Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

18 sty 2024

Szybki przekaz pieniędzy do Anglii

Szybki przekaz pieniędzy do Anglii

Szybki przekaz pieniędzy do Anglii, czy jest możliwy? Banki przyzwyczaiły nas do długiego czasu realizacji przelewów zagranicznych, dlatego dla większości osób wydaje się to mało prawdopodobne. Jednak, nie zapominajmy, że bank to nie jedyne miejsce, gdzie możemy wykonać transfer. Na rynku finansowym funkcjonują znacznie korzystniejsze i szybsze rozwiązania. Przede wszystkim, warto wiedzieć z czego może wynikać długi czas procesu przesłania środków do UK. Gdy będziemy świadomi, jakie czynniki mogą go wydłużyć, wybór odpowiedniego pośrednika będzie prostszy. Zapoznając się z poniższym artykułem dowiesz się, w jaki sposób wysłać złotówki do Wielkiej Brytanii nie tracąc czasu. Zapraszamy!

Spis treści
Od czego zależy czas, w jakim zostaną dostarczone pieniądze?
Dane do przelewu - zadbaj o ich poprawność
Prześlij środki online 
Dlaczego firmy internetowe są najczęściej wybierane?

Szybki przekaz pieniędzy do Anglii

Szybki przekaz pieniędzy do Anglii, jak wykonać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto nie chce tracić czasu i nerwów na wydłużony proces przesłania złotówek na Wyspy Brytyjskie. Możliwości, na które możemy natknąć się w Internecie mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Czasy, kiedy zagraniczne operacje finansowe wykonywane były tylko w bankach są już dawno za nami. Współcześnie transfery zagraniczne mogą być praktycznie tak samo proste i szybkie, jak przelewy wewnątrzkrajowe. Bez względu na to, w jakim celu potrzebujemy przekazać pieniądze, warto wybrać opcję która zapewni nam możliwie najszybszą tego realizację. Jak wysłać kasę z Polski do UK? Który wybór będzie najlepszy? Jak przyśpieszyć transakcję? Przekonaj się zapoznając się z poniższym artykułem!

Od czego zależy czas, w jakim zostaną dostarczone pieniądze?

Zanim wykonasz przelew z Polski do Wielkiej Brytanii sprawdź dokładnie warunki związane z jego wykonaniem, jakie proponują pośrednicy. Dokładna analiza pozwoli uniknąć rozczarowań i dokonać wyboru, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Warto być świadomym z czego mogą wynikać ewentualne opóźnienia operacji finansowej.

Po pierwsze, czas może różnić się w zależności od metody, w jakiej pieniądze zostaną przesłane. Jak już wiesz, tradycyjny przekaz bankowy będzie trwał znacznie dłużej niż transfer złotówek na konto angielskie za pomocą usług fintechowych. Musisz wiedzieć, że transakcja zlecona w banku, często przechodzi przez kilka placówek, co może wpłynąć na finalny czas dostarczenia środków do odbiorcy. Warto mieć na uwadze również występujące różnice w systemach bankowych i regulacjach, co dodatkowo przyczynia się do wydłużenia całego procesu.

Czas może by również uzależniony od dni roboczych oraz godzin otwarcia instytucji, za pomocą której chcemy wysłać pieniądze. Zawróć uwagę na godziny sesji księgowania płatności zagranicznych, zarówno sesji wychodzących, jak i przychodzących. Pamiętaj, że w weekendy oraz święta banki oraz inne podmioty finansowe nie procesują transakcji. Poza tym, weź pod uwagę, że zarówno banki, jak i inne regulowane instytucje płatnicze, maja obowiązek stosowania się do zasad AML, dotyczących zwalczania zjawiska prania brudnych pieniędzy. A co za tym idzie? Dodatkowe weryfikowanie przelewów, do których istnieje ryzyko powiązania oraz finansowania terroryzmu. Może to przyczynić się do wydłużenia transferu.

Dane do przelewu - zadbaj o ich poprawność

Zanim ostatecznie zatwierdzisz zlecenie przekazu, sprawdź czy wprowadzone przez Ciebie dane są poprawne. Jakakolwiek pomyłka przyczyni się do opóźnienia transferu, a nawet istnieje ryzyko jego zagubienia. Jakie będą potrzebne dane do przelewu? Aby przesłać środki do Anglii musisz przygotować:

  • Imię i nazwisko odbiorcy lub pełną nazwę firmy
  • Kraj odbiorcy przelewu - Wielka Brytania
  • Międzynarodowy numer konta bankowego (IBAN)
  • Kod SWIFT / BIC banku odbiorcy
  • Walutę transakcji
  • Kwotę
  • Tytuł przelewu

Pamiętaj! Jeśli podałeś/aś błędne dane do transferu, natychmiast skontaktuj się ze swoim pośrednikiem. Wyjaśnij zaistniałą sytuację i podaj właściwe informacje. Bardzo ważna jest szybka reakcja, gdy tylko zauważysz pomyłkę. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że środki zostaną wysłane na niewłaściwe konto. Może zdarzyć się, że odzyskanie pieniędzy będzie niemożliwe. Chyba nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji, dlatego nie wykonuj zlecenia przelewu w pośpiechu!

Dane do przelewu - zadbaj o ich poprawność

Szybki przekaz pieniędzy do Anglii przez Internet

Szybki przekaz pieniędzy do Anglii możesz zrealizować korzystając z Internetu. Ostatnie lata przyniosły wiele innowacji na rynku finansowym. Przesyłanie środków pieniężnych za pośrednictwem sieci globalnej to w dzisiejszych czasach standardowa operacja. Po pierwsze, praktycznie każdy z nas posiada swobody dostęp do sieci, a po drugie jest to zdecydowanie wygodniejsze. Po co tracić czas na stanie w kolejkach, czy wypełnianie zbędnych formalności? Transfer online zlecisz w parę minut, bez wychodzenia z domu z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Brzmi interesująco, prawda? Jak wysłać pieniądze do Anglii online? Sprawdźmy!

Transfer pieniędzy do UK - opcje internetowe

Przelewy przez Internet są często wygodną i bezpieczną opcją do przekazywania środków. W sieci możemy natknąć się na naprawdę wiele ciekawych ofert różnych pośredników. Mniejsze opłaty transferowe oraz szybszy czas realizacji to główne czynniki, które sprawiają, że stanowią one dużą konkurencję dla placówek bankowych. Rozwiązania online, z których możesz skorzystać, gdy chcesz przesłać środki do UK to:

  • kantory internetowe - realizacja transakcji następuje w czasie do 2 dni roboczych (minusem jest to, że gdy przesyłamy pieniądze na konto zagraniczne mogą pojawić się dodatkowe opłaty)
  • portfele elektroniczne - czas realizacji również odbywa się zazwyczaj w 2 dni robocze (niestety pobierane opłaty nie są one stałe)
  • firmy online specjalizujące się w przelewach PL-UK - najczęściej wybierany sposób, realizacji do 2 dni roboczych i bardzo niskie opłaty

Jednak, zanim zdecydujesz się na któregoś z usługodawców, upewnij się że korzystasz z zaufanej platformy płatniczej. W tym celu warto zapoznać się z opiniami osób, które korzystały już z usług konkretnego pośrednika. Poza tym, zwróć uwagę czy posiada on odpowiednie pozwolenia i gwarantuje ochronę zarówno Twoich danych osobowych, jak i pieniędzy.

Dlaczego firmy online są najczęściej wybierane?

Istnieje wiele firm online, które specjalizują się w realizacji operacji finansowych z Polski do Wielkiej Brytanii. Odznaczają się one najkorzystniejszymi ofertami na rynku finansowym w zakresie tego typu transakcji. Jeśli zależy Ci za zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy to koniecznie rozważ ten sposób przekazu.

Jeśli dotychczas nie słyszałeś/aś o działalności firmy Klik-24 to czas nadrobić zaległości. Jesteśmy rzetelną instytucja płatniczą, posiadamy niezbędne licencje oraz podlegamy pod autoryzację nadrzędnych organów kontrolnych jak FCA. Wszystkie transakcje użytkowników są przeprowadzane z wykorzystaniem bezpiecznego połączenia z użyciem certyfikatów SSL. Możesz być spokojny/a, że proces realizacji zlecenia od początku do końca jest całkowicie bezpieczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w temacie stosowanych przez nas środków ostrożności, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Za pośrednictwem Klik-24 możesz przesłać pieniądze w dwóch wariantach - standard oraz express. Opcja standard jest zawsze darmowa, a czas realizacji wynosi maksymalnie 2 dni robocze. Jeśli potrzebujesz, aby środki dotarły do UK jeszcze szybciej, wybierz przelew natychmiastowy, którego koszt wynosi tylko 9,99 zł, a pieniądze zostaną przesłane w zaledwie 1 dzień roboczy. Wystarczy założyć bezpłatne konto klienta w naszym serwisie internetowym uzupełniając podstawowe dane. Następnie możesz zlecić przekaz. Cały proces jest bardzo szybki i intuicyjny. Zajmie Ci to dosłownie kilka minut! Zapoznaj się z ofertą już dzisiaj i zacznij oszczędzać Swój czas.

Inne artykuły