Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

07 wrz 2023

Jak przekazać funty na polskie konto?

Jak przekazać funty na polskie konto?

Jak przekazać funty na polskie konto? Pracujesz i mieszkasz w Wielkiej Brytanii, ale potrzebujesz wykonywać swobodne przelewy do Polski? Zastanawiasz się, czy istnieje prosty sposób na transfer środków? Z pomocą przychodzi poniższy artykuł, z którego dowiesz się, w jaki sposób zlecać transakcje online i niczym się nie martwić. Czasy, kiedy przesyłanie pieniędzy pomiędzy państwami wiązały się z wysokimi kosztami i długim czasem finalizacji są już dawno za nami. Przekonaj się, że teraz wykonywanie tego typu operacji finansowych może być tak samo proste, jak przekazy wewnątrzkrajowe. Zapraszamy do lektury! 

Spis treści:
Co musisz wiedzieć o transferach międzynarodowych?
Występowanie dodatkowych pośredników
Wybierz mądrze i przestań przepłacać
Klik-24 - Twój zaufany partner w przelewach!
Jak zlecić transakcję?

Jak przekazać funty na polskie konto?

Jak przekazać funty na polskie konto? Jeśli Twoim pierwszym skojarzeniem był bank, to musisz wiedzieć, że istnieją znacznie korzystniejsze opcje w tym zakresie. Współcześnie za pomocą Internetu możemy wykonywać coraz więcej czynności i dotyczy to również kwestii przekazów zagranicznych. Innowacyjne rozwiązania zyskują coraz więcej zwolenników, dla których istotne jest zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Po co przepłacać, skoro można bezproblemowo wykonać przelew z angielskiego konta na polskie, w dodatku omijając sporą część dodatkowych kosztów? Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać!

Co musisz wiedzieć o transferach międzynarodowych?

Transfer gotówki za granicę to powszechne zjawisko w dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym i finansowym, ale także w celach osobistych. Jak doskonale wiemy, z transakcją międzynarodową mamy do czynienia w przypadku, gdy nadawca i odbiorca przelewu mają konta bankowe w różnych krajach lub korzystają z różnych jednostek monetarnych. Proces dokonywania tego typu przekazu może być złożony ze względu na różnice w systemach bankowych, walutach i przepisach międzynarodowych. Przed jego dokonaniem warto dobrze zrozumieć opłaty, kursy wymiany walut i procedury związane z tym związane w swoim banku lub firmie przekazowej. Wszystko po to, aby uniknąć przykrych niespodzianek i zapewnić, że środki zostaną przesłane prawidłowo.

Do kluczowych elementów związanych z tego typu operacją finansową należą:

 1. Dane odbiorcy (numer konta bankowego, nazwa banku, adres banku i kod SWIFT/BIC banku odbiorcy).
 2. Wymiana walut
 3. Opłaty i prowizje - opłaty za przetwarzanie międzynarodowych transakcji, prowizje za wymianę walut i inne usługi pośredniczące.
 4. Czas trwania - może się różnić w zależności od banków i krajów, między którymi jest dokonywany przelew.
 5. Kod SWIFT/BIC - unikalny identyfikator banku, który pomaga zidentyfikować bank odbiorcy.
 6. Numer rachunku bankowego - numer konta bankowego odbiorcy, który jest kluczowy dla poprawnego przekazania środków.

Występowanie dodatkowych pośredników

Dodatkowy pośrednik to instytucja finansowa lub bank, który jest zaangażowany w proces przekazywania środków między nadawcą a odbiorcą, ale nie jest ani bankiem nadawcy, ani bankiem odbiorcy. Podmiot funkcjonujący jako bank pośredniczący, inaczej nazywa się “bankiem korespondentem”. Jest on powiązany z innymi bankami lub instytucjami finansowymi w różnych krajach lub regionach. Bank korespondent ma jedną główną funkcję, a mianowicie ułatwienie przekazu środków z jednego kraju do drugiego. Niestety, trzeba się liczyć z tym, że jego pojawienie się w procesie, jakim jest przelew międzynarodowy, generuje dodatkowe opłaty. Wynika to z tego, że może on pobrać swoją prowizje za wykonanie naszej usługi.

Jak przekazać funty na polskie konto? - wybierz mądrze i przestań przepłacać!

Jak przekazać funty na polskie konto? Wydaje Ci się, że realizując przelew z zagranicy w banku wybierasz najlepszą opcję? Nic bardziej mylnego! Pamiętaj, że bank posiada w swojej ofercie wiele usług, dlatego nie przywiązuje, aż tak dużej uwagi do atrakcyjności transferów międzynarodowych. Nieatrakcyjny kurs wymiany walut, spora ilość formalności oraz występowanie dodatkowych pośredników sprawia, że niekoniecznie będziemy zadowoleni z przebiegu transakcji. Po co tracić czas, pieniądze i nerwy, skoro współczesny rynek finansowy proponuje nam coraz więcej ciekawych rozwiązań? Wystarczy dobrze przeanalizować dostępne oferty i wybrać takiego usługodawcę, który spełni nasze oczekiwania.

Klik-24 - Twój zaufany partner w przelewach UK-PL

Klik-24 - Twój zaufany partner w przelewach UK - PL!

Wysyłaj funty do Polski bez wychodzenia z domu oraz bez zbędnych formalności. Czym jest Klik-24? Jest to w pełni rzetelna i zaufana instytucja płatnicza, która specjalizuje się w przelewach Anglia - Polska. Na rynku finansowym jest obecna od 2013 roku. Od tego czasu nieustająco się rozwija wprowadzając coraz więcej udogodnień w zakresie przekazów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferuje swoim klientom szybkie i korzystne transakcje, które można zlecać o każdej porze i z dowolnego urządzenia bez konieczności wychodzenia z domu.

Ważne! Firma działa na bazie regulacji wydanych przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych oraz posiada licencję instytucji płatniczej Financial Conduct Authority. Dane są przechowywane na zabezpieczonych serwerach, a elektroniczne transakcje są chronione przez szyfrowanie SSL. 

Dlaczego warto skorzystać z usług tej firmy?

Klik-24 realizuje przelewy z UK do Polski zarówno w trybie standardowym, jak i ekspresowym. Przekazy standard, których czas finalizacji wynosi maksymalnie 2 dni robocze są zawsze darmowe. Wariant priorytetowy, dzięki któremu środki dotrą na wskazane przez Ciebie konto bankowe w 24h robocze, to koszt zaledwie 1,99 £. Firma doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne są tanie i szybkie transakcje do Polski, dla osób które przebywają na emigracji w UK. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i dba o to, aby transfery były nie tylko bardzo proste i przejrzyste, ale również korzystne. Na stronie internetowej firmy znajdziesz aktualizowany na bieżąco kurs GBP/PLN, a dzięki kalkulatorowi przelewu wiesz od razu, jaka kwota trafi do Twojego odbiorcy.

Jak zlecić transakcję?

Zlecenie transakcji za pośrednictwem firmy Klik-24 jest dziecinnie proste. Oto kilka kroków, który należy wykonać, aby cieszyć się udanym przelewem:

 1. Dokonaj darmowej rejestracji na stronie internetowej firmy uzupełniając podstawowe dane.
 2. Poczekaj, aż na Twój adres e-mail zostanie przesłany link aktywacyjny, a następnie w niego kliknij.
 3. Teraz Twoje konto klienta jest aktywne, a ty możesz zlecić przelew.
 4. Wybierz kraj, do którego chcesz przesłać środki (w przypadku transferów do Polski ustaw kraj, z którego wysyłasz przelew jako "Wielka Brytania", a kraj odbiorcy "Polska"), wpisz kwotę i wybierz opcję przekazu: standard lub express.
 5. Uzupełnij poprawnie dane osoby, do której chcesz wysłać środki (sprawdź dokładnie poprawność wprowadzonych informacji).
 6. Następnie zostaniesz przekierowany/a do podsumowania. Jeśli wszystko się zgadza, otrzymasz dane do wykonania przelewu na konto Klik-24 - po zaksięgowaniu wpłaty od razu zajmiemy się realizacją usługi.
 7. Gotowe! Gdy tylko transfer zostanie sfinalizowany, otrzymasz potwierdzenie jego wykonania na swój adres e-mail, który podałeś/a podczas rejestracji.

Inne artykuły