Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski?

Ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski?

Ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski? Takie pytanie pozornie nie wydaje się trudne. W rzeczywistości jest z tym jednak zupełnie inaczej. Nie można się zatem dziwić, że spora grupa osób wciąż poszukuje na nie odpowiedzi. Jak najprościej to sprawdzić? Gotowe rozwiązanie macie właśnie przed swoimi oczami! Dzięki niniejszemu artykułowi dowiecie, ile mniej więcej trwa proces księgowania przelewu z angielskiego konta na polskie. Ponadto pokażemy Wam, jak w wygodny sposób zaoszczędzić zarówno czas, jak i własne pieniądze. 

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
System SWIFT – co to jest?
Czynniki warunkujące czas
Co będzie nam potrzebne
Jaka opcja jest najszybsza?
Szybkie przekazy z Klik-24!

Ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski? – wstęp

Ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski? Jak już wiemy, nad tak postawionym pytaniem zastanawia się dość duża liczba zainteresowanych osób. Aby mieć podstawową wiedzę w tym obszarze, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób funkcjonują przelewy międzynarodowe. Co niektórzy mogą pomyśleć, że polegają one na transgranicznych przewozach gotówki z jednego państwa do drugiego. Nic bardziej mylnego! Po pierwsze taka metoda nie miała większego sensu, z uwagi na wydłużony czas dostarczenia pieniędzy. Nie byłoby to też zbyt bezpieczne rozwiązanie, nawet biorąc pod uwagę zabezpieczenie konwojentów. A po trzecie, fakt, że w Anglii mamy funty szterlingi, a w Polsce polskie złotówki niejako blokuje taką opcję.

Poza tym, każdego dnia klienci przesyłają mniejsze czy większe środki, przez co depozyt banku okazałby się niewystarczający. Tak więc, reasumując tak to nie działa. Działanie to opiera się na sieciach płatności globalnych SWIFT, bądź też europejskich SEPA. Czym są i na jakiej zasadzie to się odbywa? Sprawdźmy!

System SWIFT - co to jest?

Co kryje się za tajemniczym skrótem SWIFT? To skrót od nazwy w języku angielskim, czyli Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication. Jest międzynarodowym stowarzyszeniem banków na całym świecie. Utworzono je już w 1973 roku. Podstawowym jej celem było ułatwienie i przyspieszenie płatności zagranicznych, między bankami i innymi podmiotami finansowymi praktycznie na całym świecie.

Na czym opierają się przelewy zagraniczne SWIFT? Najprościej wytłumaczyć to jako wymianę informacji o transakcji pomiędzy dwoma bankami, które uczestniczą w ramach tej organizacji finansowej. Zlecając tego typu usługi płatnicze, w większości przypadków oznacza to wykonanie przelewu SWIFT. Jedyny przypadek, gdzie jest inaczej to przelewy europejskie SEPA. Na pierwszy rzut oka wydaje się więc, że to SEPA bardziej odpowiadałaby naszym potrzebom. W sytuacji transferu środków z angielskich na polskie rachunki tak się niestety nie dzieje. Dlaczego? Dlatego, że jedyną walutą obowiązującą w sieci płatności europejskich jest euro. Oznacza to, że doszłoby wówczas do podwójnego przewalutowania: GBP->EUR->PLN. Toteż zostaje nam sieć płatności globalnych SWIFT, która uwzględnia każdą dowolną walutę na świecie. Wówczas tylko jeden raz zachodzi konieczność wymiany walut, z funtów na złotówki.

Uwaga! Dokonywanie przelewów w obrębie sieci SWIFT wiąże się też z kosztami i dodatkowymi opłatami. Prócz wysokiej ceny zlecenia usługi, zapłacimy także prowizję dla pośredników naszej transakcji, czyli tzw. banków korespondentów. Są oni niezbędni w tym procesie, bowiem w tym wypadku instytucje bankowe nie współpracują bezpośrednio ze sobą. Niestety wysokości prowizji nie da się oszacować wcześniej. Wraz ze wzrostem kosztów, automatycznie wydłuża się też termin zaksięgowania należności na polskim koncie.

Przekazy pieniężne UK - Polska

Ile idzie przelew z Anglii do Polski?

No właśnie, ile idzie przelew z Anglii do Polski? To jak długo trzeba będzie oczekiwać na zaksięgowanie wpłaty, wynika z co najmniej kilku uwarunkowań. Najważniejsze zawsze pozostaje to jednak to, w jakiej formie zdecydujemy się zrobić przelew. Bez żadnych wątpliwości najszybciej wykonamy tego typu usługę za pomocą innowacyjnego przelewu online. Takie nowoczesne usługi świadczą wyspecjalizowane firmy typu “fin-tech”. Nie ma sensu porównywać tej metody z niekorzystnymi propozycjami banków, gdyż w każdym aspekcie bije je na głowę.

Oprócz tego, to, ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski zależy też od systemu operacyjnego płatności. (Przelew SWIFT a SEPA). I tak, w pierwszym z nich, średnio trwa to do 3 dni roboczych. Natomiast w drugim czas oczekiwania wynosi zwykle od 1 do 2 dni roboczych. Wszystko to za sprawą standardu D+1.

Ile czasu idzie przelew zagraniczny?

Czy jest coś jeszcze, co może mieć wpływ na to, ile czasu idzie przelew zagraniczny? Mnóstwo rzeczy, o których do tej pory nie mieliście pojęcia! Należą do nich między innymi tak prozaiczne czynniki, jak:

  • godziny przyjmowania przelewów (Cut-off times)
  • dni wolne od pracy banków (święta i weekendy);
  • wprowadzenie błędnych informacji w transakcji;
  • lokalizacja państwa i banku beneficjenta przelewu.

Przelew międzynarodowy – co potrzebne?

Czy sprawdzaliście kiedyś, co jest potrzebne do przelewu międzynarodowego? Jeżeli nie, to ułatwimy Wam zadanie i poniżej zamieszczamy wszystkie niezbędne do tego składowe. Są to więc oczywiście:

  1. Dane odbiorcy – imię oraz nazwisko albo nazwa firmy.
  2. Numer konta zapisany w międzynarodowym standardzie IBAN (dla Polski wzór rachunku to kod kraju – PL oraz ciąg 26 cyfr).
  3. Kod BIC (SWIFT) banku adresata – każda instytucja bankowa dysponuje takim kodem. Jeśli go nie znamy, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło zawierające nazwę banku oraz BIC lub SWIFT.
  4. Waluta transakcji – wpisując jednostkę monetarną kraju odbiorcy, przewalutowanie nastąpi samo.
  5. Przyczyna wykonywania przelewu/źródło pochodzenia środków – dotyczy wybranych banków oraz konkretnych przypadków.
  6. Opcja kosztowa płatności – OUR (zleceniodawca); SHA (współdzielone) oraz BEN (zleceniobiorca).

Sprawdź, ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski online?

Podsumowując, jak długo idzie przelew z Anglii do Polski? Jak już wiemy, tradycyjne przelewy bankowe nie spełniają oczekiwań większości konsumentów. Na szczęście klienci nie stoją na straconej pozycji, bo istnieją dużo korzystniejsze, internetowe alternatywy. Dzięki nim możemy zaoszczędzić cenny czas, jak i nasze ciężko zarobione pieniądze. W jaki sposób i co przemawia za tym, że to ta metoda jest najszybsza oraz najtańsza? Jeśli chodzi o koszty, to ceny są dużo niższe, a kursy wymiany walut najwyższe spośród wszystkich dostępnych metod. Natomiast w kwestii terminów realizacji usługi, nie uświadczymy tutaj aż 3 dni oczekiwania, a jedynie 1-2 dni! Widać zatem, że firmy specjalizujące się w tej branży to eksperci w swoim fachu, którzy konkurują o każdego klienta. Czego nie możemy niestety powiedzieć o bankach.

W tym miejscu nasuwają się więc tak istotne pytania: komu powierzyć nasze własne finanse i która firma ma najlepszą ofertę? Żeby się tego dowiedzieć, możecie oczywiście godzinami je porównywać. Jednakże aby nie tracić czasu, my już mamy dla Państwa gotowe rozwiązanie. Jakie? Przekonajcie się sami poniżej!

Szybkie przelewy z Anglii do Polski tylko w Klik-24!

Szybkie przelewy z Anglii do Polski zrealizujecie w doświadczonej firmie, jaką jest nasz Klik-24! Czas, jaki potrzebujemy na wykonanie takiej usługi wynosi już od 1-48h roboczych. Zależnie od rodzaju przelewu (Standard/Express). Naszą tajemnicą jest korzystanie z przelewów lokalnych. Polegają one na tym, że zamiast jednego przelewu zagranicznego, który pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy, wykonuje się dwa przelewy krajowe. W skrócie działa to następująco: klient opłaca zamówienie z angielskiego konta na nasz angielski rachunek bankowy. Następnie środki zostają przewalutowane na złotówki. Ostatni krok stanowi drugi przelew krajowy, z naszego polskiego rachunku bankowego na konto odbiorcy w Polsce. Klikając w link z instrukcją zobaczycie, jak wykonać przelew z Anglii do Polski szybko i wygodnie.

Potwierdzenie wiarygodności naszej firmy stanowi świetna opinia na niezależnym portalu Trustpilot. Zapraszamy do rejestracji darmowego konta oraz korzystania z serwisu 24h/7 dni w tygodniu!

Inne artykuły