Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

12 czw 2023

Jak wysłać kasę z Polski do UK?

Jak wysłać kasę z Polski do UK?

Jak wysłać kasę z Polski do UK? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, których bliscy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii. Zapotrzebowanie na swobodne transfery pieniężne stopniowo wzrasta. Nic w tym dziwnego zważając na fakt, że Polacy stanowią na Wyspach drugą co do wielkości grupę emigrantów. W ojczyźnie nadal jednak pozostają ich bliscy, z którymi chcą mieć bezproblemowy kontakt. Dotyczy to również kwestii finansowych ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że potrzebują wykonać transakcję z Polski. Pojawi się tutaj jednak zasadnicza niepewność, a mianowicie w jaki sposób przesłać złotówki, aby było korzystnie i szybko? Jakie są współcześnie możliwości przekazu? Zapraszamy do lektury!

Spis treści
Na co zwrócić uwagę? - czas i koszty transferu
Przelew SEPA czy SWIFT?
Dane wymagane do realizacji transferu
Która opcja jest najbardziej opłacalna?

Jak wysłać kasę z Polski do UK?

Jak wysłać kasę z Polski do UK? Czy wiesz, że przelewy mogą być swobodne i korzystne? Wszystko za sprawą nieustająco rozwijającej się branży finansowej, która stara się w maksymalny sposób uprościć przekazywanie pieniędzy. Dla wielu osób transfer gotówki za granicę może kojarzyć się z czymś skomplikowanym i kosztownym, za czym stoi spora ilość dokumentacji i nie do końca jasna procedura. Czy musi tak być? Niezależnie od tego, jakie zobowiązania finansowe posiadamy w Polsce, możemy wysyłać środki bez ograniczeń. Wystarczy dobrze zapoznać się z ofertami pośredników świadczących usługi w tym zakresie. Ułatwi nam to wybór usługodawcy, który naszą transakcję zrealizuje nie narażając nas na wysokie opłaty oraz wydłużony czas finalizacji. Jak przesłać złotówki na angielski rachunek bankowy? W jaki sposób zminimalizować koszty transferu? Czy odbiorca długo będzie musiał czekać na środki?

Na co zwrócić uwagę? - czas i koszty transferu

Po pierwsze zawróćmy uwagę na cenę zlecenia przelewu. Każdy z pośredników posiada swój indywidualny cennik w tym zakresie. Niezwykle istotne w całej operacji wysyłania środków do państwa, gdzie obowiązuje inna waluta jest oczywiście przewalutowanie. W zależności od pośrednika kursy wymiany PLN/GBP może się znacząco różnić. Zwróćmy również uwagę na to, czy w wykonywanej transakcji nie będą brały udziału żadne dodatkowe podmioty. Ich wystąpienie może generować dodatkowe opłaty. Zlecając przekaz w placówce stacjonarnej (oddział banku, placówka pocztowa) zapłacimy więcej, niż w przypadku wykonania transferu pieniędzy za pomocą Internetu. Wynika to przede wszystkim z tego, że firmy prowadzące swoją działalność online nie muszą mierzyć się z dużymi kosztami prowadzenia działalności, jak firmy funkcjonujące stacjonarnie.

Istotnym czynnikiem każdej transakcji międzynarodowej oprócz opłat jest czas, w jakim zostanie ona zrealizowana. To, czy nasz odbiorca będzie zmuszony długo czekać na środki również uwarunkowane jest kilkoma elementami, z którymi warto się zapoznać, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Po pierwsze pamiętajmy, że banki i inne instytucje płatnicze nie pracują w weekendy i święta, dlatego zlecając przekaz w dzień wolny od pracy proces jego realizacji rozpocznie się i tak dopiero w dzień roboczy. Kolejny aspekt to godziny księgowania, z którymi warto się zapoznać. W większości transfery zagraniczne są księgowane o godzinie 13:00, dlatego warto zlecić przelew przed tą godziną. Dodatkowo pamiętajmy o odpowiednim trybie przekazu - standard lub express. Jeśli zależy Ci na tym, aby pieniądze znalazły się u odbiorcy szybko to wariant przyśpieszony będzie najlepszy.

Uwaga! Każda pomyłka podczas wprowadzania danych do przelewu przyczyni się do wydłużenia procesu realizacji transferu. Należy również brać pod uwagę, że może dojść w takim wypadku nawet do zagubienia przelewu lub jego cofnięcia. Dlatego pamiętaj na spokojnie sprawdzić, czy aby na pewno podane przez ciebie informacje są poprawne i nie wkradł się do nich żaden błąd

Przelew SEPA czy SWIFT?

Chcąc wykonać przekaz pieniężny poza granice naszego kraju możemy skorzystać z przelewu europejskiego SEPA lub walutowego. SEPA, czyli Single Euro Payment Area (Jednolity Obszar Płatności w Euro) pomaga zrealizować przekaz na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej, które należą do strefy EURO. Natomiast przelew walutowy, który jest realizowany za pomocą systemu SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), Opłata często naliczana jest jako procent od kwoty przelewu i wynosi od 0,2% do 0,5% wartości transakcji. Należy podkreślić, że w przypadku operacji finansowej SWIFT udział biorą banki korespondenci, którzy mogą zarządzać prowizji od wykonanej usługi, co również przyczynia się do zwiększenia finalnej ceny transferu.

Jak wysłać kasę z Polski do UK? - wymagane dane do przelewu

Jak wysłać kasę z Polski do UK? W celu zlecenia przelewu będziemy poproszeni o wprowadzenie kilku niezbędnych danych, które pomogą pośrednikowi wykonać przekaz. Oto one:

 1. Imię i nazwisko odbiorcy lub pełna nazwa firmy.
 2. Kraj odbiorcy przelewu.
 3. Międzynarodowy numer konta bankowego (IBAN).
 4. Kod SWIFT / BIC banku odbiorcy.
 5. Walutę transakcji oraz kwotę przelewu.
 6. Tytuł płatności.

Możliwości przekazu

Opcji przelania pieniędzy na zagraniczne konto na rynku finansowym mamy co najmniej kilka. Branża finansowa coraz chętniej wykorzystuje sieć globalną do ułatwienia realizacji przelewów. Poniżej przedstawione zostały najczęściej wybierane możliwości zarówno stacjonarne, jak i internetowe:

 • międzynarodowy przelew za pomocą banku,
 • przekaz gotówki u agenta,
 • wysłanie pieniędzy za pośrednictwem poczty.
 • portfele wirtualne,
 • kantory internetowe,
 • firmy online, które specjalizują się w przekazach pieniężnych.

Która opcja jest najbardziej opłacalna?

Która opcja jest najbardziej opłacalna?

Najlepszą ofertą przekazów wysłania kasy z Polski do UK zdecydowanie wyróżniają się platformy online, które specjalizują się w takich transakcjach. Charakteryzują się one szybkością, wygodą użytkowania oraz ekonomią transakcji. Jednym z tego typu innowacyjnych możliwości jest firma Klik-24, która nieustannie dostarcza swoich klientom coraz korzystniejszych rozwiązań w zakresie transferów międzynarodowych. Jej priorytetem jest zadowolenie użytkowników, a tanie i szybkie transakcje to dla niej standard.

Decydując się na skorzystanie z usług tej firmy wybierasz najszybszy i najtańszy sposób na przesłanie pieniędzy. Firma oferuje dwie opcje zlecania przelewu: standard oraz express. Przelew standard jest zawsze realizowany bezpłatnie, a czas jego realizacji wynosi do 2 dni roboczych. Przekaz express to koszt jedynie 9,99 zł, a środki będą u odbiorcy w czasie 1 dnia roboczego. Gwarancja braku ukrytych kosztów oraz bezpieczeństwa. Aktualny kurs wymiany walut sprawdzisz w każdym momencie na stronie internetowej firmy. Wystarczy założyć bezpłatne konto, a proces rejestracji jest intuicyjny i zajmuje dosłownie kilka minut. Z Klik-24 możesz być całkowicie spokojny/a o powodzenie finalizacji wykonywanej operacji finansowej za granicę. Od teraz możesz swobodnie zlecać przelewy, przekonaj się jakie to proste!

Inne artykuły