Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

18 wrz 2023

Szybkie transfery z Polski do Wielkiej Brytanii

Szybkie transfery z Polski do Wielkiej Brytanii

Szybkie transfery z Polski do Wielkiej Brytanii to dzisiaj nic nadzwyczajnego. Czasy, kiedy przelewy międzykrajowe wiązały się z długim czasem oczekiwania oraz sporą ilością formalności są już za nami. Obecnie osoby, które potrzebują jednorazowo lub cyklicznie przekazywać pieniądze pomiędzy tymi dwoma państwami mogą odetchnąć z ulgą. W ostatnich latach branża finansowa poszła zdecydowanie naprzód, dając tym samym wiele ciekawych rozwiązań w zakresie tego typu operacji finansowych. Chcesz wiedzieć, jak wykonać natychmiastowy przekaz do UK? W takim razie zapraszamy do lektury! 

Spis treści:
Od czego zależy czas przelewu?
Jakie dane należy wprowadzić zlecając przekaz?
Bank, poczta, agent - długo i drogo
Nowoczesne rozwiązania
Jak najszybciej przesłać pieniądze?

Szybkie transfery z Polski do Wielkiej Brytanii

Szybkie transfery z Polski do Wielkiej Brytanii są możliwe, jeśli tylko zdecydujemy się na odpowiedniego pośrednika. Warto przeanalizować dostępne oferty poszczególnych usługodawców, aby wysłać środki najkorzystniej. Współcześnie wachlarz możliwości jest dość duży, a wybór powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi oczekiwaniami. Nie oszukujmy się, ale zarówno w banku, placówce pocztowej, czy u agenta nie mamy co liczyć na ekspresową finalizację naszej transakcji. W tej kwestii zdecydowanie przodują alternatywne rozwiązania online. Co wpływa na finalny czas przelewu? Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii ekspresowo? Która opcja będzie najszybsza? Zapoznaj się z poniższym artykułem i zacznij oszczędzać swój czas!

Od czego zależy czas przelewu?

Zacznijmy od tego, co warunkuje czas, w jakim zostanie wykonany transfer gotówki za granicę. pieniądze zostaną przesłane z polskiego rachunku bankowego na brytyjski. Warto zdawać sobie sprawę z czynników, które mogą wpłynąć na długość finalizacji, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Po pierwsze, ważny jest sposób w jaki zdecydujemy się wykonać przelew. Możemy to zrobić w stacjonarnej placówce np. w banku lub na poczcie, lub za pomocą jednej z platform internetowych. Zlecenie transferu oraz jego realizacja odbędzie się znacznie szybciej, jeśli wybierzemy opcję online. Po drugie, zapoznajmy się z godzinami księgowania środków pośrednika, u którego planujemy wykonać operację finansową. Pamiętajmy również, że w weekendy i święta instytucje bankowe nie pracują, dlatego warto zapoznać się z dniami wolnymi od pracy. Jeśli w procesie przesłania pieniędzy pojawią się dodatkowi pośrednicy (tzw. bank korespondent), to również może wydłużyć czas, w jakim dotrą one do naszego odbiorcy. Wynika to z tego, że każdy dodatkowy podmiot występujący w transakcji ma swoje procedury. Co jeszcze może przyczynić się do długiego oczekiwania na środki? Wszelkie ewentualne pomyłki podczas wprowadzania danych do przelewu. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić informacje, które wpisaliśmy zanim wykonamy zlecenie. W przeciwnym razie, może dojść do zagubienia przekazu.

Jakie dane należy wprowadzić zlecając przekaz?

Jak zostało wyżej wspomniane, wprowadzenie nieodpowiednich lub niepełnych danych do przelewu, może nie tylko wydłużyć jego finalizację, ale nawet doprowadzić do jego zagubienia. Niewątpliwie każdy, kto planuje przesłać złotówki do UK, chciałby takiego scenariusza uniknąć. W tym celu poniżej znajduje się lista niezbędnych informacji, które należy uwzględnić, aby transfer zagraniczny został zrealizowany prawidłowo:

  • nazwa odbiorcy (imię nazwisko / nazwa firmy),
  • numer rachunku bankowego odbiorcy w międzynarodowym formacie IBAN,
  • kraj odbiorcy przelewu,
  • kod BIC,
  • kwota przelewu,
  • tytuł przelewu.

Bank, poczta, agent - długo i drogo

Chcesz wykonać przelew na konto zagraniczne za pośrednictwem banku? Wykonać transfer w placówce pocztowej? Myślisz, czy nie zlecić przekazu u agenta? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, musisz zdawać sobie sprawę, że każda z tych opcji obarczona jest wieloma procedurami oraz wysokimi kosztami. Zazwyczaj te placówki korzystają z pomocy pośredników, narażając nas tym samym na dodatkowe opłaty. Należy również wspomnieć o mało atrakcyjnych kursach wymiany walut, jakie mogą nam zaproponować. Bardzo często zdarza się, że znacząco odbiegają one od rynkowych. Finalnie może okazać się, że kwota, którą planowaliśmy przesłać zostanie znacznie pomniejszona, a nasz odbiorca nie otrzyma tyle pieniędzy, ile zakładaliśmy. Chyba każdy z nas chciałby uniknąć tego typu sytuacji, dlatego warto poszukać alternatyw, które będą szybkie, korzystne i bezpieczne.

Bank, poczta, agent - długo i drogo

Szybkie transfery z Polski do Wielkiej Brytanii, czyli nowoczesne rozwiązania

Szybkie transfery z Polski do Wielkiej Brytanii są możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które proponuje nam współczesny rynek finansowy. W obecnych czasach coraz częściej poszukujemy opcji, które będą natychmiastowe. To samo dotyczy operacji finansowych, a tym bardziej tych realizowanych poza granice naszego kraju. Dodatkowo popularyzacja Internetu sprawia, że coraz więcej osób chce za jego pośrednictwem dokonywać wszelkich czynności.

Kantory internetowe, portfele elektroniczne czy firmy online specjalizujące się w przekazach zagranicznych zdecydowanie ułatwiają swoim użytkownikom przesyłanie pieniędzy z jednego kraju do drugiego. Cały proces zlecenia przelewu trwa dosłownie kilka minut. Środki możesz przesłać o każdej porze, z dowolnego miejsca i urządzenia z dostępem do sieci. Bez konieczności stania w kolejkach, udawania się do oddziału czy placówki i wypełniania zbędnych formularzy. Oprócz oszczędności czasu, dodatkowym atutem są również zdecydowanie mniejsze opłaty transferowe, niż w przypadku banków czy placówek pocztowych.

Jak najszybciej przesłać pieniądze?

Czy słyszałeś/aś kiedykolwiek o platformie internetowej jaką jest Klik-24? Jeśli nie to jak najszybciej nadrób zaległości! Klik-24 to rzetelna instytucja płatnicza, która specjalizuje się w przesyłaniu pieniędzy z Polski do Anglii oraz w drugą stronę. Przelewy w trybie standard (2 dni robocze) wykonuje zawsze za darmo. Chcesz, aby środki dotarły do Twojego odbiorcy jeszcze szybciej? Żaden problem! Wystarczy, że wybierzesz opcję express, dzięki której transfer zostanie sfinalizowany w 24 godziny robocze. Koszt priorytetowej operacji finansowej wynosi zaledwie 9,99 zł. Gwarantujemy brak ukrytych kosztów bez względu na wysokość kwoty i przejrzyste zasady. Przekonaj się, jak w łatwy sposób możesz zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Nie ma co się dłużej zastanawiać, załóż darmowe konto już dzisiaj i zleć przekaz.

Uwaga! Aktualny kurs wymiany GBP/PLN możesz na bieżąco obserwować na stronie internetowej firmy. Kalkulator przelewu wskaże, jaka dokładnie kwota trafi na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy!

Inne artykuły