Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Darmowe przelewy z Polski do UK

Darmowe przelewy z Polski do UK

Darmowe przelewy z Polski do UK to doskonałe narzędzie, dzięki któremu zredukujemy koszty naszego przekazu pieniężnego. Gdzie ich szukać? Pytanie jak najbardziej trafne! Z racji tego, że jedynie wąskie grono instytucji finansowych oferuje tego typu rozwiązania. Toteż w niniejszym artykule dowiecie się, jak wysłać środki do Wielkiej Brytanii całkowicie bez opłat. Zapraszamy!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Za darmo – kiedy i gdzie?
Koszt transferu
Stosunek czasu do opłaty
Alternatywa no. 1: Klik-24!
Jak zrealizować bez opłat?

Darmowe przelewy z Polski do UK

Darmowe przelewy z Polski do UK to slogan, który w dzisiejszych czasach brzmi dosyć abstrakcyjnie. Z jednej strony tego typu operacje płatnicze wykonuje się dzisiaj bez problemu i są one absolutnym standardem. Z drugiej zaś usługi przelewów zagranicznych zazwyczaj generują dość znaczące koszty oraz liczne prowizje. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób możemy zredukować opłaty w maksymalnym stopniu. Skoro poruszamy temat płatności za darmo, to zapewne zastanawiacie się, czy faktycznie istnieją serwisy, które oferują takie rozwiązania? Wszystkie aspekty, jakie powinniście poznać, przedstawiamy Państwu w dzisiejszym artykule.

Czy istnieją darmowe przelewy z Polski do UK?

Zacznijmy zatem od wyjaśnienia, że darmowe przelewy z Polski do UK to rzeczywiście prawda, a nie fikcja. Natomiast nie powinniśmy brać słowa na samym początku zbyt dosłownie. Mianowicie, skoro zawieramy zlecenie przekazu pieniężnego z podmiotem świadczącym tego typu usługi. To można się domyślać, że raczej nie do końca jest tak, że nic nie zapłacimy. Darmowe przelewy zagraniczne mocno rozbudzają naszą wyobraźnię. Pozwalają marzyć nam o tym, że już każda międzynarodowy przekaz wykonamy zupełnie bezpłatnie. Jednakże, czy w każdym przypadku będzie to tak wyglądać? Niestety nie, a przyczyną  są rodzaje przelewów zagranicznych.

Generalnie wyróżnia się dwa: SEPA oraz SWIFT. Na zrealizowanie transakcji za darmo możemy liczyć tylko przy pierwszej z nich. W dodatku nie każdy bank proponuje bezpłatne przelewy, gdyż przedział kosztowy wynosi od 0 do 30 PLN. Dokonując przelew w systemie SWIFT musimy przygotować się, że zapłacimy min. 20, a max. nawet 300 PLN. Na szczęście, oprócz dwóch wspomnianych jest też alternatywne rozwiązanie, które omówimy w dalszej części tekstu. Z pewnością przykuje ono uwagę większości klientów, ze względu na swą prostotę jak i opłacalność operacji płatniczej.

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii?

Czy sprawdzaliście kiedykolwiek, ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? Jeżeli nie, to najwyższy czas to zmienić! W tym miejscu trzeba rozdzielić, że przelew zagraniczny każdorazowo tworzy kilka składowych:

  • cena zlecenia przelewu;
  • kurs wymiany walut PLN/GBP;
  • prowizje pośredników.

Pierwsza z powyższych opłat to cena, jaką płacimy za samo zrealizowanie usługi. Jaka jest jej wysokość? W dużej mierze zależy to od tego, gdzie zdecydujemy się ją wykonać. Przy pośrednictwie banków przedziały te wynoszą minimalnie 20 PLN, a maksymalnie nawet 300 PLN. Im większą kwotę przesyłamy, tym cena zlecenia będzie większa. Na szczęście istnieją rozwiązania, gdzie zlecenie usługi jest całkowicie bez opłat!

Wymiana złotówek na funty

Druga w kolejności, a zarazem najbardziej istotna to stawka za przewalutowanie PLN na GBP. To właśnie na niej tracimy najwięcej złotówek, a nasz odbiorca dostaje wówczas mniej funtów. Uwzględnić należy, że zawsze trzeba wybierać jak najkorzystniejsze kursy walutowe. Czyli takie, których poziom spreadu walutowego stoi na najniższym poziomie. Dzięki temu marża, jaką pobiera usługodawca, a którą my opłacamy będzie najmniejsza. Niestety najwyższe spready proponują nam instytucje bankowe. Natomiast najkorzystniejsze stawki przekonwertowania środków znajdziemy w ofertach wyspecjalizowanych firm online typu fin-tech.

Cyfrowa flaga Polski

Bank korespondent

Ostatnim czynnikiem, który może generować koszty są prowizje dla tzw. banków korespondentów. Inaczej rzecz ujmując są to banki pośredniczące w procesie księgowania środków na zagranicznym koncie. Dzięki nim możliwe jest w ogóle przeprowadzenie międzynarodowej transakcji. Jednak ich udział jest niezbędny jedynie w globalnej sieci płatności SWIFT, bowiem w przelewach SEPA banki europejskie współpracują ze sobą. Niestety z uwagi na odmienną walutę w Wielkiej Brytanii (GBP), przelewy SEPA (EUR) nie kalkulują się zbytnio. Lepszym wyjściem jest sieć SWIFT. Zwykle ilość korespondentów waha się od 1 do 3. A warto pamiętać, że im większa ich liczba, tym opłaty będą większe. Ponadto termin realizacji usługi znacząco się przedłuży. Dużym minusem jest brak możliwości oszacowania tych kosztów, o których dowiadujemy się dopiero po finalizacji usługi.

Jak długo idzie przelew z Polski do UK?

Wiele osób zastanawia się również nad innym aspektem. Jak długo idzie przelew z Polski do UK? Zależnie od wybranej metody oraz trybu księgowania środków. Może on iść jedynie kilka godzin, jak również 3-4 dni robocze. Poruszając temat przelewów za darmo, co logiczne powinniśmy skupić się wyłącznie na omówieniu opłat. Jednakże czas realizacji usługi nierozerwalnie wiąże się także z kosztami. Dodatkowo płacąc możemy znacznie przyspieszyć wpłynięcie środków na rachunek odbiorcy. Trzeba jednak brać pod uwagę, że będą to koszty wyższe co najmniej kilkukrotnie. Przybliżone terminy realizacji w sieci SWIFT wyglądają następująco:

  • Przelew standardowy (Spot) – 2-3 dni robocze;
  • Przelew pilny (Tomnext) – zlecenia do godz. 13:00 realizuje się w następnym dniu roboczym;
  • Przelew ekspresowy (Overnight) – dyspozycje do godz. 13:00, wykonuje się w tym samym dniu.

Reasumując, przelewy bankowe są kompletnie nierentowne, co skłania nas do poszukiwania alternatywnej metody. Przekonajmy się zatem, jak wygląda kwestia kosztów oraz czasu wykonania usługi u konkurencji.

Gdzie zrobić darmowe przelewy z Polski do UK najkorzystniej?

Podsumowując, wiemy już, że w żadnym banku nie ma co liczyć na darmowe przelewy z Polski do UK. Tak więc, gdzie ich szukać? Obecnie w tym celu najbardziej rekomendujemy nowoczesne firmy internetowe, które świadczą usługi innowacyjnych przelewów online, bez wychodzenia z domu. Jeśli chodzi o polski rynek, to w tej branży liderem pozostaje nasz Klik-24! Co sprawia, że przyciągamy coraz więcej klientów, a zarazem jesteśmy najlepszą alternatywą? Mianowicie fakt, że to my wysyłamy przelewy z PL do UK za darmo (Standard, czas usługi 24-48h, koszt – 0 PLN). Jeżeli główny priorytet to dla nas czas. Zawsze możemy wybrać szybkie przelewy (Express, czas usługi 1-24h, ze stałą ceną 9,99 PLN). Do tego proponujemy atrakcyjne kursy wymiany walut PLN/GBP. Co jest sekretem naszych darmowych przelewów? Prostota wykorzystywania przelewów lokalnych Elixir, co sprowadza się do schematu:

  1. Klient opłaca zlecenie przelewu ze swojego polskiego rachunku w złotówkach, na polskie konto naszej firmy.
  2. Drugi przelew realizujemy już my, wysyłamy funty z naszego angielskiego rachunku na wskazane konto odbiorcy w UK.

Jak zrobić przelew z Polski do UK w Klik-24?

W Klik-24 wystarczy kilka kroków, aby cieszyć się sprawdzoną ofertą darmowych przelewów do Wielkiej Brytanii. Co warto podkreślić, z Nami nie tylko pierwszy przelew jest darmowy, lecz każdy następny także! Tak więc, zaczynamy od całkowicie bezpłatnej rejestracji konta, a dalej logujemy się i przechodzimy już do wypełnienia formularza zlecenia przelewu. Klik-24 to szybka i bezpieczna usługa, która pozwala przesyłać pieniądze przez Internet. Zapewniamy doskonały kurs wymiany, bezpłatne przelewy i wyjątkową obsługę klienta – wszystkie korzyści w jednej miejscu. Jeśli nie wierzycie, to sprawdźcie naszą ocenę na portalu Trustpilot, a przekonacie się, że to strzał w “10”!

Inne artykuły