Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Transfery pieniężne z UK do Polski

Transfery pieniężne z UK do Polski

Czy jesteś emigrantem z Polski, który pracuje w Anglii, szukając najlepszego sposobu na transfery pieniężne z UK do Polski? Być może nigdy nie zastanawiałeś się czy obecnie bank lub firma z usług, której korzystasz ma korzystną ofertę na przelew pieniędzy do Polski? Być może przez lata traciłeś na wysokiej marży i bankowych opłatach. W tym artykule dokładnie to opiszę. Przedstawię Ci najtańsze sposoby przesyłania pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski.

Spis treści
Dlaczego trzymamy się jednej firmy?
Bezpieczne przelewy
Kurs walut
Najtańsza opcja
Opłaty progresywne
Najlepsza oferta

Dlaczego planując transfery pieniężne z UK do Polski nie warto trzymać się jednej firmy?

Transfery pieniężne z UK do Polski to bardzo obszerny temat. Powstaje wiele firm, które umożliwiają przelewanie pieniędzy w ten sposób. Konkurencja jest coraz większa. Dla klienta oznacza to tylko jedno, lepszy kurs mniejsze opłaty! Jednak nie skorzystasz z dobrych ofert, gdy będziesz trzymał się tylko jednej firmy. Możesz wiele stracić. Jeśli ta firma to bank, możesz stracić jeszcze więcej. Banki nie są i nigdy nie były najlepszą opcją, gdy chcesz zlecić przelew z UK do PL. Nie na darmo banki zyskały opinię „Banksterów”. Wszystko to za sprawą spreadów i opłat bankowych. Jestem przekonany, że zgodzisz się ze mną, kiedy napisze, że: Jednym z głównych powodów Twojej przeprowadzki do Wielkiej Brytanii była chęć uzyskania lepszego wynagrodzenia za pracę. Z całą pewnością zgodzisz się ze mną, że trzeba być tam, gdzie jest większy zysk. To samo powiemy, gdy chodzi o transfery pieniężne do Polski, czy jakąkolwiek inną dziedzinę życia. Zastanówmy się co tak naprawdę powstrzymuje nas przed zmianą firmy przelewowej? O tym już poniżej.

Skąd wiemy, że firma zapewnia bezpieczeństwo?

Myślę, że jest to podstawowy argument, który powstrzymuje nas przed zmianą, a koszt przelewu z Anglii do Polski schodzi na drugi plan. Bezpieczeństwo. Jeśli, korzystamy już z czyichś usług i wszystko działa czujemy się bezpieczni. Nasza czujność jest wtedy uśpiona i może się okazać, że za nasze przelewy do Polski z Anglii płacimy znacznie za dużo. Jeśli zaczynamy szukać alternatyw zwróćmy uwagę czy firma, której chcemy powierzyć nasze pieniądze ma w Anglii licencję FCA (Financial Conduct Authority). FCA jest to angielski odpowiednik polskiego KNF-u, czyli Komisji Nadzoru Finansowego. Czy firma jest zarejestrowana w FCA sprawdzisz klikając w link i wpisując w okienko wyszukiwania nazwę firmy.

Każda firma finansowa, która jest zarejestrowana w FCA została przez nich dokładnie prześwietlona. Co oznacza, że spełniła szereg regulacji, inaczej mówiąc zasłużyła sobie na wpis do rejestru. Oprócz tego każda dobra firma korzysta z bezpiecznych platform przelewowych.  Ponieważ bezpieczeństwo jest to obszerny i ważny temat, poświęciłem mu osobny artykuł: jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski w bezpieczny sposób. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji go przeczytać teraz jest doskonały czas, żeby to zrobić. Gdy już sprawdzimy, że firma oferująca przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii jest bezpieczna, warto zwrócić uwagę na następne kwestie m.in. kurs.

Czy realizujemy transfery pieniężne z UK do Polski po korzystnym kursie?

Na początku tego artykułu napisałem, że banki nigdy nie oferowały dobrych kursów wymiany. Skąd u mnie taka pewność i skąd wiedzieć, czy realizujemy transfery pieniężne z UK do Polski po korzystnym kursie? Istnieje coś takiego jak międzybankowy kurs wymiany na rynku walutowym. Największym rynkiem walutowym jest Forex i to właśnie tam banki, korporacje, rządy, czy też banki centralne przeprowadzają operacje wymiany walut 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku. Bieżący międzybankowy kurs GBP/PLN możemy sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę "kurs gbp pln". Wiedząc, ile wynosi bieżący kurs możemy obliczyć, ile wyniesie marża banku lub firmy, z którą zdecydujemy się przelać pieniądze. Dla przykładu w momencie pisania tego artykułu, marża Barclays wynosiła aż 25gr. Czyli bank zrealizuje nasz przelew walutowy z UK, a na każdym funcie zarobi aż 25gr. Jeśli nasz przekaz do Polski z UK będzie na 1000 funtów, wtedy bank zarobi na nim 250 zł!!! Można śmiało powiedzieć, że marża na kursie to ukryta opłata, o której banki się nie chwalą, ale czy na pewno tylko banki? Poniżej poznajmy inną prawdę:

Darmowe przelewy

Jeśli interesują nas najtańsze transfery pieniędzy z UK do Polski to na hasło „Darmowe przelewy z UK do Polski” powinniśmy uważać! Każda firma, która coś sprzedaje musi zarabiać! Jestem przekonany, że każdy z nas jest w stanie zapłacić uczciwą cenę za usługę, z której korzysta. Dlatego tego typu oferty proponuje przeanalizować na chłodno. Najczęściej, jeśli firma oferuje bezpłatne przelewy z Wysp Brytyjskich to:

  • będziemy musieli zaczekać dłużej, aż środki trafią na konto odbiorcy;
  • gdy bezpośrednia opłata wynosi 0zł możliwe, że będzie ona ukryta w zaniżonym kursie wymiany;
  • czasem pojawiają się * gwiazdki, wtedy musimy spełnić określone warunki np. przelew powyżej 500 GBP jest bez opłat;
  • niektóre firmy oferują darmowe transfery ale prowadzenia konta jest płatne w formie abonamentu.

Jak sprawdzić, ile wynosi marża, czyli faktyczny zarobek instytucji płatniczej pisałem powyżej. Jest także druga strona medalu. Firmy zdają sobie sprawę, że wiedza i świadomość klientów rośnie. Dlatego też obecnie znajdziemy na rynku oferty kursu bez spreadu. Czy to oznacza, że może przekazy do Polski z tymi firmami będą bezpłatne? Niekoniecznie.

Opłaty

Opłaty progresywne za transfery pieniężne z UK do Polski

Następną bolączką klientów realizujących transfery pieniężne z UK do Polski są opłaty, najgorsze opłaty to te, które rosną z kwotą przekazu walutowego. To znaczy nie są kwotowe tylko procentowe.  Bo co z tego, że firma zaoferuje międzybankowy kurs wymiany, ale pobierze najczęściej od 0,5% - 1% kwoty przelewu w formie opłaty?  Należy zwrócić na to szczególną uwagę.  Szukajmy takich ofert, gdzie kurs będzie korzystny, ale opłata także będzie stała i kwotowa. A gdy porównujemy oferty wybierzmy te, gdzie odbiorca na końcu otrzyma największą kwotę. Podsumowując najczęstszym błędem popełnianym przez osoby chcące zrealizować przelew walutowy z UK do Polski, jest fakt, że nie szukają alternatyw. A warto! Kolejnym jest fakt, że ciągle wierzymy, że istnieją firmy, które będą oferować nam swoje usługi za darmo. Nie wierzmy w to, analizujmy koszty i zyski, miejmy „oczy szeroko otwarte”. Jestem przekonany, że po tym artykule będziesz wiedział na co zwrócić uwagę, gdy następnym razem będziesz chciał zlecić przelew walutowy do Polski. Warto porównywać.

Im więcej będziemy mówić o tym jak przesłać pieniądze z Polski do UK tym lepiej! Aby zmotywować Cię jeszcze bardziej, przedstawię Ci ofertę przelewów do Polski, którą współtworzę.  

Najlepsza oferta

Transfery pieniężne z UK do Polski z Klik-24 to bezpieczny, szybki i tani sposób, aby przelać pieniądze za granicę. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku jest potrzebna uczciwa oferta i dlatego powstała nasza firma. Chcemy, aby z nami opłacało Ci się najbardziej!

  • Wysyłaj transfery do Polski bez ukrytych opłat; 
  • Przelew standard za 0 GBP dostrczamy do dwóch dni roboczych;
  • Przelew express za 1.99 GBP na koncie już w ciągu jednego dnia roboczego;
  • Otrzymujesz świetny kurs wymiany walut;
  • Uznanie klientów na niezależnym portalu TrustPilot.

Jestem przekonany, że oferta na przelew do Polski z UK sprosta twoim wymaganiom. 

Inne artykuły