Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew z Polski do Anglii. Co jest potrzebne?

Przelew z Polski do Anglii. Co jest potrzebne?

Co jest potrzebne przy zleceniu przelewu z Anglii do Polski? Rzecz jasna kwota, jaką chcesz przekazać i dane odbiorcy. Te ostatnie powinny być dokładne, gdyż w przeciwieństwie do przekazów krajowych ewentualne nieścisłości mogą sprawić, iż pieniądze dotrą z opóźnieniem lub zostaną cofnięte do wysyłającego. Dodatkowo zwróć uwagę na kwestie takie jak numer IBAN czy kod SWIFT, które brzmią skomplikowanie, lecz są to tylko pozory. Osoby zainteresowane takimi przelewami, zachęcamy do wybrania oferty Klik-24!

Spis treści
Jakie dane będą potrzebne do wydania takiej dyspozycji?
Informacje o odbiorcy
Numer IBAN
Kod SWIFT
Wybierz korzystny przekaz tego typu z Klik-24
Jakie wiążą się z tym korzyści?

Co będzie potrzebne przy zlecaniu przelewu z Polski do Anglii?

Chcąc wykonać przelew z Polski do Anglii, na pewno zastanawiasz się co będzie w tym celu potrzebne. Rzecz jasna musisz określić jaką kwotę chcesz przekazać oraz upewnić się, że prawidłowo kojarzysz dane odbiorcy. Transfery zagraniczne są nieco bardziej wymagające w tym względzie niż krajowe, szczególnie w bankach. Nie zapomnij również o sprawdzeniu numeru konta w formacie IBAN oraz dowiedzeniu się jaki jest kod SWIFT banku.

Dane odbiorcy - dlaczego przy przekazach zagranicznych jest to ważniejsze niż w kontekście transakcji krajowych?

Oczywiście zupełnie bazową informacją będzie to jaką kwotę chcesz przekazać. Pamiętaj przy tym o dokonaniu przeliczenia ze złotówek na funty, żeby ocenić ile realnie otrzyma odbiorca. Z dnia na dzień takie kwoty będą się od siebie różnić, zależnie od bieżącej sytuacji na rynku walut, a konkretnie obowiązującego kursu. Pośrednicy ustalają przy tym swoje stawki, różniące się trochę od tych rynkowych. W Klik-24 zyskujesz ten atut, iż aktualny kurs jest widoczny od razu na stronie, a kalkulator automatycznie przeliczy wpisaną kwotę w PLN, na sumę w GBP, która trafi do odbiorcy w Anglii. W kontekście danych adresata na pewno potrzebne jest jego imię i nazwisko lub dokładna nazwa firmy, jeżeli przelewasz środki na jakieś konto firmowe. Dodatkowo, zwłaszcza w bankach, oczekiwane będzie podanie adresu, z uwzględnieniem choćby kodu pocztowego. Co ważne, przelewy zagraniczne obarczone są w tym względzie bardziej rygorystycznymi zasadami niż te krajowe. Wysyłając pieniądze w kraju zwykle nie przykładasz specjalnej uwagi do tych danych, gdyż finalnie liczy się w zasadzie tylko poprawny numer rachunku. Banki realizują jednak transakcje do UK poprzez system SWIFT, a w tym przytoczone dane muszą się zgadzać z tymi, które odbiorca podał w swoim banku. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż w przeciwnym razie zlecenie może zostać odrzucone lub przynajmniej dojdzie do kontaktu w związku z weryfikacją informacji, co wywoła opóźnienia.

Budka telefoniczna w Londynie

Numer konta w formacie IBAN

Przy takim przekazie potrzebujesz międzynarodowego numeru rachunku bankowego, nazywanego w skrócie IBAN. W przypadku polskich banków jest on zawsze bardzo prosty i składa się z 28 znaków, a mianowicie liter "PL" oraz numeru rachunku. Będzie to nieco bardziej skomplikowane w Anglii, gdzie numer konta IBAN jest alfanumeryczny i nie wystarczy podać przedrostka GB na początku. Z pomocą przychodzą tutaj powszechnie dostępne w Internecie generatory, gdzie podając sort code i account numer, otrzymasz gotowy numer IBAN. Możemy go użyć, aby sprawdzić poprawność naszego rachunku, ale w przypadku przelewu najlepiej uzyskać go od swojego banku, np. po zalogowaniu się na konto lub na wyciągu bankowym. Podanie niewłaściwego numeru IBAN prowadzi do wydłużenia czasu realizacji oraz zwrotu środków, a to wiąże się z dodatkowymi opłatami. Klik-24 działa w oparciu o przelewy lokalne, dlatego wystarczy standardowy numer sort code i account number. Dzięki temu rozwiązaniu w szybki i prosty wykonasz transfery pieniędzy z Polski do UK.

Kod BIC/SWIFT banku

Z myślą o takiej transakcji znajdź także kod BIC (nazywany zamiennie kodem SWIFT), który identyfikuje dany bank. To unikalne zestawienia, przypisywane do konkretnej instytucji. Najczęściej składa się on z 8 znaków (nie tylko cyfry, ale i litery), a czasem do 11 znaków, gdy wskazywany jest konkretny oddział. Takie kody bez problemu znajdziesz na stronach internetowych instytucji.

Przelew z Polski do Anglii z Klik-24. Co jeszcze może być wtedy potrzebne?

Przelew z Polski do Anglii możesz zlecić korzystając z platformy Klik-24. Odpowiedź na pytanie co będzie w takiej sytuacji potrzebne, nie odbiega w żaden sposób od innych metod przekazu. Przy rejestracji może być jedynie potrzebny skan dokumentu poświadczającego tożsamość, jeżeli planujesz transakcje na większe kwoty. To rozwiązanie będzie o wiele korzystniejsze od przelewów bezpośrednio w banku i zgoła bardziej opłacalne od ofert większości innych firm specjalizujących się w przekazach pieniężnych. Po pierwsze możesz liczyć na mniejsze koszty, a także to, że wszystko odbędzie się szybko i w pełni bezpiecznie.

Dlaczego jest to opłacalne rozwiązanie?

Przy przekazach zagranicznych masz do dyspozycji różne rozwiązania, które warto ze sobą porównać, by ocenić, które są najbardziej opłacalne. Najmniej korzystnie wypadają zwykle bezpośrednie zlecenia w samych bankach. Nie dość, że transfer obarczony jest wieloma formalnościami i trwa przez to bardzo długo, to na dodatek musisz się liczyć z tym, iż po drodze zostaną pobrane spore opłaty. Część z nich będzie z góry określona, a niektóre są ukryte, w kursie po którym odbędzie się transakcja. Banki słyną niestety z tego, że stawki te są mało atrakcyjne dla klientów. Dużo lepiej wypadają firmy specjalizujące się w przekazach pieniężnych. Środki są transferowane szybciej i zwykle taniej, choć wiele zależy tu od konkretnego podmiotu. W Klik-24 przelew na konto angielskie jest realizowany za 0 zł, bez względu kwotę transferu. Do tego zapewniamy bardzo atrakcyjny kurs, niezwykle zbliżony do tego rynkowego. Korzystając z naszych usług masz zatem pewność, że na konto odbiorcy trafi zdecydowanie więcej funtów, niż gdybyś próbował przekazać tę samą kwotę w złotówkach, lecz bezpośrednio w banku, gdyż sporą część przekazywanej sumy pochłonęłyby wtedy koszty bankowe. Dużym atutem jest przy tym fakt, że w Klik-24 od razu widzisz też dokładną sumę, która trafi do odbiorcy, co będzie widoczne w kalkulatorze na naszej stronie. Osoba w Anglii nie musi zatem zgadywać ile dodatkowych funtów zobaczy ostatecznie na swoim koncie.

Czy konieczny będzie dokument tożsamości?

Rejestracja w serwisie Klik-24 jest darmowa i nie wymagamy przy niej żadnych dokumentów, natomiast w takiej sytuacji obowiązywał będzie limit przekazu do do 1 000 EUR miesięcznie lub równowartość tej kwoty w innej walucie. Jeżeli nie chcesz mieć żadnych ograniczeń i zdecydujesz się na pełną aktywację konta, to poprosimy o skan dokumentu, który potwierdzi tożsamość oraz adres zamieszkania.

Przelej pieniądze szybko i bezpiecznie

Klik-24 to platforma online, zatem zlecenie możesz wydać w dowolnej chwili i w zasadzie z dowolnego miejsca, tak długo jak masz ze sobą komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do sieci. Przelewy z Polski do UK wykonujemy już w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych, więc odbiorca nie będzie czekał długo na środki. Korzystając z naszych usług nie musisz się również obawiać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Te są chronione zgodnie z licencją Data Protection Licence, wydawaną przez brytyjski urząd ICO. Wszelkie dane są przekazywane poprzez szyfrowane połączenia i przechowywane w dobrze zabezpieczonych serwerach. W celu wykonania przelewu z Polski do Anglii nie trzeba tak naprawdę wiele. Poza określeniem kwoty i uzyskaniem danych odbiorcy, musisz zadbać tylko o sort code i account number. Takie zlecenia są jeszcze prostsze z Klik-24, gdzie wszystko załatwisz online i przy mniejszych kosztach niż choćby w bankach. Zachęcamy zatem do wybrania naszych usług, a środki trafią do adresata już w ciągu dwóch dni roboczych.

Inne artykuły