Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 kwi 2023

Transfer z Polski do Anglii

Transfer z Polski do Anglii

Transfer z Polski do Anglii jest bardzo potrzebną operacją finansową dla osób, których bliscy przebywają na emigracji. Często zdarza się, że potrzebują oni naszego wsparcia finansowego, dlatego swobodne przesyłanie złotówek do Wielkiej Brytanii jest niezwykle istotne. Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego pośrednika, który zrealizuje naszą transakcję szybko, bezpiecznie i przede wszystkim korzystnie. Dokonując cyklicznych przekazów, tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na oferty, jakie proponują nam poszczególni usługodawcy. Dlaczego? Ponieważ wykonując przelewy na niekorzystnych warunkach będziemy stratni finansowo. Jak przesłać pieniądze do Zjednoczonego Królestwa? Która opcja warta jest uwagi? Przekonaj się! 

Spis treści
Rodzaj przelewu 
Opcje przekazu pieniędzy
Czas realizacji i opłaty
Wyślij pieniądze bezpłatnie i szybko!

Transfer z Polski do Anglii

Transfer z Polski do Anglii możemy wykonać na kilka sposobów. Przede wszystkim wszystko zależy od tego, jaką formę zlecenia przelewu preferujemy - w stacjonarnych placówkach czy za pomocą internetowych możliwości. Rozwiązania stacjonarne są dedykowane raczej dla osób, które nie posiadają swojego rachunku bankowego. Jednak, trzeba zdawać sobie sprawę, z tego że nie są to opłacalne opcje. Natomiast, gdy posiadamy konto bankowe, możemy bez problemu dokonywać przekazów online, które są nie tylko wygodniejsze, ale również oferują zdecydowanie bardziej atrakcyjne warunki transakcji. Jakie są możliwości stacjonarne, a jakie online? Od czego zależą opłaty i czas realizacji? Zapraszamy do lektury!

Rodzaj przelewu

Wykonując przelew zagraniczny, w tym przypadku transfer z Polski do Anglii, mamy do wyboru dwie opcje przekazu - SEPA oraz SWIFT. Czym się różnią i który wybrać?

System SEPA ułatwia dokonywanie płatności na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Europejskie banki stworzyły jednolity system płatności, dzięki któremu przekazów zagranicznych wygląda podobnie, jak wewnątrzkrajowych. Za pomocą tego sytemu wykonamy szybko i tanio przekaz aż do 36 państw. Jak to funkcjonuje? Banki wykonujące płatności SEPA są bezpośrednio powiązane z całą siecią banków pośredniczących, dzięki czemu przesyłanie pieniędzy pomiędzy krajami odbywa się płynnie. System działa prężnie od 2014 roku, a nad jego bezpieczeństwem czuwa Europejski Bank Centralny (EBC) oraz Komisja Europejską (EC). Co ciekawe, Wielka Brytania pozostała krajem, który obejmuje SEPA pomimo Brexitu. Koszt przekazu zrealizowanego za pomocą tego systemu jest zazwyczaj niska i wynosi od 5 zł do 10 zł zlecająć w oddziale banku. Należy także uwzględnić prowizję za przewalutowanie, jaka zostanie pobrana. Czas, w jaki pieniądze dotrą na wskazany przez nas rachunek bankowy wynosi zazwyczaj od 1 do 2 dni roboczych.

Kolejnym systemem obsługującym transakcje międzynarodowe jest SWIFT, czyli Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication. Funkcjonuje od 1973 roku i swoim zasięgiem obejmuje większość państw i walut na świecie. Cena za tego typu operację finansową naliczana jest jako procent od kwoty przelewu i wynosi od 0,2% do 0,5% wartości transakcji (zazwyczaj waha się od 20 zł do nawet 300 zł). W tym przypadku również możemy się spodziewać pobrania prowizji, która wynika z udziału dodatkowych pośredników w wykonaniu naszego przekazu. Finalizacja transakcji za pośrednictwem system SWIFT wynosi nawet do 4 dni roboczych.

Opcje przekazu pieniędzy

Jak zostało wcześniej wspomniane, pieniądze do Wielkiej Brytanii możemy przekazać korzystając z opcji stacjonarnych, jak i możliwości online.

Do stacjonarnych i najbardziej tradycyjnych sposobów transferu środków możemy zaliczyć:

 • międzynarodowy przelew za pomocą banku,
 • przekaz gotówki u agenta,
 • wysłanie pieniędzy za pośrednictwem poczty.

Natomiast, jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania, to w Internecie pojawiły się takie sposoby, jak:

 • portfele wirtualne,
 • kantory internetowe,
 • firmy online, które specjalizują się w przekazach Polska - Anglia.

Transfer z Polski do Anglii - czas realizacji i opłaty

Czy transfer z Polski do Anglii musi wiązać się z dużymi kosztami oraz długim czasem finalizacji? Oczywiście, że nie! Zarówno na opłaty, jak i na czas wpływ ma kilka czynników, z którymi warto się zapoznać, zanim zdecydujemy się przesłać środki. Gdy będziemy świadomi, jakie elementy warunkują te dwie kwestie, będzie łatwiej wybrać ofertę, która zaspokoi nasze oczekiwania.

Co wpływa na cenę transakcji?

Opłata, jaką poniesiemy za realizację transferu z Polski do Łotwy jest uwarunkowana kilkoma czynnikami:

 • ceną za samo wykonanie usługi przez pośrednika,
 • przewalutowaniem PLN/EUR,
 • ewentualnymi dodatkowymi podmiotami, które pomogą w realizacji naszego przekazu,
 • rodzaj sieci przelewów - SEPA lub SWIFT,
 • tryb księgowania - standard czy express.

Czynniki warunkujące czas

Zależy Ci na czasie i chcesz, aby Twój przelew dotarł na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy w krótkim czasie? Sprawdź co może wydłużyć cały proces, dzięki temu unikniesz rozczarowań, a Twój odbiorca nie będzie zmuszony długo czekać na pieniądze:

 • sposób wykonania przekazu - stacjonarnie czy internetowo,
 • wybór pośrednika - bank, placówka pocztowa czy możliwości online,
 • godzina zlecenia przelewu - zapoznaj się z godzinami księgowania pośrednika, u którego planujesz zrealizować transfer,
 • dzień wykonania transakcji - pamiętaj, że w weekendy i święta instytucje bankowe nie pracują,
 • waluta i kraj odbiorcy,
 • ewentualne pomyłki podczas wprowadzania danych do przelewu,
 • udział dodatkowych pośredników w operacji finansowej.

Wyślij pieniądze bezpłatnie i szybko

Wyślij pieniądze bezpłatnie i szybko!

Dbasz o swój czas oraz pieniądze? Potrzebujesz regularnie wykonowyać transfer z Polski do Anglii, a nie chcesz przepłacać? Obawiasz się, że podczas realizacji przekazu mogą wystąpić dodatkowe opłaty? Firma Klik-24 doskonale rozumie te wszystkie obawy, dlatego jej priorytetem jest zadowolenie klientów. Zlecając przelew za pośrednictwem tej firmy unikniesz dodatkowych ukrytych opłat oraz niekorzystnego przewalutowania. Czy Twój przelew będzie bezpieczny? Oczywiście, że tak! Klik-24 to rzetelna instytucja płatnicza podlegająca pod surowy nadzór tych samych instytucji i organów nadzorujących, co banki. Posiada niezbędne licencje oraz zaawansowane systemu, dzięki którym masz pewność, że jesteś w dobrych rękach. Oferta firmy jest na bieżąco aktualizowana, aby jakość usług była zawsze na najwyższym poziomie, a jej głównym celem jest realizacji przelewów zagranicznych szybko, wygodnie i tanio. Zaufało jej już tysiące klientów, którym zależy na korzystnych i bezpiecznych transferach.

Klik-24 proponuje swoim klientom dwie opcje realizacji przelewu:

 • tryb standard - koszt: 0 zł, czas realizacji: do 2 dni roboczych,
 • tryb express - koszt: 9,99 zł, czas realizacji: 1 dzień roboczy.

Korzystając z usług firmy Klik-24 nie musisz martwić się o przewalutowanie, ponieważ aktualne kursy wymiany PLN/GBP sprawdzisz na jej stronie internetowej firmy. Dzięki temu wiesz jaka dokładnie kwota trafi do Twojego odbiorcy. Poza tym, w realizacji transakcji nie biorą udziału żadni pośrednicy. Aby zlecić przelew wystarczy założyć bezpłatne konto w serwisie internetowym firmy, a następnie zlecić przelew. Proces rejestracji zajmuje dosłownie kilka minut i nie wymaga od Ciebie przesłania żadnych dokumentów. Przekonaj się, jak proste i szybkie mogą być transfery zagraniczne!

Inne artykuły