Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

W dzisiejszych czasach mamy szereg opcji do wyboru, gdy chcemy wysłać pieniądze za granicę. Jednak niektóre rozwiązania są drogie i zawierają ukryte opłaty transferowe. Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii? Przygotowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wyszukać najszybszy, najtańszy i najlepszy sposobu transferu gotówki do UK. Wiemy, że świat finansów i globalnych płatności może wydawać się skomplikowany, dlatego udzielimy prostych wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić na przelewach do Wielkiej Brytanii. 

Spis treści
Jak zrobić to taniej?
Opłaty za przelewy
Dlaczego warto korzystać z poza bankowych ofert?
Najniższe opłaty na rynku
Jak zrobić przelew z Polski do UK?

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak najtaniej przesyłać pieniądze z Polski do Anglii? W tym artykule dowiesz się jakie są koszty przelewów międzynarodowych oraz znajdziesz kilka praktycznych kroków. Korzystanie z banku jest jednym z najprostszych sposobów przesyłania pieniędzy za granicę, ale może być również najbardziej kosztownym. Wysyłanie pieniędzy za pomocą swojego banku jest pełne ukrytych opłat, każdy kto choć raz korzystał z tej usługi dobrze o tym wie.

Niemal w każdym przypadku najtańszym sposobem międzynarodowego przesyłania pieniędzy jest skorzystanie z usług firm specjalizujących się w transferach walutowych. Zapewniają one konkurencyjne kursy wymiany walut, niskie opłaty i brak ukrytych kosztów, które stosują banki. W rezultacie odbiorca otrzyma więcej pieniędzy. Jednak ustalenie, która usługa transferów pieniężnych jest najtańsza wymaga analizy kosztów za przelew zagraniczny. Mamy nadzieję, że dowiesz się z poniższego poradnika na co zwrócić uwagę i jak wysłać pieniądze do Anglii?

Opłaty za przelewy do UK z Polski

Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić przed zleceniem przelewu z PL do UK jest jej koszt. Stała opłata pobierana z góry jest jednym z elementów, którym obciążają nas banki za transakcje zagraniczne. Wysyłanie pieniędzy za granicę wiąże się z jednak z dodatkowymi wydatkami. Może Cię to zaskoczyć, ale banki zarabiają najwięcej na ukrytych opłatach o których nie mówią już tak głośno. 

1. Stała opłata za przelew: chwyt marketingowy

Opłaty są różne, ale często mogą być przedstawiane jako tanie przelewy do UK. Banki wykorzystują zasadę procentowego kosztu przelewu (średnio 0.25% kwoty przelewu) przy zastosowaniu wartości minimalnej i maksymalnej (min. 20zł, max 250 zł). Należy jednak pamiętać, że opłata z góry nie odzwierciedla całkowitego kosztu przelewu.

2. Kurs wymiany: ukryta opłata

Kiedy sprawdzasz średni kurs rynkowy pojawia się jedna wartość. Jest to środek pomiędzy ofertami „kup” i „sprzedaj” par walutowych PLN/GBP na światowych rynkach walutowych. W instytucjach finansowych, takich jak Narodowy Bank Polski, średni kurs rynkowy jest uważany za najbardziej sprawiedliwy kurs wymiany. Jednak komercyjne banki nie są zobowiązane do stosowania rzeczywistego kursu walutowego. Zamiast tego ustalają własny przelicznik wymiany walut, na którym potrafią zarobić nawet 6-8% transferowanej kwoty. 

3. SHA, OUR, BEN - co to jest?

Jesteśmy przyzwyczajeni do otrzymywania darmowych przelewów krajowych. Sytuacja wygląda inaczej, gdy chcemy zrealizować przelew zagraniczny. Dlaczego? Przelewy z Polski do Anglii są realizowane w systemie SWIFT, co wiąże się z udziałem banków pośredniczących (korespondentów) i dodatkowymi opłatami.  Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o SWIFT, zapraszam do artykułu przelew walutowy. Aby złożyć dyspozycję należy wybrać jedną z opcji podziału kosztów:

 • BEN (beneficiary) – wszystkie koszty pokrywa odbiorca
 • SHA (shared) – podział kosztów na nadawcę i odbiorcę
 • OUR – kosztami zostaje obarczony nadawca przelewu 

Chociaż banki mogą być wygodną opcją do przesyłania pieniędzy, to ich opłaty należą do jednych z najwyższych, a kurs wymiany walut odbiega daleko od ideału. Ostatecznie zapłacisz znacznie wyższą cenę, jeśli korzystasz z banku do przelewów walutowych.

Tanie przelewy z Polski do UK. Jak najtaniej przesłać pieniądze i dlaczego warto korzystać z poza bankowych ofert?

Skoro poruszyliśmy już kwestię opłat bankowych, to warto zapoznać się z tańszymi sposobami przelewania pieniędzy z Polski do Anglii. Coraz większą popularnością cieszą się instytucje poza bankowe, realizujące tanie przelewy do UK za pośrednictwem platform internetowych. Zlecenie transferu jest proste, a samo założenie konta trwa zaledwie kilka minut. Warunkiem jest posiadanie konta złotówkowego w Polsce oraz danych odbiorcy w Anglii. Korzystanie z usług firm zajmujących się przekazami pieniężnymi  jest korzystne z kilku powodów:

 • Znacznie lepszy kurs wymiany niż w banku
 • Niższe opłaty za przelew zagraniczny
 • Szybki czas realizacji przelewów
 • Założenie konta i korzystanie z serwisu jest bezpłatne
 • Prosta rejestracja bez wychodzenia z domu
 • Możliwość korzystania z platformy online 24/7

A ponadto firmy te:

 • Oferują wyłącznie przelewy międzynarodowe, dlatego są ekspertami w tej dziedzinie
 • Cenią cię jako klienta i koncentrują swoją energię na świadczeniu usług na najwyższym poziomie

Na szczęście dzięki internetowym usługom przekazów pieniężnych, przelew do Wielkiej Brytanii jest znacznie tańszy i wygodniejszy. Możesz zaoszczędzić swój czas, który wcześniej spędziłbyś w bankowych kolejkach, aby wysyłać pieniądze za granicę. Dzięki wersji mobilnej możesz zlecić przelew z dowolnego urządzenia we własnym zaciszu domowym. Nie musisz już więcej ponosić wysokich opłat i prowizji korzystając z tradycyjnych metod wysyłania pieniędzy za granicę. 

Darmowe przelewy do UK - najniższe opłaty na rynku

Dostawcy przekazów pieniężnych pobierają różne opłaty za wysyłanie gotówki za granicę. Chociaż są one mniej kosztowne niż tradycyjne metody, niektóre są tańsze niż inne. Nasza platforma Klik-24 jest najtańszym sposobem wysyłania pieniędzy za granicę. Dlaczego? Nie pobieramy żadnych opłat za przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii. Wszystkie transakcje są bezpłatne. Sprawdzić naszą ofertę na najtańszy przelew do Anglii. Staramy się również zapewnić naszym klientom najbardziej konkurencyjny kurs wymiany walut. Nie pobieramy żadnych ukrytych kosztów - możesz natychmiast obliczyć kwotę przelewu, dzięki naszemu kalkulatorowi online. Korzystnej wyceny!

Laptop i notatnik na biurku

Jak zrobić przelew z Polski do UK?

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zrobić przelew z Polski do UK? Postępuj zgodnie z naszą instrukcją. Najpierw musisz założyć bezpłatne konto, rejestracja jest uproszczona i potrwa kilka minut. Następnie, aby wysłać pieniądze za granicę, musisz wykonać 3 proste kroki:

 • Wprowadź kwotę przelewu: wystarczy wpisać kwotę, którą chcesz wysłać, w odpowiednim miejscu.
 • Wybierz odbiorcę: wprowadź dane nowego odbiorcy lub wybierz istniejącego odbiorcę (jeśli już wcześniej zlecałeś przelew). Możesz zapisać dane odbiorcy, dzięki temu będzie dostępny w liście odbiorców przy kolejnym przelewie.
 • Potwierdź i wyślij: Sprawdź czy wszystkie dane zostały wprowadzone prawidłowo i wyślij  pieniądze!

Jeśli szukasz najtańszej firmy, która oferuje usługi przelewów pieniężnych, Klik-24 to zaufany i sprawdzony sposób. Korzystanie z Klik-24 jest nie tylko tanim sposobem przesyłania pieniędzy z Polski do Anglii, ale także szybkim i bezpiecznym. Klik-24 to w pełni licencjonowana instytucja płatnicza z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która jest regulowana przez Financial Conduct Authority (FCA). Korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi bezpieczeństwa oraz przestrzegamy najnowszych zasad dotyczących ochrony danych płatności i przepisów dotyczących prywatności. Wejdź na naszą stronę główną, aby zlecić przelew z Polski do Anglii.

Inne artykuły