Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

15 kwi 2024

Ile trwa przelew środków z Polski do UK?

Ile trwa przelew środków z Polski do UK?

Ile trwa przelew środków z Polski do UK? Przekazy międzynarodowe, to operacje finansowe które charakteryzują się bardziej złożoną procedurą, niż w przypadku przesyłania pieniędzy w obrębie jednego kraju. Wykonując transfer gotówki do innego państwa, nie chcemy długo czekać, aż zostanie on zrealizowany. Często zdarza się, że czas działa na naszą niekorzyść, a niektóre transakcje nie mogą czekać. Jeśli potrzebujesz pilnie wysłać złotówki na Wyspy Brytyjskie, koniecznie rozeznaj się w dostępnych ofertach. Dzisiejszy artykuł Ci w tym pomoże, dlatego zapraszamy do zapoznania się z nim!

Spis treści
Jakie czynniki mogą wydłużyć proces przekazu?
Stacjonarne sposoby transferu
Przesyłanie pieniędzy za pomocą Internetu
Czy istnieją szybkie i bezpieczne rozwiązania?
Klik-24 - bezpieczeństwo, szybkość i opłacalność

Ile trwa przelew środków z Polski do UK?

Ile trwa przelew środków z Polski do UK? Szybkie i bezproblemowe przekazy zagraniczne są w dzisiejszych czasach możliwe! Jednak, kluczowy jest wybór odpowiedniego pośrednika. Współcześnie mamy coraz więcej opcji przesyłania pieniędzy - stacjonarne oraz internetowe. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i preferencji. Transakcje dokonywane w banku, czy na poczcie różnią się od tych, które wykonamy online nie tylko długością finalizacji, ale także wysokością opłat. Decyzja o tym, w jaki sposób wykonamy transfer z Polski do Anglii będzie miała największy wpływ na jego czas wykonania i cenę za taką usługę. Sprawdźmy, gdzie najlepiej zlecić międzynarodową operację finansową!

Jakie czynniki mogą wydłużyć proces przekazu?

Przelewy międzykrajowe mogą być wykorzystywane do celów osobistych, biznesowych lub handlowych. Ze względu na dość powszechne zjawisko emigracji na Wyspy Brytyjskie, często można zaobserwować wysyłanie pieniędzy rodzinie lub znajomym, którzy tam przebywają. Jednak, bez względu na powód transferu każdy, kto go dokonuje chciałby, aby dotarł on do odbiorcy jak najszybciej. Dlatego, jeśli zależy Ci na krótkim czasie jego realizacji zapoznaj się w pierwszej kolejności z czynnikami, które mogą wpłynąć na opóźnienie przelewu.

 1. Weryfikacja zabezpieczeń - banki, czy inne instytucje finansowe świadczące usługi przekazu pieniędzy za granicę, mogą prowadzić dodatkową weryfikację zabezpieczeń w celu zapobiegnięcia ewentualnym oszustwom i nieautoryzowanym transakcjom.
 2. Nieprawidłowe dane - jeśli w podanych danych odbiorcy wystąpi jakikolwiek błąd lub będą one niepełne, pośrednik będzie potrzebował dodatkowego czasu na ich zweryfikowanie lub kontakt z klientem w celu uzyskania poprawnych informacji, aby wykonać przekaz.
 3. Godzina zlecenia przelewu - banki posiadają swoje godziny sesji księgowania płatności zagranicznych, zarówno sesji wychodzących, jak i przychodzących. Zapoznaj się z nimi.
 4. Dzień, w którym zostanie wykonane zlecenie - pamiętaj, że zarówno w święta, jak i weekendy banki, oraz inne podmioty finansowe nie procesują transakcji.
 5. Wymaganie dodatkowych dokumentów - w przypadku niektórych przekazów usługodawca może wymagać od klienta dodatkowych dokumentów lub informacji.
 6. Kontrola przeciwdziałania praniu pieniędzy AML i przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu - dostawcy usług finansowych mają obowiązek przeprowadzania dodatkowych kontroli w tym zakresie.
 7. Opóźnienia spowodowane międzynarodową wymianą walut - jeśli transakcja wymaga wymiany waluty, opóźnienia mogą wystąpić w związku z procesem konwersji walutowej.

Znając powyższe czynniki możesz bardziej świadomie wykonać zlecenie i oszacować, w jakim czasie pieniądze mogą znaleźć się na rachunku bankowym Twojego odbiorcy.

Stacjonarne sposoby transferu

W pierwszej kolejności przyjrzymy się tradycyjnym opcjom, dzięki którym możemy wykonywać przelewy do Wielkiej Brytanii. Wśród nich możemy wymienić:

 • oddział banku,
 • placówkę pocztową,
 • przekaz gotówki u agenta.

Przesyłanie pieniędzy za pomocą Internetu

W dzisiejszych czasach, kiedy to czas jest najcenniejszą walutą, najlepszą drogą do przekazania środków pieniężnych, jest Internet. Z pewnością korzystasz ze stałego dostępu do sieci. Po co więc masz marnować wolne chwile na czekanie w długich kolejkach bankowych? Chyba każdy lubi szybkie i korzystne rozwiązania. Tym bardziej w kwestii przekazów pieniężnych. Branża finansowa nieustannie się rozwija, aby dostarczać swoim klientom usług, które będą w pełni satysfakcjonujące i ułatwią przesyłanie pieniędzy pomiędzy państwami. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się firmy, które za pomocą sieci globalnej wprowadzają wszelkie udogodnienia. Nie muszą się one mierzyć z takimi kosztami prowadzenia działalności, co placówki stacjonarne, dlatego mogą zaproponować swoim klientom atrakcyjniejsze warunki wykonania zlecenia za mniejszą opłatą. Stały się one poważna konkurencją dla banków. Najczęściej wybierane innowacyjne opcje transferu to:

 • portfele elektroniczne,
 • kantory internetowe,
 • platformy online, które specjalizując się w przelewach międzynarodowych.

Przede wszystkim charakteryzuje je szybki czas finalizacji zagranicznych operacji finansowych (do 3 dni roboczych) oraz korzystniejsze przewalutowanie i mniejsze opłaty za samo zlecenie usługi.

Ile trwa przelew środków z Polski do UK? - czy istnieją szybkie i bezpieczniejsze rozwiązania?

Ile trwa przelew środków z Polski do UK? - czy istnieją szybkie i bezpieczne rozwiązania?

Ile trwa przelew środków z Polski do UK? Szybkość realizacji przekazu zagranicznego jest istotna, ale pamiętajmy o bezpieczeństwie. Analizując oferty poszczególnych pośredników, upewnijmy się że świadczone przez nich usługi są w pełni bezpieczne. Transfer pieniędzy z Polski do Anglii musi odbyć się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Gdzie możemy być pewni, że nic nie grozi naszym finansom?

Klik-24 - bezpieczeństwo, szybkość i opłacalność

Chcąc wysłać pieniądze z Polski do UK możesz załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Jak to możliwe? Wystarczy, że skorzystasz z usług, jakie oferuje firma internetowa Klik-24. W przeciwieństwie do banków, poczty lub kantorów, daje ona gwarancję najlepszego kursu wymiany walut, brak ukrytych kosztów oraz szybki czas realizacji transferu. Przelewy wykonywane przez Klik-24 są w pełni bezpieczne. Jako regulowana instytucja płatnicza musi stosować się do surowych wymogów w każdym kraju, w którym operuje, czyli w zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Poza tym, stosuje odpowiednie zabezpieczenia danych swoich klientów. O posiadanych przez nią licencjach i certyfikatach możesz dowiedzieć się odwiedzając stronę internetową firmy, na której znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Szybkie transakcje bez wychodzenia z domu

Klik-24 oferuje szybkie i bezpieczne przelewy online. Przekaz w trybie standard realizujesz zawsze za DARMO, a czas jego realizacji to maksymalnie 2 dni robocze. Firma oferuje również opcję express, dzięki której pieniądze trafią do Twojego odbiorcy w czasie jednego dnia roboczego. Zapłacisz za nią tylko 9,99 PLN.

Zaufało jej już tysiące zadowolonych klientów. Zadaniem Klik-24 jest zagwarantowanie najlepszego sposobu na przekazy internetowe z Polski do Anglii oraz w drugą stronę. Jeśli chcesz dołączyć do grona osób, które oszczędzają swój czas i pieniądze to stwórz konto na stronie internetowej firmy i zleć przelew. Jej pracownicy zajmą się resztą. Założenie oraz prowadzenie konta jest bezpłatne. Wykonuj transakcje w każdej chwili i nie martw się żadnymi ukrytymi kosztami oraz czasem realizacji.

Inne artykuły