, np. raty kredytu. Bez względu na powód, każdy chciałby wykonywać bezproblemowe i korzystne transakcje. Dotychczas przelewy międzynarodowe kojarzone były zarówno z wydłużonym procesem realizacji, jak i wysokimi kosztami. Wiele osób obawia się również niekorzystnego przewalutowania, które sprawi że będą one stratne. W dzisiejszym artykule porównamy kilka dostępnych sposobów przekazu analizując je pod kątem szybkości finalizacji przekazu oraz związanych z nim opłatami. Zapraszamy do lektury!

Stacjonarne opcje przekazu pieniędzy

Najbardziej powszechną i znaną metodą przekazu pieniędzy jest przelew bankowy. Aby wykonać taką transakcję wystarczy posiadać otwarte konto w jednym z brytyjskich banków oraz dane i numer konta odbiorcy w Polsce. Niestety wybór tego sposobu może nie być dla Ciebie satysfakcjonujący. Dlaczego? Po pierwsze, mamy do czynienia z niekorzystnym przewalutowaniem oraz wysokimi kosztami zlecenia usługi. Drugim minusem jest długi proces przesyłania środków. Najczęściej podczas realizacji transferu międzynarodowego, banki korzystają z pomocy dodatkowych pośredników. Każdy z nich posiada swoje procedury, dlatego szybki czas finalizacji zlecenia jest dość utopijną wizją.

Kolejnym stacjonarnym sposobem na przesłanie funtów do Polski jest przekazanie gotówki u agenta. Aby przekazać środki za jego pośrednictwem będzie potrzebny dowód tożsamości oraz podanie danych odbiorcy w Polsce. W przypadku tego rozwiązania również musisz brać pod uwagę wysoką opłatę za samo zlecenie usługi. Dodatkowo narzucony zostaje wysoki spread walutowy, dlatego kurs wymiany walut GBP/PLN może okazać się mało atrakcyjny. Poza tym, ta metoda nie należy do najszybszych i wymaga osobistej wizyty w wybranej placówce.

Należy jeszcze wspomnieć o możliwości wysłania pieniędzy za pomocą poczty. Jest to jednak dość ryzykowane i mało zalecane, ze względu na możliwość ich kradzieży lub zagubienia. Przesyłki pocztowe wymagają znacznie więcej czasu na dostarczenie w porównaniu do innych opcji transferu środków.

Czy przelewy online są bardziej satysfakcjonujące?

Z racji tego, że popyt na przelewy zagraniczne jest coraz większy, a oczekiwania ludzi w tym zakresie nieustająco rosną, na rynku finansowym pojawiają się alternatywne rozwiązania, których zwolenników nieustająco przybywa. Wygoda i szybkość przekazu oraz niskie opłaty transferowe to czynniki, dzięki którym wysyłka pieniędzy z angielskiego konta na polskie jest znacznie bardziej atrakcyjna, niż to co oferują nam stacjonarni usługodawcy. Korzystając z dobrodziejstw sieci globalnej możesz zlecić transakcję o każdej porze, bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach oraz wypełniania dużej ilości dokumentów. Do najczęściej wybieranych sposobów internetowych na transfery zagraniczne należą: platformy online, portfele elektroniczne oraz kantory internetowe. Choć z pozoru ich oferty mogą wydawać się podobne, to występuje między nimi kilka różnic. Warto więc dokładnie je przeanalizować, aby warunki wykonywanej operacji finansowej były satysfakcjonujące.

Czy przelewy online są bardziej satysfakcjonujące?

Transfer z angielskiego konta do Polski - jak uniknąć wysokich opłat i długiego czasu realizacji?

Transfer z angielskiego konta do Polski będzie zdecydowanie korzystniejszy, jeśli zdecydujesz się wykonać go za pośrednictwem rozwiązań online. Dzięki temu nie będziesz narażony/a na wysokie opłaty oraz wydłużony proces finalizacji zlecenia. Jednak, który z internetowych usługodawców jest w stanie zagwarantować nam najlepsze warunki przelewu? Zdecydowanie największą sympatią wśród klientów cieszą się platformy online, które specjalizują się w przekazach pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. Brak zbędnych formalności, prosta obsługa, niewystępowanie wysokich prowizji oraz realizacji w maksymalnie 2 dni robocze sprawiają, że zdecydowana większość ludzi wybiera właśnie tę opcję.

Tanie i szybkie przesłanie funtów na polskie konto

Jeśli chcesz wykonać szybki, bezpieczny i korzystny transfer środków z UK do Polski to oferta firmy Klik-24 powinna Cię zainteresować. Profesjonalna obsługa i indywidualne podejście do klienta sprawi, że przesyłanie pieniędzy stanie się swobodne i bezproblemowe, a co najważniejsze opłacalne.

Dlaczego warto przekazać funty za pośrednictwem Klik-24? Powodów jest co najmniej kilka:

  • Przelew w trybie standardowym jest realizowany zawsze za darmo w maksymalnie 2 dni robocze.
  • Wybierając opcję express Twój transfer zostanie wykonany w zaledwie 24h robocze, a opłata jaką poniesiesz wynosi tylko 1,99 GBP.
  • W całej operacji finansowej nie biorą udziału dodatkowi pośrednicy.
  • Kurs wymiany GBP/PLN możesz na bieżąco obserwować na stronie internetowej firmy.
  • Kalkulator przelewu pokaże dokładnie, jaką kwotę otrzyma Twój odbiorca.
  • Brak ukrytych opłat i prowizji.
  • Cały proces zlecenia transakcji jest bardzo prosty i zajmuje dosłownie kilka minut.
  • Darmowa rejestracja.
  • Status swoich przelewów możesz na bieżąco monitorować za pomocą swojego Panelu Klienta.
  • Firma posiada odpowiednie licencje i certyfikaty bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w firmie Klik-24

Wiele osób pochodzi dość nieufnie do rozwiązań internetowych. Wynika to z tego, że boimy się oszustwa. Podejrzewamy, że za firmami internetowymi, które realizując przekazy zagraniczne może kryć się oszust lub zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami. Wszystkie te obawy są jak najbardziej zrozumiałe, tym bardziej że mamy do czynienia z przesyłaniem pieniędzy. Jednak, firma Klik-24 jako rzetelna i w pełni zaufana instytucja płatnicza posiada odpowiednie licencje i certyfikaty oraz musi stosować się do surowych wymogów organów nadzorujących, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce. Bezpieczeństwo Twoich pieniędzy oraz danych są dla firmy priorytetowe. Wszystkie transakcje użytkowników są przeprowadzane z wykorzystaniem bezpiecznego połączenia z użyciem certyfikatów SSL.Przekonaj się już teraz, jak przyjemna może być współpraca z Klik-24!

Inne artykuły