Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2024

Najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii

Najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii

Najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii można wykonać korzystając z rozwiązań online. W ostatnich latach popularność internetowych metod przesyłania pieniędzy za granicę znacznie wzrosła. Na rynku finansowym nieustannie pojawiają się pośrednicy, którzy swoją działalność prowadzą w Internecie. Proponują oni atrakcyjniejsze warunki realizacji przekazu, niż te z którymi możemy spotkać się w placówkach bankowych. Powodów wysyłki pieniędzy do UK może być wiele, jednak w każdej sytuacji warto zlecić transakcję tak, aby nie ponosić dużych kosztów oraz nie marnować czasu na stanie w kolejkach, czy biurokrację. Jeśli jesteś zainteresowany/a tematem tanich transferów środków na Wyspy Brytyjskie, to zapraszamy do zapoznania się z poniższych artykułem.

Spis treści
Przesyłaj pieniądze do UK i nie przepłacaj
Ile kosztuje przekaz internetowy? 
Zalety firm online
Którą platformę wybrać?

Najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii

Najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii zlecisz o każdej porze dnia i nocy, korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Tradycyjny przekaz bankowy na tle innych współcześnie dostępnych opcji online, wypada naprawdę niekorzystnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na internetowy transfer pieniędzy z Polski do UK. Jest to nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bardziej opłacalne. Przekazując środki finansowe z jednego kraju do drugiego nie chcemy być stratni, dlatego oczekujemy, że zarówno przewalutowanie, jak i ogólne koszty związane z transakcją nas nie rozczarują. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie przesyłania złotówek do Zjednoczonego Królestwa. Jak zaoszczędzić? Przekonajmy się!

Przesyłaj pieniądze do UK i nie przepłacaj

Zapomnij o wysokich opłatach transferowych za przekaz pieniężny do Anglii. Obecnie możesz wspierać finansowo swoich bliskich, płacić za zakupy zagraniczne, czy opłacać inne zobowiązania bez ponoszenia wysokich kosztów. Dla większości osób przelew międzynarodowy kojarzy się z mało atrakcyjnym przewalutowaniem, ukrytymi opłatami, wysoką prowizją oraz długim czasem realizacji transakcji. Trzeba zaznaczyć, że są to przede wszystkim kwestie do których przyzwyczaiły nas banki czy placówki pocztowe. Nie oznacza to jednak, że wszyscy pośrednicy świadczący swoje usługi w zakresie transferów zagranicznych stosują te same praktyki. Coraz więcej usługodawców stara się sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego w branży finansowej pojawiają się coraz ciekawsze i korzystniejsze alternatywy dla tradycyjnych metod.

Jak tanio przelać pieniądze z Polski do Anglii? Portfele elektroniczne, kantory internetowe czy firmy online specjalizujące się w przesyłaniu pieniędzy z polskiego konta na brytyjskie posiadają bardzo konkurencyjne oferty względem banków i zyskują coraz większe grono zwolenników. Ich przejrzyste zasady zlecenia transakcji z Polski do UK oraz finalnie niskie koszty sprawiają, że stają się one bardzo popularnymi opcjami.

Ile kosztuje przekaz internetowy?

Decydując się na przekaz pieniędzy za pośrednictwem Internetu, warto dokonać analizy ofert poszczególnych usługodawców, aby wybrać taką opcję, która w pełni będzie odpowiadała naszym preferencjom. W końcu, finalna opłata będzie zależała od warunków transferu zaproponowanych przez konkretnego pośrednika. Przeglądając oferty zwróć uwagę na:

  • Opłatę za samo zlecenie usługi.
  • Czy w procesie realizacji transakcji będą brały udział dodatkowi pośrednicy?
  • Czy koszty usługi określane są jako wartość procentowa od kwoty, czyli im więcej przesyłamy tym więcej zapłacimy?
  • Kurs wymiany walut PLN/GBP.
  • Dodatkowe prowizje.

Działalności prowadzone online nie muszą mierzyć się z takimi kosztami, jak firmy prowadzone stacjonarnie, dlatego mogą zaoferować swoim klientom znacznie korzystniejsze rozwiązania i możliwości w zakresie wykonywania transakcji. Po pierwsze nie występują u nich opłaty transferowe, a prowizje są znacznie niższe. 

Najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii - zalety firm online

Najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii - zalety firm online

Najtańszy przelew do Wielkiej Brytanii jest możliwy dzięki ciągle rozwijającej się branży płatności online. Liderami w tym zakresie są firmy działające w Internecie, które są specjalistami w przelewach walutowych. Jakie posiadają atuty? Odznaczają się najkorzystniejszymi ofertami na rynku finansowym. Proponują innowacyjne rozwiązania, dzięki którym przekazy z UK do Polski są nie tylko korzystne, ale również swobodne i bezproblemowe. Cała operacja finansowa odbywa się za pomocą sieci globalnej, więc nie ma konieczności wychodzenia z domu, by przesłać pieniądze. Działają w oparciu o nowoczesny system pozwalający zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze klientów.

Firmy korzystają z rachunków lokalnych, dlatego nie trzeba martwić się koniecznością podawania numeru BIC/SWIFT, czy też dokładnego adresu banku odbiorcy. Bardzo często oferują o wiele tańsze usługi, ponieważ posiadają znacznie korzystniejsze kursy wymiany w porównaniu z tradycyjnymi bankami. Dużym udogodnieniem jest to, że bardzo często możemy sprawdzić aktualny kurs wymiany walut na stronach internetowych poszczególnych firm, co daje nam gwarancję, że wymienimy walutę korzystniej. Istotną sprawą jest niska kwota za wykonanie takiego przekazu (zazwyczaj do 10 złotych). Należy jeszcze wspomnieć o dostępności tego typu platform przez całą dobę, dlatego każdy może korzystać z ich usług o dowolnej, wybranej przez siebie porze, która najbardziej mu odpowiada.

Ważne! Firmy specjalizujące się w przekazach pieniężnych są zobowiązane spełniać wymogi bezpieczeństwa narzucone przez organy nadzorcze jak FCA.

Którą platformę wybrać?

Pomimo, że za pomocą kantorów internetowych czy portfeli internetowych mamy możliwość zlecenia transferu online, to niestety ale możemy natknąć się na pewne problemy. Jednak, firmy online specjalizujące się w wykonywaniu zagranicznych przelewów pomagają uniknąć dodatkowych opłat i prowizji. Jedną z takich firm jest Klik-24, która realizuje transakcje w maksymalnie 2 dni robocze w trybie standardowym, a Ty nie ponosisz żadnych opłat. Co więcej, na jej stronie internetowej możesz na bieżąco obserwować aktualny kurs wymiany walut. W ofercie firmy jest także przekaz natychmiastowy, za którego opłata wynosi zaledwie 9,99 PLN, a pieniądze są przesyłane w czasie 1 dnia roboczego.

Transfer zlecisz w kilku prostych krokach. Wystarczy, że dokonasz bezpłatnej rejestracji i uzupełnisz niezbędne dane. Wszystko odbywa się bez zbędnych formalności z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Na start otrzymujesz limit do 1000 Euro miesięcznie. Działa to na zasadzie odnawialnego limitu, który zwiększa się automatycznie o kwotę transakcji po upływie okresu 30 dni. Oferujemy takie same standardy bezpieczeństwa, jak każda renomowana instytucja płatnicza. Działamy pod nadzorem polskiego KNF-u, jak i jej angielskiego odpowiednika – FCA. Korzystając z przelewów za pośrednictwem firmy opłacisz swoje wszystkie zobowiązania finansowe na Wyspach Brytyjskich. Zapraszamy do współpracy! Z Klik-24 zaoszczędzisz zarówno pieniądze, jak i czas.

Inne artykuły