Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

31 sie 2023

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK?

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK?

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK? Nie do dziś wiadomo, że realizacja transakcji zagranicznej może trwać nawet kilka dni. Współcześnie wolelibyśmy załatwiać wszystko od ręki i nie przejmować się długim czasem finalizacji operacji finansowej. Mamy dobrą wiadomość! Międzynarodowy transfer pieniędzy wcale nie musi wiązać się z wieloma formalnościami i skomplikowaną procedurą. Cieszące się coraz większą popularnością rozwiązania online zdecydowanie ułatwiają swoim klientom przesyłanie złotówek do Anglii. Jesteś ciekaw/a jak zlecić przelew, aby dotarł on szybko do odbiorcy? Dlaczego warto korzystać z możliwości internetowych? W jaki sposób bezproblemowo wysyłać środki? W takim razie zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Spis treści:
Czynniki wpływające na szybkość przelewu
Jak można wysłać pieniądze?
Wybór pośrednika a szybkość transferu
Ile idzie przekaz bankowy?
Natychmiastowe transakcje PL - UK z Klik-24!

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK?

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK? Jest to niezwykle ważna kwestia dla osób, które potrzebują zrealizować przelew z polskiego konta na angielskie. Każdy, kto planuje taką transakcję chce, aby operacja finansowa przebiegła swobodnie i bez zbędnych formalności. Warto widzieć, że kluczowy jest wybór usługodawcy, za pośrednictwem którego zdecydujemy się przekazać pieniądze. Każdy z nich odznacza się własną procedurą realizacji transferu, dlatego analiza dostępnych współcześnie ofert jest niezbędna. Jeśli przeraża Cię ilość biurokracji w banku czy na poczcie to warto poszukać alternatyw, które w pełni zadowolą Twoje oczekiwania związane z transferem zagranicznym. Przekonaj się, jak zaoszczędzić swój czas!

Czynniki wpływające na szybkość przelewu

Czas, w jakim środki trafią na konto odbiorcy jest niezwykle istotny. Potrzebujesz wykonywać przekazy pieniężne z Polski do Anglii, ale boisz się że wiążą się one z długim czasem finalizacji? Aby oszacować przypuszczalny czas, w jakim dotrą one na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy, warto zapoznać się czynnikami, które mogą mieć wpływ na to, kiedy transfer zostanie zrealizowany.

 1. Metoda przekazu - czas może się różnić w zależności od wybranego sposobu, w jaki prześlemy pieniądze, np. poprzez bank, pocztę czy przez operatora płatności online.
 2. Kierunek - w zależności od tego, do którego kraju realizujemy przelew będzie on zrealizowany za pomocą systemu SEPA, albo SWIFT.
 3. Dostawca usługi - różni dostawcy usług finansowych mają różne procesy wykonywania transferów, co wpływa na czas realizacji.
 4. Dni robocze i święta - pamiętaj, że przekaz może być wydłużony w przypadku dni wolnych od pracy lub świąt w kraju nadawcy lub odbiorcy.
 5. Godziny księgowania - transfery w większości są księgowane o godzinie 13:00. Warto więc, zlecić przelew przed tą godziną, aby przyśpieszyć jego realizację.
 6. Weryfikacja i procedury bezpieczeństwa - instytucje finansowe mogą przeprowadzać dodatkowe weryfikacje w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji, co może wydłużyć cały proces.
 7. Dodatkowi pośrednicy - niektórzy usługodawcy korzystają z pomocy innych podmiotów, w przesłaniu pieniędzy, co wydłuża finalizację operacji finansowej, ze względu na dodatkowe procedury z tym związane.
 8. Wybrana opcja - standard lub express.
 9. Pomyłki przy zlecaniu przelewu - sprawdzaj dokładnie dane do przelewu oraz kwotę przekazu, ponieważ wszelkie błędnie wprowadzone informacje opóźnią realizację transferu.

Jak można wysłać pieniądze?

Pieniądze do Wielkiej Brytanii możemy przesłać na kilka sposobów, które możemy podzielić na opcje stacjonarne oraz internetowe.

Chcąc wysłać pieniądze w punktach stacjonarnych możemy wykonać:

Natomiast wśród rozwiązań online warto wymienić:

 • e-płatności realizowane poprzez wirtualne portfele,
 • kantory internetowe,
 • serwisy online, które specjalizują się z przekazach Polska - Anglia.

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK? - wybór pośrednika a szybkość transferu

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK? Jak zostało wcześniej wspomniane, bardzo ważny jest wybór pośrednika, który wykona naszą transakcję. Wiele nowoczesnych firm fintech oferuje innowacyjne rozwiązania do szybkiego przekazywania pieniędzy międzynarodowo. Takie firmy często zapewniają niższe koszty i krótszy czas realizacji niż tradycyjne banki. Platformy płatności online finalizują przelewy w maksymalnie 2 dni robocze, w zależności od wybranej opcji.

Ile idzie przekaz bankowy?

Istnieje kilka sposobów na szybkie przelewy zagraniczne. Najczęściej z wykonaniem tego typu operacji finansowych kojarzone są banki oraz placówki pocztowe. Mogą to być stosunkowo bezpieczne opcje, ale również kosztowne i trwać nawet kilka dni roboczych. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Po pierwsze przekazy międzynarodowe to jedna z wielu opcji jakie zarówno bank, jak i poczta oferują swoim klientom. Dlatego nie te instytucje nie przywiązują tak dużej uwagi do jakości tego typu usługi. Sprowadza się to do tego, że ich oferty nie są na bieżąco aktualizowane, a kursy wymiany walut pozostawiają wiele do życzenia.

Zarówno w oddziale banku, jak i na poczcie czeka nas spora ilość wymaganej dokumentacji, co znacznie wydłuża cały proces. Poza tym, każdy bank korzysta w tego typu operacjach finansowych z pomocy co najmniej jednego pośrednika (tzw. bank korespondent). Dodatkowo zlecenie transakcji zagranicznej w banku lub na poczcie może przysporzyć nam parę problemów i niejasności, ze względu na dość skomplikowaną procedurę, jaką stosują te instytucje. Wszystko sprowadza się do tego, że Twój odbiorca będzie zmuszony czekać nawet do 3 dni roboczych.

Natychmiastowe transakcje PL-UK z Klik-24

Natychmiastowe transakcje PL-UK z Klik-24!

Wykonując transakcje zagraniczne przez Internet najlepiej korzystać z usług doświadczonych i zaufanych platform. Jednym z liderów wśród firm specjalizujących się w przekazach Polska - Anglia jest Klik-24. Ta instytucja płatnicza jest obecna na rynku finansowym już od 2013 roku. Jest w pełni bezpieczna, co potwierdzają posiadane przez nią odpowiednie licencje i szereg zabezpieczeń w kwestii zarówno pieniędzy, jak i danych osobowych klientów.

Klik-24 ułatwia swoim klientom przesyłanie środków do Wielkiej Brytanii szybko i korzystnie. Przelewy w trybie standardowym są zawsze bezpłatne, a czas w jakim pieniądze dotrą na konto odbiorcy wynosi zaledwie 2 dni robocze. W ofercie firmy jest również opcja express, której koszt to tylko 9,99 zł, a finalizacja transferu następuje w zaledwie 24h robocze. Firma oferuje atrakcyjny kurs wymiany PLN/GBP, który możesz na bieżąco obserwować na stronie internetowej firmy. Nie musisz obawiać się ukrytych kosztów oraz skomplikowanej procedury przekazu. Dlaczego? To bardzo proste! Firma korzysta z przelewów lokalnych, czyli zamiast jednego przekazu zagranicznego wykonuje ona dwa krajowe.

Przekonaj się jakie to proste zakładając bezpłatne konto w serwisie Klik-24 i zlecając transakcję. Zacznij z nami oszczędzać swój czas oraz pieniądze. Zapraszamy do współpracy!

Inne artykuły