Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

03 kwi 2024

Przekaz w funtach na konto w Polsce

Przekaz w funtach na konto w Polsce

Przekaz w funtach na konto w Polsce nie musi być skomplikowany i wiązać się całą masą formalności oraz wysokimi opłatami. Ostatni czas przyniósł wiele innowacji w zakresie międzynarodowych operacji finansowych. Obecnie większość przelewów wykonuje się za pośrednictwem sieci globalnej. Ze względu na niekorzystne warunki transferu pieniędzy za pomocą banków, coraz więcej osób poszukuje alternatyw, które zapewnią atrakcyjne warunki przesłania środków z Wielkiej Brytanii na polski rachunek bankowy. Jeśli jesteś zainteresowany/a tematem transakcji zagranicznych i chcesz poznać rozwiązania, które będą opłacalne, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Przyjrzyjmy się ofertą i porównajmy je! Zapraszamy do lektury!

Spis treści
Co musisz wiedzieć o przewalutowaniu?
Opłaty i czas - co należy brać pod uwagę?
Banki vs platformy internetowe
Klik-24, czyli sposób na tani i szybki transfer

Przekaz w funtach na konto w Polsce

Przekaz w funtach na konto w Polsce możesz wykonać nie tylko w banku. Tak naprawdę, przelewy bankowe to już dzisiaj przeszłość. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, na jak wysokie opłaty transferowe narażają swoich klientów te instytucje. Musimy mieć świadomość, że transakcje wewnątrzkrajowe, a międzynarodowe to dwie różne operacje finansowe, które cechują się innymi warunkami. Przesyłanie pieniędzy z jednego kraju, do drugiego może wydawać się skomplikowane. Najwięcej obaw zawsze generuje przewalutowanie. Nikt nie lubi tracić pieniędzy, a wysoka marża narzucona przez pośrednika może bardzo rozczarować. Jak unikać nieprzyjemnych sytuacji związanych z tym tematem? Przekonajmy się!

Co musisz wiedzieć o przewalutowaniu?

Przewalutowanie to kluczowy element każdej transakcji zagranicznej. Przesyłając pieniądze do kraju, w którym obowiązuje inna waluta, kurs wymiany jest najistotniejszy i to od niego zależy, czy będziemy stratni i ile. Proces przewalutowania może wiązać się z opłatami i różnicami kursowymi, które mogą wpłynąć na ostateczną kwotę transferu. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby zapewnić korzystne warunki przelewu międzynarodowego:

  • Śledź aktualny kurs wymiany walut i porównaj go w różnych miejscach, takich jak banki, kantory i platformy online.
  • Sprawdź, czy dany dostawca usług pobiera opłaty lub prowizje za przewalutowanie. Może to obejmować stałe opłaty za korzystanie z usług.
  • Niektórzy pośrednicy mogą oferować kursy wymiany walut, które różnią się od rzeczywistego. Staraj się unikać znacznych różnić kursowych, które mogą wpłynąć na ostateczną kwotę transakcji.
  • Upewnij się, że korzystasz z zaufanego i renomowanego usługodawcy, aby zminimalizować ryzyko oszustw lub utraty środków.
  • Zwróć uwagę, czy oprócz opłat za przewalutowanie, nie występują ewentualne dodatkowe koszty.

Spread walutowy

Spread walutowy również jest jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wymiany funtów na złotówki. Jest to różnica między kursem kupna, a sprzedaży waluty. Jest to cena, jaką banki pobierają za przewalutowanie. Im niższy spread, tym korzystniejsze warunki wymiany walut dla klienta. Najwyższe spready walutowe możemy zazwyczaj zaobserwować w bankach lub kantorach walutowych. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, pobierane są wysokie prowizje, a oferowane kursy wymiany walut są znacznie gorsze od kursu rynkowego. Ważne jest, aby mieć świadomość, jak spread walutowy działa oraz w jaki sposób wpływa na wysokość opłat związanych z przelewami międzynarodowymi.

Wyróżnia się trzy rodzaje spreadu:

  • stały - jego wysokość ustala dostawca i jest on niezmienny, niezależnie od zmian na rynku
  • zmienny - bardziej elastyczna i najczęściej spotykana opcja, która prowadzi do większej niepewności co do finalnych kosztów przekazu, ponieważ jest zależna od warunków panujących na rynku finansowym
  • rynkowy - jest niższy od dwóch pozostałych typów, a jego niska wartość jest efektem płynności instrumentu finansowego, który udostępnia dana instytucja płatnicza

Przekaz w funtach na konto w Polsce - czas i opłaty

Przekaz w funtach na konto w Polsce - czas i opłaty

Przekaz w funtach na konto w Polsce chcielibyśmy wykonywać szybko i bez większych opłat. Warto wiedzieć, w jaki sposób możemy uchronić się przed niekorzystnymi transferami. Zdarza się, że zlecając przelew w banku, Twój odbiorca może czekać na środki nawet kilka dni. Wszystko będzie zależało od tego, ilu pośredników będzie brało udział w transakcji oraz, jak będzie wyglądała stosowana przez nich procedura. Potrzebujesz spłacić ratę kredytu, opłacić rachunki, czy posiadasz inne zobowiązania finansowe, które nie mogą czekać i musisz uregulować w jak najkrótszym czasie? Niestety, terminy realizacji w placówkach bankowych mogą pokrzyżować Twoje plany.

Kolejnym bardzo istotnym elementem zagranicznej operacji finansowej są opłaty. Wiesz już, że warunki przewalutowania są tutaj kluczowe. Jednak, występuje jeszcze kilka innych czynników, które mogą wygenerować spore koszty, m.in. obecność wyżej wspomnianych dodatkowych pośredników, którzy mogą się pojawić. Dodatkowo należy uwzględnić tryb księgowania wpłaty oraz cenę za samo zlecenie usługi. Przed przepłaceniem oraz stratą czasu może nas uchronić przede wszystkim dobra analiza dostępnych ofert.

Banki vs platformy internetowe

Nie ulega wątpliwości, że obecnie większym zainteresowaniem cieszą się innowacyjne rozwiązania, które są bardziej swobodne, a przy tym nie narażają nas na wysokie opłaty. W dzisiejszych czasach, dostęp do Internetu ma praktycznie każdy. Większość ludzi zdecydowanie bardziej preferuje załatwianie różnego rodzaju spraw właśnie za jego pośrednictwem, ponieważ daje możliwość wykonywania zlecenia o każdej dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Szybki rozwój branży finansowej sprawił, że wykonywanie płatności zagranicznych w banku to już przeszłość. Instytucje płatnicze, które prowadzą swoją działalność online umożliwiają transfer pieniędzy do Polski z UK bez wielu formalności. Dodatkowo oferują lepsze warunki przewalutowania oraz nie pobierają opłat i wysokich prowizji. 

Klik-24, czyli sposób na tani i szybki transfer

Jednym z liderów wśród firm online wykonujących tanie przelewy funtów do Polski jest firma Klik-24. Obecna na rynku finansowym od 2013 roku, dostarcza swoim klientom korzystnych sposobów na przesyłanie środków za granicę. Jej pracownicy dokładają wszelkich starań, aby międzynarodowe przekazy były swobodne i bezproblemowe.

W Klik-24 dbamy o czas oraz pieniądze naszych klientów, dlatego oferujemy najlepszy kurs wymiany walut oraz szybki czas realizacji. Przelew standard wykonasz zawsze bez opłat, a przelew express to koszt 1,99 GBP. Transfery pieniężne online jeszcze nigdy nie były tak proste i wygodne, jak z nami. Jedyne co musisz zrobić to założyć bezpłatne konto na  naszej stronie internetowej. Nie potrzebujesz do tego żadnych dokumentów, a cały proces trwa dosłownie kilka minut i jest bardzo intuicyjny.

Ważne! Firma posiada niezbędne licencje oraz podlega pod autoryzację nadrzędnych organów kontrolnych, jak KNF, czy FCA.

Inne artykuły