Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Przelewy UK-PL

Przelewy UK-PL

Przelewy UK-PL to nieustannie bardzo aktualny temat w związku z liczną społecznością rodaków przebywających na Wyspach. Większość z nich stale przekazuje część pieniędzy do kraju, najczęściej wspierając rodzinę lub zasilając własne rachunki. Niestety w obecnej sytuacji dokonywanie tego procesu nie opłaca się bezpośrednio w bankach, gdyż jest to bardzo kosztowne. Korzystając z usług Klik-24 możesz z kolei liczyć na konkurencyjną ofertę i wygodne przeprowadzenie całego transferu środków. 
 
Spis treści
Ważne informacje
Skąd takie zainteresowanie?
Procedura w banku
Inne opcje
Skorzystaj z naszej oferty
Warianty transferu
Co będzie potrzebne
Dlaczego warto nam zaufać?

Co trzeba wiedzieć o przelewach UK-PL?

Przelewy UK-PL są bardzo częste, co jest związane z tym, że bardzo dużo Polaków wyjechało w celach zarobkowych. Z tego względu takie transakcje odbywają się każdego dnia. Dla większości osób oczywistym wydaje się wtedy skorzystanie z banku, lecz w praktyce jest to mało opłacalne ze względu na niekorzystne warunki. Warto rozejrzeć się za innymi opcjami, skupiając się na tym, żeby pieniądze trafiły do odbiorcy szybko i możliwie jak najniższym kosztem. Obecnie funkcjonują podmioty, które gwarantują takie usługi, a wśród nich znajduje się Klik-24. 

Dlaczego są tak popularne?

Międzynarodowych operacji finansowych jest ogółem zdecydowanie mniej niż krajowych, lecz istnieją pewne zestawienia, które szczególnie się wyróżniają. Jednym z takich kierunków jest właśnie przepływ pieniędzy pomiędzy Wielką Brytanią (szczególnie Anglią), a Polską. Żeby to zrozumieć, należy mieć świadomość, że Brytyjczycy od lat byli bardzo otwarci na imigrantów zarobkowych. Według niektórych wyliczeń szacowano, że nawet co dziesiąty pracownik na Wyspach może być obcokrajowcem. Stał się to również niezwykle pożądany rejon dla Polaków, których kusiły dostępne oferty i zarobki w funtach. Choć w czasie pandemii oraz wskutek Brexitu dużo rodaków wróciło do kraju lub wyjechało do innych państw, dalej w UK mieszka ponad 800 tysięcy osób z polskim obywatelstwem. Ta potężna Polonia w większości dalej ma rodziny w Polsce, a w związku z tym wspiera finansowo bliskich, przelewając im pieniądze. Do tego dochodzą osoby, które wyjechały tam tymczasowo i w tym okresie przelewają część zarobków na własne rachunki krajowe. W praktyce oznacza to nieustanną, ogromną liczbę transakcji finansowych w obrębie tych dwóch państw. 

Jak odbywają się takie transfery w banku?

Transfery pomiędzy krajami w strefie euro bardzo ułatwiły przelewy SEPA, które są tańsze i szybciej wykonywane. Wobec faktu, że w Wielkiej Brytanii dalej funkcjonuje funt, a w Polsce złotówka, bezpośrednie przelewy w bankach między tymi państwami odbywają się jednak w ramach bardziej staromodnego systemu SWIFT. Ten jest nieporównywalnie droższy, a do tego liczne formalności sprawiają, że pieniądze są przekazywane w praktyce dopiero po kilku dniach. Co więcej, po tym, jak Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, a do tego przestała być członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego, musiała odpowiednio przemodelować swoje procedury. Koszty poniesione z tego tytułu banki rekompensują sobie w podniesionych opłatach dla klientów, przez co transfery zagraniczne, w tym do Polski, jeszcze podrożały. 

Jakie są alternatywy?

Bezpośrednie działania w banku były nieopłacalne już wcześniej, a po Brexicie stały się już całkowicie niekorzystne, więc zdecydowanie lepiej jest się rozejrzeć za innymi możliwościami. Dwa podstawowe kryteria, które brane są pod uwagę to czas realizacji transakcji i jej koszty. Jedną z alternatyw są tradycyjne firmy specjalizujące się w przekazach pieniężnych. Wiele z nich do dzisiaj posiada stacjonarne placówki, w których można fizycznie przekazać gotówkę, która zostanie przelana do kraju, choć większość tych podmiotów dokłada już do tego i działania internetowe. Plusem tych firm jest szybkość przekazywania pieniędzy, ale są one drogie, co jest zresztą powiązane właśnie z funkcjonowaniem stacjonarnych punktów, które trzeba utrzymywać. Z tego względu najlepsze oferty mają platformy działające całkowicie online, a do takich zalicza się Klik-24. 

Kobieta zleca przelew online

Korzystne przelewy UK-PL z Klik-24

Przelewy UK-PL mogą się odbyć za naszym pośrednictwem w dwóch trybach, zależnie od tego, jak pilny ma być przekaz. Oferujemy przy tym absolutne minimum formalności, przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa transakcji i zgodności z wszystkimi standardami. Klienci doceniają nie tylko dobre warunki, ale i fakt, że mogą wydać dyspozycję z dowolnego miejsca, w którym mają dostęp do urządzenia połączonego z siecią internetową. 

Dostępne opcje

Obecnie mamy do zaoferowania dwa warianty, jeżeli chodzi o przelewy z UK do Polski. Pierwszy z nich to przelew standard, który nie wiąże się z żadnymi opłatami, a pieniądze trafiają na konto odbiorcy już na drugi dzień roboczy. Osobom, którym szczególnie zależy na czasie, polecamy z kolei przelew express, który kosztuje 1.99 GBP, ale czas usługi to zaledwie jeden dzień roboczy, a przy odpowiednio wcześnie wydanym zleceniu transfer może się dopełnić nawet tego samego dnia. Co szczególnie ważne, jeżeli chodzi o opłacalność usługi, oferujemy bardzo uczciwe kursy wymiany funtów na złotówki, zbliżone do stawek z rynku walutowego. Obowiązujący danego dnia kurs widzisz zresztą od razu w kalkulatorze na stronie, wraz z informacją o tym, jaka dokładnie kwota trafi na konto w kraju. Wszystko jest zatem w pełni klarowne i nie będzie w związku z tym żadnych negatywnych niespodzianek. 

Wymagania

Korzystanie z naszych usług wiąże się z absolutnym minimum formalności. Z myślą o dokonywaniu przelewów należy się zarejestrować, a po założeniu konta wystarczy samo logowanie. Zgodnie z regulacjami prawnymi nie wymagamy przedstawiania żadnych dokumentów, jeżeli planuje się przelewy do kwoty 1000 EUR lub równowartości tej kwoty w innej walucie w skali miesięcznej. W razie chęci przesyłania większych kwot poprosimy o przesłanie skanów stosownych dokumentów. Kolejnym atutem jest to, że do przelewu z Klik-24 potrzebujesz tylko numer rachunku bankowego odbiorcy. Wydając dyspozycję bezpośrednio w banku, potrzebny byłby IBAN i kod SWIFT/BIC, przy czym ten drugi bywa problematyczny, a podanie omyłkowo niewłaściwego numeru skończy się tym, że przelew nie zostanie zrealizowany, a pieniądze wrócą na konto wysyłającego. Z Kilk-24 cała procedura jest zatem zdecydowanie uproszczona ponieważ korzystamy ze standardowego numeru rachunku.

Dlaczego warto nas wybrać?

Przede wszystkim same warunki są najkorzystniejsze na rynku, dzięki czemu możesz przekazać pieniądze tanio i szybko. Do tego wszystkie działania odbywają się u nas online. Zlecenie możesz zatem złożyć, korzystając z komputera czy nawet telefonu z połączeniem internetowym, wysyłając pieniądze bez wychodzenia z domu albo wręcz przeciwnie - w wolnej chwili w trasie czy w pracy, gdy tylko przypomnisz sobie o takiej konieczności, gdyż zajmie to tylko kilka minut. Co ważne Klik-24 to sprawdzony już na rynku podmiot, a wszystkie operacje odbywają się z nami całkowicie bezpiecznie, zgodnie z takimi standardami, z jakimi możesz się spotkać w bankach komercyjnych. 

Przelewy z UK do Polski są czymś powszechnie spotykanym w związku z dużą liczbą imigrantów, którzy transferują pieniądze do rodzin w ojczyźnie. Chcąc uniknąć długiego czasu realizacji i wysokich kosztów, lepiej omijać bezpośrednie przelewy międzynarodowe w bankach. Zamiast tego postaw na Klik-24, przechodząc cały proces internetowo i transferując środki na korzystnych warunkach.

Inne artykuły