Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Jak przelać pieniądze z Anglii na polskie konto?

Jak przelać pieniądze z Anglii na polskie konto?

Jak przelać pieniądze z Anglii na polskie konto? To pytanie nieodłącznie towarzyszy naszym rodakom, którzy przebywają obecnie na Wyspach Brytyjskich. Nie da się ukryć, że istotnym elementem emigracji zarobkowej jest swobodne przesyłanie środków finansowych swoim najbliższym, którzy pozostali w ojczyźnie. Zdarza się również, że posiadamy inne zobowiązania finansowe w Polsce, dlatego bezproblemowe transakcje do Polski są dla większości osób niezbędne. W jaki sposób wykonać trasnfer UK - Polska? Czy jest to możliwe? Jak najkorzystniej wymienić funty na złotówki? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Spis treści:
Konto w angielskim banku
Przelew SWIFT
Możliwości FinTech, jako innowacyjne rozwiązania?
Jaki jest najlepszy sposób na transakcje z UK do Polski?

Jak przelać pieniądze z Anglii na polskie konto?

Jak przelać pieniądze z Anglii na polskie konto? Wielu naszych rodaków wybrało Wielką Brytanię, jako swoje miejsce do życia. Emigracja zarobkowa jest coraz powszechniejszym zjawiskiem, a Zjednoczone Królestwo pomimo brexitu wciąż stanowi atrakcyjny kierunek. Bez względu na cel migracjii istotne jest zabezpieczenie swoich finansów oraz możliwość dokonywania szybkich i prostych operacji finansowych. Przelew z UK do Polski może wydawać się skomplikowaną procedurą, jednakże współczesne możliwości starają się ją maksymalnie ułatwić. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób bezproblemowo zlecać transakcje na polski rachunek bankowy? Zapraszamy do lektury.

Konto w angielskim banku

Angielski rachunek bankowy jest jednym z priorytetów, jeśli planujemy podjąć pracę zarobkową w Wielkiej Brytanii. Za jego pomocą zabezpieczymy nasze środki finansowe oraz będziemy mogli dokonywać wszelkich operacji finansowych, w tym oczywiście przekazy pieniężne do Polski. Zlecenie przelewu w banku jest najpowszechniejszą metodą. 

Główne banki Wielkiej Brytanii

Wśród angielskich banków możemy wyróżnić pięciu liderów, którzy mogą pochwalić się bogatą bazą klientów, do których należą także Polacy:

 • HSBC – bank posiadający ponad 1100 oddziałów w Walii i Anglii oraz mniejszą ilość w Irlandii Północnej i Szkocji.
 • Barclays – jeden z najstarszych banków w Wielkiej Brytanii, mający ponad 1500 oddziałów.
 • Lloyds Banking Group – posiada około 1300 oddziałów.
 • NatWest Group – posiada około 1300 oddziałów.
 • Santander – posiada prawie 1010 oddziałów

Dokumenty niezbędne do utworzenia konta w UK

Obawiasz się, że utworzenie konta w brytyjskim banku jest skomplikowaną procedurą? Poniżej przedstawiamy listę dokumentów, które będziesz zobligowany przedstawić w procesie jego tworzenia:

Jeśli przebywasz na Wyspach Brytyjskich tymczasowo i nie posiadasz stałego zameldowania zapoznaj się z ofertą banków online, które akceptują potwierdzenie adresu zamieszkania z Polski.

Przelew SWIFT

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), czyli od Światowa Międzybankowa Telekomunikacja Finansowa. Jest to organizacja, której celem jest umożliwienie przesyłania pieniędzy do większości państw świata w różnych walutach. System ten zrzesza banki na całym świecie. W przypadku transakcji z UK do Polski zleconej w banku, będziemy mieć do czynienia właśnie z tego typu przelewem.

Jak zlecić przelew SWIFT?

W celu zlecenia przekazu międzynarodowego za pomocą systemu SWIFT będziemy musieli dysponować następującymi informacjami:

 • imię i nazwisko odbiorcy lub nazwa firmy,
 • numer IBAN rachunkowego odbiorcy (międzynarodowy numer rachunku bankowego),
 • kod BIC/SWIFT banku odbiorcy (kod identyfikujący bank),
 • określenie kwoty przelewu,
 • kraj odbiorcy,
 • tytuł płatności.

Wszystkie te dane dostępne są na stronach banków, dlatego nie powinno sprawić Ci to problemu.

Możliwości FinTech, jako innowacyjne rozwiązania?

Współcześnie załatwanie wszelkich operacji finansowych za pośrednictwem banku powoli odchodzi do przeszłości, a ludzie poszukują korzystniejszych alternatyw. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, branża finansowa wprowadza do obiegu coraz nowsze rozwiązania. Narzędziem, jakim się posługują w całym tym procederze jest sieć globalna. Firmy działające w branży FinTech zajmują się m.in. tworzeniem mobilnych aplikacji bankowych, które w znacznym stopniu usprawniają swoim odbiorcom zarządzanie finansami, czy otwieranie kont bankowych.

Wśród tego typu rozwiązań możemy wyróżnić kantory internetowe, portfele elektroniczne czy firmy online specjalizujące się w przekazach pieniężnych Anglia - Polska. Cały proces zlecenia przelewu trwa dosłownie kilka minut. Transakcje są bezproblemowe, a czas ich realizacji znacznie krótszy, niż w przypadku placówek bankowych. Należy wspomnieć również o mniejszych kosztach i opłatach transferowych.

Szybkie przelewy do Polski

Jaki jest najlepszy sposób na transakcję z UK do Polski?

Najlepszą ofertą wyróżniają się firmy online, które ukierunkowane są na przekazy pieniążne z UK do Polski. Zastanawiasz się, czy to bezpieczne rozwiązanie? Oczywiście! Firmy te podlegają ścisłym regulacją prawnym oraz tym samym organom nadzorczym co tradycyjne banki. Jednym z liderów jest nasza firma Klik-24, która realizuje przelewy standard za darmo, a czas ich realizacji to maksymalnie 2 dni robocze. W naszej ofercie znajduje się również wariant express, którego koszt to zaledwie 1,99 £. Twój odbiorca otrzyma wówczas środki na konto w czasie 1 dnia roboczego. Na naszej stronie internetowej możesz sprawdzić aktualny kurs wymiany walut, dzięki czemu wiesz dokładnie jaka kwota trafi do Twojego odbiorcy. Masz gwarancję, że Twoje środki zostaną bezpiecznie przekazane na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Dodatkowo nie musisz obawiać się ukrytych kosztów, co sprawia że zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i przede wszystkim pieniądze.

Jak zlecić przelew w Klik-24?

Wykonanie przekazu za pośrednictwem Klik-24 jest niezwykle proste i intuicyjne. Wejdź na stronę internetową firmy, a następnie wykonaj darmową rejestrację. Uzupełnij niezbędne dane: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i utwórz swoje indywidualne hasło. Następnie podaj kwotę, jaką chcesz przesłać oraz wypełnij stosowny formularz, w którym należy umieścić dane odbiorcy. Pamiętaj! Sprawdź, czy aby na pewno wszystkie wprowadzone przez Ciebie informacje są poprawne. W kolejnym kroku dokonaj płatności ze swojego banku na konto Klik-24 uzupełniając:

 • kwotę przelewu
 • tytuł przelewu podany przez system Klik-24
 • wprowadź podany numer rachunku, na który należy dokonać wpłaty.

To wszystko! Teraz możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem oraz pieniędzmi. 

Inne artykuły