Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

19 czw 2023

Przelewy do Polski

Przelewy do Polski

Przelewy do Polski mogą być prostsze niż myślisz. Czy wiesz, że obecnie przekazy międzynarodowe to tak samo powszechna operacja finansowa, jak zwykły przelew wewnątrzkrajowy? Współczesny rynek finansowy proponuje coraz więcej rozwiązań w zakresie transferów zagranicznych starając się sprostać oczekiwaniom coraz większej grupy osób potrzebujących wykonywać tego typu operacje finansowe. Wybór sposobu, w jaki prześlemy pieniądze jest tutaj kluczowy, dlatego warto na spokojnie przeanalizować dostępne oferty. Przed przystąpieniem do realizacji przelewu pamiętaj, aby sprawdzić opłaty za transfer, kurs wymiany walut oraz czas realizacji. Dzięki temu wybierzesz usługodawcę, który prześle Twoje pieniądze bez niemiłych niespodzianek i tak, abyś był/a zadowolony/a. Gdzie najlepiej zlecić przekaz? Jak nie przepłacać? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:
Na co wrócić uwagę przesyłając środki?
Przekaz tradycyjny - opłaty i czas
Przesyłanie pieniędzy online
Jak wykonać przelew z Klik-24?

Przelewy do Polski

Przelewy do Polski możemy realizować za pomocą stacjonarnych metod lub korzystając z nowoczesnych rozwiązań, jakie możemy znaleźć w Internecie. Obawiasz się, że firmy działające online nie są bezpieczne? Większość renomowanych firm online stosuje zaawansowane metody bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie danych i zabezpieczenia przeciwko nieautoryzowanemu dostępowi. To pomaga chronić Twoje dane osobowe i finansowe. Wiarygodny dostawca usług finansowych musi spełniać szereg wymogów, dlatego kluczowym aspektem świadczącym o tym, że to rzetelna instytucja płatnicza świadczyć będą odpowiednie licencje. Warto, więc zapoznać się jakimi pozwoleniami dysponuje wybrany przez nas pośrednik. Jeśli odpowiednio zabezpiecza nasze pieniądze, jak i dane osobowe to możemy czuć się bezpiecznie. Internetowe rozwiązania są coraz chętniej praktykowane przez osoby potrzebujące przesłać środki do Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ ich oferty są bardzo konkurencyjne względem banków, czy placówek pocztowych. Dysponują korzystniejszymi kursami wymiany walut oraz finalizują transfery znacznie szybciej. Przekonaj się, jak wykonać satysfakcjonujący przekaz do Polski.

Na co zwrócić uwagę przesyłając środki?

To oczywiste, że nikt nie lubi przepłacać, a tym bardziej na przelewach, dlatego finalny koszt jaki poniesiemy za zlecenie przekazu jest bardzo istotny. Cena za zlecenie usługi będzie zależna przede wszystkim od pośrednika, którego wybierzemy do realizacji przelewu. Każdy usługodawca ma swoją tabelę opłat i prowizji, z którą warto się zapoznać. Proponowane przez pośredników kursy wymiany waluty mogą znacząco się od siebie różnić. Każdy z nich może stosować różnej wielkości spready walutowe, które w znacznej mierze przyczyniają się do tego, czy nasz przekaz będzie korzystny, czy też nie.

Kolejną ważną kwestią jest czas, w jakim nasz transfer zostanie zrealizowany. Nikt nie lubi czekać na finalizację przelewu, ani zleceniodawca, ani odbiorca. Dlatego tak ważne jest, aby finalizacja transakcji odbyła się swobodnie i szybko. W tej kwestii również dużą rolę odgrywają pośrednicy. W zależności od wybranego przez nas usługodawcy, czas w jakim nasz transfer zostanie wykonany może się znacząco różnić.

Przekaz tradycyjny - opłaty i czas

Co zazwyczaj kojarzy się z przelewem? Dla większości osób pierwszym skojarzeniem jest placówka bankowa lub pocztowa. Niewiele jednak zdaje sobie sprawę, z tego że nie są to korzystne rozwiązania. Dlaczego? Nie da się ukryć, że realizacja przekazy pieniędzy za granicę to tylko jedna z wielu usług, jakie oferują. Przekłada się to na jakość ich wykonania, dlatego zarówno opłaty, jak i czas pozostawiają wiele do życzenia.

Wybierając oddział banku lub placówkę pocztową musimy liczyć się dużymi kosztami oraz długim czasem finalizacji naszej transakcji. Są to rozwiązania dobre dla osób, które nie posiadają swojego rachunku bankowego. Po pierwsze mamy do czynienia z niekorzystnym przewalutowaniem. Kursy wymiany walut stosowane przez banki czy placówki pocztowe często zawierają marże, co oznacza, że otrzymasz nieco mniej pieniędzy w docelowej walucie niż wynikałoby to z kursu wymiany rynkowego. Poza tym nakładają opłaty za przelewy zagraniczne, które mogą obejmować zarówno opłatę za obsługę samego przekazu, jak i opłaty za przekazywanie pieniędzy przez międzynarodowe sieci bankowe. Te opłaty zwykle są wyższe niż w przypadku krajowych przelewów, ponieważ transakcje międzynarodowe wymagają większej liczby procesów i środków technicznych. Dodatkowo w każdym z tych przypadków procedura przesłania środków za granicę wiąże się z wieloma formalnościami, co znacznie wydłuża czas finalizacji transferu.

Przelewy do Polski - przesyłanie pieniędzy online

Przesyłanie pieniędzy online może być wygodnym i szybkim sposobem dokonywania transakcji finansowych. Popularyzacja Internetu sprawia, że coraz więcej osób chce za jego pośrednictwem dokonywać wszelkich czynności. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, branża finansowa wprowadza do obiegu coraz nowsze rozwiązania. Narzędziem, jakim się posługują w całym tym procederze jest sieć globalna. Firmy działające w branży FinTech zajmują się m.in. tworzeniem mobilnych aplikacji bankowych, które w znacznym stopniu usprawniają swoim odbiorcom zarządzanie finansami, czy otwieranie kont bankowych.

Wśród tego typu rozwiązań możemy wyróżnić kantory internetowe, portfele elektroniczne czy firmy online specjalizujące się w przekazach pieniężnych. Cały proces zlecenia przelewu trwa dosłownie kilka minut. Dzięki nim sami możemy przesłać pieniądze wygodnie z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Nie musisz odwiedzać fizycznego oddziału banku ani wypełniać papierowych formularzy. Wystarczy dostęp do Internetu i odpowiednia platforma online. Oferują one mniejsze koszty oraz opłaty transferowe, a także nie wymagają zazwyczaj wypełniania zbędnych formularzy.

Którą platformę online wybrać?

Jeśli cenisz swój czas i pieniądze to zarówno wartościową, jak i wygodną opcją będzie realizacja przekazu za pośrednictwem firmy Klik-24. Na rynku finansowym funkcjonuje już od 2013 roku i nieustannie się rozwija dostarczając tym samym, coraz to korzystniejsze rozwiązania dla swoich użytkowników. Firma specjalizuje się w przelewach walutowych i doskonale wie, czego potrzebują klienci. Tanie i szybkie transakcje to dla niej standard. Dbałość o zadowolenie klientów to priorytet, co udowadnia nieustająco powiększająca się baza użytkowników. Korzystne przewalutowania, szybki czas finalizacji oraz gwarancja bezpieczeństwa to tylko niektóre z zalet Klik-24.

Standardowe przelewy są zawsze darmowe. Czas ich realizacji wynosi jedynie 2 dni robocze, natomiast jeśli szczególnie zależy Ci na czasie, to możesz skorzystać z oferty expres, której realizacja trwa 1 dzień roboczy. Koszt takiego transferu wyniesie wtedy 1,99 GBP. Niemożliwe? Z Firmą Klik-24 wszystko jest możliwe! Cały proces przesyłania środków zajmie Ci dosłownie kilka minut, a my nie wymagamy od Ciebie żadnych dokumentów. Nie oznacza to jednak, że musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich finansów. Jesteśmy rzetelną instytucją płatniczą spełniającą szereg rygorystycznych wymogów, na co potwierdzeniem są posiadane przez nas niezbędne licencje oraz certyfikaty.

Jak wykonać przelew z Klik-24?

  1. Załóż bezpłatne konto na naszej stronie internetowej.
  2. Uzupełnij wymagane podstawowe dane.
  3. Ustaw w kalkulatorze przelewu kwotę, jaką chcesz przesłać oraz kraj odbiorcy.
  4. Wypełnij w formularzu dane Twojego odbiorcy, które są niezbędne do wykonania transakcji.
  5. Jeśli wszystkie dane się zgadzają zatwierdź i przejdź dalej.
  6. Znajdziesz się na stronie, na której należy wprowadzić następujące dane: numer konta bankowgo, kwotę oraz tytuł przekazu.
  7. Po dokonaniu wpłaty na wskazane przez firmę konto zatwierdź ją w serwisie internetowym.
  8. Gotowe! Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie transakcji.

Inne artykuły