Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii

Przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii

Czy chcesz szybko i bezpiecznie zlecać przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii? Chciałbyś zapłacić jak najmniej opłat? Jeśli tak, to w tym artykule podpowiem Ci, jak przesłać pieniądze z Anglii do Polski, używając najtańszych i najszybszych dostępnych sposobów. Koniecznie sprawdź mój przewodnik, a przelewy zaczną być proste, wygodne i przejrzyste.

Spis treści
Przegląd
Koszty
Dlaczego przelew z bankiem to poważny błąd?
Sprawdzona oferta

Przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii: przegląd dostępnych opcji

Zanim przedstawię Ci mój sposób na przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii, chce omówić kilka czynników jakie mają wpływ na koszt przelewów zagranicznych, a zarazem przybliżyć Ci różne opcje transferów pieniężnych głównie pary walutowej GBP/PLN. Istnieje wiele Instytucji, które zajmują się wymianą walut, co za tym idzie istnieje wiele różnych opcji wysyłania pieniędzy z UK do Polski. Czas transferu środków i opłaty transakcyjne są bardzo różne. Dlatego też, może być Ci trudno odpowiedzieć na pytanie: Jak najlepiej przelać funty na polskie konto Musimy wyznaczyć swoje priorytety. Co w praktyce oznacza, że już na początku musimy ustalić, co jest dla Ciebie ważne i kluczowe. Czy jest to czas przekazu, czy też możesz poczekać trochę dłużej, aby uzyskać wyższy kurs transferu? W każdym bądź razie po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, jak wysłać pieniądze z UK do Polski w najbardziej optymalny dla siebie sposób.

Innym aspektem, który upraszcza cały proces i należy wziąć go pod uwagę, jest to, czy osoba otrzymująca pieniądze ma konto bankowe w Polsce? Jeśli odbiorca ma konto bankowe w Polsce, a zazwyczaj tak jest, mamy już połowę sukcesu. Przelew funtów na konto złotówkowe to jedna z najpopularniejszych form transferu pieniędzy. Będziesz mógł skorzystać z szerokiej gamy produktów, a tym samym szybko i tanio wysłać przelew z UK do PL.

Ostatnią rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę jest to, skąd idzie przelew pieniędzy z zagranicy do Polski? Aktualnie omawiamy przypadek przesyłania funtów do Polski, dlatego też sprawa jest prosta. Zarówno Anglia, jak i Polska używają kodów SWIFT. O kodach SWIFT pisałem w artykule przelew na zagraniczne konto. Pamiętaj jednak, że nie w każdym kraju tak jest i wtedy sprawa wygląda inaczej, ale to już temat na osobny artykuł.

Jakie są koszty?

Założę się, że pytanie jak najtaniej przesłać pieniądze z Anglii, jest jednym z pierwszych, które zadaje sobie każdy kto chce dokonac takiej transakcji. Zazwyczaj istnieją dwa rodzaje kosztów związanych z wysyłaniem pieniędzy między krajami, a mianowicie opłata za transfer oraz koszty wynikające z kursu wymiany.  Powyższe opłaty zawsze i bez wyjątku należy porównywać łącznie! Jeśli chcemy sprawdzić różne oferty, zwracajmy zawsze uwagę na kwotę, która ostatecznie wpłynie na konto odbiorcy po odliczeniu wszystkich kosztów. Podczas gdy niektóre firmy po prostu mają opłatę za transfer i dość korzystny kurs wymiany. Inne zaś, nie stosują opłaty bazowej i zarabiają wyłącznie na kursie wymiany. Niektóre firmy mają opłaty transferowe, a także zarabiają na kursie wymiany. Poniżej przedstawiam slogany reklamowe, którym należy się bacznie przyjrzeć!

Bezpłatne przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii

To hasło reklamowe na jednej ze stron instytucji, która oferuje bezpłatne przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii. I rzeczywiście! Jeśli będziemy chcieli zlecić tej firmie przelew pieniędzy do Polski dla przykładu 1000 funtów, to za przelew nie zapłacimy ani funta!  Jednak należy zwrócić uwagę na kurs tej transakcji, który wyniesie 4.9200, czyli odbiorca otrzyma 4,920.00zł. Czy jest to korzystny kurs na dzień 13.11.2019r.? Na ten dzień można znaleźć lepszy! I tak dla porównania Klik-24 tego samego dnia oferuje kurs 4.9741 i jest o 5,41gr wyższy od wspomnianego powyżej. Pomimo braku opłaty za przelew, z Klik-24 odbiorca otrzyma, aż o 54,10zł więcej, czyli aż 4,9741zł. Wysyłka pieniędzy z Anglii do Polski może być tania, jednak czy ktokolwiek podjął by się realizacji transferu, gdyby ta usługa była całkowicie bezpłatna? Bądź sprytny i porównuj zawsze kwoty końcowe, które ostatecznie ma otrzymać odbiorca.  Wybierz pośrednika, który mówi otwarcie o kosztach transferu, a będzie ci łatwo porównać oferty. Zapamiętaj kody walutowe zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i dla Polski. Dla Anglii będzie to GBP, dla Polski PLN i zawsze sprawdź dokładnie kursy walut, aby upewnić się, że przelew jest opłacalny.  

Dlaczego przelew z bankiem to poważny błąd?

Pomyłka

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą chciałabym zwrócić szczególną uwagę, gdy mówimy o kosztach przelewów zagranicznych. Przyjrzyjmy się dokładnie ofercie banków, ponieważ chcąc wykonać transfer pieniędzy do Polski, logicznym jest, że to banki przychodzą nam do głowy jako pierwsze.  Może się wydawać, że korzystanie ze swojego banku do przelewów walutowych to najprostsza i najkorzystniejsza opcja. Możesz wysyłać środki ze swojego bieżącego konta, co jest niezwykle wygodne. Jednak, jeśli chodzi o transfer pieniędzy z UK do Polski, w dzisiejszych czasach korzystanie z banków to najmniej opłacalna i zarazem najdroższa opcja!  Dlaczego tak jest? Mówi się „pewne jak w banku” Większość z nas obdarza te instytucje kredytem zaufania, ponieważ są one regulowane przez instytucje państwowe. Na nasze szczęście w dzisiejszych czasach banki mają poważną konkurencje w postaci dużo tańszych instytucji płatniczych, które także są regulowane przez aparat państwowy. Korzystanie ze wyspecjalizowanej instytucji płatniczej, takiej jak Klik-24, sprawi, że wysyłanie funtów do Polski będzie sprawne i znacznie bardziej opłacalne. Dla przykładu porównajmy ofertę Klik-24 z ofertą jednego z najbardziej znanych angielskich banków, na dzień 13.11.2019 dla transferu 1,000.00 funtów.

  • Bank – Kurs wymiany 4.85890, opłata 15 funtów, czas realizacji 3-5 dni robocze. Odbiorca otrzymuje 4,786.02 zł, tym samym traci 178.18zł.
  • Klik-24 - kurs wymiany 4.9741, opłata 1.99 funt, czas realizacji maksymalnie 1 dzień roboczy. Odbiorca otrzymuje 4,964.20zł, tym samym zyskuje 178.18zł.

Sprawdzona oferta przelewów z Polski do Wielkiej Brytanii? Wybierz Klik-24

Jeśli szukasz lepszego stosunku jakości do ceny, często znajdziesz go w specjalnej instytucji płatniczej oferującej przelewy do Polski a Wielkiej Brytanii. Firmy te specjalizują się w przelewach walutowych do banku w Polsce i zwykle oferują znacznie lepsze kursy walut i niższe opłaty niż banki. Oznacza to, że przelew z Wysp będzie korzystny, a Ty będziesz mógł cieszyć się znacznymi oszczędnościami, wysyłając pieniądze między Polską a Wielką Brytanią. Klik-24 oferuje jeden z najwyższych kursów wymiany walut przy symbolicznej opłacie za przelew bez względu na kwotę. Co pozwala Ci cieszyć się z uczciwej i taniej oferty.

  • Klik-24 oferuje stałą i uczciwą opłatę za przelew express, która wynosi £1.99 bez względu na kwotę przelewu.
  • Darmowe przelewy standard, które dostarczamy do dwóch dni roboczych.
  • Korzystny kurs wymiany walut.
  • Zanim wyślesz sprawdź. Kwota jaką otrzyma odbiorca jest widoczna w kalkulatorze przelewu.
  • Uczciwa oferta, potwierdziły to liczne opinie klientów na niezależnym portalu TrustPilot!

Mam nadzieje, że artykuł zainspirował cię do tego, aby zawsze szukać optymalnego sposobu na wysyłanie pieniędzy do Polski. Ponieważ, tak jak już to omówiliśmy to ty decydujesz!

Inne artykuły