Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lis 2023

Przelew do Polski z Anglii

Przelew do Polski z Anglii

Przelew do Polski z Anglii wcale nie musi oznaczać długiej i kosztownej procedury. Te czasy dawno minęły, a nowoczesne rozwiązania w zakresie transferów zagranicznych dają coraz więcej ciekawych możliwości. Dzięki nim możesz zapomnieć o niekorzystnym przewalutowaniu, skomplikowanym procesie zlecenia, wydłużonej biurokracji, jak i dodatkowych opłatach, które pobierają niektórzy pośrednicy. Jeśli tylko dobrze rozeznasz się w tym, co proponują Ci poszczególni usługodawcy, możesz zrealizować przekaz do Polski oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, jakie są współczesne możliwości wykonania transakcji satysfakcjonującej dla Ciebie oraz Twojego portfela!

Spis treści:
Przekaz pieniędzy Polska - UK a Brexit
Na co uważać przesyłając środki?
Jak wysłać funty do Polski i za dużo nie stracić?
Co będzie potrzebne do zlecenia przelewu?
Czym jest numer IBAN i jak go czytać?
Pewny transfer do Polski z Klik-24!

Przelew do Polski z Anglii

Przelew do Polski z Anglii może być podyktowany różnymi potrzebami. Znaczna część polskich obywateli wyemigrowała na Wyspy Brytyjskie, jednak wielu z nich posiada w ojczyźnie różnego rodzaju zobowiązania finansowe. Pomoc finansowa bliskim? Opłata rachunków? Spłata kredytu? Zakupy? Powodów może być naprawdę wiele, dlatego znalezienie dobrego rozwiązania na przekaz funtów do Polski jest niezwykle istotne dla osób przebywających obecnie na terenie Zjednoczonego Królestwa. Najważniejsze jest, aby wykonać transfer to swobodnie, szybko i przede wszystkim niedrogo. Nikt nie lubi tracić, a tym bardziej przesyłając pieniądze. Warto więc poświecić chwilę i przeanalizować dostępne oferty przekazu środków pomiędzy tymi państwami, aby wybrać najlepszą dla nas opcję.

Przekaz pieniędzy Polska - UK a Brexit

Wiele Polek i Polaków zastanawia się, jak Brexit wpłynął na niektóre aspekty życia codziennego pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Jak doskonale wiemy, po wielu negocjacjach Zjednoczone Królestwo finalnie opuściło szeregi Unii Europejskiej 31 stycznia 2020 roku. Od tego czasu, kraj ten prowadzi swoją politykę handlową, migracyjną oraz inne dziedziny samodzielnie, bez bezpośredniego związku z instytucjami i regulacjami unijnymi. Jak wyglądają przelewy z UK do Polski po Brexicie? Uspokajamy, ponieważ procedury transferów pieniężnych nieznacznie się zmieniły. Nadal istnieje wiele opcji do przesłania środków, takich jak tradycyjne przekazy bankowe, usługi transferowe online czy korzystanie z firm specjalizujących się w wysyłaniu funtów na polski rachunek bankowy.

Na co uważać przesyłając środki?

Podczas realizacji przelewów międzynarodowych powinniśmy być zarówno ostrożni, jak i uważni. Pamiętajmy zachować czujność podczas wykonywania zagranicznych przekazów pieniężnych, ponieważ jest to bardzo ważna operacja finansowa. Obecny rynek finansowy daje nam sporo możliwości na transfery pieniędzy z Anglii do Polski, zarówno za pośrednictwem placówek stacjonarnych, jak i firm internetowych. Wybór, jakiego dokonasz powinien być uwarunkowany Twoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Warto jednak zwrócić uwagę, na kilka kwestii zanim ostatecznie zdecydujemy, za pomocą którego pośrednika wykonamy transakcję:

 • proponowana przez usługodawcę cena za samo zlecenie usługi,
 • wysokość przelewu (niektórzy pośrednicy pobierają opłaty w zależności od wysokości przesyłanej kwoty),
 • koszty przewalutowania GBP/PLN,
 • tryb księgowania wpłaty,
 • wygoda wykonania transakcji,
 • ewentualne dodatkowe opłaty i prowizje,
 • ilość dodatkowych pośredników biorących udział w transakcji,
 • czas dostarczenia środków do odbiorcy,
 • wymagane przez usługodawcę dokumenty,
 • stosowanie się do zasad AML przez pośredników, dotyczących zwalczania zjawiska prania brudnych pieniędzy.

Na co uważać przesyłając środki?

Przelew do Polski z Anglii - jak za dużo nie stracić?

Przelew do Polski z Anglii warto dobrze przemyśleć. Przede wszystkim pod kątem wyboru pośrednika, za pomocą którego zdecydujemy się wykonać przekazy pieniężne z UK do Polski. To właśnie ta decyzja jest kluczowa, jeśli zależy nam na naszym czasie i pieniądzach. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że tradycyjny przelew z banku zagranicznego na polskie konto nie jest opłacalną opcją. Dlatego coraz chętniej poszukiwane są alternatywy w tym zakresie.

Od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania online, których na rynku finansowym nieustannie przybywa. Proponują one swoim klientom innowacyjne metody oraz rozwiązania, które znacznie ułatwiają przekazywanie pieniędzy pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. Dzięki nim bezpieczne, korzystne oraz wygodne transfery na polski rachunek bankowy są na wyciągnięcie ręki. Oferują zdecydowanie niższe opłaty za przelew oraz atrakcyjniejszy kurs wymiany GBP/PLN, niż placówki bankowe. W realizacji transakcji nie uczestniczą żadne dodatkowe podmioty, dlatego nie musimy martwić się o ukryte koszty i dodatkowe prowizje. Dodatkową zaletą skorzystania z rozwiązań online jest krótki czas realizacji.

Co będzie potrzebne do zlecenia przelewu?

Zanim zlecimy przelew, warto dowiedzieć się, co będzie nam potrzebne, aby jego realizacja przebiegła bezproblemowo. Zapoznaj się z wymaganiami pośrednika, u którego chcesz wykonać transfer. Zazwyczaj potrzebne są następujące informacje:

 • dokładne dane odbiorcy - imię i nazwisko lub nazwa firmy,
 • poprawny numer rachunku bankowego odbiorcy,
 • kod BIC/SWIFT banku odbiorcy,
 • kwota przelewu,
 • kraj odbiorcy,
 • tytuł płatności.

Uwaga! Po wprowadzeniu tych informacji podczas zlecania transferu, dokładnie sprawdź ich poprawność. Jakikolwiek błąd w podanych danych może opóźnić proces finalizacji transakcji, a nawet doprowadzić do zagubienia przelewu. Ostrożność i brak pośpiechu przy wypełnianiu zlecenia to podstawa!

Czym jest numer IBAN i jak go czytać?

Numer IBAN (International Bank Account Number) to unikalny identyfikator używany do międzynarodowych przelewów bankowych. Składa się z dwuliterowego kodu kraju, dwóch cyfr sumarycznych, a następnie długiego ciągu cyfr zawierającego numer rachunku bankowego. IBAN umożliwia identyfikację kont w międzynarodowym formacie. Każdy kraj ma swój specyficzny format IBAN. W przypadku Polski składa się on z 28 znaków (2 liter i 26 cyfr) i wygląda następująco:

PLkk BBBB AAAA CCCC DDDD DDDD DDDD

 • 2 pierwsze litery to kod kraju - Polska,
 • "kk" - dwie cyfry kontrolne,
 • "BBBB AAAA CCCC DDDD DDDD DDDD" - numer rachunku bankowego w danym banku w Polsce.

Natomiast numer IBAN brytyjskiego rachunku bankowego wygląda na przykład tak:

GBkk NWBK 6016 1331 9268 19

 • 2 pierwsze litery to kod kraju - Great Britain,
 • "kk" - dwie cyfry kontrolne,
 • "NWBK" - 4 znaki z kodu banku,
 • 601613 - 6 znaków kodu oddziału banku (sort code),
 • 31926819 - 8 znaków numeru konta bankowego.

Pewny transfer do Polski z Klik-24!

Jeśli potrzebujesz przekazać funty do Polski szybko, bezproblemowo, korzystnie i bezpiecznie to zapoznaj się z ofertą firmy specjalizującej się w przelewach Anglia - Polska, czyli Klik-24. Proste oraz przejrzyste zasady rejestracji bezpłatnego konta w serwisie internetowym firmy oraz zlecenia transferu bez dodatkowych opłat i wysokich prowizji.

Firma oferuje dwa tryby wykonania transakcji: standard oraz express. Opcja standard jest zawsze darmowa, a czas realizacji wynosi maksymalnie 2 dni robocze. Wybierając wariant natychmiastowy poniesiesz opłatę w wysokości zaledwie 1,99 GBP, a środki dotrą do odbiorcy w 24h robocze. Aktualne kursy wymiany waluty sprawdzisz na stronie internetowej firmy. Wpisując kwotę w kalkulatorze przelewów, wiesz od razu, ile pieniędzy otrzyma Twój odbiorca. Co ważne, w całym procesie realizacji transakcji nie biorą udziału żadni dodatkowi pośrednicy, dlatego nie jesteś narażony/a na dodatkowe koszty.

Klik-24 to rzetelna instytucja płatnicza podlegająca pod surowy nadzór tych samych instytucji i organów nadzorujących, co banki. Posiada niezbędne licencje oraz zaawansowane systemu, dzięki którym masz pewność, że jesteś w dobrych rękach. Zaufało jej już tysiące klientów, którym zależy na korzystnych i bezpiecznych transferach. Spróbuj i Ty!

Inne artykuły