Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

12 czw 2023

Ile idzie przelew z UK?

Ile idzie przelew z UK?

Ile idzie przelew z UK? Czas realizacji przelewu może się różnić w zależności od kilku czynników. Zazwyczaj przelewy międzynarodowe trwają od kilku godzin do kilku dni roboczych. Dlatego każdy, komu zależy na tym, aby pieniądze dotarły do odbiorcy w możliwie, jak najkrótszym czasie, powinien zapoznać się z alternatywami dla tradycyjnego przekazu bankowego. Współcześnie transfer zagraniczny wcale nie musi oznaczać wydłużonej procedury. Wystarczy dokonać dobrego wyboru pośrednika. Którą ofertę wybrać? Ile może trwać proces realizacji transakcji? Przekonaj się!

Spis treści
Przelew SEPA i SWIFT - czas trwania
Co wpływa na długość czasu przekazu?
Alternatywne sposoby na transfer GBP/PLN
Szybko, tanio i korzystnie!

Ile idzie przelew z UK?

Ile idzie przelew z UK? Nikt nie lubi długo czekać na realizację przekazu pieniężnego. Często zdarza się, że potrzebujemy spłacić ratę kredytu, opłacić rachunki lub posiadamy inne zobowiązania finansowe, które musimy uregulować w jak najkrótszym czasie. Niestety bardzo często terminy realizacji, jakie proponują nam banki nie są zadowalające. Jak więc przesłać funty z Anglii do Polski, aby skrócić maksymalnie całą procedurę? Którą ofertę wybrać? Zapoznaj się z poniższym artykułem i dokonaj najlepszego wyboru. Zapraszamy do lektury!

Przelew SEPA i SWIFT - czas trwania

Decydując się na przelew z banku zagranicznego na polskie konto mamy do wyboru dwa systemy, za pomocą których możemy przekazać pieniądze - SEPA oraz SWIFT. Jakie występują pomiędzy nimi różnice?

SEPA, czyli Single Euro Payments Area funkcjonuje na rynku finansowym od 2014 roku. Jest pod nadzorem Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz Komisji Europejskiej (EC). Jego głównym zadaniem jest ułatwienie transferów pomiędzy państwami należącymi do Unii Europejskiej. Pozwala na jednorazowe wykonywanie transakcji, jak i cykliczne transfery. Jego zastosowanie widoczne jest przede wszystkim w placówkach bankowych. Zastąpił on dotychczasowe systemy krajowe.

Czas realizacji przelewu SEPA zależy od wyboru rodzaju przekazu. Prezentuje się to w sposób następujący:

 • w przypadku standardowego polecenie przelewu SEPA czas realizacji to 1 dzień roboczy,
 • SEPA Instant dotrze do odbiorcy w zaledwie kilka sekund, jeśli zarówno bank nadawcy i odbiorcy procesują takie przelewy (niestety żaden bank w Polsce nie oferuje takiej usługi),
 • opcja przelewu polecenia zapłaty zostanie zaksięgowana w co najmniej 2 dni robocze, a opcja dla firm i przedsiębiorstw w minimum 3 dni robocze.

Ważne! System SEPA nadal obejmuje Wielką Brytanię pomimo Brexitu. W przypadku międzynarodowych przelewów SEPA z Anglii do Polski, może być konieczne podwójne przewalutowanie GBP » EUR » PLN, co może wpływać na wyższe koszty przelewu.

SWIFT, czyli Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication zapewnia bezpieczne transakcje pomiędzy bankami na całym świecie. Wykorzystuje do tego unikalne kody identyfikacyjne banków - BIC/SWIFT, które umożliwiają poprawną identyfikację banku odbiorcy, aby przelew trafił w odpowiednie miejsce. Niestety operacje finansowe wykonywane za pomocą SWIFT mają dość długi czas realizacji, który może potrwać kilka dni. Wszystko zależy od tego, ile banków będzie zaangażowanych w proces.

Co wpływa na długość czasu przekazu?

Warto pamiętać, że istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na czas realizacji przelewu, takich jak:

 • obciążenie systemów bankowych,
 • święta,
 • różnice czasowe,
 • ewentualne procedury weryfikacyjne związane z bezpieczeństwem.

Czas realizacji może się również różnić w zależności od godziny, w której zostanie złożony przelew. Pamiętajmy, że pomiędzy Zjednoczonym Królestwem, a Polską występują różnice czasowe, co może wpłynąć na finalny czas realizacji transferu. Przelewy złożone pod koniec dnia w jednym kraju mogą być przetwarzane dopiero w następnym dniu roboczym w drugim kraju. Dodatkowo transakcje zlecone w dni robocze większą szansę na szybkie dotarcie na konto w Polsce.

Ile idzie przelew z UK? - alternatywne sposoby na transfer GBP/PLN

Ile idzie przelew z UK? Przy wyborze metody przelewu w tym kierunku istnieje kilka opcji, które warto rozważyć. Nie jesteśmy już skazani tylko i wyłącznie na oferty, jakie proponują nam banki czy placówki pocztowe. Wybór zależy od Twoich preferencji, jednak jeśli zależy Ci na szybkich transferach to warto zapoznać się z innowacyjnymi sposobami na przekazy Anglia - Polska. Nie ulega wątpliwości, że ciekawą i korzystną ofertą mogą pochwalić się firmy prowadzące swoją działalność online. Nie tylko skracają one czas finalizacji transferów, ale także zmniejszają koszty przelewu do minimum.

Oto najpopularniejsze metody na przesłanie środków online:

 • e-portfele,
 • kantory internetowe,
 • platformy online specjalizujące się w przekazach pieniężnych.

Bezpieczeństwo

Przed skorzystaniem z jakiejkolwiek firmy do przekazu pieniędzy za granicę środków, warto wziąć zapoznać się z kilkoma czynnikami, takimi jak reputacja, licencje, zabezpieczenia, obsługa klienta i przejrzystość opłat. Dlatego, aby zapewnić bezpieczeństwo przelewu z Anglii do Polski, warto zwróć uwagę na następujące środki ostrożności:

 1. Sprawdź poprawność danych odbiorcy: Upewnij się, że podajesz poprawne dane odbiorcy, takie jak numer konta bankowego, nazwa banku i dane identyfikacyjne. Wprowadzenie niepoprawnych informacji może spowodować błędne przekazanie środków lub utratę pieniędzy.
 2. Skorzystaj z bezpiecznych kanałów komunikacji: Jeśli przekazujesz informacje o przelewie przez internet, upewnij się, że korzystasz z bezpiecznego połączenia. Sprawdź, czy adres strony internetowej zaczyna się od "https://" zamiast "http://", co wskazuje na szyfrowane połączenie.
 3. Użyj wiarygodnych usług finansowych: Wybierz renomowane i zaufane usługi finansowe do wykonania przelewu.
 4. Monitoruj swoje konto bankowe: Regularnie sprawdzaj swoje konto bankowe, aby monitorować transakcje i upewnić się, że przelew został wykonany zgodnie z oczekiwaniami. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości, natychmiast skontaktuj się z bankiem.

Pamiętaj, że zachowanie ostrożności i monitorowanie transakcji są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w przypadku międzynarodowych przelewów pieniężnych. Ważne jest, aby dokładnie przeczytać warunki, zasady i politykę firmy przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie związane z tym opłaty, koszty i zobowiązania.

Szybko, tanio i korzystnie

Szybko tanio i korzystnie!

Najszybszym sposobem wysłania pieniędzy z Anglii do Polski jest skorzystanie z usług fintech, a najlepszą ofertą na rynku wyróżnia się firma Klik-24, dla której priorytetowe są szybkie, bezpieczne i korzystne transfery pomiędzy Anglią a Polską. Działająca od 2013 roku firma, zdobyła w tym czasie bardzo dużo doświadczenia w zakresie przekazów międzynarodowych, dlatego tak dobrze rozumie potrzeby swoich klientów. Nieustannie rozwija się w zakresie przekazów pieniężnych, aby na bieżąco aktualizować swoją ofertę.

Klik-24 daje swoim użytkownikom dwa warianty wykonania przelewu: standard oraz express. Przekazy wykonywane w trybie standardowym są zawsze darmowe, a czas finalizacji transakcji wynosi maksymalnie 2 dni robocze. Dla tych, którzy potrzebują jeszcze szybciej przesyłać pieniądze idealnym rozwiązaniem jest wariant express, dzięki któremu środki znajdą się na koncie odbiorcy w 24h robocze, a jego koszt to zaledwie 1,99 GBP.

Gwarancja bezpieczeństwa i zadowolenia. Aktualny kurs wymiany walut znajdziesz na stronie internetowej firmy. Wpisz kwotę, jaką chcesz przesłać do kalkulatora przelewów i dowiedz się ile pieniędzy trafi do Twojego odbiorcy bez żadnych ukrytych kosztów. Aby cieszyć się atrakcyjnymi przelewami wystarczy założyć bezpłatne konto w serwisie internetowym firmy. Cały proces jest bardzo prosty, dlatego trwa dosłownie kilka minut. Zapraszamy do współpracy!

Inne artykuły