Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Transfery pieniężne z Polski do UK

Transfery pieniężne z Polski do UK

Trasnfery pieniężne z Polski do UK to dla wielu codzienność, dlatego ważne jest, aby były szybkie, korzystne, bezproblemowe i przede wszystkim bezpieczne. Czy jest to możliwe? Oczywiście! Przekazy Polska - Anglia wcale nie muszą być skomplikowane. Wystarczy rozeznać się w obecnie funkcjonujących metodach, których pojawia się coraz więcej. Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii? Ile wynoszą opłaty i czas realizacji transakcji? Poniższy artykuł odpowie Państwu na te pytania.

Spis treści:
Na co zwrócić uwagę?
Możliwości realizacji przelewu do Wielkiej Brytanii
Klik-24 - najlepsza metoda?

Transfery pieniężne z Polski do UK

Transfery pieniężne z Polski do UK możemy wykonywać na kilka sposobów: poprzez bank, pocztę, czy wykorzystując innowacyjne możliwości takie, jak portfele elektroniczne, kantory online oraz platformy internetowe. Chociaż niektóre oferty mogą wydawać się na pierwszy rzut oka bardzo podobne, to niejednokrotnie różnica w opłatach, czy czasie finalizacji bywa znacząca. Dlatego warto przed ostatecznym wyborem pośrednika przeanalizować dostępne opcje przelewów zagranicznych.

Na co zwrócić uwagę?

Wiele naszych rodaków przebywa na Wyspach Brytyjskich, a my niejednokrotnie potrzebujemy cyklicznie przesyłać im środki finansowe, dlatego tak ważne jest, aby nie przepłacać na transferach oraz skrócić czas realizacji do minimum. W procesie wysyłania pieniędzy na angielski rachunek bankowy musimy wziąć pod uwagę kilka elementów:

 • cenę za samo zlecenie usługi,
 • koszt przewalutowania,
 • ilość dodatkowych pośredników w transakcji,
 • czas wykonania,
 • dodatkowe opłaty i prowizje.

Niezbędne dane do zlecenia przekazu

Pamiętaj, aby przed zleceniem przekazu przygotować dane, które będą niezbędne do sfinalizowania Twojego przelewu. Oto, co należy przedstawić:

 • imię i nazwisko odbiorcy,
 • waluta transakcji (w tym przypadku funt brytyjski),
 • numer rachunku bankowego w formacie IBAN,
 • kod BIC/SWIFT banku odbiorcy,
 • kraj do którego przesyłamy środki (w tym przypadku Wielka Brytania).

Możliwości realizacji transferu pieniężnego z Polski do UK

Współcześnie rynek finansowy daje nam dość spory wachlarz możliwości realizacji przekazów zagranicznych. Możemy wykonać przelew zlecając go w oddziale banku lub za pośrednictwem Internetu. To, która metoda najbardziej przypadnie nam do gustu zależy od naszych oczekiwań i jest kwestią indywidualną.

Przekaz bankowy

Zazwyczaj pierwszym skojarzeniem związanym z przelewami są banki. Skorzystanie z pośrednictwa banku może wydawać się najprostszą metodą, jednak sytuacja komplikuje się, gdy naszym celem jest transakcja do innego kraju. Cena usługi wykonania przelewu do Zjednoczonego Królestwa w banku już jest dość wysoka, a kursy wymiany waluty nie należą do najkorzystniejszych tak samo, jak opłata za przewalutowanie. Dodatkowo placówki bankowe w przelewach zagranicznych korzystają z pomocy tzw. banków korespondentów, które także mogą pobrać opłatę za wykonanie usługi, co generuje kolejne koszty. Czas realizacji transferu do Anglii może wynosić nawet 4 dni robocze. Co wynika z długiego czasu księgowania oraz całej biurokracji, jaka odbywa się u banków pośredniczących.

Przelew wykonany na poczcie

Pieniądze możemy wysłać również za pomocą Poczty Polskiej. Wystarczy, że udamy się do najbliższej placówki i tam wypełnimy odpowiedni dokument, w którym umieścimy dane naszego odbiorcy przelewu, a w kolejnym kroku wpłacimy zamierzoną kwotę. Opłaty za transakcję zagraniczną na poczcie wynoszą 23 zł, dodatkowo podliczona do tego zostanie cena za usługę oraz 1% od wartości przekazu. Środki powinny znaleźć się u odbiorcy w czasie 2-3 dni roboczych.

Portfel elektroniczny

Portfele elektroniczne to współczesne zamienniki tradycyjnych portfeli. Służą do wykonywania płatności bezgotówkowych. Są one wygodne pod względem szybkości i łatwości dostępu, a transakcje możemy zlecać bez wychodzenia z domu. Korzystając z tej opcji transakcję zrealizujemy w czasie 1-3 dni roboczych. Warto jednak podkreślić, że za przesyłanie pieniędzy w przypadku płatności walutowych pobierane są opłaty, które nie są stałe i mogą różnić się w zależności od tego, z jakiego portfela elektronicznego zdecydujemy się skorzystać. Zazwyczaj pobierana jest opłata w wysokości 1-2% od wpłacanej kwoty. Dodatkowo zadowalające nie są także ich kursy wymiany walut.

Kantory internetowe

Kantory internetowe są dobrą alternatywą dla tradycyjnych placówek stacjonarnych, ponieważ nie wymagają wychodzenia z domu, a walutę możemy wymieniać w każdym dogodnym dla nas momencie. Natomiast wymiany możemy dokonać tylko na rachunek własny, a opłaty uzależnione są od rodzaju przelewu, jaki zlecimy. Prowizja wynosi ok. 1%, natomiast czas realizacji transakcji następuje w czasie od 1 do 3 dni roboczych. Jeśli przesyłamy pieniądze na konto zagraniczne mogą pojawić się dodatkowe opłaty, które wynikają z udziału banków pośredniczących  pomiędzy polskim a angielskim bankiem.

Platformy online

W związku z nieustannym rozwojem branży finansowej kolejną opcją przekazu środków z Polski do UK są platformy internetowe, które specjalizują się z przekazach zagranicznych. W przekazie pieniężnym za pośrednictwem tego typu instytucji płatniczych nie uczestniczą pośrednicy, co pomaga uniknąć dodatkowych opłat i prowizji. Firmy te oferują korzystny czas realizacji przelewu – 1-2 dni robocze w trybie standardowym. Poza tym bardzo często w swoje ofercie posiadają bezpłatną opcję przekazu standard.

Platformy online do przesyłania pieniędzy

Klik-24 - najlepsza metoda?

Gdy przeanalizujemy wszystkie dostępne obecnie sposoby przekazu środków z Polski do Wielkiej Brytanii, wniosek nasuwa sie tylko jeden - najlepiej skorzystać z innowacyjnych działań firm, które realizują przelewy online. Wpływa na to ekonomia przelewu, szybkość transferu oraz wygoda użytkowania. Możemy zlecać przelewy o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego urządzenia i bez wychodzenia z domu.

Jedną z najczęściej wybieranych firm jest Klik-24, która zrealizuje Twój przelew szybko, bezpiecznie i korzystnie. Co najważniejsze, bez ukrytych kosztów. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz aktualny kurs wymiany walut, dlatego od razu wiesz, jaka kwota trafi fo Twojego odbiorcy. Posiadamy w swojej ofercie dwie opcje realizacji przelewu: standard oraz express. Przelewy standard są zawsze darmowe, a czas ich realizacji to 1-2 dni roboczych. Potrzebujesz, aby pieniądze znalazły się na koncie odbiorcy jeszcze szybciej? W takim razie opcja express jest idealna dla Ciebie! Koszt takiej transakcji to 9,99 zł, a pieniądze znajdą się na wskazanym przez Ciebie koncie w ciągu 1 dnia roboczego. Załóż bezpłatne konto na naszej stronie internetowej i zapomnij o trudnościach związanych z realizacją przelewów zagranicznych.

Jak zlecić przelew za pośrednictwem Klik-24?

Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zlecić przelew za pomocą Klik-24:

 1. Załóż bezpłatne konto na naszej stronie internetowej.
 2. Uzupełnij wymagane podstawowe dane.
 3. Ustaw w kalkulatorze przelewu kwotę, jaką chcesz przesłać oraz kraj odbiorcy.
 4. Wypełnij w formularzu dane Twojego odbiorcy, które są niezbędne do wykonania transakcji.
 5. Jeśli wszystkie dane się zgadzają zatwierdź i przejdź dalej.
 6. Znajdziesz się na stronie, na której należy wprowadzić następujące dane: numer polskiego konta bankowego (jeżeli przesyłasz pieniądze z Polski do UK), kwotę oraz tytuł przekazu.
 7. Po dokonaniu wpłaty na wskazane przez firmę konto zatwierdź ją w serwisie internetowym.
 8. Gotowe! Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie transakcji.

Inne artykuły