Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przesyłanie pieniędzy z UK do PL

Przesyłanie pieniędzy z UK do PL

Przesyłanie pieniędzy z UK do PL może się odbyć komfortowo i na dobrych warunkach, jeżeli zdecydujesz się to zrobić z platformą online. Takie działanie jest wygodne, gdyż nie trzeba nawet wychodzić z domu czy przejmować się godzinami otwarcia stacjonarnych placówek. U takich pośredników mniej zapłaci się za sam przelew, niż zlecając go bezpośrednio w banku, a do tego środki trafią do odbiorcy zdecydowanie szybciej. Jeżeli planujesz zatem przekaz pieniężny w tym kierunku, to zrób go z Klik-24.

Spis treści
Szybko i wygodnie z platformą online
Czas realizacji
Opłaty
Korzyści z działania internetowo
Zrealizuj taki przekaz z Klik-24
Założenie konta
Warunki transakcji
Jak postępować?

Przesyłanie pieniędzy z UK do PL może być proste i szybkie. Zrób to online!

Istnieją różne sposoby na przesyłanie pieniędzy z UK do PL, a każdemu zależy oczywiście na tym, żeby zrobić to komfortowo i na korzystnych warunkach. Najlepszą opcją jest zatem wybranie platformy online. Środki trafią do odbiorcy znacznie szybciej niż przy bezpośrednich zleceniach zagranicznych w banku, a do tego unikniesz dużych opłat nakładanych przez instytucje bankowe i wiele tradycyjnych firm zajmujących się transferami pieniężnymi. Jednocześnie jest to bardzo wygodne, bo procedurę można rozpocząć o dowolnej porze dnia i z każdego miejsca, gdy tylko masz dostęp do urządzenia połączonego z siecią.

Szybkość realizacji

Tego typu transfery często są bardzo pilne, gdyż ktoś w Polsce potrzebuje jak najszybciej dostępu do środków. Nawet jeżeli sytuacja wygląda nieco spokojniej, to każdemu zależy jednak na tym, żeby pieniądze trafiły na konto odbiorcy w możliwie krótkim czasie. Jeśli procedura się wydłuża to zlecający może mieć wątpliwości czy czegoś nie pomylił, a adresat zaczyna się z kolei zastanawiać czy środki naprawdę zostały wysłane. Ten problem może się pojawić przy zleceniach bezpośrednio w banku, gdyż w takich instytucjach przelewy zagraniczne objęte są licznymi formalnościami, przez które realizacja może trwać kilka dni, co wywołuje niepotrzebny niepokój i zdenerwowanie u obu stron transakcji. Na tym tle dużo lepiej wypadają firmy zajmujące się przekazami, gdzie zwykle cała procedura zamyka się w maksymalnie dwóch dniach roboczych.

Koszty

Kolejną kwestią wartą rozpatrzenia są koszty. Tutaj pojawia się problem przy niektórych firmach, które transferują środki szybko, ale za wysokimi opłatami. Poza jasno określonymi stawkami, prowizja pośrednika może być również ukryta w kursie wymiany waluty, jeżeli ten wyraźnie różni się od stawki rynkowej, na niekorzyść zlecającego przelew. Te czynniki mogą się przekładać na to, że do odbiorcy dotrze kwota znacząco niższa od wartości wychodzących od nadawcy środków. Dobrze jest zatem znaleźć podmiot zachowujący odpowiedni balans, proponując szybkie usługi za możliwie jak najmniejszymi opłatami. W tym aspekcie dostrzegalne są także kolejne duże mankamenty, zniechęcające do realizacji przelewów zagranicznych w bankach. W tym przypadku koszty są naprawdę duże, a co więcej często swoje prowizje nakładają dwa banki - jeden z Wielkiej Brytanii, a drugi w Polsce. Do tego nie jest tajemnicą, że w takich instytucjach klientom oferowane są mało korzystne kursy jeżeli chodzi o przelicznik funtów na złotówki.

Inne atuty związane z przelewami online

Oferty platform online są obecnie najkorzystniejsze pod względem czasu i kosztów realizacji, a do tego sama charakterystyka takiej procedury wiąże się z kolejnymi korzyściami dla zlecającego. Przede wszystkim cała operacja odbywa się w pełni online, zatem nie trzeba w tym celu wychodzić z domu, choć równie dobrze dyspozycję można wydać i będąc w pracy czy przystając na poboczu przy okazji jazdy samochodem, jeśli przypomnisz sobie, iż miałeś przelać komuś pieniądze. Wszystko za sprawą tego, że do przesłania środków wystarczy urządzenie z dostępem do sieci - może to być komputer, ale i smartfon, który obecnie niemal każdy ma zawsze przy sobie. Procedura jest zatem prosta, trwa kilka minut i nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o godzinę wydania zlecenia czy miejsce w którym się znajdujesz, tak długo jak jest tam dostęp do Internetu.

Big Ben w Londynie

Planujesz przesyłanie pieniędzy z UK do Polski? Załóż konto na Klik-24

Jeżeli szykujesz się do przesyłania pieniędzy z UK do Polski, to zachęcamy do założenia konta w serwisie Klik-24. Będzie to opłacalne bez względu na to, czy ma to być jednorazowa transakcja, czy szykujesz się do cyklicznego przekazywania środków. W tym celu wymagana jest rejestracja, która jest natomiast całkowicie darmowa, a do określonej kwoty przelewu nie są nawet wymagane żadne dokumenty. Przy minimum formalności prześlesz zatem pieniądze szybko i na atrakcyjnych warunkach finansowych, zatem kwota która dotrze do odbiorcy nie zostanie znacząco uszczuplona, jak bywa to przy przelewach robionych przez banki. Cała procedura jest przy tym jasna i przejrzysta, a możesz ją przejść zaledwie w kilka minut i w pełni internetowo.

Rejestracja

Jak zrobic przelew z Anglii na polskie konto? Do przelania środków z Klik-24 musisz zarejestrować się na naszej stronie. To jednak prosta, a co najważniejsze całkowicie darmowa procedura. To bardzo wygodne, gdyż po założeniu konta w przyszłości wystarczy się już tylko zalogować i można od razu przekazać środki pieniężne - to zatem dogodne rozwiązanie, gdy chcesz wysyłać środki cyklicznie lub po prostu jeśli w przyszłości ponownie będziesz miał potrzebę przelania pieniędzy do kraju. Przy rejestracji nie będziesz nawet potrzebować żadnych dokumentów, jeżeli planujesz transferować kwotę nie większą niż 1000 EUR (lub równowartość tej kwoty w innej walucie) miesięcznie. Jeśli szykujesz się do większych przekazów, to zgodnie z regulacjami prawnymi poprosimy o przesłanie do nas skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Warunki

Obecnie oferujemy dwa rodzaje przelewów z UK do Polski. W wersji standard pieniądze są dostępne u odbiorcy do dwóch dni roboczych, natomiast cała operacja jest darmowa i nie pobieramy opłaty. Jeśli zależy Ci na czasie to polecamy wybranie przelewu express, gdzie czas realizacji jest skrócony i pieniądze znajdą się na koncie w kraju jeszcze tego samego dnia lub w następnym dniu roboczym. W takim przypadku pobierana jest niewielka opłata w wysokości 1.99 GBP. Co ważne, korzystając z naszych usług, możesz liczyć na bardzo uczciwy kurs wymiany waluty, który jest od razu widoczny na stronie, zatem zlecający ma klarowną informację jaka suma trafi do adresata.

Jak to zrobić?

Cały proces jest prosty i powinien zająć co najwyżej kilka minut. Po zarejestrowaniu należy zalogować się na konto w Klik-24 i przejść do panelu kalkulatora, gdzie wybierzesz kraj z którego wysyłasz przelew jako "Wielka Brytania", a kraj odbiorcy przelewu "Polska". Potem pozostaje podać kwotę i wybrać rodzaj preferowanego przelewu. W kolejnym kroku wypełnij formularz odbiorcy. Klik-24 wychodzi tutaj naprzeciw Twoim potrzebom, wymagając jedynie 26-cyfrowego numeru konta używanego podczas przelewów lokalnych w Polsce, podczas gdy bank będzie oczekiwał numeru IBAN i kodu SWIFT/BIC. W przypadku tego drugiego pojawiają się z kolei problemy z jego znalezieniem czy wygenerowaniem, a ewentualne błędy w jego podaniu skutkują brakiem realizacji przelewów i powrotem środków na konto wysyłającego. Po uzupełnieniu informacji o odbiorcy w Klik-24, potwierdzisz jeszcze czy wszystkie dane są prawidłowe. Następnie otrzymasz dane do naszego konta na które przekażesz środki, a wtedy my zajmiemy się już przelaniem ich na konto w kraju. Szykując się do przesyłania pieniędzy z UK do Polski, masz do wyboru kilka metod, przy czym warto zwrócić uwagę na czas realizacji i koszty związane z transakcją. Najkorzystniej wypadają na tym tle platformy online, gdzie dodatkowo wszystko odbywa się wygodnie, gdyż w pełni internetowo. Zachęcamy zatem do realizowania takich przekazów z Klik-24.

Inne artykuły